W sobotę Joanna Tokarz pod opieką pana Bartka, wzięła udział w Mistrzostwach Polski w grze matematyczno-logicznej "Rummikub", które odbyły się w Warszawie. Asia dzielnie walczyła, rozegrała 8 rund eliminacyjnych. Niestety poziom rozgrywek był bardzo wysoki i nasza reprezentantka nie awansowała do półfinału. Jednak Asi należą się wielkie brawa za wolę walki, a doświadczenie jakie nabyła za pewne przyda się podczas kolejnych turniejów:)
Po turnieju, uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu Tygodnia Programowania - w "Wielkim Święcie Programowania", które zorganizowało Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas imprezy można było zapoznać się z najnowszymi modelami robotów i dowiedzieć się wszystkiego o programowaniu:)
Nasza świetlica przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Na stronie internetowej akcji zostały przedstawione sylwetki wybranych uczestników walk o stolicę. Można się z nich dowiedzieć, jaką funkcję pełniły konkretne osoby oraz jakie są ich historie. Każda z grup świetlicowych pod czujnym okiem wychowawców własnoręcznie przygotowała kartkę oraz po zapoznaniu się z sylwetkami Powstańców zdecydowała do kogo mają trafić podziękowania za udział w walkach o wolność Ojczyzny.
Nasza szkolna biblioteka otrzymała dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji: "Jak nie czytam jak czytam". 8 czerwca 2018 roku odbył się, zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach, Filię w Bytomiu oraz Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego/ Gimnazjum nr 1, 2 godzinny happening czytelniczy pod hasłem "Bytom czyta". Wysłuchaliśmy głośno czytanych legend. Dodatkowymi atrakcjami były: quizy literackie, test wiedzy o Bytomiu, zagadki i rebusy, test wiedzy ogólnej oraz loteria fantowa. W akcji wzięło udział 101 uczniów z 8 szkół bytomskich wraz z nauczycielami.
W dzisiejszym Szkolnym Turnieju "Rummikuba", będącym Eliminacjami do Mistrzostw Polski, wzięło udział 17 uczniów z klas od 4 do 8.
Po dwóch godzinach gry udało się wyłonić finalistów. I tak:
I miejsce zajęła - Marta Mamot (4b)
II miejsce zajęła - Julka Imańska (8b)
III miejsce zajęła - Zuzanna Zych (4b)
IV miejsce zajęły - Joanna Tokarz (7b) i Zofia Kozicka (4b)
Gratulujemy finalistom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy na kolejne:) Naszą reprezentantką na Mistrzostwach Polski w Rumikubie, które odbędą się 6 października w Warszawie będzie Joanna Tokarz.
Pan Bartek wraz z Zuzią miał przyjemność podczas XIV Bytomskich Dni Organizacji Pozarządowych w Bytomiu prezentować naszą Planszopernikową nową grę "Kwartalik". Gra cieszyła się dużą popularnością i nikt po pierwszej rozgrywce nie chciał odchodzić od stołu:)
Bardzo się z tego cieszymy. Grą zainteresowało się także Biuro Promocji Bytomia, dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wam napisać, że gra będzie wydana (co jest naszym marzeniem) i dostępna dla każdego. Dziękujemy pani Ewelinie za zaproszenie i pomoc:)
Członkowie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" - dzisiaj, 6 września, wzięli udział w imprezie Patriotyczny Lubliniec dla Niepodległej, która odbyła się w Lublińcu. Zuzia, Asia, Julka i Zuzia, przez prawie 4 godziny zapoznawały wszystkich chętnych z ciekawymi grami planszowymi o tematyce wojskowej i wojennej.
I tak - można było zagrać w gry Instytut Pamięci Narodowej - "Miś Wojtek", "Znaj znak - pamięć", czy "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1944", a także w grę "Mali Powstańcy". Jednak największym powodzeniem cieszyły się "Time Line - Polska", oraz szczególnie wśród młodszych graczy - "Asy Przestworzy". Dziękujemy po raz kolejny za zaproszenie na to ciekawe wydarzenie (w ubiegłym roku także prowadziliśmy kącik z grami planszowymi:)). Jesteśmy także dumni, że Asia - zajęła w organizowanym podczas wydarzenia "Konkursie wiedzy o historii Polski" - trzecie miejsce:)
W dniu dzisiejszym - 28 sierpnia, w naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach projektu Majsterkowicze 2.0 organizowanym przez Fundację Orange. Zajęcia prowadził pan Paweł Brokl, jeden z twórców robotów LOFI. W zajęciach wzięli udział - pani Barbara Foryś i pan Bartek Zbączyniak. Zajęcia z robotami rozpoczną się już we wrześniu i będą w nich uczestniczyć uczniowie klasy 5b:)