Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

31 maja naszą klasę 1b odwiedziła kolejna mama, dla której praca jest także pasją. Tą mamą była pani Dominika - mama Antosia. Pani Dominika na co dzień pracuje w Katowicach, w Szkole Językowej Berlitz, w której zajęcia prowadzone są tylko w języku angielskim. I tak właśnie tę lekcję poprowadziła mama Antosia z naszymi pierwszakami. Języka polskiego używała tylko wtedy, gdy tłumaczyła instrukcję do pracy. To było niezwykłe spotkanie, w trakcie którego obcowaliśmy z językiem angielskim, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pięciu największych wulkanach świata, a na koniec wykonaliśmy te wulkany. Każdy z nich okazał się czynnym wulkanem, z którego wydobywała się lawa. To było niesamowite spotkanie. Dziękujemy pani Dominiko!!! A za rok zapraszamy znów.

IMG 3518 Pasje

Uczniowie z klasy 2c bawili się w architektów. W czasie zajęć budowali z klocków swoje miasto, dbając o to by go upiększyć. Wykorzystali pomoce dydaktyczne z programu "Bytom odNowa", którego autorami są pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Poznali też bardzo trudne słowo: REWITALIZACJA. Na zakończenie otrzymali certyfikat "młodego architekta przestrzeni miejskiej".

W Dzień Kobiet chłopcy zrobili nam niespodziankę!  Wszystko ładnie przygotowali: poukładali stoły, krzesła, zorganizowali różne konkursy. Każda dziewczyna dostała tulipana. Bardzo się postarali, wspólnie miło spędziliśmy czas. Dziękujemy!

IMG 3210Dzień Kobiet w 4a

Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek !
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec....
Dziewczyny z 3a dziękują  za uśmiech, kwiaty...

20190308 100041Dzień Kobiet 3a

W tak szczególnym dniu chłopcy z 2b przygotowali wspaniałe babeczki dla "fajnych babeczek" ze swojej klasy. Dzień w klasie był pełen zabawy, radości i śmiechu. Fajnie wspólnie świętować. 

IMG 20190308 095521 resized 20190313 120500030

8 marca to święto wszystkich dziewczynek. Dlatego chłopcy z 1b pamiętając o tym, przygotowali dla dziewczynek niespodziankę. Najpierw odśpiewali sto lat, a potem wręczyli prezenty. Dziewczynki były zachwycone. No a potem wspólna zabawa-w bawilandii Żyrafa. To był cudny dzień.

IMG 20190308 100814

Przez trzy miesiące uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach na lodowisku, dzięki którym poznali technikę jazdy na łyżwach.

20190131 111929 lodowiski 3b

Klasy 1a i 2b z ciekawością oglądały teatr internetowy. Nam się bardzo podobało. Polecamy innym.

IMG 20190225 100428 resized 20190228 112508145 teatr

Po feriach uczniowie klasy 1 b wznowili swoje zajęcia na basenie. Okazało się, że wiele już potrafią. I rzeczywiście miło popatrzeć jak świetnie pierwszoklasiści radzą sobie w wodzie.

IMG 20190225 122717 basen

W piątek 11 lutego pierwszacy z 1b byli na lodowisku. Wielu z nich pierwszy raz miało łyżwy na nogach. Dlatego początki były naprawdę trudne. A polegały na spacerze wokół lodowiska. Jednak nieważne jak się zaczyna, ale jak się kończy. A końcówka należała już do dzieciaków, które samodzielnie jeździły po lodzie. Niesamowite - jak dzieci szybko i naturalnie nabywają sportowych umiejętności.

lodowisko

Styczeń to zimowy miesiąc. W tym roku przyniósł nam dużo śniegu. Nasza Pani zrobiła nam miłą niespodziankę i zabrała nas na boisko. Bawiliśmy się świetnie.

IMG 20190109 102600

Dzieciaki z klasy 1 b po raz trzeci miały możliwość spotkania mamy, która swój zawód wykonuje z ogromną pasją i miłością. A mowa o mamie Karoliny Wyderki - pani Basi, która jest położną. W czasie tego spotkania uczniowie dowiedzieli się jak ciężką, ale jak niezwykłą jest opieka nad nowo narodzonym dzieckiem i jego mamą. Dzieciaki mogły pooglądać wszystkie sprzęty niezbędne w pracy z dziećmi, przymierzyć strój pielęgniarki, zobaczyć ubranka i lalkę - noworodka, a nawet się nim pobawić. To była świetna lekcja. Dziękujemy pani Basi.

Iwona

14 grudnia uczniowie 1b obejrzeli wspaniały spektakl pod tytułem"Zorro". Oglądali go na żywo z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Wszystkim ogromnie się podobało, o czym świadczą gromkie brawa. 

IMG 20181214 112154 Iwonka

4 grudnia klasy pierwsze wybrały się do zamku w Toszku. Zostały tam przywitane wspaniałym poczęstunkiem, a następnie wzięły udział w zabawie tanecznej. Największą jednak niespodzianką było spotkanie z Mikołajem, który wszystkim grzecznym dzieciom wręczył wspaniałe prezenty. Na koniec zobaczyliśmy i wysłuchaliśmy legendy o zamku. Zadowoleni, z prezentami w ręku, wróciliśmy do szkoły.

P1120169Mikołaj

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień - 30 października 2018 roku. Długo oczekiwany, bo wszystkie dzieci, które 1 września po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły, zostały włączone do społeczności "Czwóreczki". A wszystko to za sprawą pana dyrektora i pani wicedyrektor. To z ich ust padły bowiem te ważne dla każdego słowa: "Pasuję Cię na Ucznia naszej szkoły". Ale nim do tego doszło, wszystkie dzieci popisały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, aktorskimi i muzycznymi. A zrobiły to bezbłędnie. Za co zresztą zostały nagrodzone gromkimi brawami. Potem jeszcze tylko wspólne zdjęcia w nowych mundurkach i...już. Dzieci, przedszkolaki, maluchy stały się uczniami.

IMG 1540 pasowanie

Pierwszą wycieczkę w kl. 4 odbyliśmy na Księżą Górę w Radzionkowie. W oczekiwaniu na warsztaty sprawdziliśmy nasze sportowe umiejętności w parku linowym, korzystając z siłowni na powietrzu oraz z labiryntu. W laboratorium Śląskiego Ogrodu Botanicznego, gdzie poczuliśmy się jak prawdziwi badacze, poznaliśmy tajemnicę wytwarzania mydła z naturalnych składników. Pod czujnym okiem pani Julii, która prowadziła zajęcia, uczyliśmy się jak wykonać kolorowe, pachnące mydełka. Pani Julia w bardzo ciekawy i prosty sposób mówiła o zastosowaniu chemii  na co dzień. Zrobiliśmy  też kolorowe wulkany. Po zakończonych warsztatach zabraliśmy nasze mydełka do domu. W tym dniu przeżyliśmy niezwykłą przygodę. Było super.

Od października tego roku w klasie 1 b rozpoczął się cykl spotkań pt. "Zawody i pasje naszych rodziców". W ramach tych spotkań rodzice zaprezentują nad swoją codzienną pracę lub swoją pasję. 18 października odwiedził nas tatuś Zosi Budzik - pan Tomasz. Tata Zosi jest klimatologiem i badaczem. Opowiedział nam o swojej pracy na Arktyce. To było niesamowite spotkanie, w trakcie którego poznaliśmy tę niezwykłą krainę i jej mieszkańców, a także niezwykłą pracę ludzi w ich stacjach badawczych. Ale to spotkanie uświadomiło nam jaka wielka zależność istnieje pomiędzy nami a tą odległą krainą.

IMG 20181018 092515 Iwonka

W czwartek 11 października uczniowie klas 1a i 1b wraz z panią Mariolą i Iwoną wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Ustronia, aby zwiedzić LEŚNY PARK NIESPODZIANEK. Towarzyszyły im nauka, piękna pogoda i świetna zabawa.

20181011 144649 Park Ustroń

Z okazji "Dnia Chłopaka" w klasie 4b dziewczyny przygotowały dla chłopców super atrakcje - stanowiska. Było ich 7, a na każdym dziewczyna. Na każdym z nich chłopcy dostawali cukierka, tak "na dzień dobry". Mogli też ich "zarobić więcej" - wtedy gdy z powodzeniem udało im się wykonać zadanie:) A oto poszczególne punkty:

1.U Hani - Rzut piłką do celu
2.U Agaty i Leny - Fanty
3. U Natalii - Trafianie do celu z zamkniętymi oczami
4. U Elwiry - "Bomba"
5. U Michaliny- "Jaka to melodia?"
6. U Marty i Zosi - Zadania w babeczkach
7. U Kasi i Natalii - Rysowanie z zamkniętymi oczami

dzienchlopaka20184basa2

Myślę, że chłopakom zadania przypadły do gustu:) Na koniec zamówiliśmy pyszną pizzę:) Było super:))))

dzienchlopaka20184basa

W pewien pogodny wrześniowy ranek wraz z moją klasa 6b i panią Agnieszką Cichowską wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Dzień był naprawdę udany. Mieliśmy okazję stać się młodymi dendrologami, dzięki warsztatom przeprowadzonym w plenerze przez pracownika ogrodu.  Z kolekcji dendrologicznej zgromadzonej na tym terenie nauczyliśmy się rozpoznawać takie drzewa jak lipy, buki, klony, dęby, topole czy brzozy. Skosztowaliśmy również smakołyków prosto z krzaczka: malin, owoców tarniny, owoców rokitnika a nawet jarzębiny i głogu. Ale to nie koniec przyjemności... dane nam było podziwiać kolorowe wrzosowisko i wsłuchiwać się w odgłosy natury. Na samej mecie wycieczki naszą uwagę przykuła szczotecznica szarawka (calliteara pudibunda), piękna gąsieniczka o dość krzykliwym kolorku. Wow! To był naprawdę super dzień!
 ogrodbotaniczny2018tgtgt

W klasie 4d Dzień Chłopca świętowaliśmy na godzinie wychowawczej. Dziewczynki przygotowały nam niespodziankę: odśpiewały "Sto lat" i wręczyły nam prezenty. Później bawiliśmy się rozwiązując zagadki, rebusy, graliśmy w kalambury. Spędziliśmy ten czas radośnie i wesoło. Dziękujemy koleżankom z klasy za wspólną zabawę i podarunki. Chłopcy z 4d

IMG 20180926 124407 DCH 4d

W piątek 5 pażdziernika na godzinie wychowawczej odbył się w naszej klasie "Dzień Chłopaka". Na przerwie przed lekcją przygotowałyśmy salę oraz zadania jakie koledzy musieli przejść, aby zdobyć swój upominek. A uwierzcie zadania nie należały do łatwych, co najważniejsze były bardzo śmieszne. Kiedy zabrzmiał dzwonek na lekcje chłopcy pozostali przed klasą, a my wpuszczałyśmy ich dwójkami.Gdy zaczęli wchodzić nie mieli świadomości co ich czeka.
dzienchlopak2018kim23
W klasie było przygotowane 5 stanowisk. Za każde zaliczone zadanie dostawało się naklejkę, aby dostać upominek trzeba było zaliczyć wszystkie. Cała zabawa zaczynała się od pomalowania sobie ust samemu. Podczas tego zadania okazało się, że to nie jest takie proste, a niektórzy podeszli do tego zadania zbyt energicznie. Kiedy już wszyscy mieli pomalowane twarze, a przy okazji usta mogli przejść do zadania drugiego. Tak wymalowani musieli założyć buty na wysokim obcasie i z książką na głowie przejść parę kroków. Nie martwcie się żadna książka i para butów nie ucierpiała w tym zadaniu. Nasi bohaterowie na szczęście też. Po tym ekstremalnym zadaniu przyszło kolejne, tzn. pomalowanie paznokci. Tutaj nieodzowna była pomoc dziewczyn. No cóż, pomalowanie sobie ust przeszło naszych kolegów, a co dopiero mówić o paznokciach. Dzięki pomocy lakier był tylko na paznokciach. Uff............ Kolejnym zadaniem było zaplatanie warkocza, muszę powiedzieć, że niektórym poszło bardzo dobrze. Na szczęście koleżanki, które użyczyły swoich włosów nie musiały obcinać się na łyso:)
dzienchlopak2018kim23q
W piątym zadaniu chłopcy musieli zawiązać sobie samemu krawat. Tutaj natomiast bez nieocenionej pomocy naszej pani wychowawczyni nie obyło się. Zadanie to kończyło zmagania naszych kolegów. Sądząc po ich minach byli z siebie bardzo zadowoleni i dumni. A nagrodą za ten wysiłek były torby z napisem "KIM" oraz słodkości. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
dzienchlopak2018kim23q2
 

W dniu dzisiejszym, 8 października, uczniowie 5b (KiM) odwiedzili Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Po szkole oprowadzał ich pan Witold Krieser.
mechatronika2018rfrf

Kimowcy odwiedzili pracownię geodezyjną, serwerownię, informatyczną, mechatroniczną i odnawialnych źródeł energii, a jak zapewniał pan Witek - to tylko cząstka tego, czego się uczą uczniowie tej szkoły.:)
mechatronika2018rfrf2

Ucieszył nas też fakt, że po pracowni mechatronicznej oprowadzał nas - absolwent naszej szkoły Grzegorz Janysek, który zaprezentował nam też kilka swoich ciekawych projektów:)

mechatronika2018rfrf23

 Niestety czas gonił i trzeba było wracać do "czwórki". Na przełomie listopada i grudnia wrócimy tu ponownie. Tym razem na dłużej i weźmiemy udział w zawodach:)... Już nie umiemy się doczekać. Dziękujemy za miłe przyjęcie panu dyrektorowi oraz nauczycielom i uczniom:)

mechatronika2018rfrf235

W sobotę 6 października niemal wszyscy uczniowie klasy 1B wraz z wychowawczynią, panią Iwonką Zwadło i rodzicami, wyjechali do Parku Śląskiego w Chorzowie na piknik integracyjny. Był czas na zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe i rozmowy. Dzieci i rodzice poznali się lepiej w pozaszkolnej atmosferze, a czas umiliły domowe wypieki, miód z pasieki, piękna pogoda i świetne humory.

Zwadło

W sobotę 6 października uczniowie KIM 4b wraz z wychowawczynią panią Barbarą Foryś i rodzicami pojechali na piknik rodzinny do stanicy harcerskiej Hufca Bytom w Kokotku. Spędziliśmy tam miło czas i chyba byliśmy wyjątkowo grzeczni, skoro "zasłużyliśmy" na taką piękną jesienną pogodę. Zjedliśmy przywiezione smakołyki, a przede wszystkim mieliśmy dużo czasu na wspólną zabawę. Integrowaliśmy się nie tylko my, ale także nasi rodzice podczas gry w piłkę i badmintona. My za to biegaliśmy po lesie, budowaliśmy z gałęzi szałasy i graliśmy wspólnie w różne gry. W czasie zabawy przybiegaliśmy do stołu po zapasy jedzenia. Na koniec pikniku było ognisko z kiełbaskami i oczywiście najsmaczniejszymi na świecie pieczonymi piankami.

kokotekintegracj2018tgttt

Myślę, że wszystkim bardzo się podobało. Dziękujemy mamie Zosi za zorganizowanie takiej fajnej soboty. Czekamy na kolejny taki piknik :)

kokotekintegracj2018tgttt2

 

Ten dzień  chłopcy z 3a na pewno  będą długo pamiętać. Dziewczynki z 3a przygotowały niełatwe konkurencje dla klasowych chłopaków. Cała ósemka walczyła zawzięcie o zwycięstwo.  Trzeba było wykazać się sprytem, inteligencją i sprawnością fizyczną. Komisja złożona z klasowych dziewczyn ostatecznie przyznała tytuł Super Chłopaka Marcelowi. Gratulujemy zwycięzcy!

20181001 091903 Besia

Chłopcy z klasy 1b swoje święto obchodzili 28 września.Wszystko zaczęło się od "Sto lat" odśpiewanego przez dziewczynki i panią, a następnie od wręczenia prezencików ( z których chłopcy bardzo się ucieszyli). Później wszyscy udaliśmy się do bawilandii "Żyrafa". I tam spędziliśmy wspaniałe dwie godziny, w trakcie których wspólnie się bawiliśmy i nawiązywaliśmy relację.

IMG 20180928 081512 2iwonka

 

25 września wszystkie pierwszaki wybrały się do Opery Śląskiej na spotkanie ze Sznupkiem. Zanim uścisnęły mu rękę obejrzały piękne przedstawienie, podczas którego razem z Dorotką uczyły się przepisów ruchu drogowego. Były piosenki, slajdy i pamiątkowe odblaski na koniec przedstawienia.

IMG 20180925 121837 sznupek

Od września uczniowie klasy 1 b stawiają swoje pierwsze kroki na basenie. Jak się okazuje nie jest to wcale takie trudne. Pierwszacy są na medal. Nie boja się wody i chętnie wykonują wszystkie ćwiczenia. Już niedługo będą pływać jak małe żabki.

IMG 20180924 121645 basen

Od września uczniowie klasy 1 b stawiają swoje pierwsze kroki na basenie. Jak się okazuje nie jest to wcale takie trudne. Pierwszacy są na medal. Nie boja się wody i chętnie wykonują wszystkie ćwiczenia. Już niedługo będą pływać jak małe żabki.

IMG 20180924 121645 basen

Dnia 28 września klasa 2b zaczęła świętować Dzień Chłopaka. Było pysznie !!! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków.

20180928 111226 Dzień Chłopaka 2b

Dnia 28 września klasa 2b zaczęła świętować Dzień Chłopaka. Było pysznie !!! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków.

20180928 111226 Dzień Chłopaka 2b

18 września 2018 r. klasy 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach dendrologicznych na Księżej Górze w Radzionkowie.  Uczniowie podzieleni na grupy, niczym wytrawni botanicy zajmowali się rozpoznawaniem, grupowaniem i nazywaniem drzew. Jak to robili? Wyposażeni w lupy, metry, klupy i inne profesjonalne sprzęty porównywali obwody, średnice, rozpoznawali liście, korę, system korzenny drzew. Po 3 godzinnej wędrówce,  mimo zmęczenia młodzi dendrolodzy zaszaleli  na placu zabaw, w parku linowym.

20180918 103131 Wycieczka kl. 3

Dzisiaj, 18 września, pierwsza grupa uczniów Klasy Informatyczno Medialnej (5b) rozpoczęła warsztaty z robotyki z wykorzystaniem robota Lofi. Hm... na razie tego robota jeszcze nie ma:) Tzn. nie został złożony. Za to w skrzynce do której z radością uczniowie się dorwali jest mnóstwo części, śrubek, czujników.

robotylofi2018rfrrr

Pierwszym zadaniem, jak się okazało nie należącym do najłatwiejszych, ale sprawiającym wiele frajdy było złożenie pojemniczka na śrubki. Tak wszystkim się to skręcanie spodobało, że zajęło im to prawie pół godziny:) Pierwsze koty za płoty - z samym robotem pójdzie szybciej. A jak nie - to nic nie szkodzi - skręcanie to fajna zabawa:)

robotylofi2018rfrrr2
robotylofi2018rfrrr23
robotylofi2018rfrrr234

Dzisiaj, 17 września, klasa 5b podczas zajęć z informatyki obchodziła Święto Kropki (Dot Day - przypadający na 15 września). Święto to - to dzień kreatywności więc - najpierw Dominika stworzyła kreatyny PixelArt:)

dzienkropkiedretye5te3

 Następnie uczniowie klasy Kim siedli do komputerów i za pomocą programu ArtRage - stworzyli - tak jak Vashti - własne pomysły z "kropką":)

kropkja20178hyhsdfsd

 A oto co stworzyli:) Zapraszamy do obejrzenia galerii.

kropkja20178hyhsdfsd2

 Otrzymali za swoją pracę specjalny Certyfikat. Gratulujemy!!!

kropkja20178hyhsdfsd2aw

W dniu dzisiejszym, 14 września, ponad 40 uczniów z Klas Informatyczno Medialnych (4b i 5b) uczestniczyło w bardzo interesujących i ciekawie przeprowadzonych warsztatach zatytułowanych "Biorobotyka", które odbyły się w Miasteczku Uniwersyteckim Uniwersytetu Śląskiego.

warsztaty2018yuhydsf

Podczas warsztatów, ich uczestnicy, mogli poznać przemiłego humanoidalnego robota "Bobota", którego zaprezentowali jego twórcy – inżynierowie z Politechniki Białostockiej. Mnóstwo emocji wzbudziły także dwa pozostałe warsztaty przeprowadzone przez biologów z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego, podczas których młodzi programiści dowiedzieli się wiele o robotach starających się naśladować owady, a także o eksperymentach, które mają na celu poznanie strategi zachowań zwierząt.

warsztaty2018yuhydsf2
warsztaty2018yuhydsf23

Podczas dzisiejszych zajęć - Hania - zrobiła pierwszego klasowego PixelArta:) Brawo:))

kropka2018tgtykim

Nie mogliśmy nie uczestniczyć w Święcie Kreatywności - jakim jest Dzień Kropki (Dot Day), jednak ze względu, że przypada on w sobotę - postaraliśmy się swoje kreatywne prace z wykorzystaniem kropki wykonać dzisiaj:) Prace wykonaliśmy w programie ArtRage.

kropka2018tgtykim2

Zapraszamy do obejrzenia prac powstałych z okazji Dnia Kropki, a wykonanych przez uczniów 4b.

kropka19day4b

Za swoją pracę klasa otrzymała specjalny - Certyfikat:)

certfikat4b2018 

Podczas zajęć z programowania - uczniowie 4b poznali sympatycznego żółwika "Janka", który bardzo lubi pokonywać labirynty. Należało mu tylko troszkę pomóc. Z tego zadania czwartoklasiści wywiązali się perfekcyjnie.

zolwik2018ujuhasygads

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.