Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Dzisiaj poznaliśmy ciekawe wiadomości dotyczące bursztynu. Pojechaliśmy na wycieczkę do Władysławowa, do pana bursztynnika. zobaczyliśmy też Aleję Gwiazd Sportu.  Pływaliśmy na basenie. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

P1110480 Z Sz 11

Rozpoczęliśmy dzień od pysznego śniadania, po którym poszliśmy do kościoła. Po powrocie spędziliśmy godzinę na basenie. Widzieliśmy też jak powstają duże rzeźby z drewna. Gdy zjedliśmy obiad i odpoczęliśmy, wyruszyliśmy na długą wycieczkę do latarni morskiej na Przylądku Rozewie. Ale nie był to koniec atrakcji. Wieczorem śpiewaliśmy przy ognisku i piekliśmy pyszne kiełbaski. Kolejny dzień szybko minął.

P1110466 Z Sz 10

Dzisiejszy dzień spędziliśmy na zamku w Malborku. Jest to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamów, wpisany w 1997 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

P1110307 Z Sz 9

Dzisiaj przeszliśmy Chrzest morski i otrzymaliśmy odpowiedni Akt. Neptun i Prozerpina nadali nam nowe imiona. Nauczyliśmy się kilku nowych układów tanecznych. I jako ich dzieci spędziliśmy miło czas nad morzem.

P1110274 Z Sz 8

Dzisiaj wstaliśmy wcześniej niż zwykle, aby udać się na Półwysep Helski. Odwiedziliśmy tam Fokarium. Widzieliśmy z bliska foki. Płynęliśmy też statkiem turystycznym po Morzu Bałtyckim. Po obiedzie pracowaliśmy z naszymi PASZPORTAMI MORSKIEJ PRZYGODY i korzystaliśmy z pięknej pogody będąc na plaży. Wieczorem zajadaliśmy własnoręcznie upieczone kiełbaski i śpiewaliśmy przy ognisku.

P1110059 z sZ 7 

Po śniadaniu wyruszyliśmy do Kniewa, aby spotkać strusie. Mieliśmy okazję zobaczyć różne zwierzęta i skosztować jajecznicę ze strusiego jaja. Po obiedzie bawiliśmy się na plaży, a wieczorem pisaliśmy listy do rodziców.

P1100915Z. Sz. 6

Po dzisiejszych zajęciach spędziliśmy miło czas na basenie i placu zabaw. Gdy odpoczęliśmy po obiedzie graliśmy przez 3 godziny w "Podchody" poznając ciekawe zakątki Jastrzębiej Góry. Szliśmy m. in. pięknym Lisim Jarem. Wieczorem spotkaliśmy się z przedstawicielami kaszubskiej kultury. Pan Kaszub opowiadał nam różne ciekawostki tego regionu. Kolejny dzień szybko minął.

P1100870Z.Sz 5

Kolejny dzień był pełen wrażeń. Po śniadaniu, podczas zajęć muzycznych śpiewaliśmy znane piosenki - mieliśmy "Karaoke". Gdy skończyliśmy śpiewać poszliśmy poćwiczyć pływanie. Po obiedzie spotkaliśmy się w Akademii Pana Kleksa. Dzień zakończyliśmy tanecznym krokiem na dyskotece.

P1100755Z Sz 4

Niedzielne atrakcje rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele pw. św. Ignacego Loyoli. w drodze powrotnej zobaczyliśmy "Gwiazdę Północy". Później sportowych emocji dostarczyła nam olimpiada, na której niektórzy zdobyli medale i nagrody. Dzień zakończyliśmy zabawą na plaży.

P1100625Z Sz 3

Dziś dzień pełen wrażeń. Pierwszy basen, pierwsza wycieczka i pierwsza nauka szanty.

P1100592 z sz 2

Wreszcie doczekaliśmy się - nadszedł wyczekiwany dzień wyjazdu na Zieloną szkołę. Droga szybko minęła. Jak dotarliśmy do domu wczasowego czekała na nas ciepła kolacja, po której wybraliśmy się nad morze. Było cudownie!

P1100547 z. sz.1

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2021 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.