im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

Od początku roku szkolnego klasa 1a i Edterek intensywnie:) ze sobą współpracują. Odwiedzają się, biorą udział we wspólnych zajęciach, czy wycieczkach. Co ważne planują już kolejne. Widać, że się świetnie czują w swoim towarzystwie. Poniżej przedstawiamy galerie zdjęć z ich wspólnych projektów:

Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie
muzemskansen20221aedterek
Dzień Kolorowej Skarpety
zdobieniepierniko2022se2
Wspólne zabawy i robienie bałwanków
balwankiklasa1b202323aa
Wspólne zdobienie pierników

zdobieniepierniko2022se
Wspólne zajęcia z klockami
klcocki2002awse34r
Wspólne zajęcia z Bum Bum Rurkami
bumbumrurki202223

Czwartek 25.11.2021. okazał się ciekawym, szkolnym dniem dla uczniów klasy 1b. Najpierw poznawaliśmy przyniesione do szkoły pluszowe misie, gdyż one obchodzą w tym dniu swoje święto. Potem zostaliśmy zaproszeni do EDTERKA na wspólne budowanie i konstruowanie z przeróżnych klocków. Wszyscy świetnie się bawili.IMG 20211125 103715

28 października o godzinie 9.00 uczniowie klasy 1a, 1b i Edterka zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej naszej "Czwóreczki". W tym dniu bowiem złożyli ślubowanie. Zobowiązali się pilnie uczyć, dbać o dobre imię szkoły, szanować swoich nauczycieli i kochać ojczyznę. Następnie zostali pasowani przez pana dyrektora i panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. A wszystko to odbyło się w radosnej, chwilami poważnej, atmosferze. Znakiem przynależności do naszej szkoły stały się mundurki, które dzieci założyły po pasowaniu. Po całej uroczystości wszyscy udali się na smaczny poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych rodziców.

pasowanienapierwszaka1

Uczniowie klasy 1a, 1b i „Edterka w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. 25 października 2021r. uczniowie klas 1a i 1b i Edterka wraz z opiekunami, uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej nas przyrody – życia roślin i zwierząt oraz integracja zespołu dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu nauki i rekreacji. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi podziwialiśmy i rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin i zwierząt. Zapoznaliśmy się z wieloma tablicami edukacyjnymi rozmieszczonymi na terenie parku, które były cennym źródłem informacji o trybie życia zwierząt oraz funkcjonowaniu różnych ekosystemów w przyrodzie. Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Dzieci podziwiały loty skrzydlatych drapieżników (orła, sokoła, myszołowa). Ponadto zapoznały się z budową, trybem życia i sposobem polowania ptaków drapieżnych oraz miały możliwość zobaczenia wielu gatunków ptaków żyjących w naszym kraju. Uczniowie podziwiali jelenie, sarny, daniele, muflony, kozy, żubry. Zwiedziliśmy również Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, gdzie mogliśmy zobaczyć eksponaty zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy oraz trofea łowieckie. Ponadto zobaczyliśmy alejkę bajkową, w której znajduje się 11 ruchomych ekspozycji znanych nam bajek, takich jak Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w butach. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń. Nie zabrakło też czasu na wybór pamiątek i zabawę na świeżym powietrzu. Będziemy długo wspominali ten wspólny wyjazd.

P1130447

6 października uczniowie klasy 1b z p. Mariolą mieli przyjemność brać udział we wspólnym muzykowaniu z uczniami klasy 1b z EdterkaPodczas zajęć graliśmy na bum - bum rurkach i śpiewaliśmy poznane piosenki. Było bardzo miło i wesoło.

IMG 20211006 100716


Copyright © 2019. All Rights Reserved.