Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W czwartek 26.06.2014 roku gościliśmy w murach naszej szkoły po raz pierwszy podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu. Tego dnia nauczyciele przedstawili uczniom i gościom bajkę ?Śpiąca królewna?. Naszym gościom bardzo spodobała się inscenizacja. Byli bardzo zadowoleni z pobytu w naszej szkole.

Wśród  naszych nauczycieli jest wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS?. To oni tworzyli program spotkań w ramach III Dni Integracji. Wszystkie  spotkania w ramach projektu ?Integracja zaczyna się w sercu? finansowane były przez gminę Bytom. Bardzo dziękujemy gminie Bytom za powierzenie nam realizacji tego zadania publicznego, a szczególnie za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zadbać o wiele atrakcji w czasie spotkań integracyjnych uczniów naszej szkoły z dziećmi i osobami dorosłymi. Realizacja projektu ?Integracja zaczyna się w sercu? dobiegła końca. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu na kolejnych Dniach Integracji.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bajkainegracja2014

25.06.2014 roku w ramach III Dni Integracji ?Integracja zaczyna się w sercu? organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS? odbyło się  spotkanie naszych uczniów z Paniami przebywającymi w Zakładzie  Opiekuńczo ? Leczniczym przy ulicy Piekarskiej. Spotkanie to przebiegało pod hasłem  ?Serce dla Seniora?. Uczniowie klasy IIc pod kierunkiem wychowawcy, pani Iwony Zwadło, zaprezentowali przygotowany program z racji Roku Rodziny ?Wakacje z rodziną?. Bardzo spodobały się wszystkim tańce z różnych stron świata w wykonaniu chłopców i dziewcząt z klasy IIc. Równie mile zostały przyjęte recytacje uczennic klasy Ia. Uczniowie byli dumni, że mogli wystąpić przed taką publicznością, a Panie bardzo cieszyły się z naszej wizyty i występów dzieci.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sercedlaseniora2014

Kolejna impreza w ramach III Dni Integracji ?Integracja zaczyna się w sercu? organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS? miała sportowy charakter. W poniedziałek 23.06.2014 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas IV Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół  nr 6, a także Szkoły Podstawowej nr 51 z oddziałami integracyjnymi. Nasi uczniowie z klasy IV mieli okazję spotkać się ze swymi kolegami z innych szkół i spędzić czas na zabawach i konkurencjach ruchowych. Serdeczna spartakiada wywołała u uczestników wiele pozytywnych emocji, przyniosła radość z bycia razem. Jak przystało na sportową imprezę, wręczono puchary i medale. Tym razem złoty krążek był w zasięgu każdego uczestnika konkurencji ruchowych. Dlatego też wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali złote medale.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
spartaiaka2014derft

12 czerwca 2014 roku w naszym EDTERKU gościliśmy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOUU. W ramach III Dni Integracji  ?Integracja zaczyna się w sercu? organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS?, odbyło się spotkanie aktualnych EDTERKOWICZÓW z ich starszymi kolegami, absolwentami EDTERKA. Spotkanie to przygotowali nauczyciele Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego EDTEREK. Pod ich kierunkiem dzieci i ich starsi koledzy miło spędzili czas, między innymi na rytmicznych zabawach z Bum Bum Rurkami i grami planszowymi. Wszyscy goście byli bardzo zadowoleni z możliwości bycia razem i wspólnego spędzenia czasu.

Więcej zdjęć- kliknij poniżej
pssoo2014inegra

11 czerwca naszą szkołę odwiedziła pani dogoterapeutka Bożena Dramska-Jańczuk wraz z Łajką i Melą - pięknymi psiakami rasy labrador, by pobawić się wspólnie z uczniami "czwórki". Zajęcia odbyły się w ramach "Dni Integracji 2014 w SP nr 4", których organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Copernicus".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pisakimelalajka2014

W środę - 4 czerwca - w naszej szkole odbyła się III Edycja Koloriady. Impreza ta organizowana jest  ramach "Dni Integracji w SP nr 4" - przez wychowawców Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego ZSS nr 3 "Edterek" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Copernicus". W tym roku do zabawy zaprosiliśmy uczniów ZS nr 6 w Bytomiu, uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 w Bytomiu, zespół "Edterek" oraz klasę Ib ("czwóreczkową"). Na uczestników Koloriady czekały cztery kolorowe zajęcia: zabawy muzyczne z "Bum Bum Rurkami(pani Bożena), ruch i taniec (pani Kasia), nauka żonglerki z wolontariuszami Fundacji "Dr Clown" oraz "mokre" ekspresje z bańkami mydlanymi(pani Ilona). Było barwnie, zabawnie i wesoło. Na koniec, każdy uczestnik imprezy, otrzymał specjalną zapinkę oraz "małe co nie co":). Zapraszamy za rok - obiecujemy, że będzie równie kolorowo:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koloriada2014dert

ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 „Copernicus”
Roczna składka członkowska: 20zł

Nowy numer naszego konta:
Konto ING Bank Śląski
04 1050 1230 1000 0092 0585 9995

 

Drodzy Rodzice i Sympatycy szkoły!
W naszej szkole od kilku lat działa Stowarzyszenie Szkoły Podstawowej nr 4 „Copernicus”. W ramach stowarzyszenia, na terenie naszej szkoły i najbliższej okolicy, organizowanych jest wiele inicjatyw sportowych, integracyjnych, zagranicznych podejmowanych w ramach projektów dla organizacji pozarządowych. Zachęcamy rodziców i wszystkich sympatyków, aby zostali członkami naszego stowarzyszenia. Członkostwo wiąże się z roczną opłatą, wynoszącą 20 zł (czyli 2 zł miesięcznie), która zasili konto naszej organizacji i umożliwi nam szerszą działalność na rzecz naszych uczniów.

Zarząd

22 czerwca z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Copernicus" odbyły się w naszej szkole zajęcia dogoterapeutyczne prowadzone przez panią Bożeną Dramską-Jańczuk i psa terapeutę - Łajkę. Podczas tego spotkania dzieci wraz z terapeutami  układali puzzle, kolorowali, pokonywali tor przeszkód, brali udział w "psim Euro", czy bawili się w psich detektywów. Zabawa była przednia, a uczniowie Łajkę pokochali od pierwszego wejrzenia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dogoterapia2012aser

Czerwiec to miesiąc w którym realizujemy projekt  w dziedzinie wspierania organizowania imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjno-rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych dofinansowany przez gminę Bytom. Przez cały ten czas rozpiera nas energia kultury, towarzyszy radość płynąca z zabawy i sportu. Dnia 19 czerwca 2012 roku odbyła się kolejna impreza - piknik artystyczny ?Serce dla seniora?. Był to dla naszych uczniów dzień integracji międzypokoleniowej z osobami starszymi, podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bytomiu, prowadzonego przez Siostry Sercanki przy ulicy Piekarskiej. W ramach I Dni Integracji pod hasłem ?Integracja zaczyna się w sercu?, uczniowie naszej szkoły pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS? zaprezentowali różnorodny program artystyczny. Pogoda dopisała, więc tym razem piknik odbył się na świeżym powietrzu. Oprócz podopiecznych ZOL na widowni zasiadły dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej ?ARKA NOEGO?. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 swoimi występami sprawiły radość wszystkim paniom. Uczniowie klasy IIa zaprezentowali przedstawienie ukazujące ich troskę o przyrodę. Wcielając się w postaci z łąki zwróciły uwagę na wagę ochrony środowiska. Uczniowie śpiewając różnorodne piosenki, grając na instrumentach umilali czas naszym starszym paniom. Podobały się nastrojowe piosenki Moniki, ciekawe interpretacje wokalne chłopców ? Bartka, Dawida, Stasia, Szymona i Mateusza. Grająca na flecie Aneta, czy skrzypek Marcin wnieśli do tego spotkania czar żywej muzyki. Współczesny układ taneczny w wykonaniu dziewcząt również bardzo spodobał się widzom. Energia, żywiołowość i radość aż kipiały z młodych serc. Kilka nowych pomponów czirliderek, zakupionych z dotacji gminnej, połyskiwało w słońcu podczas tańca. Zwycięzca szkolnej edycji konkursu ?Mam talent? ? Korneliusz, radził sobie wspaniale z flowerstikami i wprawił w zachwyt całą publiczność. Uczniowie obdarowali wszystkie obecne na pikniku panie własnoręcznie wykonanymi serduszkami na znak łączności pokoleń i radości płynącej ze wspólnego spędzenia czasu. Jak na pikniku - był też poczęstunek, za który dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa a szczególnie Siostrze Izabeli, dyrektor ZOL. Ten kulturalny piknik, płynący z głębi serca, skąpany prawdziwie gorącym słońcem, przepełniony radością i uśmiechem - stał się prawdziwym świętem młodego i starszego pokolenia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sercedlaseniora2012

copernikus2012logo

W tym roku szkolnym z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS? i dzięki powierzonemu nam przez gminę Bytom zadaniu publicznemu w dziedzinie wspierania organizowania imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjno-rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych oraz otrzymanej z gminy dotacji (zakupiliśmy z tych środków między innymi akcesoria sportowe, nagrody i medale dla uczestników) - Stowarzyszenie organizuje pod koniec maja i czerwca I Dni Integracji w SP 4 pod hasłem ?Integracja zaczyna się w sercu? .

Za nami bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęte: ?Serdeczna Koloriada Najmłodszych? (30 maja)  oraz ?Serdeczna Spartakiada? (13 maja). Przed nami jeszcze dwie imprezy 19 czerwca - ?Serce dla seniora? oraz 23 czerwca ?Biesiada rodzinna?, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

Mimo krótkiego stażu ? powstaliśmy dopiero w tym roku szkolnym ? pracujemy pełną parą. Lista przyjaciół naszej szkoły jest już coraz dłuższa!!! W chwili obecnej mamy 29 członków. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie!!!

Osoby, które nie chcą być członkami stowarzyszenia, a chętnie przekazałyby darowiznę zachęcamy do wpłat na nasze konto.

kolo2012st

13 czerwca - w naszej szkole - odbyła się po raz pierwszy - "Serdeczna Spartakiada", w której uczestniczyli uczniowie "czwórki" oraz ZS Nr 3 w Bytomiu. Podczas wspólnej zabawy, każdy mógł się spróbować w 16 bardzo zróżnicowanych konkurencjach, takich jak: rzuty do celu, kręgle, strzały na bramkę, czy tor przeszkód. Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów związanych z Euro - flaga biało czerwona - wymalowana za pomocą dłoni, barwy narodowe na twarzy czy przepiękne plakaty przedstawiające piłkarzy, a wykonane przez uczniów klas I-III. Gościem specjalnym Spartakiady byli piłkarze "Poloni Bytom": bramkarz Mateusz Mika oraz obrońca Daniel Tanżyna. "Serdeczna Spartakiada" to już druga po "Koloriadzie" impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 ?Copernicus".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
serdecznaspartakiada2012as

Dzisiaj - 30 maja - odbyła się w naszej szkole - po raz pierwszy - "Serdeczna Koloriada". Impreza integracyjna, podczas, której wspólnie bawili się uczniowie SP nr 4 - klasa 3a, uczniowie ZS nr 3 w Bytomiu - Edterek, oraz grupy starszaków z Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Bytomiu. Uczestnicy zabawy mogli wspólnie wraz z panią Ilonką - pobawić się przy pomocy chusty, zagrać na Bum Bum Rurkach - pod czujnym okiem pani Bożenki, wyczarować za pomocą pędzla i pani Oli  - Kolorową Krainę oraz zatańczyć z panią Kasią i jej magicznymi wstążkami. Koloriada - to pierwszy projekt nowo powstałego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 ?Copernicus". 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koloriada2012asertg

Od października w szkole działa Stowarzyszenie Przyjaciół szkoły Podstawowej nr 4 ?Copernicus?. Obecnie mamy 20 członków(rodzice i nauczyciele) i wiele planów. Składka roczna wynosi 20 zł. Zapraszamy kolejnych przyjaciół naszej szkoły do członkowstwa.

Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły.

Zapisanych członków prosimy o wpłatę składki członkowskiej w sekretariacie szkoły.

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.