Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Biała szkoła - dzień po

Jesteśmy już w Bytomiu. Przeszukałem dokładnie aparat fotograficzny i telefon. Znalazłem kilka ciekawych zdjęć z naszego wyjazdu których nie publikowaliśmy na naszej stronie.  Przypomnijmy sobie jak to było. Relacje z wszystkich dni zamieszczone zostały w Zakładce - Biała Szkoła, Biała Szkoła 2011 - po prawej stronie.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bialaszkolakoniec2011234

Biała Szkoła dzień 7

Dziś po śniadaniu wyjechaliśmy do Term w Szaflarach. Baseny z ciepłą wodą o temperaturze  nawet 36 stopni były wspaniałym wypoczynkiem i miejscem zabaw. Tylko najtrwalsi wytrzymali na powietrzu o temperaturze -5 stopni. Równie trudno było wytrwać w saunie parowej. Tam nawet nie udało się zrobić zdjęć. Po obiedzie spacer na pobliski szczyt po kolana w śniegu, a wieczorem nasza ukochana matematyka i historia. Długi i ciekawy dzień już za nami, ale jutro też będzie ciekawie.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bialaszkola20117

Biała Szkoła dzień 6

W dalszym ciągu ciepło, już chyba mrozy za nami. Dziś po śniadaniu wybraliśmy się na ?spacer?. Zapowiadało się nie najgorzej, ale po wejściu na szczyt Harendy okazało się, że wracamy okrężną trasą. Było stromo, a co za tym idzie wesoło. Za swój najśmieszniejszy ?ziemny? wygląd Tukana dostał Mateusz Wójcik. Po obiedzie narty i zabawy na śniegu. Basen i film kończą nasz dzisiejszy dzień. Miśka - Zbyśka za odwagę i hart otrzymuje dziś Mikołaj Chmieliński. Teraz już szybko do spania bo jutro wycieczka do Term.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknj poniżej
bialaszkola72011

Biała Szkoła dzień 5

Kończymy piąty dzień Białej Szkoły. Temperatury dziś zaskoczyły wszystkich 10 stopni Celcjusza. Wspaniałe słońce i wilgotny śnieg to nasz przepis na bałwana, twierdzę, igloo,...  Do południa trochę nart, a po południu wyprawa do ?miasta? Dziś w Poroninie otwarty był tylko jeden sklep! Niestety objął nas zakaz kupowania chipsów. W drodze powrotnej sprawdzaliśmy głębokość rzeki Białki. Nie wiemy jak bardzo jest głęboka bo nam miernik się skończył w okolicy kostki. Tak więc teraz suszymy mierniki, a sami wybieramy się na basen. Potem jeszcze przygody Indiany Jonesa i spać.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bialaszkola2011dzien5

Biała Szkoła dzień 4

I znów kolejny słoneczny dzień na stoku. Jeździmy coraz szybciej, ale z techniką jest trochę na bakier. Na jutro zaplanowano więc lekcje techniki: płużenie, krawędziowanie i jazda wysoko-nisko. Po południu w wyniku strzałów karnych wyłoniono mistrzowską drużynę piłki śniegowej. Zwycięzcy w nagrodę mają otrzymać banany w czekoladzie. Pewnie skończy się jak zwykle, czyli dodatkową porcją kiszonej kapusty przy jutrzejszym obiedzie. Przed kolacją jeszcze eliminacje w dyscyplinie olimpijskiej ?zjazd na reklamowce byle jak? a potem oczywiście lekcje. Dziś pisaliśmy list do kolegi. Ciekawe co na nasze wypociny powiedzą nasze Panie polonistki.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bialaszkola42011

Biała Szkoła - dzień 2

Kończymy drugi dzień Białej Szkoły. Temperatury są ciekawe, minus dziesięć w południe, mnóstwo zabawy na stokach, a śnieg nieustannie prószy. Dziś cały dzień spędziliśmy na stoku, niektórzy ucząc się, a inni doskonaląc jazdę na nartach. Mamy też kilku snowboardzistów, z czego ani jeden nie obszedł się dzisiaj bez upadku z orczyka. Po obiedzie, znów wybraliśmy się na stok. Chyba każdy ma zakwasy. Niektórzy z nas często wpadają w krzaki, na drzewa, w rowy, oraz za siatki. Miśka Zbyśka, za brak głowy, dostał dziś Grzesiek, a Tukana Pukana, za najwyższy skok, Grażyna. Na języku polskim tworzyliśmy neologizmy. Oto najciekawsze: Posmutniacz ? teściowa; Patrznik ? osoba, która ściąga na klasówce; Wiejonator ? okno; Kichatorka ? pieprz; Trójacz ? jad; Czyścielownik ? zmazywacz; Muzylofon ? mp3; Norokon - lis. Wybieramy się właśnie na basen i za chwilę, dzień się skończy. :)

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bialaszkola20112

Biała Szkoła dzień 1

Dojechaliśmy bez przygód na miejsce a Poronin powitał nas słońcem,iskrzącym się śniegiem i 12 stopniowym mrozem. Szybkie wypakowanie naszych bagaży i już jesteśmy w pokojach. Wielu z nas zapomniało ile mieli bagaży, reklamówek i pakunków  stąd na dworze pozostało sporo niczyich. Dobry obiad i zaraz na stok. Jedni jeździli trochę lepiej i szybciej a inni dostojnie i powoli w pozycji nie zawsze pionowej. Po kolacji film Shrek III, a część chłopaków zakotwiczyła przed telewizorami na Lidze Mistrzów. Zaraz do spania bo jutro znów na stok.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bialaszkola2011zd

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.