Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Jak co roku w naszej świetlicy odbyły się wybory ŚWIETLICZAKA ROKU. Z każdej z pięciu grup świetlicowych został wyłoniony jeden zwycięzca plebiscytu. Dla przypomnienia SUPER ŚWIETLICZAK jest dobrym kolegą w zabawie, służy pomocą innym, aktywnie i z chęcią bierze udział w zajęciach i konkursach, cechuje go wysoka kultura osobista oraz bezinteresowność. Poniżej prezentujemy naszych najlepszych. Gratulujemy!!!!

Martyna

Kącik Artystyczny „KreaTYwnia” działa od  stycznia 2012 roku przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Warsztaty adresowane są do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Nasze świetliczaki już od kilku lat biorą aktywny udział w zajęciach, dlatego oczywiście nie mogło ich zabraknąć i w tym roku szkolnym. Prowadząca zajęcia Pani Ania zaproponowała bardzo ciekawe warsztaty, na których uczniowie nauczyli się wykonywać konika z tektury falistej, kartkę świąteczną 3D, laurkę dla mamy 3D oraz prace w  technice iris folding, z którą dzieci zetknęły się już w zeszłym sezonie. Możliwość kreatywnego spędzenia czasu wolnego, a także szeroka paleta technik plastycznych, z którą dzieci mogą zapoznać się na zajęciach powodują ,że świetliczaki z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania. Tym razem będą musiały uzbroić się w cierpliwość, bo następne spotkanie z KreaTYwnią dopiero po wakacjach.

IMG 20190329 163229 DRO kreatywnia

Po feriach wznowiło swoją działalność kółko konstrukcyjne, które  prowadzi p. Ewa Wróblewska dla uczniów klas 1-3. Kółko odbywa się w każdy poniedziałek w sali nr 17 od godziny 13.40 do 15.00. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć. Dzieci bawią się wesoło i tworzą piękne budowle z klocków.

kółko

 

Uczennica Wiktoria Sewiło z klasy 2c wzięła udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Praca górnika i tradycje ludu śląskiego w oparciu o bytomskie legendy i podania". Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Bytomiu. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Wiktoria w tym konkursie zajęła III miejsce. Gratulujemy, BRAWO!

20181219 125003 Sewiłło

Dnia 16 listopada odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Jesienna akwarela" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu. Wymogiem udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej za pomocą techniki akwareli mokre w mokrym. Konkurs był podzielony na 2 kategorie wiekowe: klasy I – III i klasy  IV - VIII. Nasze świetliczaki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały jesienne krajobrazy. Spośród wielu nadesłanych prac organizatorzy zdecydowali, że II miejsce zajmują uczennice: Helenka Tura z klasy 2a w kategorii młodszej oraz Kinga Nagel z klasy 4b w kategorii starszej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 20181127 145339 swietlica

Uczennica Zuzanna Batóg z klasy 2b wzięła udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Muzyka w oczach dziecka". Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Zuzia w tym konkursie zajęła III miejsce. Była radość, dyplom i nagroda. Zuzi gratulujemy, BRAWO!

20181123 124345 Zuzia

12 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się konkurs gier planszowych, który został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Uczniowie klas I – III grali w „Chińczyka”, natomiast uczniowie klas IV – VI rywalizowali w „ Scrabble”. Na konkursie oczywiście nie mogło zabraknąć naszych świetliczaków. Przedstawicielami „czwóreczkowej”gromady świetlicowej w kategorii młodszej był Wojtek Szczepaniak z klasy 2a, natomiast w kategorii starszej Natalia Błachowiak z 4b. Po około godzinnej rywalizacji, naszym uczniom udało się wywalczyć miejsca na podium.  Gratulujemy Wojtkowi, który zdobył 2 miejsce oraz Natalce, która wywalczyła miejsce 3.

IMG 20181113 094419 DROMadzia

To już III edycja organizowanego przez naszą świetlicę Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego poświęconego zwierzętom. W tym roku zadaniem uczniów bytomskich świetlic było stworzenie plakatu propagującego postawy prozwierzęce. Napłynęło do nas wiele pięknych prac, z których powstała kolorowa galeria. Ponieważ wybór był bardzo trudny, tak jak w poprzednich latach o pomoc poprosiliśmy uczniów naszych klas wczesnoszkolnych, którzy zamienili się w jury i oddawali swoje głosy na prace, które ich zdaniem powinny wygrać. Po podliczeniu głosów wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
1 miejsce - Maja Węgrzyn, Szkoła Podstawowa nr 44
2 miejsce - Natalia Ławniczak, Szkoła Podstawowa nr 46
3 miejsce - Paweł Grzesiczek, Szkoła Podstawowa nr 42
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

IMG 20181116 122506 DRO1miejsce

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Przyjęło się, że cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z tej okazji świetlica szkolna postanowiła otworzyć galerię „czwóreczkowych” zwierzaków. Przysyłajcie zdjęcia swoich pupili wraz z opisem (imię i nazwisko właściciela, klasa, imię zwierzątka) na świetlicowy adres email swietlica.kopernika@gmail.com  Do tworzenia galerii zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale również nauczycieli i pracowników szkoły. Zdjęcia będzie można oglądać w świetlicowej zakładce ZWIERZAKOWO.

images światowy dzień zwierząt

Nasza świetlica przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii  o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Na stronie internetowej akcji zostały przedstawione sylwetki wybranych uczestników walk o stolicę. Można się z nich dowiedzieć, jaką funkcję pełniły konkretne osoby oraz jakie są ich historie. Każda z grup świetlicowych pod czujnym okiem wychowawców własnoręcznie przygotowała kartkę oraz po zapoznaniu się z sylwetkami Powstańców zdecydowała do kogo mają trafić podziękowania za udział w walkach o wolność Ojczyzny.

IMG 20180928 141253 DRO Świetlicowe

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.