Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

10 maja (w niedzielę) wrócili do Bytomia uczniowie przebywający w Jastrzębiej Górze na Zielonej Szkole.

Galeria I - kliknij by zobaczyć więcej
zielona20091
Galeria II - kliknij by zobaczyć więcej
zielona20092
Galeria III - kliknij by zobaczyć więcej
zielona20093

Zielona szkoła 2009

Zielonoszkolne nowiny cz.IV

06. 05. Dzisiaj leje od rana. Nie popsuło nam to nastrojów. Uczyliśmy się i wypełniali zadania na kartach pracy. Potem poznaliśmy nową piosenkę i śpiewali te już nam znane. Po ciszy odbyły się ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej. A wieczorem oglądaliśmy film pt."Wpuszczony w kanał." Śmiechu było wiele.

07.05. Rano wyjechaliśmy do Chłapowa, oglądać pracę bursztyniarza, który wyjaśniał nam w jaki sposób szlifuje piękne kawałki żywicy sprzed tysięcy lat. Efektowny bursztynowy piasek będzie naszą pamiątka z wycieczki. Ośrodek sportowy w Cetniewie był miejscem naszej popołudniowej zabawy w wodzie. Wieczorem odbył się Festiwal Piosenki.

zielonaszkola4

08.05 Wycieczka do latarni morskiej na Rozewiu pokazała jak dziś pracuje nowoczesna latarnia. Kupiliśmy pamiątki i oglądaliśmy morze z wysokości latarni. Zeszliśmy na plażę pięknym krajobrazowym zejściem. Na papierze malowaliśmy farbami i klejem posypując prace piaskiem . Nasze prace zatytułowaliśmy ?Życie w morzu i na morzu". Wieczorem była ostatnia dyskoteka - pidżama party. Ten dziwny strój jest tradycją ostatniej dyskoteki. Z żalem zaczynamy żegnać piękne miejsce w hotelu Drejk gdzie spędziliśmy tyle pięknych chwil.

09.05. Dziś ostatnie spotkanie z panem ratownikiem na basenie. Ocenił nasze postępy w pływaniu
a my podziękowaliśmy mu za nauką pływania i ćwiczenia w wodzie. Po obiedzie przystąpiliśmy do trudnej nauki pakowania ubrań w naszych walizkach. Bez pomocy pań pewnie nie zmieściłaby się tam połowa naszych rzeczy. Wieczorem wyszliśmy jeszcze na krótki spacer pożegnalny
z Bałtykiem. Przygotowani do ostatniej nocy, spakowani i pełni oczekiwania na spotkanie
z najbliższymi, zasnęliśmy w swoich pokojach. Kończąc nasze relacje możemy stwierdzić, że na Zielonej Szkole było fajnie.

zielonaszkola5

Zielonoszkolne nowiny cz.III

01.05. Dzień rozpoczął się śpiewająco. Szanter zaprezentował nam najpopularniejsze żeglarskie piosenki. Poznane piosenki towarzyszą nam podczas spacerów. W tym dniu byliśmy również na plaży i w centrum Jastrzębiej Góry. W drodze powrotnej zrobiliśmy sobie zdjęcia w punkcie najbardziej oddalonym na północ Polski. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

02.05. Po śniadaniu wybraliśmy się na spacer pięknym wąwozem LISI JAR, którym podobno Zygmunt III Waza dotarł do miasta wracając ze Szwecji. Do obiadu przebywaliśmy na plaży Po czasie ciszy poobiedniej przygotowaliśmy się do zaślubin z morzem. Na plaży czekała na nas. niespodzianka. To Neptun z Prozerpiną przygotowali tor przeszkód i chrzest morską wodą. Po kolacji rozegrany został półfinał piłki nożnej. Do finału dotarły klasy III a i III b.

zielonaszkola6

03.05.Dzisiaj kolejne spotkanie z ratownikiem na basenie. Po ciszy była piękna pogoda i bawiliśmy się w Wesołym Miasteczku. Kupiliśmy prezenty i pamiątki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do kościoła na mszę. Po kolacji świetnie bawiliśmy się przy ognisku.

04.05. Dzień rozpoczął się magicznie. Duet PAOLO wicemistrzowie Polski wśród iluzjonistów zadziwili nas iluzją i zręcznością. Najbardziej tajemnicza okazała się czerwona szafa, w której ukryła się asystentka czarodzieja. Po spotkaniu z magią spacerowaliśmy po plaży. W tym dniu rozegraliśmy finał w piłce nożnej.

Najlepsza okazała się klasa III a
II miejsce zajęła klasa III b
III miejsce zajęła klasa III c.

05.05. Wycieczka do Gdyni i Gdańska była pełna atrakcji. Zwiedzaliśmy Dar Pomorza, Muzeum Morskie, Stare Miasto Gdańska. Najbardziej jednak podobało się nam spotkanie z nauką. W Instytucie Naukowym EXPERYMENT. Wizyta ta była dowodem na to, że można uczyć się poprzez zabawę. Mimo zmęczenia po kolacji bawiliśmy się na dyskotece.

zielonaszkola7
Zielonoszkolne nowiny cz.II
26.04. Niedzielny ranek zaczął się uczestnictwem we Mszy św. w tutejszym kościele pod wezwaniem Ignacego Lojoli. Mała malownicza Jastrzębia Góra podoba się uczniom. Spacer deptakiem i korzystanie z atrakcji w maleńkim Wesołym Miasteczku rozbawił dzieci.
Po obiedzie byliśmy na plaży i poznawaliśmy różne kolory morza oraz atrakcję zejścia z wysokiego klifu na brzeg morski. Po smacznej kolacji odbyła się pierwsza dyskoteka. Piękna sala ze światłami sprawiła, że zabawa była atrakcyjna.

27. 04. Poniedziałkowe zajęcia to spacer po plaży. Z tej atrakcji korzystamy jak najczęściej, aby dzieci miały oddychania świeżym morskim powietrzem. Po obiedzie i ustalonej ciszy poobiedniej trwającej godzinę, był kolejny basen. Potem śpiewaliśmy ?Szanty" morskie piosenki. Dzień kończył się zabawą na boisku. Gra w piłkę była główną atrakcja wieczoru.

28. 04. Wycieczka na Hel. Byliśmy na zajęciach w Fokarium, gdzie mogliśmy uczestniczyć w karmieniu fok. Program ochrony Morza Bałtyckiego obejmuje również fokę szarą. Rejs statkiem pod piracką banderą podobał się ?małym marynarzom". Spotkanie w Chacie pod strzechą" pozwoliło poznać tradycje helskich rybaków.
zielonaszkola8

29. 04. Atrakcją tego dnia był turniej sportowy klas i konkurs plastyczny. Dzieci świetnie się bawiły. W turnieju sportowym:

I miejsce zajęła klasa IIIc
II miejsce klasa IIIa
III miejsce klasa IIIb

Byliśmy również na basenie, na plaży i pamiętaliśmy też o zajęciach z matematyki.

30.04. Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs plastyczny:
wyróżnienia|

Damian Fejdasz
Adrian Pietraga
Julia Kwapień
Dawid Gilner

III miejsce Kamila
II miejsce Kamil Kloza
I miejsce Aneta Synecka

Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam na przebywanie na plaży. Wieczorem wylosowane dzieci wzięły udział w Randce w ciemno. Uczestnicy i organizatorzy świetnie się bawili. Kolacja przy świecach wzbudziła zachwyt pozostałych uczestników Zielonej Szkoły.

zielonaszkola9
Zielonoszkolne nowiny cz.I

Od 23 kwietnia do10 mają trwa wyjazd śródroczny klas trzecich. W tym roku dzieci wyjechały do Jastrzębiej Góry.

Nadmorski kurort przyjął dzieci piękną pogodą i doskonałymi warunkami w Domu wczasowym ,,Drejk". Dojazd odbył się bez jakichkolwiek kłopotów. Dzieci zaopatrzone przez rodziców w prowiant zniosły długą podróż dobrze.

Od pierwszych dni panująca pogoda i zaplanowane zajęcia sprawiły, że dzieci dobrze się czyją i prawie nie tęsknią.

zielonaszkola10

Podczas pobytu dzieci postaramy się przekazywać informacje o zajęciach w kolejnych dniach.

23.04. Po rozpakowaniu bagażu dzieci wyszły na spacer, aby powitać morze.

24.04. Dzieci miały okazję sprawdzenia się na basenie. Nadzorujący zajęcia ratownik podzielił grupę na pływających i uczących się pływać. W czasie całego pobytu będzie takich zajęć sześć. Basen znajduje się w budynku, dzieci przechodzą na pływalnię w ręcznikach.

25.04. Chłodny wiatr pozwolił tylko na spacer wzdłuż plaży. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej ułatwiły poznawanie dalszych pomieszczeń domu wczasowego. Pływanie w niewielkich grupach zadowoliło wszystkich.

zielonaszkola11

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.