Nasza klasa 4b na zakończenie roku szkolnego udała się na mszę do kościoła Świętej Trójcy. Po mszy poszliśmy na pyszne lody:), a potem na plac zabaw. Po powrocie do szkoły wolny czas spędziliśmy na grach. Tak zakończyliśmy kolejny rok edukacji szkolnej. Miłych wakacji :)
Justyna Krawiec
W dniu 26 czerwca uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do miasteczka Twinpigs w Żorach. Po przyjeździe na miejsce poczuliśmy się jak na kowboje na Dzikim Zachodzie. Naszym przewodnikiem po tym miasteczku był więzień 283. Odważni mogli spróbować swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Dla niektórych kowboi był to szczęśliwy dzień bo znaleźli złoto:) Najbardziej popularna atrakcjami były rollercoaster i kopalnia 6D. Wielkim rozczarowaniem było nieczynne wahadło. W pewnym momencie byliśmy mimowolnymi świadkami napadu na bank, później okazało się że było to wszystko ustawione na potrzeby zwiedzających. Humoru nawet nie popsuła nam pogoda.
W dniu 25.06.2013 r. klasa Ia zaprosiła miłych gości. Uczniowie przygotowali uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Nie zabrakło również upominków dla rodziców: własnoręcznie wykonanego kwiatka z motylkiem dla Mamy i słodkiej laurki dla Taty. Rodzice byli bardzo wzruszeni oglądając występy swoich pociech. Uroczystość była również okazją do podsumowania pracy w pierwszej klasie. Rok szkolny został zakończony wręczeniem podziękowań dla tych rodziców, którzy szczególnie pracowali i pomagali wychowawcy.
25 czerwca 2013 roku klasy czwarte miały okazję przeżyć prawdziwą podróż w czasie. Specjalną kolejką przejechaliśmy od momentu Wielkiego Wybuchu, przez Trias do Jury. Po drodze widzieliśmy, jak powstawał świat do momentu pojawienia się dinozaurów. Mieliśmy okazję zmierzyć się z diplodokiem i zobaczyć, że większość z nas miała wysokość połowy jego nogi. Następnie zwiedzaliśmy Oceanarium, w którym przeraziliśmy się rekina przebijającego szybę naszego batyskafu. Więcej o głębinach dowiedzieliśmy się w kinie 5D, gdzie wyświetlany był film o pradawnym morzu. Zmęczeni ilością jurajskich wrażeń, udaliśmy się na plac zabaw i do parku rozrywki. Spodobała nam się jazda kolejką górską, bujanie się na statku pirackim oraz zjazdy ze zjeżdżalni. Nielicznym śmiałkom udało się zdobyć szczyt konstrukcji z lin. Myślę, że każdy z nas chciałby powtórzyć tę przygodę!
Mateusz Mamot, IVc
20 i 21 czerwca klasy: 6a, 6b, 6c i 4c pojechały na wycieczkę do Warszawy. W stolicy oglądaliśmy mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków. Nasz 1 dzień rozpoczął się przejażdżką metrem, następnie wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, poszliśmy oglądać zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, potem starówkę, Zamek Królewski i syrenkę, a w między czasie mieliśmy przerwę na lody:). Gdy zakończyliśmy zwiedzanie, udaliśmy się do hotelu. Po kolacji i rozpakowaniu się, poszliśmy na spacer nad Wisłę. Drugi dzień rozpoczęliśmy śniadaniem. Po wykwaterowaniu z hotelu, wyruszyliśmy do Stadionu Narodowego niestety nie mogliśmy go zobaczyć od środka. Po zrobieniu zdjęć na tle stadionu, pojechaliśmy do sejmu, gdzie przyglądaliśmy się obradom. Następnie pani przewodniczka mówiła nam, np. jak można założyć własną partię. Potem wyjechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Przez 3 godz. robiliśmy różne eksperymenty. Po 16.00 zjedliśmy w Centrum pyszny obiad, a po nim wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bytomia :).
18 czerwca o godzinie 16.00 uczniowie klasy 1c zaprosili swoje mamusie i swoich tatusiów na przedstawienie pt. "Wierszolandia dla rodziców". Miłych gości przywitały różne zwierzęta: hipopotam, żaba, żuk, biedronka, żuraw, czapla,a także kwiaty: tulipan i róża, no i wreszcie brudas, kłamczucha, lekarz, kucharka, mama, tata i narratorzy. Każda postać, każdy kwiat i każde zwierzę zaprezentowały swoje umiejętności aktorsko-recytatorskie, a następnie zaśpiewały piękne piosenki o mamie i tacie. Ostatnim punktem programu był pokaz prac dzieci. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, ze tematem wystawy byli... kochani rodzice. Cała impreza dostarczyła wszystkim gościom wielu zabawnych i wzruszających chwil. Dziękujemy Wam Rodzice i zapraszamy za rok.
W dniu 3 czerwca 2013 r. klasa Ia spędziła Dzień Dziecka w Operze Śląskiej. Najpierw dzieci z zachwytem obserwowały pokazy taneczne w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej. Nasz kolega Dawid sam mógł się przekonać, że bycie baletmistrzem to niełatwa sztuka. Później pierwszaki zobaczyły wspaniałe widowisko baletowe pt. ?Królewna Śnieżka?. Wszystkich zachwyciły stroje tancerzy, piękna scenografia, a także muzyka w wykonaniu orkiestry. W czasie przerw dzieci były częstowane ciasteczkami. Po przedstawieniu zaś każdy otrzymał duże pudełko czekoladowych pierników.
Mimo niesprzyjającej aury klasy 2a i 2b wybrały się w miniony wtorek na wycieczkę do Ogrodzieńca. Na miejscu okazało się, że nie poda deszcz i nawet przez chmury nieśmiało próbuje przebić się słońce. Zwiedziliśmy Park Miniatur, gdzie podziwialiśmy wszystkie zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i słuchaliśmy bardzo ciekawych legend z nimi związanych. Potem była zabawa na "odlotowym" placu zabaw i zwiedzanie ruin zamku. Niestety mgła uniemożliwiła nam podziwianie pięknych widoków z jego wież i murów. Bogaci w nowe wrażenia i nowe pamiątki z wycieczki (głównie oręż rycerski różnej maści) wróciliśmy do Bytomia.
25 maja 2013 roku w klasie 1b miała miejsce bardzo miła uroczystość. Dzieci zaprosiły Mamusie, aby podziękować Im za miłość, opiekę i cierpliwość. Były życzenia, wiersze, piosenki, własnoręcznie wykonane laurki, oraz słodki poczęstunek. Uroczystości towarzyszył miły i rodzinny nastrój.
W tym tygodniu uczniów klasy 1c odwiedzili niezwykli goście - "oryginalne kubki". Przyszli wraz ze swoimi właścicielami, aby wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalny kubek. Każdy właściciel musiał przedstawić swego ulubieńca, a następnie ustawić go na odpowiednim miejscu. Wyboru dokonywały wszystkie dzieci. Zwycięzcą okazał się kubek Maksa i Matyldy, którzy otrzymali tyle cukierków, ile zdołali pomieścić.
17 maja uczniowie klasy 3a zaprosili swoje mamy na przyjęcie, zorganizowane z okazji zbliżającego się ich święta.Program artystyczny był bardzo różnorodny. Mamy słuchały wierszyków, "100 lat "granego na dzwonkach, flażograjkach oraz na bumbumrurkach i wreszcie kanonu "Panie Janie". Oglądały również krótkie scenki humorystyczne oraz pokaz mody z niespodzianką. Zadaniem mam było zmierzyć się ze swoimi pociechami w konkurencji z wykorzystaniem chusty Klanzy oraz odgadnąć, który bukiet, namalowany farbami, należy do jej pociechy. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstnku oraz oraz drobnych prezentów dla mam. Na koniec dzieciaki musiały odgadnąć zagadki przygotowane przez ich mamy. Zabawa była wspaniała, a czas minął bardzo szybko.
16 maja uczniowie z klasy 6c z panią Żanetą Kiedos pojechali do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, aby zapoznać się z pracą bibliotekarzy. Panie bibliotekarki oprowadzały nas po czytelni, wypożyczalni, magazynach, pokazywały księgozbiory i opowiadały o nich. Wyszukiwaliśmy w magazynach swoich lektur, szukaliśmy w katalogach autorów o nazwiskach takich jak nasze, rozwiązywaliśmy krzyżówkę i oglądaliśmy książki obcojęzyczne. Po zakończeniu zwiedzania uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach o Vincencie van Goghu, podziwialiśmy jego sztukę i wycenialiśmy ją. Po zakończeniu warsztatów udaliśmy się na lody. Dzień był bardzo udany, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i zjedliśmy pyszne lody :).
23 kwietnia 2013 r. - My - klasy IIa i IIb wspólnie z wychowawcami - zwiedziliśmy Chorzowskie Planetarium i Obserwatorium. Odbyliśmy lot nad Szwajcarską Doliną. Planetarium zamieniło się w statek kosmiczny, którym Berenika i Jurek zabrali nas w fascynującą podróż w Kosmos. Pilotem i przewodnikiem po Układzie Słonecznym był sam Mikołaj Kopernik. Oglądaliśmy z okien statku kosmicznego Księżyc, Marsa, Jowisza. Więcej Wam nie zdradzimy, lecz zachęcamy do wizyty w Planetarium, może i Wam się spodoba.
Pierwszaki z zapałem przystąpiły do budowy EKO-PLANETY w ramach obchodów Dni Ziemi. Praca nad makietą nie była łatwa, ale pomysłów nie brakowało, zapału i chęci do pracy również. Jak trudziliśmy się i bawiliśmy można zobaczyć na zdjęciach. Dziękujemy Mamusiom, które nam pomogły!
Klasa Ic uczciła rok Tuwima specjalną recytacją wierszy autora. Specjalną, bo wzbogaconą dodatkowymi rekwizytami, niezwykłą charakteryzacją. Ale to, co zasługuje na największa pochwałę, to stopień opanowania tekstu. Wszyscy uczniowie bezbłędnie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Jury miało niezwykle trudny orzech do zgryzienia, gdy przyszło do wręczenia medali. I choć na podium stanęła najlepsza czwórka, to zwycięzcami stali się wszyscy. Nie ma bowiem nic bardziej wartościowego niż znajomość wspaniałej dziecięcej poezji.
17 kwietnia 2013 klasę 1b odwiedzili niezwykli goście - lek. wet. p. Marta Białasik oraz tech. wet. p. Damian Rożniewski oraz dwa sympatyczne pieski - przedstawiciele Fundacji Happy Animals. Dzieci wzięły udział w projekcie "Podaruj im uśmiech". W trakcie zajęć bardzo dokładnie poznały różne zachowania i potrzeby psów. Dowiedziały się również jak zachować się podczas spotkania z obcym psem. Po skończonych zajęciach dzieci bawiły się z czworonożnymi przyjaciółmi. Zajęcia były bardzo ciekawe.
10 kwietnia odbyła sie wycieczka klasy 4b, do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Byliśmy tam na wystawie jajek, które były ozdabiane różnymi technikami np. malowane woskiem, wyskrobywane i wydrapywane, a także w azurowe wzory. Wystawę można bylo ogladąć do 14 kwietnia.
Tego samego dnia byliśmy też na wystawie "Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych" gdzie można było zobaczyć stare lunety, które były zrobione z drewna, a także nowe teleskopy do oglądania gwiazd.
ZACHĘCAM DO ZWIEDZANIA NIE TYLKO TYCH WYSTAW :-).
Michał Madeja 4b
Wyrazem wielkanocnej radości rodziny, po zakończeniu śniadania wielkanocnego, jest wspólna zabawa zwana szukaniem zajączka, czyli małej niespodzianki dla każdego. Uczniowie klasy Ic, w swojej klasowej rodzinie, pozostali wierni tej tradycji. Na ostatniej lekcji szukali zajączka. Aby go znaleźć, musieli otrzymać kilka wskazówek. A i z nimi nie było tak łatwo. Jednak, gdy zajączek został odnaleziony, radość była ogromna. Mamy nadzieję, że ta tradycja na zawsze wpisze się w kalendarz naszych małych uroczystości.
W dniu 27 marca klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Za oknami prószy śnieg a my grzejemy się w tropikalnej dżungli. Palmiarnię zwiedzaliśmy z przewodnikiem, dzięki czemu dowiedzieliśmy się o roślinach rzeczy, których na próżno szukać w książkach. Każdy pawilon zachwycił różnorodnością świata roślin. W krótkim czasie, przechodząc z jednego pawilonu do drugiego mogliśmy odbyć podróż przez królestwo roślin z różnych stron świata. Zobaczyliśmy rośliny użytkowe, jak np. figi, bananowce, drzewka pomarańczowe, rośliny tropikalne, czy wreszcie kaktusy. Nasze oczy cieszyła soczysta, bujna zieleń, wśród której od czasu do czasu mogliśmy dostrzec mandarynki, banany czy granaty. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócimy!
Michał Pawlik
Zapraszamy do galerii zdjęć
25 marca miał miejsce Klasowy Konkurs Pięknego Czytania, podczas którego prezentowali swoje umiejętności uczniowie klasy 3a. Honorowymi jurorami byli przedstawiciele klas II-III. To ich zadaniem była ocena i krytyka uczestników wg ścisle ustalonych kryteriów. Oceniany był wybór tekstu, płynność czytania oraz intonacja i elementy aktorskie. W części drugiej konkursu uczestnicy musieli dowieść swoich umiejętności, czytając zupełnie nowy tekst, bez możliwości przygotowania się. Najpiękniej czytającymi okazali się: Julia Czaban, Aleksandra Kujawińska i Martyna Malinowska. Serdecznie wszystkim gratulujemy.
Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć
W czwartek 14 marca 2013 roku uczniowie klasy 1a gościli w swojej klasie rodziców i dziadków. Zaproszeni goście z zainteresowaniem przyglądali się pracy nauczyciela i swoich pociech. Mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pierwszacy poznają nowe literki i uczą się liczyć. Przekonali się, że nauka poprzez zabawę nie musi być nudna. Atrakcjom nie było końca, a humory wszystkim dopisywały.
Chłopcy z klasy IVa przygotowali po męsku święto dla swoich koleżanek. Dziewczynki mogły wykazać się w sportowych rozgrywkach. Było odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, strzały lotkami do kubeczków i turlanie piłeczki do pojemników po torze z taśmy. Okazało się oczywiście, że dziewczynki świetnie sobie poradziły! W nagrodę otrzymały słodkie upominki, tulipany i prezenty oraz mnóstwo życzeń od chłopców.
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy 5c przygotowali wychowawczyni i swoim koleżankom uroczą niespodziankę. Oprócz życzeń i słodkości, Jakub Golec zaskoczył nas prezentacją, którą dedykował wszystkim ?klasowym kobietkom?. Jeszcze raz bardzo bardzo serdecznie dziękujemy!
Dziewczyny i wychowawczyni klasy 5c
>
Tradycji stało się zadość! Ósmy marca okazał sie wyjątkowym dniem dla wszystkich dziewczynek oraz wychowawczyni w klasie 3a. "Panowie", na czele których stanął tata Dawida Janiaka, przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Dziewczynki brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Nie zabrakło również tradycyjnego "Sto lat" oraz upominków i poczęstunku. Bardzo dziękujemy wszystkim " mężczyznom" klasy 3a.
Klasa Va miała w klasie ?Dzień Dziewczyn?. Chłopaki z klasy zorganizowali konkursy i nagrody oraz słodkie przekąski. Wszyscy świetnie się bawili i wygłupiali:). Przygotowaliśmy konkursy, robiliśmy karaoke, razem śpiewaliśmy, szczególnie chłopki. Niestety dziewczyny trochę się wstydziły:), ale to nic nie szkodzi, bo przecież każdy z nas jest inny, mamy różne gusty i upodobania. Nasza Mrs. Elżbieta Klacek świetnie się bawiła, więc brawa za odwagę?
Jakub Fischer
Dnia 7.02.13 klasy 4, 5 i 6 c poszły wraz z nauczycielami p. J. Bałagą i p. Ż. Kiedos na koncert bytomskiej szkoły baletowej do BCK. Mogliśmy oglądać występy solistów i zespołów w wieku od 12 do 18 lat. Przedstawione inscenizacje ukazywały nam historie i popisy umiejętności. W przedstawionych nam występach taniec klasyczny przeplatał się z tańcem współczesnym i tańcami ludowymi. Tancerze mieli piękne stroje bogato zdobione haftami ( w przypadku tańców ludowych) i pięknie złocone i ozdabiane (w przypadku tańców klasycznych). Wyjście było bardzo udane i wszystkim się podobało.
W środę 27.02.13. klasy 6a i 4c wybrały się do Opery Śląskiej na spektakl ?Sposób na Alcybiadesa? wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A.Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie oparte na książce Edmunda Niziurskiego pełne było zabawnych, młodzieżowych tekstów i śmieszyło wielu uczniów do łez. Dwie osoby miały szansę poczuć się jak aktorzy i zagrać w jednej ze scen. Publiczności szczególnie podobał się taniec Alcybiadesa. Niestety przedstawienie szybko się skończyło. Następnie odbył się krótki pokaz teatru cieni, w którym poproszono do występu kolejne osoby z publiczności. Tym razem nauczono nas jak wyrażać emocje bez użycia słów. Spektakl był jednak znacznie ciekawszy.
Mateusz Mamot
Jeszcze przed feriami zimowymi, bo 8 lutego, w klasie Ia świętowaliśmy ?Walentynki?. Miłą niespodziankę przygotowały nam Mamusie ? panie: Będkowska, Lorek i Lacheta. Wszystkie dzieci oraz wychowawczyni otrzymali upominki ? pięknie wykonane serduszka z masy solnej z wypisanym własnym imieniem. Podczas wręczania wytworzyła się bardzo miła, serdeczna atmosfera. Każdy z nas poczuł się kimś wyjątkowym, poczuliśmy, że bardzo się wszyscy lubimy i razem tworzymy jedną wielką rodzinę.
Klasa Va poszła z panią Elżbietą Klacek do Fantasy Parku na kręgle. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy mógł pobić swoje oraz innych rekordy. Mieliśmy przy tym wiele śmiechu i zabawy. Nawet gdy pani Elżbieta trafiła, byliśmy zachwyceni - bo to nie jest takie łatwe. Z całego serca polecamy kregle, bo można sie przy tym świetnie pobawić i pośmiać. Do następnego spotkania:)
Uczniowie klasy Vb i Vc przygotowali i zaprezentowali miniatury teatralne na podstawie mitu ?Demeter i Kora? Wandy Markowskiej. Przedstawienia zostały przygotowane w ramach lekcji języka polskiego. Aktorzy wykazali się ogromną inicjatywą podczas przygotowań do wystawienia mitu. Wszystkie dekoracje zostały przez nich wykonane własnoręcznie. Podobnie zresztą jak oprawa muzyczna. Sztuka bardzo się podobała. Zachwyceni widzowie prosili o ?bis?. Z niecierpliwością czekamy na kolejne klasowe przedstawienia.
Dominik Czech Vb
W dniu 25 stycznia 2013r. w klasie Ia odbyła się miła uroczystość, na którą zaproszono babcie i dziadków z okazji ich święta. Pierwszaki z wielkim przejęciem mówiły swoje wierszyki i śpiewały piosenki. Dzieci wręczyły drobne, własnoręcznie wykonane kwiatki i laurki oraz piękne serduszka z włóczki zrobione przez mamę Sebastiana Lachety. Gościom przygrywała Karolina Domiczek z klasy IVb i jej babcia. Wspólna zabawa z babciami i dziadkami dostarczyła wszystkim wiele radości.
W dniu 24.01.2013r. klasy Ia i IVb pojechały do Katowic-Panewnik, aby podziwiać największą na Śląsku szopkę w bazylice Św.Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP. Stajenka wyróżnia się swoim rozmiarem. Jest szeroka na 32m, wysoka na 20m, głęboka na 10m. Składa się z ponad 120 figur różnej wielkości oraz żywych drzewek. W tym roku - Roku Wiary oprócz tradycyjnych postaci stajenka przedstawiała scenę spotkania Św. Franciszka z sułtanem oraz świętych polskich. Ponadto klasy oglądały ruchomą stajenkę z postaciami świętych i królów Polski. Po wypiciu wspaniałej herbaty w Herbarium Św. Franciszka poszły do żywej szopki, gdzie zobaczyły kury, kaczki, gęsi oraz mogły nakarmić kózki i kucyki. Największą atrakcją jednak były zabawy na śniegu. Pomimo mrozu wycieczka się udała, wszyscy wrócili radośni i zadowoleni.
Dzień Babci i Dziadka był okazją do spotkania uczniów klasy 1b z zaproszonymi babciami i dziadkami. Impreza odbyła się 23 stycznia 2013 r. Ciekawie przygotowany program artystyczny wywołał aplauz i wzruszenie zaproszonych gości. Babcie i dziadkowie z radością wysłuchali występów swoich wnucząt. Imprezę zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Dzisiaj - w środę 23 stycznia - klasa 6c i 4c poszły do Opery Śląskiej na przedstawienie pt.?Historia żółtej ciżemki?. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Przypomnijmy - podczas prac konserwatorskich w kościele Mariackim przy ołtarzu zostaje znaleziona żółta ciżemka? Sztuka opowiada o jednej z możliwych wersji znalezienia się tam bucika. Przedstawiona interpretacja wydarzeń, według mnie, była bardzo ciekawa. Naszą uwagę skupiła łatwa w obsłudze scenografia, która budziła podziw w swej prostocie. Polecam stronę teatru, na której można oglądać zdięcia z przedstawienia: http://www.narodowyteatredukacji.pl
Max Pakos IVc
>
>
Dnia 21 grudnia nasza klasa spotkała się wspólnie przy wigilijnym stole. Rozpoczęliśmy od modlitwy i połamania się opłatkiem. Życzyliśmy sobie lepszego Nowego Roku, zdrowia, szczęścia, prezentów pod choinką i lepszych ocen w nadchodzącym semestrze. Następnie wszyscy razem usiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym były przysmaki przyniesione przez nas. Wielkim zaskoczeniem dla nas były prezenty. Z uśmiechem na twarzach rozeszliśmy się do domów.
Dominik Czech kl.Vb
>
>>>>>
5 grudnia 2012 roku dzieci z klasy 1a, 1b i 1c pojechały w odwiedziny do św. Mikołaja do Toszka. Zamek, w którym gościliśmy wyglądał imponująco. Po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Czekając na przybycie Mikołaja bawiliśmy się przy muzyce i z chustą oraz wysłuchaliśmy legendy o zamku. Odwiedziła nas wtedy Biała Dama, która mieszka w tym zamku. Mikołaj przybył i przywiózł dla każdego dziecka niespodziankę. Wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni.
20 grudnia, w naszej klasie odbyła się Wigilia klasowa. Pani wychowawczyni przeczytała fragment Pisma Świętego. Składaliśmy każdemu świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem przy akompaniamencie kolęd. Później biesiadowaliśmy jedząc pierniczki, ciasta, owoce i piliśmy herbatę i soki. Nasza pani zrobiła własnoręcznie dla nas zawieszki na choinkę, a żeby było ?fair? każdy miał inną. Niektórzy rysowali dla Dzieciątka rysunki na tablicy np.: choinki. Spotkanie bardzo nam się podobało.
Jakub Kamiński IV b
21 grudnia w naszej szkole miały miejsce klasowe wigilie. Uczniowie klasy 3a kolędowali śpiewając i grajac na instrumentach. Wspólnie zasiedli do suto zastawionych i pięknie przystrojonych własnoręcznie wykonanymi dekoracjami stołów, dzieląc się opłatkiem i składając sobie świąteczne życzenia. Były słodkości, ale również tradycyjny barszcz z uszkami. Niektórzy pomyśleli o przygotowaniu życzeń niespodzianek i obdarowaniu nimi swoich kolegów oraz panią wychowawczynię. Na klasowej choince na każdego czekała jego własna gwiazka ze specjalnymi życzeniami i słodką niespodzianką od pani Sylwiii. Było naprawdę świątecznie.
14 grudnia klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę tematycznie związaną ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Odwiedziły fabrykę bombek choinkowych pod Krakowem, a przy okazji zwiedziły gród Kraka i zagościły na krakowskim świątecznym jarmarku. Wśród aniołków, szopek, kolorowych światełek i słodkich pierników czas upłynął nam bardzo szybko. W fabryce zaś każdy mógł własnoręcznie wykonać bombkę na choinkę i zabrać ją do domu, przekonać się jak powstają bombki, zrobić zakupy w fabrycznym sklepiku a nawet poprosić o bombkę z dedykacją. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i z pomysłami na obdarowanie swoich najbliższych na Święta.
>
>>>>
Klasa Va poszła na wycieczkę do drukarni ?Fischer Poligrafia? mieszczącej się w Bytomiu-Szombierkach. Mieliśmy okazję poznać tajemnice druku i maszyn drukujących.
Nasza klasa była zachwycona tą wycieczką. Najwięcej maszyn drukarskich na hali wyprodukowanych zostało przez firmę niemiecką firmę ?Heidelberg?. Pod koniec wycieczki zostaliśmy poczestowani ciastem i sokiem. Nie możemy się doczekać następnej wycieczki.
Jakub Fischer (5a)
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W Barbórkę - 4 grudnia - gościem uczniów klasy 1c by pan górnik w mundurze galowym. Przyszedł nie tylko po to, aby zaprezentować dzieciom strój górniczy, ale przede wszystkim po to, by opowiedzieć o ciężkiej pracy górnika. Jego opowieść była, tak zajmująca, że nikt nie spostrzegł kiedy minęło 45 minut. Spotkanie to uzmysłowiło każdemu dziecku, jak ciężka, ważna i odpowiedzialna jest praca ludzi pracujących pod ziemią. Jak wiele im zawdzięczamy i jak wielki szacunek jesteśmy im winni. My ze swojej stronie możemy tylko życzyć: "tyle samo wyjazdów co zjazdów". Szczęść Boże.
6 grudnia do klasy 3a zawitała......... Tak, właśnie zawitała, a nie zawitał, bo to pani Teresa okazała się świętym Mikołajem. Zorganizowała z pomocą pani Ani warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie nauczyli się samodzielnie wykonywać krasnoludka z szyszki - ozdobę świąteczną. Praca łączyła się z zabawą, przeplatała ze słodkim poczęstunkiem. Na koniec każdy uczeń otrzymał mikołajkowy upominek. Był to naprawdę radosny dzień.
29 listopada klasa 3a wybrała się do Muzeum Górnośląskiego, aby poznać bliżej zwyczaje andrzejkowe na Górnym Śląsku. Lekcja była naprawdę interesująca. Najbardziej ciekawi czuli nawet pewien niedosyt. Historia potrafi być rzeczywiście bardzo pasjonująca. Na koniec każdy mógł sobie powróżyć z liści mirtu. Oczywiście najbardziej zainteresowane tą wróżbą były dziewczynki. W tej kwestii naprawdę niewiele się zmieniło.
Następnego dnia miały miejsce klasowe wróżby oraz zabawy taneczne. Przy słodkim poczęstunku czas biegł naprawdę bardzo szybko.
>
>>Uczniowie klasy 1b spotkali się 30 listopada 2012r. z wróżkami. W ten niezwykły, andrzejkowy wieczór wróżki przepowiedziały dzieciom co czeka je w przyszłości. Między wróżbami były tańce, zabawy ruchowe i pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był magiczny wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.>
Nasz tajny korespondent podpatrywał przez ostatni tydzień - uczniów klasy IIb. Udało mu się zrobić zdjęcia - niesamowitym stworkom, które zostały wykonane z rękawiczek - to ci dopiero była zabawa.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Uczniowie klasy IIb rzeźbią nie tylko umysł i wyobraźnię, ale też ciało - ucząc się pływać:) Oczywiście wszystko to robią pod czujnym okiem swojej wychowawczyni -pani Ewy no i pana ratownika:)
Andrzejki to czas niezapomnianych spotkań z przyjaciółmi. W takim spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy Ic. A spotkali się nie tylko ze sobą, ale także z "niezwykłą" osobą, która jak przystało na tak niecodzienny wieczór, odkryła przed wszystkimi jaki zawód będą wykonywać w przyszłości i udzieliła kilku wskazówek, co czynić, aby radośniejsze było życie. Potem, w drugiej sali, odbyła się dyskoteka, a na niej zabawa "Tańczących krzeseł" i zabawa z balonami. Po dyskotekowym szaleństwie czekał na uczniów smakowity posiłek przygotowany przez mamusie i tatusiów. To był wspaniały wieczór.
>
>>
W drugiej połowie listopada odbyły się warsztaty pt. "Być jak Sherlock Holmes'' w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 4c. Policjanci tłumaczyli na czym polega ich praca oraz czym zajmują się psy policyjne. Owczarki niemieckie służą do śledztw różnego rodzaju, a labradory wykrywają ładunki wybuchowe i narkotyki. W bytomskiej policji są dwa pieski - MY poznaliśmy owczarka Maksa. Jednak najwięcej dowiedzieliśmy się o tym, czym zajmuje się policjant z wydziału kryminalnego. Przeprowadzone zostały też doświadczenia. Wiemy jak zabezpieczać ślady linii papilarnych, zapoznaliśmy się z różnymi dokumentami. Policjanci mają bardzo odpowiedzialną i skomplikowaną pracę!
Wszyscy byli zadowoleni, po spotkaniu każdy z nas chce zostać POLICJANTEM!
Marta Frączek 4c
W każdą środę uczniowie z klasy 3a wytrwale uczą się i trenują technikę pływania pod kierunkiem pana Jacka Jelonka na krytym kąpielisku przy ul. Parkowej. Młodzi pływacy dają z siebie wszystko. Dzielnie pokonują swój strach, ćwiczą cierpliwość i uczą się dyscypliny. Po intensywnym wysiłku na wszystkich czeka zasłużony relaks w postaci zabawy na zjeżdżalni rurowej, kąpieli w jacuzzi i pod kaskadą wody. "Może w przyszłości będziemy olimpijczykami?" - zadają sobie pytanie mali pływacy z klasy 3a.
15 października 2012 klasa Ib z panią mgr Mariolą Kulczycką i Ic z panią mgr Iwoną Zwadło wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Jeździeckiego w Zbrosławicach. Podczas wycieczki poznaliśmy codzienne życie koni. Jechaliśmy bryczką i w siodle. Samodzielnie upieczone kiełbaski z ogniska były pyszne. Czas spędzony na placu zabaw pozwolił nam dobrze poznać się. Świetną zabawę można zobaczyć na zdjęciach.
W dniu 5 października wszystkie klasy piąte wyjechały na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Najpierw pojechaliśmy do Zamku w Pieskowej Skale, gdzie mieści się muzeum. Tam oglądaliśmy bogate i piękne eksponaty. Z Zamku ruszyliśmy do Groty Łokietka, która była dla nas dużą atrakcją. Tam wg legendy schował się Władysław Łokietek, a sprzymierzeńcem jego był pająk, który uwił pajęczynę i przysłonił wejście do wnętrza. Podobno w ten sposób polski książę zmylił wojsko czeskie. W Jaskini Łokietka oprócz sal (Sypialni, Kuchni, Sali Rycerskiej) zobaczyliśmy małego śpiącego nietoperza. Później pieszo udaliśmy się do Źródełka Miłości, gdzie każdy mógł napić się źródlanej wody. Na koniec wycieczki było ognisko, pieczone kiełbaski, zabawa na trawie i świeżym powietrzu. Pogoda i humor wspaniale nam dopisały.
Kamil Kupczyk Vc
To już trzecie, w tym roku, spotkanie uczniów SP nr 4 z Bum Bum Rurkami i Edterkiem. Tym razem do gry na tych wspaniałych instrumentach zabrała się pani Sylwia wraz ze swoją klasą IIIa. Wspólnie zagrali "Duszki", a nawet "Marsz Radeckiego". Na koniec w rytmie jesiennego disco - każda grupa (wcześniej wszystkich podzielono na takowe) samodzielnie starała się zagrać i zatańczyć najlepiej jak potrafi:)
Dnia 10 października klasy 6c i 4c poszły z pani Żanetą Kicdos na warsztaty pt. "Kupić czy nie kupić" do Bytomskiego Centrum Kultury. Dowiedzieliśmy się tam, czym reklamy potrafią nas skusić, wyobraziliśmy sobie świat bez zakupów oraz rozmawialiśmy na temat ?Skąd wiemy, że dana firma jest dobra??. Mieliśmy bardzo dużo pomysłów! Na koniec projektowaliśmy reklamy z wymyślonymi przez nas produktami. Wśród zapieczętowanych przez nas rzeczy znalazły się między innymi ?Przyszłościomierz?, ?Myślopis? i ?De luxe towel?. Zajęcia były świetne, mamy nadzieję, że jeszcze na takie warsztaty pójdziemy.
W dniu 5 października 2012 r. klasy Ia i IIc pojechały na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu Zawodzie. W jesiennym lesie dzieci oglądały pokazy lotów ptaków drapieżnych ? myszołowa, orła i jastrzębia. Podziwiały również wspaniałe popisy szybujących sów. Zwiedziły Muzeum Przyrodnicze. Był też czas na odpoczynek i zabawę na placu zabaw, zakup pamiątek oraz pyszną kiełbaskę z grilla. Dodatkową atrakcję stanowiły leśne zwierzęta ? sarny, jelenie, muflony, które można było nakarmić, a nawet pogłaskać.
Dnia 1 października 2012 roku z okazji Dnia Chłopaka klasa 4a i 4b wybrały się na kręgle do Agory. Pod okiem opiekunów świetnie się bawiliśmy. Najlepsi gracze z 4a to: Wiktor N., który zbijał kręgle jak zawodowiec. Natalia R., dla której kula do kręgli jest jak piłka plażowa. Wiktoria K., której udało się trzykrotnie zbić wszystkie kręgle. I Bartek W., który był naprawdę świetny. Godzina szybko minęła i musieliśmy wracać do szkoły.
W klasie dziewczynki zorganizowały chłopcom TOP MODEL BOYS. Wszyscy chłopcy wystąpili przed jury. Pierwsze miejsce zajął Bartek W., którego strój okazał się najzabawniejszy. Na końcu dziewczyny wręczyły chłopcom prezenty. W domu na pewno czekały na nich kolejne niespodzianki.
Justyna Mularczyk 4a
W poniedziałek 1 października dziewczynki z klasy 3a wraz z p.Sylwią zorganizowały przyjęcie - niespodziankę, podczas którego każdy chłopak musiał wykazać się w jednej, wylosowanej przez siebie konkurencji. Emocji i śmiechu było wiele. Każdy chłopak dostał własnoręcznie zrobioną przez dziewczynki zakładkę oraz słodką niespodziankę. Na koniec wszyscy wzięli udzał w pojedynku na ortografię.
Klasa IIa wraz ze swoja wychowawczynią, panią Weroniką, i zespół Edterek postanowili uczcić - przypadający na 1 października - Międzynarodowe Święto Muzyki - wspólną zabawą muzyczną z Bum Bum Rurkami. Nie zabrakło wybijania rytmów do piosenek o jesieni i mnóstwa pozytywnych wibracji. Wibracji, które mamy nadzieje trwać będą dłużej niż samo święto:)
Dnia 27 września klasy IIIb i IIIc odwiedziły "Muzeum Chleba" w Radzionkowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Na pierwszej lekcji uczniowie poznali historię chleba: obejrzeli film pt."Chleb", brali udział w prelekcji o szacunku do chleba i samodzielnie formowali plecionki, które po upieczeniu konsumowali. Druga lekcja odbyła się w dawnej klasie, dzieci poznały zwyczaje panujące przed laty w szkołach.
1 października Dzień Chłopca obchodzili, wspólnie, uczniowie i uczennice klasy 1c. Zaczęło się od odśpiewania "Sto lat" przez dziewczynki i wręczenia chłopcom pięknych kubków ze słodkim dodatkiem. Potem nastąpiło wspólne szaleństwo w naszej bytomskiej bawilandii "Żyrafa". Pomysłów na zabawę dzieciaki miały co niemiara. Było tak wspaniale, że wszyscy postanowili w ten sam sposób uczcić święto dziewczynek.
Bum Bum Rurki są świetne i pozwalają wygrywać różniste rytmy do piosenek, melodii i tańców. Po raz kolejny o tym przekonali się uczniowie klasy IIb, którzy wraz ze swoją wychowawczynią panią Ewą, odwiedzili swoich kolegów w Edterku, w poniedziałek. Jako, że doświadczenie w graniu na tych przedziwnych instrumentach już mieli - toteż radocha z grania była jeszcze większa.
21 września uczestniczki kółka bibliotecznego z klasy 6a: Eliza Przekaza, Weronika Sponda, Victoria Wójcik, Aleksandra Hanusiak i Weronika Gargas rozpoczęły akcję prowadzoną przez naszą szkolną bibliotekę: "Poczytaj Pierwszakowi". Dziewczyny wraz z książką "Plastusiowy pamiętnik" złożyły pierwszą wizytę w klasie 1c i jej wychowawczyni Pani mgr Iwonie Zwadło. Po odczytaniu pierwszych rozdziałów lektury nasi młodsi koledzy i koleżanki z klasy 1c otrzymali kolorowanki, na których znajdował się Plastuś wraz ze swoimi przyjaciółmi z piórnika Tosi. Nie możemy sie doczekać kolejnego spotkania z młodszymi kolegami, które już za tydzień. Postaramy się, by to spotkanie i następne było ciekawe i interesujące.
Eliza Przekaza