Dla uczniów klasy 3c - 28 czerwca 2012r. to data, którą na pewno będą długo wspominać. W tym dniu wraz z wych. klasy p. Mariolą Kulczycką przygotowaliśmy pożegnalną uroczystość. Akademia, choć była jedną z wielu jakie mieliśmy w ciągu trzech lat, miała wyjątkowy charakter. Po raz ostatni przyszliśmy do naszej klasy na spotkanie z rodzicami i naszą Panią. Spędziliśmy razem trzy wspaniałe lata. Tu przeżywaliśmy radość z pierwszych sukcesów i gorycz porażek. Tu znaleźliśmy swoich przyjaciół, wspólnie poznawaliśmy otaczający świat. W tym właśnie dniu skończył się pewien etap naszego życia. Wierzymy, że będziemy powracać myślą do naszych wspólnych chwil, do spędzonych wspólnie lat, a pomogą nam w tym zdjęcia, które skompletowała nasza Pani, nagrywając nam pamiątkowe płyty. Dziękujemy!
Jest taki czas w pracy nauczyciela, który należy do najtrudniejszych. To czas, kiedy trzeba pożegnać dzieci, które się zna, do których się przyzwyczaiło, które stały się bardzo bliskie. Niestety jest to nieuchronne i należy się z tym pogodzić. Aby rozstanie nie było tak smutne, uczniowie klasy 3a i ich wychowawca spotkali się z rodzicami, dziadkami i innymi gośćmi na przedstawieniu pt. "Kopciuszek". Nim jednak odbyła się premiera, wszyscy obecni na sali mogli sobie przypomnieć, jak wyglądali uczniowie 3a, gdy przyszli do pierwszej klasy. Wrażeń był co niemiara dla wszystkich zebranych. Potem nastąpiło przedstawienie bajki według Jana Brzechwy i choć występ bardzo się podobał, a spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze, to jednak dobrze, że odbywa się ono raz na trzy lata.
W dniach od 14 do 19 maja uczniowie klas VI wraz z uczniami Gimnazjum nr 2 byli na swojej pierwszej zagranicznej wycieczce. Celem naszej podróży była stolica Francji. W Paryżu zwiedzaliśmy nie tylko niezwykłe zabytki - Katedrę Notre Dame, Montmartre, Bazylikę Sacré C?ur, Łuk Triumfalny, Cmentarz P?re Lachaise, Montparnasse, Luwr, Pałac Inwalidów, ale także nowoczesną dzielnicę La Défense ? skupisko szklanych wieżowców, które stanowi główne centrum biznesu we Francji. Spacerowaliśmy Polami Elizejskimi, podziwialiśmy piękno Paryża z tarasu widokowego na Wieży Eiffle'a i z pokładu statku podczas rejsu po Sekwanie. Dodatkową atrakcją naszego pobytu były wizyty w fantastycznych parkach rozrywki: w Eurodisneylandzie i w Parku Astérixa. Niechętnie wyjeżdżaliśmy z Paryża. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze tam powrócimy.
30 maja wszystkie mamy uczniów z klasy IIc zostały zaproszone na klasową uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Matki. Uczniowie przygotowali program artystyczny: wiersze, inscenizacje po śląsku, piosenki oraz utwory wygrywane na bum bum rurkach. Każda mama otrzymała własnoręcznie wykonany przez dzieci prezent - kwiatek w wazoniku i zawieszkę na drzwi " MAMA ODPOCZYWA". W drugiej części spotkanie przerodziło się w zabawę z przybyłymi mamami. Okazało się, że na dzieci też czekały niespodzianki: zagadki przygotowane przez mamy w domu oraz drobne prezenty. Były zabawy z chustą Klanzy, zawody MAMY kontra DZIECI, łowienie rybek na czas, zabawa "Zgadnij, czyja to mama ?". Był również poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Śmiechu i zabawy było wiele.
11 czerwca IIb i IIc wybrały się w niezapomnianą wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie, gdzie mieści się wspaniały Park Dinozaurów i jeszcze fajniejsze place zabaw. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po Parku i opowiedziała nam o dinozaurach, które oglądaliśmy z zachwytem. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty w Oceanarium, gdzie w trójwymiarowych okularach oglądaliśmy dinozaury żyjące pod wodą. Wszystko wyglądało jak prawdziwe, ale to co przeżyliśmy na samym końcu na długo zapamiętamy. Co to było? Najlepiej zobaczcie sami(na zdjęciach). Potem był Tunel Czasu, gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstawał nasz świat i życie na nim. Gdy skończyliśmy oglądać i poznawać dinozaury poszliśmy na film w 5D pt.: "Noc w muzeum". W czasie filmu było bardzo dużo krzyku i śmiechu. Po filmie czekał na nas Park Rozrywki i Plac Zabaw, który bardzo nam się spodobał, bo było tam bardzo dużo atrakcji i tylko (jak zwykle) czasu było za mało. Po zakupieniu pamiątek przyszedł czas na powrót do Bytomia. Ze smutkiem wyjeżdżaliśmy z Krasiejowa (ale przecież przed nami jeszcze wiele wycieczek). Za tą wycieczkę bardzo dziękujemy pani Małgosi, naszym paniom wychowawczyniom oraz mamom, które nam nami czuwały:)
Uczniowie klasy Va w Dniu Dziecka wybrali się na wycieczkę do Kopalni Srebra znajdującej się w Tarnowskich Górach. Na początku zwiedzili wraz z przewodnikiem multimedialną część muzeum. Pani przewodnik opowiedziała o historii kopalni i o tym jak się zmieniała na przestrzeni wieków. W salach muzealnych można było zobaczyć jak działały w kopalni różnorakie maszyny i w jaki sposób wytapiano srebro. Następnie - windą - uczniowie zjechali do podziemnej części kopalni, gdzie wędrując korytarzami mogli się zapoznać z przeszłością kopalni. Przechodzili przez szyby o tajemniczych nazwach np. "Anioła" czy "Żmiji". W podziemiach dowiedzieli się też sporo o duchu kopalni jakim jest Skarbek. Po zwiedzeniu kopalni odbył się wspólny piknik.
Dnia 6 czerwca 2012r klasa Ic i IIa wybrała się na wycieczkę do Ochab. Dream Park to miejsce, gdzie edukacja młodych jest prawdziwą przyjemnością. Duży zbiór zgromadzonych modeli miniatur oraz dinozaurów umożliwiła prowadzenie zajęć z szerokiego zakresu tematów. Spacerując pomiędzy zielonymi alejkami dzieci zdobyły wiedzę o dziejach naszej planety, życiu i przyczynach wyginięcia dinozaurów oraz stylów budownictwa. Część zajęć odbyła się w Sali multimedialnej i Namiocie Małego Odkrywcy przy użyciu wielu pomocy naukowych. Lekcje prowadzone w formie interaktywnej, angażowały dzieci do nauki i zabawy. Po zdobyciu dużej ilości wiedzy mieliśmy również czas na zabawy ruchowe w dmuchanym zamku i placu zabaw.
W Dniu Dziecka klasy IV były na wycieczce na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie zwiedzały zamki w Mirowie i Bobolicach. Obydwie warownie leżą na Szlaku Orlich Gniazd, który nazwę zawdzięcza leżącym na jego trasie ruinom zamków i warowni, nazywanych Orlimi Gniazdami, ze względu na ich usytuowanie na skałach dochodzących do 30 metrów wysokości. Po zwiedzeniu Bobolic odbyliśmy dwukilometrowy spacer niezwykle malowniczą granią skalną. Po drodze mijaliśmy wiele ostańców sklanych. Udało się nam nawet spenetrować jaskinię Suchą. Pogoda była dla nas przychylna i nie zmokliśmy za bardzo. Za to widoki rekompensowały nam krótkie chwile pochmurnego nieba. Wycieczkę zakończyliśmy grilowaniem.
Dominik Czech - klasa IVb
1 czerwca 2012 roku klasa 3b tradycyjnie już, jak co roku od pierwszej klasy, spędziła w Operze Śląskiej. Uczniowie z przejęciem oglądali przedstawienie baletowe pt. ?Pan Twardowski" do muzyki Ludomira Różyckiego. Dzieci poznały legendę słynnego krakowskiego czarnoksiężnika, który podpisał akt z diabłem. Wszystkich urzekły: piękna gra aktorów, ich tańce i stroje oraz wspaniała scenografia. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.
Dzień Dziecka to dzień, w którym należy spełniać marzenia wszystkich dzieci (oczywiście w miarę możliwości). Uczniowie klasy 3a chcieli ten dzień spędzić na kręglach. Ponieważ było to marzenie realne do spełnienia, już o godzinie 10.15 rozpoczęli rywalizację sportową na trzech torach. Mimo, iż niektórzy grali dopiero pierwszy raz, poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Może dlatego, że wszyscy ogromnie się dopingowali. Zadowoleni, i z trochę dłuższą ręką (od kuli), wszyscy wrócili do szkoły z wiarą, że marzenia się spełniają.
31 maja klasy Vb i Vc z opiekunami panią Agnieszką Szotą i panem Stanisławem Kulmaczewskim wybrały się z okazji Dnia Dziecka na wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Celem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Ogrodzieńcu i Grodu na Górze Birów. Gdy dotarliśmy na miejsce czas oczekiwania na przewodnika wypełniły nam wspinaczki po wapiennych skałach i zakup pamiątek. Spotkanie z przewodnikiem było interesujące. Dowiedzieliśmy się, że ruiny Zamku w Ogrodzieńcu należą do jednych z największych w Europie. Zapoznaliśmy się z ich historią, właścicielami i losami. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła komnata tortur i opowiadanie o duchu, który przyjmuje postać psa. Do domu wróciliśmy szczęśliwi z nadzieją na prezenty z okazji Dnia Dziecka.
Ania Brózda i Julia Dittmann Vc
17 maja w naszej szkole klasa VIc poczuła co to znaczy być harcerzem, w grze pt. "Tropem szachownic". Uczestnicy musieli rozszyfrowywać wiadomości, przechodzić próby wytrzymałości psychicznej oraz odpowiadać na pytania dotyczące lektury "Księga strachów". Wszyscy z zadaniami poradzili sobie doskonale i po zakończeniu otrzymali słodkie nagrody.
Mikołaj Falba 6c
24 maja klasa 4c oraz członkowie kółka tanecznego wraz z panią Żanetą Kiedos, panią Elżbietą Klacek oraz z panią Barbarą Rajfur wyruszyliśmy do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach na przedstawienie teatralne pt. "Przygody Sindbada Żeglarza" . Bawiliśmy się jak nigdy, ponieważ przedstawienie było zabawne i świetnie zagrane przez aktorów. W trakcie przedstawienia był jeden antrakt, w czasie jego trwania mogliśmy dokończyć śniadanie i porozmawiać na temat teatru. Chętnie pojechalibyśmy do teatru jeszcze raz.
Julia Dittmann 5c
Nadszedł czas wycieczek klasowych, które zawsze uczą i bawią. Klasy pierwsze - Ia i Ib były 22 maja w Parku Dinozaurów w Krasiejowie. Przejażdżka tunelem czasu pozwoliła dzieciom poznać dzieje Ziemi od wielkiego wybuchu do powstania kontynentów i pierwszych organizmów żywych. Potem ruszyliśmy trasą spacerową i podziwialiśmy sylwety dinozaurów. Przekonaliśmy się o ich wielkiej różnorodności i niezwykle trudnych nazwach oraz o tym, że niektóre z nich żyły w Jurze, Triasie i Kredzie na terenach Krasiejowa. Niezwykłych wrażeń dostarczyło nam krasiejowskie Oceanarium, gdzie w okularach 3D mogliśmy podziwiać wielkie gady prehistoryczne w ich wodnym środowisku. Na koniec przeżyliśmy bohatersko "atak rekina". Potem były jeszcze zabawy na Placu Zabaw i w Parku Rozrywki oraz oczywiście zakup pamiątek. Wróciliśmy do Bytomia zadowoleni, bogatsi w nową wiedzę i wrażenia.
18 maja 2012r. w klasie 5c odbyły się podchody. Klasa podzieliła się na 3 grupy, każda z grup miała zadanie. Musiała wymyślić trudne zadania, takie których nie rozwiązałyby inne grupy. Mieliśmy bardzo dużo miejsc do schowania kopert z zadaniami, ponieważ polem gry była cała szkoła. Zadania były różne: krzyżówki, zadania fizyczne, trudne pytania, zagadki matematyczne itp. wszystkie zadania były przyjemne do rozwiązywania. W zabawie nie uczestniczyli tylko uczniowie. Panie sprzątaczki, kucharki, pani bibliotekarka pomagały nam, aby gra nie była łatwa. Nie było zwycięzców, nagrodą dla każdej grupy była ocena i przede wszystkim dobra zabawa. Każda z grup bawiła się równie dobrze, chociaż nie było drużyny, która odpowiedziała na wszystkie pytanie poprawnie. Myślę, że tego typu zabawy będą organizowane coraz częściej.
Paweł Środa
15 maja 2012r. klasa Ib wraz ze swoją panią Ewą odwiedziła zespół Edterek. Nie była to ich pierwsza wizyta w tym roku - jednak tym razem postanowili się pobawić przy pomocy Bum Bum Rurek. Zajęcia poprowadził edterkowy ekspert od tych plastykowych rur - czyli pani Bożenka. Wszyscy wspólnie - tańczyli, grali, uderzali i trąbili za pomocą kolorowych instrumentów. Po zajęciach padła propozycja wspólnego występu - czekamy na efekty:)
Podczas lekcji historii klasy Vb, Va i IVc w starały się lepiej zrozumieć życie rycerza w średniowieczu. Przywdziały przeto zbroje, przyłbice i z przytoczonym do boku mieczem przystąpiły do urocztystego pasowania. Taka lekcja to świetna metoda na przybliżenie eposu rycerza, obyczajów i stylu epoki średniowiecza.
W piątek 11 maja klasa 6a, w skład której wchodzą członkowie Koła Filmowego, wybrała się na warsztaty filmowe do Bytomskiego Centrum Kultury. Nie sądziliśmy, że zajęcia w kinie okażą się tak niezwykle ciekawe. Poprowadzone były przez aktorkę, która w sposób bardzo interesujący opowiadała o podstawach sztuki filmowej. Dzięki niej wiemy, czym różni się film długometrażowy od średniometrażowego. Znamy już podstawowe rodzaje ekranizacji i oglądaliśmy po jednym przykładzie takiego kina. Pod koniec lekcji zobaczyliśmy takie filmy jak: ?Gramy dalej", ?Kamera - akcja" oraz ?Piotruś i wilk" nagrodzony Oscarem za animację obraz Suzie Templeton zrealizowany w całości w łódzkim Studiu Filmowym Semafor.
Oprócz tego dowiedzieliśmy się w telegraficznym skrócie, jak rozwijała się sztuka filmowa na przestrzeni lat - od wynalazku kinematografu aż po animację komputerową. Było to tym bardziej ciekawe, że po pierwsze zgłębiamy tę wiedzę na naszym kole filmowym oraz, po drugie, że tegoroczny nasz sprawdzian szóstoklasisty był oparty na tekstach odwołujących się do historii kina.
24 kwietnia nasza klasa była w filii Muzeum Górnośląskiego na wystawie ?Nauki dawne i niedawne?. Jest to wystawa interaktywna, czyli taka na której można wszystko dotknąć i sprawdzić jak działa. Była ona podzielona na 4 części : astronomia i pomiar czasu, fizyka i matematyka. Najbardziej podobały się nam eksperymenty związane z rozchodzeniem się fal. Dodatkowo zobaczyliśmy ekspozycję ?Kroszonki Górnośląskie? . Okazało się że były to pisanki wielkanocne zdobione różnymi technikami.
Dominik Czech z IVb
W dniu 22 marca klasa Va brała udział w wycieczce klasowej do Elektrociepłowni "Elcho". Uczniowie na początku uzyskali informacjie dotyczące funkcjonowania elektrociepłowni, a następnie wraz z panem przewodnikiem zwiedzili do poszczególne pomieszczenia w zakładzie. Trud chodzenia był wynagrodzony wejściem, a dokładnie wjazdem na taras widokowy znajdujący się na dachu i nacieszeniem oka - panoramą pobliskiej okolicy.
W dniu 25.04.2012r. poszliśmy z całą klasą do Muzeum Górnośląskiego. W czasie zwiedzania pani Kustosz oprowadzała nas po salach, w których były wystawione eksponaty muzealne, a nawet pozwolono nam ich dotknąć. Pokazano nam przeróżne zegary, które w dawnych czasach odmierzały czas. Kustosz wyjaśnił nam jak dawniej korzystano np. z zegara słonecznego i jak odczytywano godzinę. W następnej sali muzealnej zobaczyliśmy starodawne maszyny do liczenia oraz liczydła. Obejrzeliśmy jeszcze wiele ciekawych eksponatów muzealnych, ale najbardziej podobała nam się szklana kula, która reagowała na dźwięk i dotyk emitując fioletowe fale. Wycieczka ta była bardzo pouczająca i ciekawa.
Edyta Lachowiecka klasa IVc
Dnia 20 kwietnia klasa 2a wzięła udział w happeningu artystycznym zorganizowanym przez ZSO Nr 3. W trakcie imprezy układaliśmy dywan kwiatowy z kolorowych nakrętek. Korki te zostały przekazane na cel charytatywny dla Eli chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Wzięliśmy również udział w konkursie na najciekawszy strój wybranego zawodu z materiałów ekologicznych. Reprezentantem naszej klasy został Kacper, dla którego wspólnie przygotowaliśmy strój kucharza. nasze ekologiczne przebranie okazało się być najbardziej pomysłowe i zdobyliśmy I miejsce. Huraaaa!!!
Dzisiaj w ramach języka polskiego byliśmy w Muzeum. Oglądaliśmy tam wystawę "Nauki dawne i niedawne" . Wystawa składała się z kilku części. Jedna z nich poświęcona była przedmiotom, którym posługiwano się przy odmierzaniu czasu dawniej i dziś. Następny dział poświęcony był matematyce, Były tam różne urządzenia liczące. Kolejny dział byłl poświęcony fizyce, a ostatni dźwiękowi. Najbardziej podobała nam się maszyna elektrostatyczna. Obejrzeliśmy również wystawę poświęconą jajkom wielkanocnym, ozdabianym różnymi technikami.
W poniedziałek 16 kwietnia, klasa Ia wraz ze swoją wychowawczynią, panią Weroniką odwiedziła zespół Edterek. Wraz z uczniami zespołu, pierwszaki wygrywali na Bum Bum Rurkach - bum bum rurkowe rytmy. Razem udało nam się wygrać "duszki". Przygotowywaliśmy się też do Euro 2012, tańcząc i wygrywając - legendarne "Ole, Ole, Ole...".
W wielkim tygodniu klasa 3a odwiedziła Muzeum Górnośląskie, aby lepiej poznać zwyczaje wielkanocne panujące na Śląsku. Lekcję muzealną prowadziła pani Madzia, która z niezwykłym entuzjazmem opowiedziała nam o tradycjach Świąt Wielkiej Nocy. Nie tylko opowiadała, ale każdą swoją wypowiedź poparła odpowiednim eksponatem. Na koniec sprawdziła wiedzę wszystkich słuchaczy. Okazało się, że wszyscy słuchali bardzo uważnie.
I my też rytm zagramy
RAM, TAM, TAM...
Na bum bum rurkach kod nadamy
RAM, TAM, TAM...
Echo niesie się po szkole
RAM, TAM, TAM...
2a muzykuje swoje
RAM, TAM, TAM...
Wraz z "Edterkiem" koncertuje
RAM, TAM, TAM...
Każdy świetnie dyryguje
RAM, TAM, TAM...
Miło wspominamy granie
RAM, TAM, TAM...
Dla pani Bożenki to podziękowanie
RAM, TAM, TAM...
Przedszkolaki obchodziły dzisiaj (28.03.12) w naszej szkole swoje święto. Przedszkolni goście wraz z paniami wychowawczyniami zostali zaproszeni na występy artystyczne finalistów szkolnego konkursu ?MAM TALENT?. Była to niewątpliwie okazja do podziwiania efektów pracy i umiejętności starszych kolegów. Po części artystycznej, dzieci miały okazję zobaczyć szkołę i klasy lekcyjne przeznaczone dla młodszych uczniów. W obecności nauczycieli uczących w klasach trzecich oraz kolegów i koleżanek z tychże klas, mali goście "przymierzyli" się po raz pierwszy do ławek szkolnych wykonując ciekawe prace plastyczne. Mamy nadzieję, że już niedługo i z takimi samymi uśmiechami jak tego "pierwszego" dnia - powitamy naszych gości ponownie.
2 marca 2012 roku klasa IVa wybrała się niezwykłą, multimedialną wystawę edukacyjną pt:?Tajemnice Podwodnego Świata?. Podczas tej podwodnej przygody, uczniowie mogli poznać życie na rafie koralowej i zobaczyć głębiny oceanów.
W pierwszym dniu wiosny, 21.03.12 r. klasy IIa i IIIb wybrały się na wycieczkę do Radzionkowa zwiedzić Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Na początku uczniowie wysłuchali prelekcji p. Piotra Mankiewicza, założyciela Muzeum. Następnie obejrzeli film o historii chleba, jego pochodzeniu i tradycji z nim związanych. Poznali proces produkcji pieczywa. Najwięcej radości sprawiły dzieciom warsztaty, na których sami formowali plecionki z ciasta, które później po upieczeniu mogli zjeść. Ciekawa była też lekcja w dawnej klasie szkolnej ? uczniom sszczególnie spodobała się nauka pisania rysikiem na kamiennych tabliczkach.
22 marca 2012 roku klasy 1a i 1b wraz ze swoimi Paniami przybyli do szkolnej biblioteki na uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie zobaczyli program artystyczny pt.?W świecie bajek? przygotowany przez kółko biblioteczne z klasy 5c i 5a. Magdalena Książczyk, Dominika Nawrat, Anna Żychowska, Vanessa Zarzeczna, Viktoria Wójcik wcieliły się w znane dzieciom postacie z bajek. Zachęcały one pierwszaków do czytania książek, przedstawiły im prośby książki, nauczyły ich krótkiego wierszyka o korzystaniu z biblioteki. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki i zaprosiły ich do częstego odwiedzania biblioteki.
We wtorek 6 marca klasa 2b wraz z naszą panią Besią poszła na wycieczkę do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Na początku zwiedziliśmy wystawę zwierząt, następnie salę z pięknymi obrazami. Potem poszliśmy na wystawę pt. "Zwyczaje wielkanocne", po której oprowadziła nas pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się od niej wiele różnych ciekawostek związanych ze świetami wielkanocnymi i przywitaniem wiosny. Na koniec uczestniczyliśmy w różnych konkursach związanych z tym, co widzieliśmy w muzeum i czego się tam dowiedzieliśmy. Dziękujemy naszej pani za miłą i interesującą wycieczkę.
Gabriela Przekaza
8 marca nasi chłopcy przygotowali nam niespodziankę: z okazji naszego święta wymyślili konkursy, w których każda z nas brała udział. Rozpoznawałyśmy owoce po smaku, z rodzynek układałyśmy drogę, próbowałyśmy odgadnąć nazwę przedmiotu zadając pytania ip.... Śmiechu było dużo. Oprócz tego na stole pojawiły się słodkości a każda z nas dostała duży czerwony lizak. Naprawdę fajnie się bawiliśmy.
Dziewczyny z klasy VB
W dniu astronomicznej wiosny, czyli 20 marca klasa II c uczestniczyła w lekcji muzealnej "Wiosna- zwyczaje wielkanocne na Górnym Śląsku". Śląskie zwyczaje i rytuały związane z przygotowaniami i obchodami Świąt Wielkanocnych czasem nas zadziwiały, czasem bawiły, a czasem nawet przerażały. Było bardzo ciekawie. Wizytę w muzeum zakończyliśmy wycieczką po dziale przyrodniczym.
2 marca uczniowie z klasy Ib poszli z wychowawcą na wycieczkę do Górnośląskiego Muzeum. Podziwiali tam piękną przyrodniczą wystawę i wzięli udział w edukacyjnej lekcji muzealnej. Zobaczyli dziki, lisy, borsuki. Najmniejszego ptaszka kowalika oraz dudka. Liczyli wiek drzewa, a na koniec kolorowali obrazek przedstawiający olbrzymie drzewo i rozwiązywali zagadki. Podziwiali, także praojców żubrów. Była to niezapomniana lekcja przyrody.
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna". 8 marca wszystkie dziewczynki w 3a były piękniejsze niż zwykle. Chłopcy bowiem sprawili, że były szczęśliwsze niż zazwyczaj. Stając na wysokości zadania, z wielkim zaangażowaniem uczcili ten niezwykły dzień. Mieli bowiem przygotowane upominki, laurki, słodycze, a przede wszystkim ciekawe konkursy, które przygotowali, by dziewczynkom umilić czas. Wszystkie małe kobietki świetnie się bawiły, a na koniec serdecznie chłopcom podziękowały.
W dniu 7 marca 2012r. klasa 4c wybrała się z okazji Dnia Kobiet na kręgle go galerii ?Agora? w Bytomiu. Była super zabawa, czas minął bardzo szybko i musieliśmy wrócić na pozostałe lekcje. Wszyscy byliśmy wdzięczni naszej wychowawczyni, za to wyjście, nigdy tego nie zapomnimy. Wszyscy powiedzieliśmy, że musimy to powtórzyć!!!!!!!!!!!!
Marta Skopp IVc
Więcej artykułów…
- Bum Bum Rurki
- "Demeter i Kora" w klasie 5c
- Klasa Ic w Bibliotece
- Zabawa Karnawałowa
- Dzień Babci i Dziadka
- Na lodowisku
- Na lodzie
- Klasy 6 w Planetarium
- Klasa IIc w kinie Amok w Gliwicach
- Mikołaj w klasie IIIc
- Andrzejki w klasie 4b i 4c
- Wycieczk klas piątych do Wieliczki
- Mikołajowe Elfy z 4c
- Klasa 4c w Wieliczce
- Andrzejki w klasie IVa
- Andrzejki w klasie Vb
- Mikołaj w Toszku
- Klasa 3a w Mikołajowym ZSGH
- Mikołaj odwiedził klasę IIc
- Andrzejki w klasie IIa