Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Nasz uczeń Dawid Gilner z klasy IV c na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach które odbyły się w Kościerzynie (prawie nad morzem) zdobył dwa medale. Na dystansie 400m srebro i zarazem tytuł Wicemistrza Polski, oraz brąz na dystancie 100m.

Gratulujemy

mistrzpletwa2013

27 maja 2013r. klasy 6c i 5c rozegrały finałowy mecz Międzyklasowego Turnieju Siatkówki. Zwyciężyła klasa 6c, w drużynie której zagrali:
- Korneliusz Świtała
- Dominik Dudek
- Kamil Styrna
- Bartosz Brzezina

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
siatkowkafinal2013asrt

3 maja na rynku w Bytomiu, odbyła się kolejna już, VII edycja Biegu Konstytucji 3 Maja. Tuż po godzinie 12 - ruszył "bieg rekreacyjny"(pętla długości 1,2km), w którym - mimo złej pogody - wzięło udział ponad 320 dzieci i młodzieży, w tym silna reprezentacja uczniów naszej szkoły (uczniowie klas III-VI).

bieg3maja2013kot

24 kwietnia rozpoczął się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Siatkarski. Pierwszy mecz rozegrała klasa VIb i VIc. Zwyciężyła klasa VIc, którą reprezentowali: Dominik Dudek, Paweł Środa, Bartosz Brzezina, Korneliusz Świtała i Kamil Styrna. Na kolejny mecz zapraszamy - 8 maja (środa) - klasy Vb i Vc.

tuniejsiatówkiszkol20131

W dniu 23 kwietnia 2013 na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 6 odbył się towarzyski turniej piłki nożnej klas III i IV. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie właśnie tych pionów. Reprezentacja klas IV zajęła wspaniałe I miejsce natomiast reprezentacja klas III uplasowała się na miejscu II. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej formy. Wielkie podziękowania dla SP6 oraz Pana Artura Kilara za możliwość skorzystania z tartanowego boiska.

tueniejpilkarski2013sder

11 kwietnia 2013 na basenie OSiR odbyły się Mistrzostwa Bytomia w pływaniu dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Trela, Marta Frączek, Julia Muc, Ola Jurkowska. Dziewczyny wspaniale popłynęły i zdobyły medale. Marta Frączek miejsce II w stylu grzbietowym, Julia Muc miejsce III w stylu klasycznym, Oliwia Trela miejsce IV stylu dowolnym.

Gratulujemy!!!!!

plywaniemistrzostwa2013

pilkanozna2012aserZakończyła się I Edycja Szkolnego Turnieju Piłkarskiego. W finale, który odbył się 26 lutego 2013r. w kategorii młodszej zwyciężyła drużyna Szybkich Strzał (najmłodsza drużyna turnieju), która pokonała 6:3 zespół Turbo Hot Wheels. W kategorii klas starszych finał wygrała drużyna Ognistych Lemurów, która pokonała FC A 6:3. Tego dnia odbył się jeszcze jeden - bonusowy mecz. Zwycięska drużyna Lemurów zremisowała z reprezentacją nauczycieli 5:5. Mecz mimo znacznej różnicy wieku :) był nad wyraz wyrównany. Więcej informacji oraz szczegółowa relacja z meczów w- zakładce - Turniej piłkarski (kliknij na piłkarza).

10.    KRAWIEC Justyna 4b  - 510

pingpong2012swert20 grudnia 2012r. w Hali na Skarpie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bytomia w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Krawiec, Nicole Buchatz, Natalia Rzepkowska, Marcin Marek, Dawid Dihulien, Dawid Gilner. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy okazała się Justyna Krawiec, która znalazła się wśród najlepszej 16. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gratulujemy wzystkim zawodnikom i czekamy na kolejne mistrzostwa już za rok:)

18 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Międzynarodowego Turnieju Gier i Zabaw. W zawodach wzięły udział: drużyna reprezentująca szkolę podstawową ze Vsetina (Czechy), drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu oraz nasza "Czwórka". Rywalizacja była bardzo zacięta i po podliczeniu punktów miejsce I zajęła SP nr 6, My zajęliśmy miejsce II, zaś goście z Czech miejsce III. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody dofinansowane ze środków gminy Bytom.

gryizabawymiedzyn2012

19 listopada 2012r. odbyły się w naszej szkole półfinały Turnieju Gier i Zabaw, w ramach sportowej rywalizacji szkół bytomskich. W zawodach brali udział uczniowie klas II i III. Nasi reprezentanci po zacietej walce i różnicy dosłownie 1 punktu zajęli miejsce II i niestety nie awansowali do finału. Zawody wygrała Szkoła Podstawowa nr 3. Mamy nadzieję, że za rok to MY będziemy w finale:)

gryizabawy2012aswer

Zdjęcia z zawodów we Vsetinie - udostępnione przez gospodarzy imprezy - ZS Ohradę

Kliknij by zobaczyć więcej
vsetinzawody2012nopl

Pełne wyniki zawodów - Maly Atleta we Vsetinie
pdf3

23 września odbył się w Bytomiu  - IV Bytomski Półmaraton. Oprócz głównego biegu zorganizowane były m.in. biegi przełajowe w różnych kategoriach wiekowych od 3 do 15 lat. W kategorii 10-12 lat, na dystansie 800 metrów, biegli uczniowie naszej szkoły Adam Patschek, Bartek Wójcik, Mateusz Mamot i Filip Niewrzela. Jak donosi nasz wysłannik:) dali z siebie wszystko:) W biegu głównym biegła pani Ania Balbus (nasza pani nauczycielka) zajmując 9 miejsce wśród kobiet. Gratulujemy!!!

maraton2012aser

Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowych zawodach Maly Atleta w zaprzyjaźnionej z Bytomiem i naszą szkołą czeską miejscowością Vsetin i szkołą Ohrada. Wyjazd do Ohrady i zawody to jednak tylko jedna strona medalu. Dzięki wzajemnym wizytom zacieśniają się związki między dziećmi i nauczycielami partnerskich szkół. Czesi poznają historię i ciekawe miejsca Bytomia, a nasi uczniowie uczestniczą w wycieczkach po pięknej ziemi Valazkiej. Tym razem mieliśmy okazję zwiedzić okolice Vsetina i wdrapać się na wysoką wieżę strażniczą której pierwowzór wartował przy słynnej Bramie Morawskiej. Jak zwykle wieczór nasi uczniowie spędzili na basenie. Wtorek był dniem zawodów. Osiem drużyn stanęło do szlachetnej walki o medale i tytuły MALEGO ATLETY. Nasza drużyna wspaniale stawała do walki na rzutni, skoczni i bieżni. Nie najlepiej niestety wypadliśmy w biegach przełajowych i w efekcie zajęliśmy drużynowo piąte miejsce. Na szczególne uznanie zasłużył nasz reprezentant najstarszego rocznika- Karol Jagoda który wrócił do Bytomia z brązowym medalem.