Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas III naszej szkoły przebywali na Zielonej Szkole w Chłapowie nad Bałtykiem. W czasie pobytu nie brakowało im przygód i nowych wrażeń, o co zadbał organizator imprezy - firma "Pinokio" z Mikołowa oraz nauczyciele - opiekunowie:p.Beata Szulc, p.Weronika Niemiec, p.Ewa Wróblewska oraz p. Jadwiga Gilner.
Byliśmy na wycieczce w Trójmieście gdzie podziwialiśmy ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza, wysłuchaliśmy koncertu organowego w Oliwie oraz zwiedziliśmy gdańską Starówkę. Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiła Panienka z Okienka, która pomachała im na powitanie. Niezapomnianą była też wycieczka do Fokarium na Helu. Mogliśmy tam zobaczyć foki z bardzo bliska, być świadkami ich karmienia oraz poznać je po imieniu. Był więc Grubas, Aga, Fog i Hela. W porcie w Pucku wsiedliśmy na statek wycieczkowy aby popłynąć nim w rejs po zatoce puckiej. Morze na szczęście było w tym dniu łagodne więc wszyscy czuli się wyśmienicie.
Niezapomniane wspomnienia, nowe przyjaźnie i mnóstwo pamiątek z Dnia Dziecka świętowaliśmy na festynie we Władysławowie. Historię powstania bursztynu oraz ciekawostki z nim związane poznaliśmy będąc w pracowni bursztyniarza, a nadmorski krajobraz mogliśmy podziwiać ze szczytu latarni morskiej w Rozewiu.
Czas urozmaicały nam także dyskoteki, spotkania przy ognisku, zawody sportowe oraz liczne konkursy - na rysunek morza wykonywany na plaży, na budowle z piasku oraz z wiedzy o morzu. Niezapomnianą przygodą był w tym dniu nocny marsz na plażę z płonącymi pochodniami, gdzie nastąpiły nasze zaślubiny z morzem.
W drodze powrotnej nieźle nastraszył nas pan Karol, właściciel ośrodka udając ducha w zaroślach. Było super! Z żalem wyjeżdżaliśmy 5 czerwca do domów, zabierając ze sobą bursztynu i muszli. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz klasowy wypad nad morze!

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej

zielonaszkola3

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.