im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

Wiemy już, że alpaki to pożyteczne zwierzęta, które dostarczają nam nie tylko wełny, ale przede wszystkim miłych doznań. Przebywanie wśród zwierząt w Puchatym ranczo było dużym przeżyciem dla wszystkich dzieciaków z 1a. Podczas całej wycieczki dopisywał nam humor i piękna pogoda. Dziękujemy bardzo pani Ani za wspaniałe warsztaty. Widzimy się znowu za rok!

1

 

Dziś prawie cała nasza klasa 1a gościła w ogródku naszego kolegi. Było wspaniale! Ten ogród, to prawdziwy raj dla dzieci! Domek na drzewie zrobił furorę! Czego tam nie było!? Huśtawka na drzewie, piłkarzyki,  bańki mydlane, zjeżdżalnie, deskorolki..... Do tego jeszcze pokaz magicznych sztuczek w wykonaniu starszego brata Kuby. A na deser pyszne pączki i ptysie. Mniam!

20230620 105936

banner logo POZNAJ POLSKE

Gmina Bytom otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Z wycieczek edukacyjnych w 2023 r. skorzystają m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im.Mikołaja Kopernika w Bytomiu.

Całkowita wartość zadania: 299 935,79 zł
Wartość dofinansowania: 188 777,-  zł
Wkład własny: 111 158,79 zł
Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesuedukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

plakat Poznaj Polskę 2023

WYCIECZKA KLAS IV-VII DO WROCŁAWIA

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z ogólnopolskiego projektu “Poznaj Polskę”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 mogli uczestniczyć w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu zorganizowanego 23 maja 2023 r., było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, będącej wizytówką miasta oraz znajdującego się nieopodal Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się centrum wiedzy o wodzie, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych perspektyw. Rekonstrukcje ryb głębinowych wywarły na nas olbrzymie wrażenie. Mamy nadzieję, ze jeszcze nie raz
odwiedzimy takie ciekawe miejsca.

22

ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23.06.2023 r.

 

KLASY  IV – VII GODZ. 9.00

KLASY I – III GODZ. 10.30

KLASY VIII GODZ. 12.00

Na początku czerwca nasza uczennica Oliwia Pogoda wzięła udział w Pucharze Polski Dzieci a także w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym.
Spisała się rewelacyjnie , po prostu na medal !!!
Oliwka podczas zawodów pokonała między innymi aktualną mistrzynię Polski w tej konkurencji! W pierwszych zawodach wywalczyła srebro a podczas drugiej imprezy zajęła III miejsce w kategorii Fukugo i w kategorii Kata.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Oliwia

16.06.2023. uczniowie klasy 2b poznali tajniki policyjnej pracy uczestnicząc w festynie zorganizowanym na terenie Szkoły Policyjnej w Katowicach. Było fantastycznie.

IMG 20230616 WA0024

W dniu 03.06.2023r. w naszej ukochanej "Czwórce" zorganizowana została coroczna biesiada rodzinna. W ramach atrakcji podziwiać można było naszych nauczycieli wcielających się w role bohaterów bajki "Jaś i Małgosia". Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom, uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy. Liczymy na obecność w przyszłym roku! :)

IMG 20230607 WA0005

W dniach 30.05- 02.06 uczniowie klasy VII a i VIII a, b,d wraz z p. E. Dobrzycką i p. B. Foryś wyruszyli na podbój Londynu. Każdy dzień spędzony w tym inspirującym mieście był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Zobaczyliśmy Pałac Buckingham- najważniejszą rezydencję królewską ze słynną gwardią w niedźwiedzich czapach, London Eye, Opactwo Westminsterskie, Parlament oraz Tower of London – słynny zamek i więzienie królewskie. Odwiedziliśmy liczne muzea: Muzeum Historii Naturalnej ze wspaniałą ekspozycją dinozaurów, symulacją trzęsienia ziemi i wieloma innymi
atrakcjami, Muzeum Nauki, Muzeum Brytyjskie ze słynnymi mumiami egipskimi oraz wspaniałą National Gallery z m.in. Słonecznikami Van Gogha.
Odwiedziliśmy Covent Garden – centrum młodej sztuki awangardowej,Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona, Leicester Square, Soho i dzielnicę chińską. Zobaczyliśmy Piccadilly Circus czyli najruchliwsze miejsce w Londynie, a małe zakupy zrobiliśmy na Oxford Street- słynnej arterii handlowej. Chwilę oddechu łapaliśmy w HydeParku- największym centralnym parku miasta ( z pomnikiem Wellingtona) czy Green Parku,
dawnych ogrodach królewskich. Wybraliśmy się także do City, dzielnicy finansjery londyńskiej, podziwialiśmy London Bridge, najstarszy most na Tamizie i spacerowaliśmy wzdłuż Tamizy ze wspaniałymi widokami na City i Tower Bridge. Pojechaliśmy również do Greenwich, gdzie zobaczyliśmy miejsce z wyznaczonym południkiem zerowym i stare Obserwatorium. W tej dzielnicy widzieliśmy również kompleks Uniwersytecki, Muzeum Morskie ze wspaniałą historią podbojów morskich i handlowych Imperium brytyjskiego. Wisienką na torcie był rejs statkiem po Tamizie, który był prawdziwą ucztą dla oczu. Do domów wróciliśmy zadowoleni, a wspomnienia tej londyńskiej przygody pozostaną z nami na długo...

352622880 930406024856973 8153684281576420239 n

6 czerwca klasa VI b wraz z p. Elżbietą Dobrzycką udała się na survival w miechowickim lesie.

Zajęcia poprowadziła p. Dominika Królikowska z Dzikiego Wędrowania. Było bardzo ekscytująco, nauczyliśmy się jak zbudować schronienie w lesie z tego co nam dała natura, rozpalaliśmy ognień krzesiwem i degustowaliśmy upieczone własnoręcznie pianki marshmallow, poznaliśmy dzikie rośliny jadalne, ale też na chwilę odpłynęliśmy od codzienności wsłuchując się w magiczne odgłosy natury.

351430192 554919146839175 8592409672195890522 n

Zapisy do świetlicy.
Karta zgłoszeniowa do świetlicy dostępna jest na stronie internetowej szkoły w zakładce dokumenty/świetlica oraz w  wersji papierowej w sekretariacie. Uzupełnioną kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły do 18.08.
Zapisy na obiady.
Deklaracja obiadowa dostępna jest na stronie internetowej szkoły w zakładce dokumenty /świetlica oraz na stanowisku portiera. Wypełnioną deklarację należy złożyć na stanowisku portiera w terminie do 20.07. Odbiór indywidualnego numeru konta do wpłat za obiady w sekretariacie szkoły dwa dni od momentu złożenia deklaracji. 
Termin płatności za wrześniowe obiady: 18.08. - 25.08. Informacja dotycząca wysokości kwoty za obiady we wrześniu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły po 15.08.

Jak co roku w maju w naszej szkole powitaliśmy przedszkolaków, naszych przyszłych uczniów. W dniu 18 mają dzieci z przedszkoli zawitały do nas by wspólnie obejrzeć finał konkursu MAM TALENT i zwiedzić szkołę. Pozwoliło im to oswoić się z tym co ich czeka od września, tym bardziej że wzięli udział też w zajęciach w klasach trzecich. Było nam miło gościć młodszych kolegów i pokazać im naszą piękną szkołę.

IMG 20230519 110326218

Nasza klasa 1B uczciła Dzień Dziecka podwójnie! W dzień poprzedzający zwiedzaliśmy bytomskie arboretum, kończąc wycieczkę szaleństwem na placu zabaw. W dniu szczególnym zajadaliśmy pyszne lody niedaleko naszej "Czwórki".

IMG 20230602 WA0006

IMG 20230605 WA0001

Uczniowie klasy 2b w ramach niespodzianki udali się z p. Mariolką do Aboretum. Tam mieli okazję zobaczyć dużo ciekawych roślin. Następnie przeszedł czas na zabawę na placu zabaw. W drodze powrotnej pani Mariolka zaprosiła nas na lody. To był bardzo udany dzień. 

arboreturm234567

DYREKTOR SZKOŁY PODSTWOWEJ NR 4 W BYTOMIU
INFORMUJE,

ŻE ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI ZAPISANYCH DO KLASY I
NA ROK SZKOLNY 2023/2024
ODBĘDZIE SIĘ
6 CZERWCA 2023  O GODZ. 17.00
W SALI GIMNASTYCZNEJ.

W dniu 15.05.2023 w Miejskim Domu Kultury w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty.  W naszej szkole startowało blisko trzydziestu uczniów w kilku kategoriach wiedzowych. Przez poszczególne etapy konkursu przedarła się dwójka dziewcząt: Victoria Balenstedt- język niemiecki oraz Natalia Błachowiak- geografia. Tytuł laureata oprócz prestiżu i nagrody daje naszym ósmoklasistkom możliwość dowolnego wyboru szkoły średniej bez jakiegokolwiek konkursu świadectw i ocen. Nagrody odebraliśmy z rąk Wicekuratora Oświaty Jacka Szczotki i dyrektora delegatury KO Bożeny Szaramy. Wraz z naszymi dziewczętami nagrody jako jedyne w Bytomiu odebrali jeszcze uczniowie SP 36 oraz SP 23.

Serdecznie gratulujemy.

IMG 1715

 

Zapisy na obiady w roku szkolnym 2023/2024

Od dnia 22.05.2023 r. rozpoczynamy zapisy uczniów na obiady w nowym roku szkolnym. Przypominamy, że zapisu dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców, poprzez wypełnienie DEKLARACJI OBIADOWEJ. W każdym roku wymagane jest złożenie nowej deklaracji na następny rok szkolny.

DEKLARACJA OBIADOWA dostępna jest:
– na stanowisku portiera
– na stronie internetowej szkoły (zakładka Świetlica/dokumenty)

Wypełniony druk należy składać do skrzynki znajdującej się na stanowisku portiera
w terminie do 23.06.2023 r. 

Już w piątek, 19 maja, odbędzie się XII edycja Szkolnego Konkursu Mam Talent. Jak co roku odbędzie się także Głosowanie Internautów - które wyłoni Mam Talent Internautów. Głosowanie rozpocznie się jutro o godzinie 15.00 i zakończy w czwartek o godzinie 20.00. Filmiki z uczestnikami Konkursu - oraz samo głosowanie odbędzie się za pomocą strony internetowej - link poniżej. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie i obejrzenia występów naszych Finalistów. Ważne - z jednego adresu IP - można oddać tylko jeden głos.

Link do stronki - kliknij poniżej

mamtalen2023e4

Program 8.00 8.30 zbiórka zajęcia ogólnorozwojowe i zabawy ruchowe drugie śniadanie zajęcia tenisowe obiad gry planszowe i zajęcia sportowe 16.00 odbiór dziecka 11

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 17 maja 2023 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

„ Rozmowa to nie tylko słowa … o komunikacji w rodzinie”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Monika Ogrodnik i Agnieszka Petka

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl(w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NTkzOTVhYTAtYzZlZi00NWJiLWI0OTMtYmUyOGJiYTYwMTQ2%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

 

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla klas: VIII b, VIII c i VIII d, ich wychowawców i rodziców za wzięcie udziału w pełnym cyklu warsztatów pt. Nawigacja w Każdą Pogodę. Warsztaty te odbywały się w      I semestrze tego roku szkolnego i miały na celu poprawę kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom wynikającym z jej pogorszenia (w tym m.in..przemocy, korzystaniu z substancji psychoaktywnych uzależnieniom behawioralnym).CERTYFIKAT NWKP2 341

Dzisiaj, my dzieci z klasy 1B przygotowywaliśmy swoją salę na tak ważne dla wszytskich Polaków święto. 3-go maja pomimo, iż nie ma nas w szkole, nasza sala zajaśniała biało-czerwonymi flagami.

20230428 083747

W dniu 26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu przy ul. Szymały 124 w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, drużyna naszej szkoły w Grupie I (10 – 12 lat) uzyskała II miejsca zespołowo. Zespól reprezentowali: Marcelina Majchrzak, Juliusz Dyczewski, Marta Nowakowska i Borys Zaurski. W nagrodę uczestnicy otrzymali puchar i medale ufundowane przez Kuratorium Oświaty oraz plecaki sponsorowane przez WORD, a także pamiątkowy dyplom. Turniej składał się z pięciu konkurencji: testu wiedzy obejmującym zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i ustalaniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, jazdy w miasteczku ruchu drogowego i udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej. Opiekunem drużyny był pan Stanisław Kulmaczewski, który zajmował się przygotowaniami uczniów do turnieju.

DSC00532

FINAŁ WOJEWÓDZKI

OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 22 kwietnia 2023 roku w sali „Uczta w Beskidach” w Ślemieniu w powiecie Żywieckim odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku szkolnym pierwszy raz w historii naszej szkoły, dwie uczennice brały udział w finale wojewódzkim turnieju. W I grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy I – IV miasto Bytom reprezentowała Maja Żychowska z klasy IV b, a w II grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy V – VIII nasze miasto reprezentowała Natalia Błachowiak z klasy 8 b. Turniej składał się z części pisemnej zawierającej 40 pytań testowych z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Do finału części ustnej nie udało się dziewczynom awansować. Natalia Błachowiak uzyskała czwarty wynik części pisemnej, a Maja Żychowska osiągnęła wynik jedenasty. Gratulujemy i życzymy zapału w poszerzaniu wiedzy pożarniczej oraz samych sukcesów w kolejnych turniejach. Opiekunem był pan Stanisław Kulmaczewski, który zajmował się przygotowaniami uczennic do finału turnieju

DSC00398

26 kwietnia uczniowie klasy 2b z panią Mariolką wybrali sie do Gliwic. Rośliny i zwierzęta zachwyciły nas!

IMG 20230426 WA0017

Klasa 2b rozpoczęła swoją przygodę z basenem. Było super!

1682429180875

Dnia 20.04.2023r. uczniowie naszej szkoły brali udział w V Międzyszkolnym Wojewódzkim Turnieju Szachowym "Wesoły Skoczek". Współzawodnictwo odbywało się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro zawodników: Maja Żychowska, Emilia Boucek, Igor Mikucki, Bartosz Krupa oraz Mateusz Muszyński. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy rozegrali 7 rund 10-cio minutowych z uczniami innych szkół bytomskich oraz ościennych takich jak: Zabrze, Chorzów, Piekary Śląskie. II miejsce zdobyła Maja Żychowska wygrywając 5 z 7 pojedynków. W młodszej grupie uczniów na piątym miejscu uplasowała się Emilia Boucek. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych Turniejach Szachowych.

IMG 20230420 125002

W  piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Opola. Pospacerowaliśmy po Starym Mieście, następnie odwiedziliśmy Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie zobaczyliśmy amfiteatr, wzięliśmy udział w warsztatach, po czym zwiedziliśmy wystawę interaktywną: śpiewaliśmy popularne piosenki, poznaliśmy historię piosenek i piosenkarzy, a nawet zrobiliśmy zdjęcia w strojach piosenkarzy. Następnie wybraliśmy się do ZOO, gdzie miło spędziliśmy czas. Każdy świetnie się bawił.

340977630 244920831430911 1302990264652222291 n2

Czy łatwo jest znaleźć jajka w parku? Dla pierwszaków z 1a poszukiwanie jajek zakończyło sie pełnym sukcesem. Dzięki umiejętność odczytywania map , każda z 4 drużyn znalazła swoje pisanki ukryte w przeróżnych miejscach w parku dość szybko. Zabawy i śmiechu było ci niemiara!  Na koniec warsztatów pierwszaki samodzielnie  wykonały stroiki wielkanocne. Niektórzy ujawnili swoje zdolności artystyczne, bo stroiki wyszły wspaniale :)

20230331 094651

8 marca w klasie 2b zagościły życzenia i upominki. Chłopcy z koleżankami słodko spedzili wspolnie czas.

1679318732714

 

Ogłaszamy konkurs języka angielskiego „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA”.

Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej w języku angielskim na temat

„Przygoda mojego życia.” – „Adventure of my life”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI- VIII.

Prezentacja multimedialna nie może przekraczać 10 slajdów, może być wykonana w

dowolnym programie.

Komisja konkursowa będzie oceniać:

- zgodność z tematem

- spójność i logiczny układ pracy

- bogactwo i poprawność językową

- estetykę pracy oraz inwencję twórczą

Prace proszę składać do p. E. Dobrzyckiej, w terminie  do 9 maja.

  W dniu 17 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu przy ul. Szymały 124 w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, drużyna grupy 10 – 12 lat zdobyła I miejsce zespołowo w składzie: Marcelina Majchrzak, Juliusz Dyczewski, Marta Nowakowska i Borys Zaurski, a drużyna grupy 12+ wywalczyła II miejsce zespołowo. Reprezentantami byli: Zuzanna Batóg, Julia Zembol i Artur Wciśliński. Drużyna grupy młodszej awansowała do eliminacji rejonowych, które odbędą się 26 kwietnia 2023 roku. 

  W grupie młodszej I miejsce indywidualnie zdobyła Marcelina Majchrzak, Juliusz Dyczewski wywalczył II miejsce indywidualnie, a III miejsce indywidualnie uzyskał Borys Zaurski. W grupie starszej Artur Wciśliński uzyskał II miejsce indywidualnie, a Julia Zembol wywalczyła III miejsce indywidualnieW nagrodę uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Opiekunem drużyn był pan Stanisław Kulmaczewski

DSC00301

Szkolny Klub Wolontariatu - ludzie, którym się chce

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi członkowie SKW, których opiekunem jest  p. Weronika Niemiec – uczestniczyli w warsztatach plenerowych i zdobywali nowe umiejętności. Mamy dwie soboty za sobą, liczymy na dalsze radosne chwile w otoczeniu natury.


Julia Magda, Maja Mosór, Maja Golec, Lena Górska, Patryk Szymonik
Dziękujemy :)

1681708148203

We wtorek (28.03) udaliśmy się z klasą 6b do Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących na warsztaty krawieckie. Na zajęciach nauczyliśmy się jak posługiwać się maszyną do szycia. Stworzyliśmy przy tym bardzo fajne, pluszowe kurczaczki wielkanocne. Panie, które prowadziły warsztaty były bardzo pomocne i nauczyły nas wielu ciekawych nazw urządzeń krawieckich. Było bardzo ciekawie i sympatycznie. Przy pracy nad kurczaczkami pomagały nam pierwszoklasistki, które dopiero niedawno poznały tajniki pracy krawca. Mimo to również bardzo pomogły nam przy bardziej skomplikowanych szwach. Pracowało się przyjemnie, a warsztaty były bardzo fajne. Chętnie powtórzyłabym taki wypad.

336637954 108160905586318 7907513840845654132 n

8 marca to wyjątkowy dzień, który na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Jak co roku z okazji tego sympatycznego święta w naszej klasie pojawiły się kwiaty dla naszej wychowawczyni Pani Eli, a nasze koleżanki zostały obdarowane drobnymi słodkimi upominkami. Nie zapomnieliśmy również o pozostałych uczących nas Paniach. Każdą z nich obdarowaliśmy wiosennym tulipanem, składając im życzenia od wszystkich chłopców z naszej klasy. Wiemy, że Dzień Kobiet to ważne święto dla wszystkich Pań i Dziewcząt, dlatego postanowiliśmy uczcić go w sposób szczególny, przygotowując jeszcze dla koleżanek z klasy niespodziankę. Tego jakże miłego zadania podjęli się Amadeusz i Wojtek. Na godzinie wychowawczej chłopcy zorganizowali dla naszych dziewczyn z klasy konkurs. Dziewczynylosowały różne zadania, które musiały wykonać: np. coś narysować, zatańczyć i jeszcze wiele innych zadań. I muszę przyznać, że radziły sobie super, niezależnie od stopnia trudności wylosowanego zadania. Było bardzo wesoło i sympatycznie, bawiliśmy się wspaniale. Oby każdy dzień był taki miły, a nasza Pani Ela i i dziewczyny spełniały swoje marzenia i zarażały nas optymizmem każdego dnia.

340654693 223031710322363 6144609083966489048 n

Na początku marca uczniowie klas 4, 5 i 6 odwiedzili Planetarium w Chorzowie. Obejrzeliśmy tam półgodzinny seans dotyczący ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi, poznaliśmy nowe nazwy gwiazd, które na pewno nam się kiedyś przydadzą na lekcjach geografii, a może nawet fizyki. Mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wizyta w tym odnowionym chorzowskim obiekcie!

340698459 520821866926841 4695370855952891248 n

 

Klasa 3b aż trzykrotnie w ostatnim czasie odwiedziła niedalekie Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Byliśmy na zajęciach "Prababcia modna", "Leśne biuro śledcze" oraz "Zwyczaje wielkanocne". Wszystkie lekcje muzealne bardzo nam się podobały i świetnie się na nich bawiliśmy.

Taka nauka to jest to!

IMG 20230404 102734188

Ostatnio klasa 3 b odbyła bardzo ciekawe zajęcia z użyciem wirtualnej rzeczywistości w goglach VR. Oglądaliśmy bohaterów naszych parków narodowych - żubra, sowę i orła. Wrażenia były niesamowite. Na pewno na długo zapamiętamy tę lekcję przyrody.

IMG 20230327 093321031

W maju tego roku szkolnego będziemy mogli podziwiać  zmagania 10 finalistów XII edycji  szkolnego konkursu " Mam Talent', który rozpoczął się pierwszymi przesłuchaniami już w listopadzie. 
Tymi szczęśliwcami okazali się:
1. Black and rainbow girls-Antosia, Olga, Lena, Julka- kl.2b- śpiew
2. Three girls- Lena i Agata -3b, Natalia-4b- taniec
3. Julka C -4a- śpiew
4. Natalia Kowalska - 3a- gimnastyka artystyczna
5. Agata T.-3b- śpiew
6. Martyna S.-1b- taniec
7. Karolina G.-3b- recytacja
8. Kevin- Edterek- montaż wokalno-taneczny
9. Emilka W.- 4c- śpiew
10. Paweł Biedronek ( 8b) i Ziomale z łąki- ( Mateusz i Bartek) 8bi 6b- kabret muzyczny
Zapraszamy do galerii.
20230321 150526
Niezmiernie miło nam poinformować, że znamy wyniki konkursu wielkanocnego. Oczywiście serdecznie dziękujemy wszystkim,  którzy wzięli w nim udział. Część prac zasiliła kiermasz szkolny, a część otrzymały podopieczne  oddziału rejonowego PCK  w Bytomiu.
I miejsce-Maksymilian Klimza
II miejsce- Lena Kozik
III miejsce Marcelina Majchrzak, Zuzia Kozik
Wyróżnienia: Dominik Łucki, Natasza Tomaśko, Filip Skop, Julia Stachulec, Marta Nowakowska, Maksymilian Cygoń
Zapraszamy do galerii
20230327 134435
 
Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w kolejną akcję "Góra Grosza"! Kwota uzbierana w tym roku to: 940 zł.
 
Szczególne gratulacje dla klas, które uzbierały najwięcej "drogocennych słoików":
I miejsce - klasa II a,
II miejsce - klasa V b,
III miejsce - klasa III b.
 
Zwycięskim klasom na zakończenie roku szkolnego zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy oraz drobne, słodkie upominki.
IMG 20230315 111232
 

Wspaniały Dzień Kobiet miały dziewczynki (choć myślę, że chłopcy też) z klasy 2a. Najpierw huczne "Sto lat", laurki i kwiatuszki, a potem...kręgielnia. Dla niektórych pierwsze takie wyjście. I jak się okazało wspaniałe. Wszyscy bawili się wyśmienicie, dopingując jedni drugich i ciesząc się ze wspólnego bycia razem. 

IMG 20230308 122540 hdr

Uczniowie z klasy 3a mieli wirtualną lekcję o Fryderyku Chopinie, którą przygotowała pani Magdalena Nowak. Podróże w ciekawe miejsca bliskie wspaniałemu kompozytorowi przybliżyły nam jego postać. A to wszystko odbyło się dzięki okularom VR, które pozyskaliśmy dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
IMG 20230306 083159

Klasa 3a miała przyjemność zabawy i nauki ze światłem i cieniem. Poznaliśmy różne techniki rysunku piaskiem, by poczuć się artystą. Zajęcia arteterapii odbyły się Muzeum Górnośląskim. 

IMG 20230306 110658

 

We wtorek 21 marca samorząd szkolny "Czwórki" został zaproszony na prezentację banknotu okolicznościowego z podobizną naszego patrona - Mikołaja Kopernika. Odbyła się ona w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Dzięki hojności oddziału NBP w Katowicach oraz Śląskiego Kuratora Oświaty szkoły noszące imię astronoma otrzymały wyżej podany banknot. Oprócz rozdania pamiątek, został wyświetlony specjalny seans "Kometa nad Szwajcarską Doliną". Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w takim przedsięwzięciu.
Autor tekstu: Natalia Błachowiak
kopernikbankton20345
W eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” uczniowie naszej szkoły podtrzymali wspaniałą tradycję od wielu lat i po raz kolejny okazali się najlepsi. W I grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy I – IV:
I miejsce - zdobyła Maja Żychowska,
II miejsce - uzyskał Igor Mikucki,
III miejsce - osiągnęła Natalia Nowakowska.
Wszyscy są uczniami klasy 4b.
W II grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy V – VIII:
I miejsce zdobyła - Natalia Błachowiak z klasy 8b,
II miejsce - wywalczył Wojciech Szczepaniak z klasy 6b.
 
W nagrodę z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu mł.bryg, Tomasza Rutkowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bytomiu dh Adama Wilka, Zastępcy Prezydenta Bytomia Adama Frasa i Naczelnik Wydziału Edukacji UM Bytom Barbary Freier-Pniok, uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, statuetki i cenne nagrody rzeczowe. Maja Żychowska i Natalia Błachowiak będą reprezentować Bytom w eliminacjach wojewódzkich w powiecie żywieckim w dniu 22 kwietnia 2023 roku. Turniej odbył się 22 marca 2023 roku w siedzibie nowej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przy ul. Łużyckiej 21.

W eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w II grupie – szkoły podstawowe klasy I – IV,
I miejsce - zdobyła Natalia Sobolewska z klasy 4a,
II miejsce - uzyskała Julia Szachulec z klasy 4c,
III miejsce - osiągnęła Maria Suchy z klasy 4c.
W III grupie wiekowej – uczniowie szkół podstawowych, klasy V – VIII,
II miejsce - zdobyła Marta Kłembek (dwie prace) z klasy 6b.
Prace uczennic brały udział w eliminacjach wojewódzkich. Przygotowaniami uczniów zajmował się pan Stanisław Kulmaczewski. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach turnieju.
straz202345
straz202345a

W piątek uczniowie klasy 2a mogli zobaczyć pod mikroskopem to, czego nie da się zobaczyć gołym okiem. Wszystko udokumentowali w zeszycie. To była ciekawa lekcja.

kregielnia20234r455sd

8 marca z okazji Dnia Kobiet cała klasa 2a udała się na kręgle, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Trzymaliśmy kciuki jeden za drugiego, wspieraliśmy się wzajemnie i pomagaliśmy sobie. To był piękny dzień. Chłopcy dziękujemy Wam. Za kwiatki i laurki też.
kregielnia20234r455
 

8 marca wszystkie panie i dziewczynki mogły poczuć się wyjątkowo w naszej szkole. Już po wejściu do szkoły słodkim poczęstunkiem i w eleganckim stroju witał nasze Panie - Marek z kl. 8d. W klasach na dziewczynki czekały słodkie i pachnące niespodzianki. W tym dniu wszystkie dziewczyny zostały zaproszone do zabawy w rewię mody. Można było poszaleć strojem lub fryzurą i zrobić sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanym tle w sali nr 8. Sesji zdjęciowej towarzyszyła muzyka. Były też słodkości. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tej zabawie i pokazali, że nie trzeba wiele, żeby przyjemnie spędzić czas.

fotkidziewczyny2023

„Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki” to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany przez UNICEF Polska. Z tej inicjatywy wolontariusze Szkolnego Klubu UNICEF przygotowali film będący apelem o pomoc dla krajów Półwyspu Somalijskiego. Film powstał dzięki sprzętowi, który pozyskaliśmy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

20 lutego uczniowie naszej szkoły - wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu "Study.not.hard" w I LO w Bytomiu. Poniżej informacja o organizatorach projektu i o samym projekcie.
Kim jesteśmy? Jesteśmy grupą przedsiębiorczej młodzieży, która uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu do 3 klasy o profilu politechnicznym. Wspólnie postanowiliśmy wziąć udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z teorii", której celem jest stworzenie projektu społecznego, który zmieni nasze otoczenie. Nasz projekt nosi nazwę "Study.not.hard".
Krótki opis projektu: Aby nauczyć się nie tylko trzeba chcieć, ale trzeba też umieć. Wielu z nas ma problemy z przyswajaniem wiedzy. Postanowiliśmy stworzyć warsztaty, na których pokazujemy, że nauka nie jest straszna, prezentujemy ciekawe doświadczenia oraz zdradzamy sekrety co robić, aby się NAUCZYĆ.
 
Długi opis projektu: Projekt "Study.not.hard" to kontynuacja projektu "The light side of physics", który ma na celu naukę efektywnego przyswajania wiedzy, przy okazji pokazując, że przedmioty przyrodnicze nie są straszne. Bardzo istotnym jest, aby osoby, które za niedługo rozpoczną edukację w szkole średniej, nie bały się natłoku nauki, która ich czeka. Stawiamy nie tylko na praktyczne przyswajanie wiedzy poprzez doświadczenia, ale także na naukę szybkiego zapamiętywania. To sprawi, że młodzież będzie pozytywniej nastawiona do nauki. Niestety nie każdy z nas wie jak się uczyć, żeby efektywnie i w krótkim czasie przyswoić daną rzecz. W związku z tym, że polski system edukacji nie przewidział lekcji, na których młodzi dowiadują się o tych "oczywistych" sposobach, zapraszamy pobliskie szkoły do udziału w naszych warsztatach. Na nich pokażemy praktyczne sposoby na przyjemną naukę oraz zagłębimy się w świat zagadkowych eksperymentów naukowych. Wszystko to dziać się będzie według naszej maksymy.
 warsztatydzis2023as

15 lutego 2023 r. uczniowie z klasy 2b biorący udział w dodatkowych zajęciach „Wiem, umiem, rozumiem” mieli okazję przeżyć wirtualne podróże w różne ciekawe miejsca na kuli ziemskiej. Wszystko odbywało się dzięki okularom VR.

IMG 20230215 125204

14 lutego 2023 r. młodsze klasy naszej szkoły miały okazję doskonale bawić się na balu. Zabawę tradycyjnie otworzyli uczniowie klas trzecich tańcząc poloneza, po którym wszyscy ruszyliśmy do tańca. W trakcie zabawy można było podziwiać bardzo pomysłowe, różnokolorowe stroje. Bardzo wesoło zakończyliśmy karnawał.

P1130501

Klasa 3b we wtorek odwiedziła Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bytomiu. Na początek były zajęcia z zasad ruchu drogowego abyśmy sami byli bezpieczni a potem uczyliśmy się jak udzielać pomocy by inni z nami czuli się bezpieczni. Na koniec zwiedziliśmy galerię zabytkowych pojazdów. Mimo deszczu wycieczka była udana i wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

IMG 20230221 104252614

ZAPISY DO KLASY I na rok szkolny - 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu ogłasza
nabór dzieci do klasy I na rok szkolny 2023/2024.

Zapisy od dnia 06 marca 2023 r.  do 19 maja 2023 r.

Wymagane przepisami dokumenty tj. zgłoszenie
lub wniosek można pobrać w sekretariacie lub ze strony szkoły.

Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu w w/w terminie.

Szczegółowe informacje na stronie szkoły
www.spnr4.bytom.pl oraz w sekretariacie szkoły.

W czwartek 02.02.2023r. w klasie 1B odbyła się fantastyczna lekcja wirtualna. Dzięki goglom Aktin, które szkoła posiada z programu Laboratoria Przyszłości, dzieci przeniosły się w wysokie góry na całym świecie. To była wspaniała przygoda, która na pewno odwiedzi jeszcze klasę 1B z innymi tematami zajęć. 

IMG 20230201 WA0034

elektrośmieci1

W drugim tygodniu ferii zimowych w naszej szkole miały miejsce półkolonie zimoweProgram był atrakcyjny i przygotowany tak, aby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie. W tym czasie dzieci miały zapewnione wyżywienie oraz wiele ciekawych atrakcji. Półkoloniści mogli poćwiczyć swoją sprawność i gibkość w sali zabaw BEE HAPPY, w szkolnej sali gimnastycznej oraz naszej bawilandii. Zobaczyli magiczny, pełen humoru spektakl kukiełkowy pt.”Kopciuszek” w teatrze Ateneum oraz bajkę o kocie, który wymyśla przekręt doskonały „Zadziwiający kot Maurycy” w BCKino. Mieli okazję zwiedzić pierwsze w Polsce muzeum prezentujące na przykładach Huty Kościuszko i Batory historię hutnictwa żelaza i stali czasów rewolucji przemysłowej. Dzięki wizycie w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie dzieci mogły w prosty, jasny i atrakcyjny sposób nauczyć się podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej.Różnorodny i bogaty program, nie tylko nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił.

20230201 104806


Od kilku lat akcja „Wyślij Pączka do Afryki” Ojców Kapucynów
z Fundacji „Kapucyni i Misje” gości w naszej szkole w okolicach Tłustego Czwartku
dostarczając nam słodkich pączusiów, od których rosną serca zamiast brzuchów.

W końcu charytatywne pączki zawsze są zdrowe! 

W tym roku powracamy z tradycyjnym przebiegiem akcji w Tłusty Czwartek tzn.:
Będziecie mogli zamówić charytatywne pączusie w cenie 4,50zł za sztukę ( z lukrem lub
pudrem do wyboru) i w Tłusty Czwartek 16.02 otrzymacie pączusie.
(Można zamówić więcej sztuk i degustować w domu).

Zamówienia  można dokonać u wychowawcy

lub koordynatora akcji Barbary Foryś

 do PIĄTKU 10.02.2023r.

W tym roku głównym CELEM AKCJI jest pomoc potrzebującym w CZADZIE, RŚA i

GABONIE:
-zapewnienie edukacji dzieciom
- budowa studni

- zapewnienie posiłków dzieciom osieroconym
- utrzymanie ostrego dyżuru pediatrycznego
- pomoc dla ubogich, starszych i niepełnosprawnych

Liczymy na Wasze zaangażowanie i mamy nadzieję, że w tym roku PĄCZKOWANIE

będzie OGROMNE i wypełni nasze brzuchy oraz serca.
Więcej szczegółów dotyczących akcji znajdziecie na stronie:

https://paczek.kapucyni.pl/

327448416_493005716245939_5415369767278661308_n.png

 

Jak wpłacać 1,5%

Fundacja Rosa (nr KRS 0000207472) została założona w 2004 roku i od początku istnienia posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Działalność Fundacji opiera się o założenia "opiekuńczego społeczeństwa", które ma za zadanie uzupełniać działania państwa m. in. w zakresie pomocy osobom potrzebującym. Jej priorytetem jest poprawianie warunków edukacji w szkołach. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bytomiu współpracuje z Fundacją od kilunastu lat w ramach programu przekazania 1,5 % podatku na naszą placówkę. Również i w tym roku prosimy rodziców i sympatyków szkoły o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem indywidualnego identyfikatora 110565  Podczas wypisywania rocznego rozliczenia PIT wystarczy wskazać naszą szkołę.

wniosek1procent2011as

plakat bezpieczne ferie

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa 3 b wybrała się do Ogrodu Batanicznego w Radzionkowie aby poznać choinki i inne rośliny związane z Bożym Narodzeniem. W czasie bardzo ciekawych warsztatów przyrodniczych poznaliśmy różne drzewa iglaste rosnące w naszych lasach oraz inne rośliny, które chętnie zabieramy do swoich domów w czasie świąt Bożego Narodzenia. Były tam sosny, świerki, jodły a także jemioła i poinsecja które w czasie świąt zdobią nasze domy. Na końcu każdy własnoręcznie wykonał bardzo ekologiczny stroik świąteczny. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę. Takie zajęcia ty my lubimy!

IMG 20221219 112248607 

20 grudnia odbyła się nasza wigilia klasowa. Były życzenia i dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz pyszny słodki poczęstunek, w tym własnoręcznie udekorowane przez nas pierniczki, a także krokiety z barszczem.

20221220 101431

Dnia 13 grudnia, we wtorek, klasa 6B i 4B pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Obwarzanka, w którym nie tylko mogliśmy dowiedzieć się o historii obwarzanków, ale także mogliśmy zrobić i skosztować własnego. Były pyszne! Następnie obydwie klasy zakupiły pamiątki  i prezenty dla bliskich na Jarmarku świątecznym. Potem na lotnisku w Krakowie dowiedzieliśmy się o zachowaniu bezpieczeństwa podczas lotu, różnych ciekawostkach związanych z pracą lotniska, a także weszliśmy na taras widokowy, gdzie podziwialiśmy startujące   i lądujące samoloty. Na zakończenie wycieczki poszliśmy zobaczyć Wawel nocą! Miasto wyglądało przepięknie, szczególnie taką porą roku!  

Zuzanna Antoniuk kl. 6B

20221213 135423

 

DZIEŃ

TYGODNIA

GRUPA PIERWSZA

WYCHOWAWCA 

MAŁGORZATA

BRIX

GRUPA 

DRUGA

WYCHOWAWCA 

MAGDALENA JANKIEWICZ

GRUPA TRZECIA

WYCHOWAWCA EWA

MISTALSKA


23.01.2023.

PONIEDZIAŁEK

09:00 – ZBIÓRKA W SZKOLE, ŚNIADANIE

09:50 – WYCIECZKA DO SALI ZABAW „BEE HAPPY” - STROSZEK

13:10 – OBIAD

13:30 – ODBIÓR UCZNIÓW ZE SZKOŁY


24.01.2023.

WTOREK

09:00 – ZBIÓRKA W SZKOLE, ŚNIADANIE

10:30 –  WYCIECZKA DO TEATRU ATENEUM 

W KATOWICACH NA SPEKTAKL „KOPCIUSZEK”

14:10 – OBIAD

14:30 – ODBIÓR UCZNIÓW ZE SZKOŁY


25.01.2023.

ŚRODA

08:30 – ZBIÓRKA W SZKOLE, ŚNIADANIE

09:00 – WYCIECZKA DO MUZEUM HUTNICTWA 

W CHORZOWIE

13:10 – OBIAD

13:30 – ODBIÓR UCZNIÓW ZE SZKOŁY


26.01.2023.

CZWARTEK

08:00 – ZBIÓRKA W SZKOLE, ŚNIADANIE

08:30 – WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ W CHORZOWIE

13:10 – OBIAD

13:30 – ODBIÓR UCZNIÓW ZE SZKOŁY


27.01.2023.

PIĄTEK

09:00 – ZBIÓRKA W SZKOLE, ŚNIADANIE

10:30 – WYCIECZKA DO BCKino W BYTOMIU NA FILM „KOT MAURYCY”

13:10 – OBIAD

13:30 – ODBIÓR UCZNIÓW ZE SZKOŁY

Każdy półkolonista powinien posiadać kartę ŚKUP lub bilet na przejazd komunikacją miejską

Tradycyjnie i w tym roku odbył się konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Otrzymaliśmy 40 prac. Zachwycały pomysłowością, różnorodnością, oryginalnością i estetyką wykonania. Głosującym, pośród których byli nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz uczniowie, trudno było jednoznacznie wybrać zwycięzców. Każdemu podobało się coś innego. Niemniej ostatecznie wybraliśmy liderów tego konkursu, którzy zostali nagrodzeni na "spotkaniu przy choince" w ostatnim dniu przed świętami. Niektóre prace trafiły do podopiecznych PCK, a niektóre zasiliły szkolny kiermasz świąteczny. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii.
I miejsce-Polina Chervona
II miejsce- Jakub i Szymon Gazda
III miejsce- Marcelina Majchrzak
III miejsce Blanka Buczyńska
Wyróżnienia;:Hania Widera, Maja Golec, Michał Góralski, Lena Kozik, Dominik Łucki, Daniel Płoński, Yarosław Talmatsyi  
20221212 085501
 

Czy Mikołaj zawsze przynosił wymarzone prezenty? Kto dotrzymywał rózgę? Dlaczego często przed wizytą Mikołaja dzieci chowały się do szafy? Kim był prawdziwy Mikołaj? Odpowiedzi na te i inne trudne pytania poznali  uczniowie 1a. Wizyta w Muzeum Górnośląskim  była bardzo ciekawa,  a spotkanie z Mikołajem na długo zostanie w pamięci.

20221206 105441

Po wizycie w Gastronomiku spora grupa dzieciaków z 1a  już wie, że w przyszłości zostanie cukiernikami.

Wypiekanie i dekorowanie pierników, to jest to, co  pierwszaki  uwielbiają!

20221130 101016

Andrzejki to niezwykły dzień pełen magicznych zadań i wróżb. Także w naszej klasie odbyło się klasowe świętowanie: losowaliśmy imiona naszych sympatii, szukaliśmy „w „kubkach” odpowiedzi na to, co nas może czekać w przyszłości, próbowaliśmy „trafić naszymi marzeniami do celu” a także sprawdzaliśmy naszą liczbę urodzenia. Dziękujemy Oliwii, Natalii i Antosi za przygotowane zabawy!

received 1183784999224846

Tym razem Mikołajki świętowaliśmy w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.  Okazało się, że 7 grudnia Radzionków przywitał nas…. całkiem zimowym krajobrazem - zobaczycie na dołączonych zdjęciach.  Podczas warsztatów p. Wincenty pokazał nam kilka podstawowych umiejętności, które mogą przydać się w „obcowaniu z dziką przyrodą”. Korzystanie z kompasu, odnajdywanie dziko rosnących roślin jadalnych, podstawy ratownictwa a także bez użycia zapałek, samodzielne rozniecanie ogniska to kilka z nich, które udało nam się opanować. Na koniec wspólne ognisko z kiełbaskami, chlebem tudzież piankami.  Chętni, jako przekąskę mogli spróbować chrupiących robaczków…

IMG 20221207 114351

Korzystając z mroźnej i słonecznej aury, uczniowie klasy 2b wybrali się z panią Mariolką na śnieżną zabawę.

Było super!

IMG 20221214 112801

Dnia 13 grudnia odbył się konkurs kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Zdumiewające, jak pięknie potrafią śpiewać nasi uczniowie. Jak wspaniale interpretują wykonywane przez siebie utwory. Nieważne czy robią to w języku polskim, angielskim czy niemieckim. Dlatego tak trudno było wskazać trzech najlepszych wykonawców tego świątecznego konkursu. Komisja postanowiła więc rozstrzygnąć konkurs w dwóch kategoriach.

Klasy 1- 3
1 miejsce – Julia z klasy 2a
2 miejsce – Ignacy i Jakub z klasy 2a
3 miejsce – Agata z klasy 3b

Klasy 4-8
1 miejsce – Emilia z klasy 4c
2 miejsce – Julia z klasy 4c i Sofia z klasy 6c
3 miejsce – Julia i Julia z klasy 4a

konkurspastroałek2022s

W dniu 8 grudnia 2022 roku wyszliśmy z klasą z okazji mikołajek do
pizzerii „Anakonda” przy ul. Batorego 42 w Bytomiu.
Na początku umyliśmy ręce, ubraliśmy fartuchy i zaczęliśmy od ciasta.
Pan Baski Oski wytłumaczył nam dokładnie jak rozwałkować ciasto oraz jak
przełożyć je na blachę. Całe ciasto wyłożyliśmy sosem i dodatkami. Gdy
skończyliśmy, podchodziliśmy do kuchni oraz wkładaliśmy pizze do piekarnika.
Gdy pizze były gotowe, z wielką chęcią zjedliśmy je, a także śpiewaliśmy
piosenki. Każdy miał całkowicie inna pizzę z różnymi dodatkami.
Na koniec dostaliśmy dyplomy i autografy od Baskiego Oskiego.
Myślę, że wszyscy powinni przyjść kiedyś do tej pizzerii na warsztaty, bo
są świetne. Każdemu przyda się lekcja pieczenia pizzy.

                                                                    Emilia Dwornik

DSC00177

 

Jak co roku na przełomie listopada i grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Śląskiej. W tym roku hasłem były "Bery i bójki śląskie". Każda klasa wysłuchała jednej legendy naszego bytomskiego grodu a potem stworzyła do niej piękne prace plastyczne w węglu i nie tylko. Gwarę śląską pokazaliśmy na plakatach, podobnie jak ludowy śląski strój. Tydzień zakończyła wystawa prac uczniów na którą zapraszamy do galerii zdjęć.

IMG 20221202 094943180

 

6 grudnia w klasie VI b unosił się zapach pysznych, aromatycznych pierników. Upiekli je uczniowie ZSGH w Bytomiu, za co serdecznie dziękujemy, a my mogliśmy dać upust naszej kreatywności, dekorując je w przerozmaity sposób. Część z nich od razu została skosztowana, a część pozostawiona nawigilię klasową. To był bardzo udany czas, kto wie, być może ozdabianie pierniczków stanie się naszą klasową tradycją.

20221206 110639


6 grudnia to niezwykły dzień. W ramach mikołajkowej niespodzianki uczniowie z klasy 2b i 3a odwiedzili z p. Mariolką i p. Ewą salę zabaw BEE HAPPY. Jak widać zabawa była przednia. Jednak,  gdy wróciliśmy do szkoły czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, którą Mikołaj, ku naszemu zdziwieniu, zostawił pod choinką.
Dziękujemy.
IMG 20221206 091638
 
 
 

Nasza szkoła dołączyła do programu Lidla "Szkoły pełne Talentów", która polega na zbieraniu TALENCIAKÓW za zakupy w markecie Lidl.

Zasady przyznawania TALENCIAKÓW:

1. Zrób zakupy za min. 50zł w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.

2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.

3. Przekaż TALENCIAKA wybranej przez siebie szkole.

Można też zdobywać ekstra TALENCIAKI za oznaczone produkty. Zachęcamy wszystkich Państwa do zbierania Talenciaków i przypisywania ich do naszej szkoły. Za zebrane kupony szkoła będzie mogła otrzymać nagrody.

Sposoby przekazania zebranych punktów dla naszej szkoły:

1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

                                lub

2. Wejście na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

                                lub

3. Wrzucić kupon Talenciaka w szkole do specjalnego pudełka na portierni.

Talenciaki można otrzymać za zakupy w sklepach LIDL od 5.09.2022 do 13.11.2022. 

Klikając w poniższy link zostaną Państwo automatycznie przekierowani na stronę gdzie można przekazywać TALENCIAKI dla naszej szkoły.

https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500012035

25 listopada naszą szkołę dopadło "misiowe szaleństwo" Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!- tak pisała Helena Bechlerowa. Według  historii powstania misia związanej z prezydentem USA ,Theodorem Rooseveltem pluszowy miś obchodził w tym roku swoje 120 urodziny. Z tej okazji wszyscy uczniowie przynieśli swoje pluszaki prezentując je podczas przerw na korytarzu, robili sobie zdjęcia w misiowej fotobudce. Samorząd przygotował misiowe zabawy dla klas 1-3, a pani bibliotekarka prezentację o historii powstania misia. Finał święta odbył się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie całej szkoły wraz z misiami połączyli się we wspólnym tańcu, zarejestrowanym przez drona ( materiał dostępny na instagramie szkoły). 

20221125 085747

DSC00842

Oprócz zajęć w poszczególnych kolorowych dniach listopadowego Tygodnia profilaktyki miała również miejsce Olimpiada Zdrowego Stylu życia, w której uczestniczyło 25 uczniów. Sześcioro z nich otrzymało tytuł Laureata tej olimpiady, zdobywając tę samą liczbę punktów ( Zuzia Zych, Natalia Błachowiak, Marta Mamot, Michał Misztal, Agata Czarnowus, Hania Widera). Młodsze klasy brały udział w warzywno-owocowym wyścigu w czasie swoich zajęć sportowych. Uczestniczyły również w programie " Dziel się uśmiechem", dzięki któremu poznały " cztery proste kroki dla  zdrowych zębów".

20221201 095125

Wczoraj odwiedził klasę 2a i Edterka św. Mikołaj, ale za nim to się wydarzyło wykonaliśmy ekologiczne sanie dla Mikołaja, zrobiliśmy specjalną miksturę mającą postawić na nogi Świętego, oraz ułożyliśmy świąteczną historię. Na koniec Mikołaj uraczył nas pyszną czekoladą i ciepłymi skarpetami na zimę:) Było suuuper. Dziękujemy!!!

mikolaj20234r45t

W piątek poprzedzający Dzień wszystkich Górników, klasa 1B uczciła święto przebraniami górniczymi i ludowymi. Sól ziemii Śląskiej :)

20221202 095232

Uwielbiane przez klasę 1B Kółko konstrukcyjne zasilone zostało o nowy pakiet klocków z projektu "Laboratoria przyszłości".

Kształtują wyobraźnię naszych dzieci, sami oceńcie :)

IMG 20221202 WA0044

Dzisiaj dowiedzieliśmy się skąd się bierze prąd i jak go można wykorzystać. Budowaliśmy rożne układy z wykorzystaniem żarówki, dzwonka, wiatraczka. Taka nauka jest bardzo przyjemna.

IMG 20221130 125730
 

Na uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA nasi milusińscy czekali  dwa miesiące. Warto było jednak czekać i porządnie przygotować się do tego ważnego wydarzenia, by godnie zaprezentować się przed dyrekcją szkoły i rodzicami. W dniu 28 października  pierwszaki w galowych strojach i nowych mundurkach, z tarczą SP4 na piersi ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować szkołę i kochać swoją ojczyznę. Pierwszoklasiści pokazali się z jak najlepszej strony. W programie artystycznym popisali sie swoimi umiejętnościami  artystycznymi, a ich głośny niósł się po całej szkole. Wzorowo zdali egzamin na ucznia i z uśmiechem na ustach pomaszerowali do swoich sal, by tam świętować ze swoimi kolegami i rodzicami przy słodkim poczęstunku. 

 pasowanienaucznia2022d

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym świętem Starsze koleżanki przygotowały dla nas wesołe misiowe zabawy. Dziękujemy.

IMG 20221125 093645

Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Codziennie żyj zdrowo, radośnie i kolorowo” dobiegł
końca.


Oj.. działo się. Każdego dnia uczniowie ubrani na wyznaczony kolor brali udział w różnych
zajęciach. Stworzyliśmy szkolną książkę kucharską- „Czas na małych kucharzy”,
przekazywaliśmy sobie dobre słowo poprzez hasła przypięte na gazetkach, uczyliśmy się
pracować w grupach. Dzięki uprzejmości pracowników PCK uczniowie klas 6 i 7 mogli
przećwiczyć pierwszą pomoc.
Uczniowie klas 8 uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez starszych kolegów z II
LO w Bytomiu. Było też coś dla ciała. Zdrowe śniadanie, wyścig warzywno – owocowy, oraz
zajęcia taneczno – animacyjne.

IMG20221116133826

Czwartego listopada nasza klasa razem z klasą 8D, pojechała na wycieczkę do ogrodu botanicznego w Radzionkowie. Najpierw bawiliśmy się na placu zabaw, a potem braliśmy udział w spotkaniu z chemią, jak prawdziwi chemicy. Było wiele zabawy połączonej z nauką. Bardzo nam się podobało i czekamy na następną wycieczkę do tego ogrodu :)

IMG 20221104 111206

 

Dzisiejszy dzień 10 listopada obfitował w szereg historycznych wydarzeń. Dokładnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkoły spotkała się by wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy. Prawie 500 osób stworzyło największy chór szkolny. Oprócz tego klasa 6a i 6c przygotowały przedstawienie lalkowe z okazji Dnia Niepodległości upamiętniające kolejną rocznicę powrotu Polski na mapę po 123 latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. „Rota”, „Wojenko, wojenko” i „Pierwsza Brygada” to utwory, które podczas akademii zaprezentował nam chór szkolny. Pamiętamy, że dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych Świąt Narodowych dla każdego Polaka.
narodoweswieta2022sd
 

W czwartek uczniowie Edterka spotkali się na wspólnych zajęciach z uczniami klasy 1b. Co robili? Oczywiście grali na Bum Bum Rurkach - wspaniałym instrumencie integracyjnym:) Mamy nadzieję, że obie klasy spotkają się jeszcze nie raz:)

rurkiklasa1hry67hgyu

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klasy 3 b mieli okazję rozwinąć swoje zdolności artystyczne na zajęciach w pobliskim Muzeum Górnośląskim. Tym razem było to malowanie piaskiem na podświetlanych stołach czyli Malowanie światłem i cieniem. Wszyscy byli zachwyceni nowymi doznaniami i dawali upust swojej kreatywności i wyobraźni. Zapraszamy do podziwiania naszych dzieł w galerii zdjęć.

vlcsnap 2022 11 10 10h10m39s425

Serdecznie zapraszamy na kolejny Szkolny Tydzień Profilaktyki organizowany w tym roku w
dniach: 14.11. - 18.11.2022 r. pod hasłem: „Codziennie żyj zdrowo, radośnie i
sportowo!”. Każdy dzień tygodnia będzie miał przypisany kolor oraz inną tematykę zajęć.
Codziennie będziecie brać udział w wielu ciekawych zajęciach związanych z tematem danego
dnia oraz zachęcamy do ubrania się w kolor, który obowiązuje w danym dniu (nie zapominajcie o
mundurkach). Więcej szczegółów dowiecie się od wychowawców. Zachęcamy do włączenia się
w akcję!!!


PONIEDZIAŁEK 14.11.2022r.
Dzień zdrowego odżywiania, przepis na zdrową przekąskę.
Ubieramy się na kolor czerwony.


WTOREK 15.11.2022r.
Wybieram marzenia, nie uzależnienia
Ubieramy się na kolor żółty.


ŚRODA 16.11.2022r.
Dzień aktywności fizycznej – Pomyśl o sobie- ruch to zdrowie
Ubieramy się na kolor zielony.


CZWARTEK 17.11.2022r.
Tysiąc wariacji na temat relacji
Ubieramy się na kolor różowy.


PIĄTEK 18.11.2022r.
Dzień na tak czyli akcja Dobro – podaj dalej
Ubieramy się na kolor szary.

Nasza szkoła przyłączyła się do XVIII KAMPANII BIAŁYCH SERC. Jest to Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Kampania porusza tematy dotyczące zagrożeń, jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież. W tym roku pod hasłem ”Włącz alarm” poruszony został temat fonoholizmu- uzależnienia od telefonu komórkowego i szeroko pojętej profilaktyki. Szkoła została ozdobiona białymi papierowymi sercami – symbolem kampanii.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie.

20221102 111707

 

Jak się bawić i muzykować - to najlepiej z przyjaciółmi. 26 października uczniowie Edterka zaprosili do siebie na wspólne zajęcia muzycznie z wykorzystaniem Bum Bum Rurek - uczniów klasy 2a. Obu klasom świetnie się razem grało, więc może uda się na następnym razem już nie tylko wybijać rytm, ale też i jakąś konkretną piosenkę czy melodię wygrać na tych perkusyjnych instrumentach.

bumbumiwona20234

13 października mieliśmy okazję obejrzeć akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu nie obyło się bez serdecznych życzeń i słodkich podarunków dla wszystkich pracowników szkoły. Wzruszeń dostarczyły muzyczne życzenia w wykonaniu reprezentantki Samorządu Szkolnego i składanka piosenek wyśpiewana przez Chór Szkolny. Zaprezentowany przez klasę VI b niebagatelny „Dzień z życia szkoły” wywołał sporo radości i uśmiechu, a taniec uczniów klasy VIII d sporo emocji.

314019733 810031850050066 7809874200427724491 n

W środę 2 listopada, uczniowie którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili cmentarz przy ulicy Kraszewskiego, aby zapalić znicze na żołnierskich grobach. Znicze, które zapaliliśmy zostały zebrane w szkole w ramach akcji " Znicz dla zapomnianych". Dziękujemy wszystkim tym, którzy przynieśli znicze i umożliwili nam zapalić je na opuszczonych mogiłach "ku pamięci tym, którzy odeszli".

IMG 20221102 140645910

Serdecznie zapraszam do włączenia się w kolejną akcję "Góra Grosza", czyli akcję zbierania monet groszowych w celu wsparcia dzieci wychowujących się poza swoimi rodzinami - w domach dziecka i w rodzinach zastępczych. Akcja trwa od 02.11.2022r.- 28.02.2023r. Dziś w klasach pojawią się specjalnie opisane słoiki, do których będzie można wrzucać zebrane monety.


IMG 20221026 135906

 

Dzień Chłopca w klasie VI b świętujemy nie tylko 30 września. W tym dniu chłopcy dostali certyfikaty „Super Chłopca” i słodkości, były serdeczne życzenia oraz pyszna pizza,  Parę dni później wiele emocji i wrażeń dostarczyła nam wspólna gra w kręgle. Nie możemy się już doczekać kolejnej klasowej imprezy, dzięki której będziemy mieć mnóstwo wspólnych wspomnień.

312549344 1509737006236377 8534207139374364903 n

26 października uczniowie klasy 2b w czasie zajęć dodatkowych tworzyli swoje pierwsze ruchome modele. Efekty były imponujące.

mariolazaje2022edr
mariolazaje2022edr2

 obraz 2022 10 19 153935322

 Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 4.11.2022r.

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

PARTNERZY  AKCJI :

                  
1 2 3

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

 

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

 

Dzisiaj 17.10.2022. uczniowie klasy 2b obejrzeli spektakl pt. NONIEK. Przedstawienie opowiadało o chłopcu, który poszukiwał dobrego humoru. Przedstawienie było ciekawe i pełne lalkowych postaci.

IMG 20221017 100809

Piękna jesienna pogoda zachęca do spacerów.  Dlatego też uczniowie   1a  wybrali się na warsztaty do  bytomskiego parku i odkrywali przyrodę wszystkimi zmysłami. Spacerowali po parku, obserwowali przyrodę i wykonywali zadania, które przygotowały dla nich panie z Dzikiego Wędrowania.  Wszyscy spisali się na medal!

20221012 102550

Jak, co roku we wrześniu nowi kandydaci do samorządu szkolnego próbowali przekonać do siebie społeczność szkolną, przedstawiając swoje programy na plakatach. Ostatecznie w wyniku głosowania przewodniczącym szkoły został Patryk Szymonik,  zastępcą -Julia Cebula, a kierownikiem kreatywnym- Marta Mamot. Dodatkowo postanowiliśmy przeprowadzić pewną innowację i stworzyć grupę wsparcia dla naszej czołowej trójki, w skład której weszły: Julia Segeth, Oliwia Sadowska, Natalia Błahowiak. Mamy nadzieję na owocną współpracę całego zespołu oraz liczymy, że pomysły nowego samorządu wszystkich zadowolą, a sam samorząd będzie godnie reprezentował naszą "czwóreczkę" .

SAMORZĄD 22 23

Akcja Znicz dla zapomnianych

Klasa 3b spędziła piękny słoneczny wtorek na łonie natury. Przemiłe panie z Dzikiego Wędrowania zorganizowały dla nas leśny survival. Uczyliśmy się jak przetrwać w lesie budując szałasy i rozpalając ognisko za pomocą krzesiwa. Na koniec upiekliśmy nad ogniem pyszne pianki. Wszyscy świetnie się bawili i oczywiście zdobyli odznaki leśnych ludzi. Trochę zmęczeni i brudni wróciliśmy do szkoły ale przecież "umorusane dzieci to szczęśliwe dzieci". Nauka i zabawa to coś co najbardziej lubimy.

IMG 20221011 WA0038

 

W poniedziałek 10 października nasza klasa wybrała się na wycieczkę do chorzowskiego zoo. Zwierzęta witały się z nami ochoczo i chętnie pozowały do zdjęć. My wykorzystaliśmy ciekawe okazje, a także pogodne niebo, dzięki czemu zrobiliśmy mnóstwo zdjęć!!!

 Zobaczyliśmy  chyba większość tu występujących gatunków i ekspozycji np: akwarium, małpiarnię. Nie zapomnieliśmy także wstąpić do doliny dinozaurów. Udało nam się też przywitać z pingwinami.

Trochę zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Bytomia.

IMG 20221010 132537

6A ŚWIĘTUJE KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA

Nie zapominamy o naszych chłopakach: Dominiku, Marcinie, Bartku, Igorze, Igorze, Szymonie, Szymonie!!! 

W tym roku  postanowiliśmy świętować KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA wspólnie wybierając się do kina na film DC LIGA SUPER- PETS. Zagraliśmy także w kalambury związane z przysłowiami. Nie zawsze było łatwo odszyfrować, jakie to przysłowie….– teraz pamiętamy ich na pewno już więcej,  a na koniec było trochę słodkości. 

IMG 20220930 112732

„Szkoła dla Rodziców” rok szkolny 2022/2023 

W bieżącym roku szkolnym zapraszamy rodziców, opiekunów, pedagogów a także  wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem rozwoju dzieci i młodzieży do udziału w  VIII już edycji poradnianej inicjatywy jaką jest „Szkoła dla Rodziców”, prowadzonej  ponownie- jak i w ubiegłych latach szkolnych - w wersji zdalnej. W tegorocznej edycji, z  pewnością każdy znajdzie coś dla siebie z uwagi na wszechstronność poruszanej  problematyki.  

W ramach każdego spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po  spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych  konsultacji z prowadzącymi. Każde ze spotkań to szansa na wzbogacenie swoich  umiejętności wychowawczych jak również wzajemnej wymiany doświadczeń, wzmocnienie  swojej skuteczności rodzicielskiej oraz konstruktywną rozmowę o trudnościach dzieci i młodzieży.  

Spotkania będą odbywać się w wyznaczone w harmonogramie środy, o godzinie  16.00, za pomocą platformy Microsoft Teams, a prowadzić je będą pracownicy poradni.  

Link do każdego ze spotkań będzie dostępny na naszej stronie internetowej  www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności) oraz facebooku poradnianym.  

Udział w spotkaniach „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane  wcześniejsze zgłoszenia; nie ma konieczności uczestniczenia we wszystkich spotkaniach,  można uczestniczyć jedynie w jednym, wybranym przez siebie. Istnieje możliwość uzyskania  zaświadczenia o uczestnictwie w spotkaniach.  

Harmonogram spotkań:

L.P 

Data 

Temat spotkania 

Osoby prowadzące

1. 

19.10.2022r 

„Domowa szkoła  

przetrwania- czyli  jak dobrze  

zorganizować życie z  dzieckiem w każdym  wieku”.

Agnieszka Petka 

Agata Susek 

Kaczyńska2. 

9.11.2022r 

„Techniki uczenia  się”

Katarzyna Czwiertnia Jolanta Szurgacz

3. 

30.11.2022r 

„Jak wspierać  

dziecko w  

budowaniu  

pozytywnej  

samooceny i wiary  we własne  

możliwości?”

Magdalena  

Konieczna 

Agata Susek 

Kaczyńska

4. 

14.12.2022r 

„Moje dziecko ma  18 lat-dylematy i  

trudności osób  

wkraczających w  

dorosłe życie”

Dorota Fogel 

Agata Susek 

Kaczyńska

5. 

11.01.2023r 

„Jak zadbać o  

siebie?”

Agata Susek 

Kaczyńska 

Agnieszka Niżnik 

Golda

6. 

8.02.2023r 

„Syndrom pustego  gniazda”

Natalia Dziechciarz Joanna Świerczek

7. 

1.03.2023r 

„Gotowość szkolna co każdy rodzic  

powinien wiedzieć?”

Ewa Jędrzejczyk 

Małgorzata  

Jendryczka

8. 

22.03.2023r 

"Rozwój mowy do 3  roku życia - jak go  wspierać i co ma z  tym wspólnego  

rozszerzanie diety?"

Tatiana Rachel 

Monika Wrzosok

9. 

19.04.2023r 

„Dziecko z  

zaburzeniami  

Integracji  

sensorycznej 

diagnoza, terapia,  pomoc”. 

Ilona Nitychoruk 

Piekarz

10. 

17.05.2023r 

„Rozmowa to nie  tylko słowa… o 

Monika Ogrodnik   

komunikacji w  

rodzinie”.

Agnieszka Petka

11. 

7.06.2023r 

„Jak się nie wypalić  w życiu rodzinnym i  zawodowym?”.

Agata Susek 

Kaczyńska 

Sylwia TymińskaPoradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  

41-902 Bytom, plac Klasztorny 2 

tel. 32 2819405/06 

www.ppp.bytom.pl 

porady@ppp.bytom.pl

Klasa 3b w miniony wtorek rozpoczęła sezon teatralny. Wybraliśmy się na przedstawienie pt. Kopciuszek do pobliskiego BCK-ku.Chociaż treść sztuki nie była dla nas nowością, zachwyciły nas piękne stroje aktorów, ich śpiew i taniec a szczególnie baletowe popisy samego Kopciuszka. Wypad udany więc pewnie jeszcze nie raz zawitamy na występach Teatru Edukacyjnego z Wrocławia.

 
IMG 20220927 093224071

Uczniowie klasy 2a rozpoczęli swoją przygodę z teatrem internetowym od spektaklu pt. Wielka zagadka Misia Uszatka. 

IMG 20220927 090607 hdr

W piątek z okazji Dnia Chłopaka, dziewczyny z 2a, przygotowały dla swoich mężczyzn różne konkursy i zabawy połączone ze słodkościami. Druga część niespodzianki, przygotowana przez rodziców, w piątek...Wyjście do kina! Fajnie mieć swoje święto!!!

IMG 20220930 083323 hdr

 

Matematyka jest wszędzie. W 2b matematyka zagościła jako dobra zabawa. W czasie dodatkowych zajęć z panią Mariolką bawiąc się liczyliśmy w zakresie 20.

 
IMG 20220928 125443

W czwartek 29 września klasa IIa wraz z uczniami Edterka wybrała się do na wycieczkę do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Kokotek" Hufca ZHP Lubliniec. Był to dla wszystkich niezwykły dzień. Mogli obejrzeć Harcerską Izbę Tradycji, wzięli udział w harcerskich podchodach upiekli własnoręcznie kiełbaski, które ze smakiem zjedli. Spotkaliśmy się także z panią Moniką i jej psiakami. Wszystko to mogło się wydarzyć między innymi - dzięki pomocy i wsparciu Fundacji ING Dzieciom. Tak się wszystkim spodobało, że mają ochotę przyjechać na dłużej - wiosną. Zobaczymy:)

kokotek202234r565t5

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji świetlica wznawia galerię "ZWIERZAKOWO". Chcesz, pochwalić się swoim zwierzakiem? Nie ma nic prostszego, wyślij zdjęcie na maila magda.j.sp4@gmail.com. W treści maila napisz imię pupila, swoje imię, nazwisko, możesz również dołączyć kilka słów o swoim zwierzątku. My zadbamy o to aby fotografia znalazła się w świetlicowej zakładce ZWIERZAKOWO Do tworzenia galerii zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale również nauczycieli i pracowników szkoły.

zwierzakowogaleria2022

30 września to Dzień Chłopaka, dzień pełen życzeń i niespodzianek dla naszych kolegów. Tak wspólnie świętowała klasa 2b.

klasa2b2022derft

21 września uczniowie klasy 2b, wraz z panią Mariolką, wyruszyli w podróż na pola i łąki Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Uczniowie poznali rośliny typowe dla naszych pól i łąk oraz zwierzęta na nich żyjące. Wycieczka była bardzo ciekawa.
IMG 20220921 WA0013


Copyright © 2019. All Rights Reserved.