Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Po wyczerpujących dziesięciu miesiącach nareszcie przyszedł czas na podziękowania dla tych, którzy tę próbę wytrwali i teraz zbierają zasłużone laury. Nauczyciele podziękowania a uczniowie odznaki wzorowego ucznia. Wszyscy zaś otrzymali wspaniałe zaproszenie do tego, aby wraz z rodziną podróżować przez całą Europę, a następnie opuścić ją i poleżeć na plaży na Hawajach. Wykonawcy wraz z opiekunami życzą wszystkim uczniom i ich rodzinom takich właśnie wspólnych wakacyjnych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koniecroku2014szk

W czwartek 26.06.2014 roku gościliśmy w murach naszej szkoły po raz pierwszy podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu. Tego dnia nauczyciele przedstawili uczniom i gościom bajkę ?Śpiąca królewna?. Naszym gościom bardzo spodobała się inscenizacja. Byli bardzo zadowoleni z pobytu w naszej szkole.

Wśród  naszych nauczycieli jest wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS?. To oni tworzyli program spotkań w ramach III Dni Integracji. Wszystkie  spotkania w ramach projektu ?Integracja zaczyna się w sercu? finansowane były przez gminę Bytom. Bardzo dziękujemy gminie Bytom za powierzenie nam realizacji tego zadania publicznego, a szczególnie za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zadbać o wiele atrakcji w czasie spotkań integracyjnych uczniów naszej szkoły z dziećmi i osobami dorosłymi. Realizacja projektu ?Integracja zaczyna się w sercu? dobiegła końca. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu na kolejnych Dniach Integracji.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bajkainegracja2014

25.06.2014 roku w ramach III Dni Integracji ?Integracja zaczyna się w sercu? organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS? odbyło się  spotkanie naszych uczniów z Paniami przebywającymi w Zakładzie  Opiekuńczo ? Leczniczym przy ulicy Piekarskiej. Spotkanie to przebiegało pod hasłem  ?Serce dla Seniora?. Uczniowie klasy IIc pod kierunkiem wychowawcy, pani Iwony Zwadło, zaprezentowali przygotowany program z racji Roku Rodziny ?Wakacje z rodziną?. Bardzo spodobały się wszystkim tańce z różnych stron świata w wykonaniu chłopców i dziewcząt z klasy IIc. Równie mile zostały przyjęte recytacje uczennic klasy Ia. Uczniowie byli dumni, że mogli wystąpić przed taką publicznością, a Panie bardzo cieszyły się z naszej wizyty i występów dzieci.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sercedlaseniora2014

Kolejna impreza w ramach III Dni Integracji ?Integracja zaczyna się w sercu? organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS? miała sportowy charakter. W poniedziałek 23.06.2014 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas IV Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół  nr 6, a także Szkoły Podstawowej nr 51 z oddziałami integracyjnymi. Nasi uczniowie z klasy IV mieli okazję spotkać się ze swymi kolegami z innych szkół i spędzić czas na zabawach i konkurencjach ruchowych. Serdeczna spartakiada wywołała u uczestników wiele pozytywnych emocji, przyniosła radość z bycia razem. Jak przystało na sportową imprezę, wręczono puchary i medale. Tym razem złoty krążek był w zasięgu każdego uczestnika konkurencji ruchowych. Dlatego też wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali złote medale.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
spartaiaka2014derft

12 czerwca 2014 roku w naszym EDTERKU gościliśmy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOUU. W ramach III Dni Integracji  ?Integracja zaczyna się w sercu? organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika ?COPERNICUS?, odbyło się spotkanie aktualnych EDTERKOWICZÓW z ich starszymi kolegami, absolwentami EDTERKA. Spotkanie to przygotowali nauczyciele Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego EDTEREK. Pod ich kierunkiem dzieci i ich starsi koledzy miło spędzili czas, między innymi na rytmicznych zabawach z Bum Bum Rurkami i grami planszowymi. Wszyscy goście byli bardzo zadowoleni z możliwości bycia razem i wspólnego spędzenia czasu.

Więcej zdjęć- kliknij poniżej
pssoo2014inegra

11 czerwca naszą szkołę odwiedziła pani dogoterapeutka Bożena Dramska-Jańczuk wraz z Łajką i Melą - pięknymi psiakami rasy labrador, by pobawić się wspólnie z uczniami "czwórki". Zajęcia odbyły się w ramach "Dni Integracji 2014 w SP nr 4", których organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Copernicus".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pisakimelalajka2014

W środę - 4 czerwca - w naszej szkole odbyła się III Edycja Koloriady. Impreza ta organizowana jest  ramach "Dni Integracji w SP nr 4" - przez wychowawców Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego ZSS nr 3 "Edterek" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Copernicus". W tym roku do zabawy zaprosiliśmy uczniów ZS nr 6 w Bytomiu, uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 w Bytomiu, zespół "Edterek" oraz klasę Ib ("czwóreczkową"). Na uczestników Koloriady czekały cztery kolorowe zajęcia: zabawy muzyczne z "Bum Bum Rurkami(pani Bożena), ruch i taniec (pani Kasia), nauka żonglerki z wolontariuszami Fundacji "Dr Clown" oraz "mokre" ekspresje z bańkami mydlanymi(pani Ilona). Było barwnie, zabawnie i wesoło. Na koniec, każdy uczestnik imprezy, otrzymał specjalną zapinkę oraz "małe co nie co":). Zapraszamy za rok - obiecujemy, że będzie równie kolorowo:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koloriada2014dert

W dniach od 25 do 30 maja grupa naszych nauczycieli i uczniów gościła w Mladzie Bolesław w ramach projektu Comenius. Była to już ostatnia, podsumowująca wizyta projektowa. Dziesięciu uczniów naszej szkoły przebywało w domach czeskich rodzin, w których mogli poznawać codzienne życie swoich zagranicznych kolegów. W czasie wizyty cała delegacja z Polski (i pozostałych państw) miała możliwość poznania szkoły, jej tradycji, mogła zwiedzić miasto a także stolicę kraju - Pragę. Dodatkową atrakcją była wizyta w fabryce Skody i w fabryce szkła. Zafascynowani kulturą i uprzejmością Czechów wróciliśmy do domu.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
czechycoemnius2014

W dniu 20 maja klasa Ia i IVb zorganizowały spotkanie pt:" Bezpiecznie na drodze". Uczniowie klasy Ia zaprezentowali piosenkę i wiersze mówiące o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, uczniowie klasy IVb przedstawili scenki, które przypomniały wszystkim zasady ruchu drogowego. Na zakończenie odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, który przekazał wiedzę jak należy udzielać pomocy poszkodowanemu.

Wiecej zdjęć - kliknij poniżej
bezpiecnninadroze2014

Z okazji 10-lecia Polski w UE, w naszej szkole odbył się apel o tematyce unijnej. Był "Mit o Europie", kilka ważnych informacji, a potem quiz dla starszych i mlodszych. Rozwiązaliśmy też konkursy plastyczne związane z tym swiętem. Klasy młodsze robiły logo naszego 10-lecia w różnych technikach, a klasy starsze plakat promujący naszą obecność w UE. I tak: I miejsca - Alicja Piskozub i Bartosz Browarski , II miejsca - Jakub Buczak, Zuzanna Dulska i Paulina Domiczek, III miejsce - Anna Derda. Było też sporo wyróżnień więc wszyscy wyszli z apelu bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń. Myślę, że Europa może być z nas dumna tak jak my z niej jesteśmy. W końcu to nasz wspólny dom!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
uniaeuropakademia2014

W sobotę, 24 maja, w naszej szkole odbyła się XII Biesiada Rodzinna, podczas której można było: zobaczyć występy uczniów "czwórki", kupić licytowane przez pana dyrektora - prace plastyczne, zjeść pizzę, ciasta i przeróżne "maszkiety", odwiedzić mini muzeum sportu, zagrać w Scratch Roomie w gry stworzone przez uczniów podczas Tygodnia Kodowania, wziąć udział w loterii, poskakać na "dmuchany psie" i.... można by tu wymieniać jeszcze bardzo długo:). Jednak najciekawszym punktem tegorocznej biesiady była bajka "Śpiąca królewna" w wykonaniu nauczycieli i uczniów SP nr 4. Za wspaniałą zabawę wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
biesiada2014

19 maja - uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie chorwackiego iluzjonisty Bennego Khermayera. Zobaczyli "magiczną kostkę", dowiedzieli się, że sztukmistrz potrafi czytać w myślach, ujrzeli "lewitującą czarownicę" oraz mieli możliwość przyjrzeć się z bliska niesamowitemu pokazowi z magiczną skrzynią. Było bardzo przyjemnie i zabawnie:) Polecamy pana Bennego!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
magikiluzj2014

W sobotę, 17 maja, w naszej szkole odbył się Finał "Tygodnia Kodowania" realizowanego w ramach projektu "Mistrzowie Kodowania". Szczególnie cieszymy się, że tego dnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień "Scratch Day", w który i My mogliśmy się włączyć:) Nasza uroczystość składała się z kilku części.

W pierwszej - uczestnicy "Tygodnia Kodowania" starali się umiejętności i wiedzę jaką nabyli podczas zajęć z kodowania przekazać swoim rodzicom i rodzeństwu.

scratchday12

Następnie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Programowanie jest super", którego zwyciężczynią została Julka Pacześna z klasy 5a.

scrachday13

O wykorzystaniu programu "Scratch" nie tylko do zabawy, ale i do oprogramowywania klocków Lego WeDo i nie tylko opowiedział nam pan dr inż Witold Kreiser, doktor Automatyki i Robotyki Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, wykładowca akademicki, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz twórca szkółki "Robobobo".

robobo2014

Najważniejszym punktem finału były jednak prezentacje programów wykonanych specjalnie na ten dzień. Prezentacji dokonywali autorzy projektów, w obecności swoich kolegów i koleżanek, a także rodziców oraz nauczycieli. Prezentowane programy były bardzo ciepło, a nawet entuzjastycznie przyjmowane i gorąco oklaskiwane. Co warto zauważyć poziom wykonania prac był niezwykle wysoki:)

przentacjaprogra2014

Gdy opadły emocje związane z prezentacją programów. Na uczestników "Tygodnia Kodowania" czekały Certyfikaty i pamiątkowe "scratchowe kubki".

wrecznagr2014

Na koniec imprezy - wszyscy jej uczestnicy - mogli uraczyć się specjalnym "scratchowym tortem".

scrattor2014

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w obchody "Scratch Day" w naszej szkole:)

scratchday2014ws2345zystcy

14 maja 2014 r. klasa 2b oglądała w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół - spektakl teatralny pt. "Malutka czarownica" według Otfrieda Preusslera, transmitowany z Teatru Groteska w Krakowie, w reżyserii Lecha Wrońskiego. Przedstawienie składało się z dwóch aktów. W przerwie reżyser zaprosił widzów za kulisy. Widzowie mogli zobaczyć jak tworzy się kukiełki, maski, stroje, scenografię. Przedstawienie było bardzo ciekawe i pokazało nam, że dobrem wszystko zwyciężymy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej

malaczarownica2014aswer

Jak co roku od kilku już lat, Szkolny Klub Europejski naszej szkoły w minioną sobotę(tj. 10 maja) zaszczycił swoją obecnością stolicę Polski, czyli Warszawę. Powodem tej podróży był udział w Paradzie Schumana, która co roku uświetnia obchody Dnia Europy. Jako, że w tym roku świętujemy już 10 rocznicę wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej, atrakcji też było co nie miara. Oczywiście najważniejszy był przemarsz ulicami Warszawy w barwnym korowodzie, dzieci i młodzieży z różnych stron Polski i nie tylko. W tym roku towarzyszyli nam także koledzy z Ukrainy, która miejmy nadzieję, już wkrótce też stanie się częścią wielkiej europejskiej rodziny. Potem były konkursy i quizy w Miasteczku Europejskim, większe i mniejsze wygrane, ale przede wszystkim przednia zabawa. Nie zapomnieliśmy oczywiście o tradycyjnej już kąpieli w fontannie i wizycie w KFC, ale tym razem dodaliśmy jeszcze opalanie się w słońcu na Placu Piłsudskiego. Było super! Za rok znów jedziemy!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
paradaschumana2014

6 maja odbył się uroczysty apel upamiętniający 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali bogaty program artystyczny obejmujący cykl krótkich reportaży i wywiadów poświęconych pierwszej konstytucji w Europie a drugiej na świecie. Celem akademii było przypomnienie uczniom wagi tego wydarzenia, zapoznanie z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pogłębienie zainteresowań przeszłością naszego kraju za pośrednictwem naszej szkolnej stacji telewizyjnej TV NEWS. Uroczystość szkolną uświetniło przemówienie pana Dyrektora i występ chóru szkolnego.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
3majakonstyakad2014

7 maja uczniowie kółka bibliotecznego  z pania E.Rutkowską wraz z uczniami klasy 2b z pania G.Kulmaczewską, odwiedzili Muzeum Najmniejszych Książek Świata w Katowicach oraz Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.  Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach z linorytu. Uczniowie wykonywali własne wzory małych dzieł plastycznych. Dłutkami rzeźbili na specjalnym tworzywie wymyślony przez siebie obrazek i obserwowali z niecierpliwością, co też z tego wyjdzie. Pracownicy muzeum pokrywali je farbą drukarską, a następnie przy pomocy specjalnej prasy odbijali na papierze. Autorzy mieli ogromną satysfakcję ze swej pracy oraz jej efektów. Zapoznali się również z historią druku, poznli maszyny drukarskie oraz introligatorskie. Mogli zobaczyć jak działa pierwsza maszyna drukarska. Zadowoleni, cali, zdrowi i pełni wrażeń wróciliśmy do Bytomia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
muzeumdrukarstwa2014

W dniu 10 kwietnia odbyły się zajęcia prowadzone przez Elizę Flaszewską, artystkę plastyka i terapeutkę, przybliżające uczniom postrzeganie świata przez dzieci autystyczne. Zajęcia miały formę warsztatów, podczas których uczniowie mogli poczuć przykładowe zaburzenia zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku). Dzięki temu dzieciom łatwiej jest wyobrazić sobie z jakimi problemami borykają się na codzień dzieci cierpiące na autyzm bądź Zespół Aspergera. Wzrost poziomu wiedzy o osobach niepełnosprawnych jest istotnym czynnikiem mającym wpływ na ich polepszenie funkcjonowania  we współczesnym świecie, a uświadamianie najmłodszych - to pierwszy krok do lepszej przyszłości.

Więcej zdjęć- kliknij poniżej
nieplnosprawnosc2014assder

29 kwietnia miała miejsce w naszej szkole akademia podsumowująca obchody Dni Ekologii. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w krótkiej scence, w której Matka Natura prosi ludzi o opamiętanie się i pomoc w ocaleniu przyrody. Następnie dziewczynki w radosnych podskokach wykrzykiwały "SOS" dla naszej planety, w piosence Majki Jeżowskiej. Dla przybyłych uczniów był przygotowany quiz sprawdzający znajomość piktogramów ekologicznych oraz wiedzę na temat właściwego zachowania się w  lesie. Klasy starsze miały okazję obejrzeć zwycięską prezentację multimedialną Pauliny Tury. W programie uroczystości był również pokaz strojów ekologicznych, które zaprezentowali młodzi projektańci. Na zakończenie akademii zostały wręczone nagrody zdobyte w konkursach plastycznym "Cuda i cudeńka z rolki papieru", Ekologiczny wypoczynek w ojczystym plenerze", w konkursie wiedzy ekologicznej oraz w konkursie mody ekologicznej. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dniekologii2014

29 kwietnia grupa uczniów z kl. Va, b i c uczestniczyła  w warsztatach pt: ?Easter Time Fun and Games? poprowadzonych przez Simeona Wrena, który po studiach, zajmował się pracą w teatrze i telewizji oraz grał w sztukach szekspirowskich, a od pięciu lat pracuje jako nauczyciel. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w tradycyjnych wielkanocnych  zabawach takich jak: ?egg tapping, egg dancing, egg rolling, egg tossing, egg painting, egg hunting?, poznali kilka ciekawostek związanych z Wielkanocą i zaśpiewali piosenkę pt: ?Hot cross buns?.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
warsztatykorez2014

Dnia 28 kwietnia 2014r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczennice klasy Va  uczestniczące w zajęciach kółka bibliotecznego. Uczniowie klas I dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Starsze koleżanki wcieliły się w postacie z bajek. Był Baj - Martyna Dakowska, Czerwony Kapturek - Kamila Jochlik, Kot w butach - Martyna Charłampowicz, Pinokio- Agnieszka Hobzda, Krasnale - Nicola Górniak i Julia Pacześna  oraz dwie książki: nowa i zadbana - Natalia Michalik oraz stara i zniszczona - Aleksandra Rzycka. Po zobaczeniu programu artystycznego dzieci nauczyły się wiersza o tym jak należy dbać o książki i jak je wypożyczać. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł moment wypożyczenia pierwszej książki z naszej szkolnej biblioteki. Miło zaskoczyli nas uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią panią Jolantą Binkofską, którzy przygotowali i zaśpiewali piosenkę o bibliotece i książce. Mamy nadzieję, że PIERWSZAKI będą  częstymi gośćmi w naszych bibliotecznych progach. ZAPRASZAMY

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pasowanieczytelnika2014

W ubiegłym tygodniu przeżyliśmy czas rekolekcji szkolnych. Mieliśmy okazję przeżyć je wraz z nauką Jana Pawła II.
30.04. braliśmy udział w drodze krzyżowej, w czasie której szliśmy razem z Chrystusem i poznaliśmy postać papieża. Nauki rekolekcyjne głosił dla nas ks. Janusz Czenczek
W środę 2.04 dzieci młodsze oglądały film o Janie Pawle II, a starsze film ?Opowieść o Jezusie?. Był to dzień sakramentu pokuty. Wielu uczniów uczestniczyło w konkursie wiedzy o Janie Pawle II.
W czwartek wszyscy spotkaliśmy się na Eucharystii, w trakcie której uczestniczyliśmy w nauce rekolekcyjnej. Ksiądz Tomasz powiedział nam, że Bóg obiecał każdemu taką samą nagrodę - NIEBO. Wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali indywidualne błogosławieństwo, a starsi po spowiedzi mogli przystąpić do Komunii. Po Mszy uczestnicy konkursu o Janie Pawle II otrzymali dyplomy i nagrody.

Dziękujemy księdzu Januszowi Czenczkowi za nauki rekolekcyjne oraz proboszczowi ks. Dariuszowi Grzeszczakowi za gościnę w parafii św. Trójcy a także za wszystkie nagrody dla laureatów i uczestników konkursu.
Przed nami ostatnie dni Wielkiego Postu, które przygotowują nas do przeżycia radości  Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
rekolekcje2014ert

W sobotę - 12 kwietnia - członkowie kółka robotycznego: Michał Muzyka, Adam Patschek i Staś Witkowski uczestniczyli w wielkim święcie robotów - jakim jest rybnicki "Robotic Tournament". Nasi uczniowie pojechali w tym roku w roli obserwatorów - jednak już za rok zamierzają wystąpić w jednej z najciekawszych konkurencji festiwalu, jaką jest - Sumo for lego.

Jak wyglądały zawody
możecie obejrzeć na zdjęciach i na krótkim filmiku
- zapraszamy!!!
sumofor2014

3 kwietnia rozpoczęła się kolejna odsłona akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku nie tylko biegacze będą mogli zbierać energię dla potrzebujących, ale także dwie nowe aktywności: nordic walking oraz jazda na rowerze. Ilość wyprodukowanej energii przekłada się na wysokość wsparcia finansowego jakiego Fortum udziela lokalnej organizacji charytatywnej. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tą akcję. Ruszaj i ty by pomagać:)!!!

fortumenregizd2014

Kliknj na banner by dowiedzieć się więcej o akcji
fortum2014rt

W ramach projektu Snapshot Serengeti zbierane są dane do projektu Lew (Lion Project) prowadzonego przez University of Minnessota już od 45 lat. Snapshot Serengeti działa na platformie Zooniverse.org. W jego ramach internauci na całym świecie uzyskują dostęp do fotografii wykonanych przez system 225 ukrytych kamer zainstalowanych na sawannie Serengeti (leżącej na pograniczu Kenii i Tanzanii w Afryce). Ich zadaniem jest określenie... co na nich widać. W takich "bezkrwawych łowach" - wzięli dzisiaj udział uczniowie naszej szkoły, którzy przeglądając dziesiątki zdjęć z kamer - musieli, odgadnąć jakie zwierzę na nim zostało zarejestrowane. Praca nie była łatwa - ale za to bardzo emocjonująca:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
seren2014

W środę - 16 kwietnia odbyło się spotkanie rodziców, absolwentów i nauczycieli w ramach Planszopernikowego Games Roomu. Tym razem rozegrano tylko jedną grę, ale za to jaką. Prawie dwugodzinne zmagania o rozwój wyspy, na którą przybyli "Osadnicy" pełne były zaskakujących przygód, niespodziewanych zwrotów akcji oraz przeznaczone były tylko dla osób o stalowych nerwach:) Kolejne spotkanie już w maju, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

osadnicy2014serdrt

 

W środę 2 kwietnia odbył się Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W naszej szkole - Dzień ten obchodziliśmy wraz z Innowacyjnym Zespołem Edukacyjno-Terapeutycznym "Edterek" - 4 KWIETNIA - w piątek. W tym dniu prawie cała szkoła - na znak solidarności z dziećmi autystycznymi - "zapaliła się na niebiesko". Specjalnie dla uczniów Edterka, klasa 3a wraz z panią Weroniką Niemiec wykonała przepiękne prace plastyczne oraz wystąpiła z teatrzykiem "Wiosna". Następnie uczniowie klasy 3a wraz z dziećmi z "zespołu" bawili się i pląsali. Na koniec klasy 3a, 2c oraz Edterek "ze swoich ciał" - ułożyli literkę "A":)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
czworkazapalila2014

ajakautyzm2014

W katowickim "Kapeluszu" do 8 kwietnia można bezpłatnie zobaczyć wystawę przygotowaną przez pierwsze na świecie eksperymentalne muzeum matematyczne Mathematikum w Giessen - ?Matematyka dla każdego?, a odbywającą się w ramach Festiwalu "Instynkt Gry" organizowanego przez przez Instytut Goethego w Krakowie. Niestety możliwość zwiedzania wystawy w grupie nie jest już możliwa, a to ze względu na olbrzymie zainteresowanie. Można natomiast zwiedzić ją indywidualnie, co uczyniła mini reprezentacja naszego szkolnego kółka robotycznego w osobach Maksymiliana Pakosa, Adama Patschka i Grzegorza Janyska. Warto było!!!:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wystawamatemat2014

Dzisiaj - 1 kwietnia 2014r. uczniowie klas 6 pisali pierwszy w swoim życiu - ważny - sprawdzian. Jak im poszło dowiemy się pod koniec roku szkolnego:) Jednak już dzisiaj - możecie sprawdzić z jakimi zadaniami przyszło im się zmierzyć.

Kliknij na zdjęcie by pobrać arkusz sprawdzianu:)
sprawdzianklasa62014

Już kolejny raz, zgodnie z naszą wieloletnia tradycją, w marcu gościliśmy w naszej szkole dzieci z sąsiednich przedszkoli numer 4, 18, 29 i 30. Przedszkolaki przyszły do nas, aby  poznać szkołę do której, być może będą uczęszczać od września, poznać nas i oswoić się ze szkolną atmosferą. Przyjęliśmy ich jak zwykle bardzo ciepło (tym bardziej, że i wiosna o to zadbała) i serdecznie. Najpierw było przedstawienie pt. "Pierwszy dzień wiosny". Potem wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach. Następnie nasi goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez klasy II i III. Usiedli w szkolnych ławach, pisali na tablicy i poznali  też tablicę multimedialną, a nawet zaprzyjaźnili się z nią. Każdy zrobił pięknego misia z "czwóreczki", z którym wrócił do domu. Mamy nadzieję że przedszkolakom podobało się u nas!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
przedszkolaki2014aswer

Zajęcia artystyczne są ulubioną przez uczniów forma aktywności twórczej. Dlatego też zaprosiliśmy do naszej szkoły w dniach 17 i 18 marca gości z programem pod nazwą "Wirujące farby". Uczniowie mieli okazję wysłuchać mini-wykładu na temat barw, ich mieszania oraz działania na nie siły grawitacji i sił odśrodkowych. Potem mogli samodzielnie wykonać prace plastyczne przy pomocy specjalnej maszyny - "kręciołka" i przekonać się jak fizyka łączy się z malarstwem. Swoje dzieła zabrali do domów i zawiesili na ścianach jako piękne obrazy. Było wiele zabawy, radości i zachwytu!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kollrowefarby2014ade

Tym razem reprezentanci naszej szkoły odwiedzili partnerską szkołę w Ume? (Szwecja). Miasto to liczy 111 235 mieszkańców, jest centrum edukacji oraz techniczno-medycznych badań w Szwecji.  Ume?  zostało wybrane na Europejskie Centrum Kultury 2014 roku, nazywane jest także ?Miastem Brzóz? ze względu na wysoką liczbę (3000) rosnących tam  tego rodzaju drzew.

Do szkoły uczęszcza 560 uczniów w wieku od 6 do 15 lat. Nauczyciele mieli okazję bliżej poznać szwedzki system edukacji oraz kulturę i zwyczaje tego ciekawego kraju. Obserwowali między innymi lekcję j.angielskiego, muzyki i wychowania fizycznego. Poprowadzili także zajęcia podczas których opowiadali uczniom klas szóstych o naszej szkole, Bytomiu oraz Polsce oraz wspólnie z nimi śpiewali i grali w gry integracyjne. Wręczyli uczniom i reprezentantom innych państw partnerskich gadżety związane z naszym miastem. Przed nami wyjazd do Mlada Boleslav w Czechach i ostatnie działania związane z projektem.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
umeaszwecja2014

W sobotę - 15 marca 2014r. skromna ilościowo, ale z wielkim potencjałem reprezentacja udała się do "Spodka" w Katowicach by z bliska przyjrzeć się Intel Extreme Masters 2014. Grzegorz, Adam i Maksymilian obserwowali jak najlepsi gracze z całego świata rywalizowali w takich tytułach growych, jak Starcraft II, Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Mogli też siąść za kierownicą bolidu Formuły 1, a także dotknąć nowinek ze świata komputerów:) Bardzo przepraszamy, tych którzy z nami nie pojechali, a chcieli - wystąpiły problemy logistyczne:(

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
inteexterm2014

11 marca obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Comeniusa". Uroczystość ta była poświęcona międzynarodowemu projektowi Comenius, który jest realizowany w naszej szkole od 2012 roku. Podczas akademii nastąpiło podsumowanie najważniejszych działań, między innymi zobaczyliśmy pacynki, plakaty oraz zdjęcia związane z przedstawieniem "Smok Wawelski". Przypomnieliśmy sobie także o książeczkach związanych z legendami i piosenkach, które zostały nagrane. Wspominaliśmy również wizytę nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionych państw. Nie obyło się bez emocji, jakie wywołał teleturniej Milionerzy, sprawdzający wiedzę o państwach, z którymi współpracujemy w ramach Comeniusa. Wręczono także nagrody za najładniejsze gazetki klasowe prezentujące Hiszpanię, Szwecję, Anglię i Czechy oraz konkurs językowy "The master of spelling".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
comeniusday2014

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 4 w Bytomiu powołano - grupę "Laserowych Odkrywców". Zadaniem uczestników projektu jest przeglądanie laserowych skanów Województwa Świętokrzyskiego i oznaczanie wszystkiego, co uznają za ciekawe, dziwne i nietypowe. Ich obserwacje zostają zweryfikowane przez naukowców, a po zakończeniu badania w miejsca, gdzie odkryto ciekawe obiekty ruszą badacze, by zweryfikować wyniki w terenie. Jeśli Laserowy Odkrywca faktycznie na coś wpadł, to może stać się współautorem prawdziwej pracy naukowej. Projekt realizowany jest w ramach "Ścieżek Kopernika".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
leserodkr2014r

Uczniowie naszej szkoły wybrali się w miniony weekend - w ramach "Białej szkoły" - na  narty do Poronia koło Zakopanego. Dopisało nam wspaniałe wiosenne słońce oraz warunki narciarskie. Zabawa była super!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
nanarty20142013

26 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VI. Nogi same rwały się do tańca! Muzyka pomagała się zrealksować i tworzyła świetny klimat. Wszyscy, którzy przyszli żałowali, że tak szybko mijał czas. Z niecierpliwością już czekamy na kolejną dyskotekę:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dyskotekszkol2014

"Na górze róże
na dole fiołki
a my się kochamy
jak dwa aniołki"

Kolejne walentynki już za nami:) Jak co roku w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Wielu z Was przesyłało kartki z wyrazami sympatii wybranej osobie. Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do tego, że tendzień był wyjątkowy! Wszystkim zakochanym życzymy odwajemnienia uczuć, a zarazem pilności w nauce.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
walentynkipoczta2014

Po krótkiej przerwie:) Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik" kontynuuje "zarażanie" planszówkami kolejne placówki edukacyjne w Bytomiu. Tym razem mocna reprezentacja Klubu udała się do Gimnazjum nr 1, by tam zorganizować "Spotkanie z Planszówkami" dla uczniów Klas Aktywności Twórczej:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkigimnazj2014

Dnia 13 lutego w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Na tę galę zostały zaproszone wszystkie wróżki, księżniczki, czarownice, Indianki, kowbojki, modeliki i inne piękne istoty. Nie zabrakło również sportowców,  samurajów, wampirów, czarodziejów, batmanów i żołnierzy. Zabawa była przednia, bo prowadzona przez prawdziwego wodzireja. Były więc tańce, konkursy i wspólne zabawy. A potem.... Poczęstunek w klasie i moc wrażeń, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Więcej zdjęć -kliknij poniżej
balprzebierancwo2014

13 lutego grupa uczniów naszej szkoły, przygotowująca się do ?Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik? wyruszyła na warsztaty tematyczne do Krakowa. Najpierw byliśmy w Collegium Maius - najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego(do którego uczęszczał także Mikołaj Kopernik). Tam zwiedzaliśmy dwie wystawy: pierwsza dotyczyła historii uniwersytetu, a druga "Wszystko... jest liczbą", w sposób interaktywny przedstawiała świat matematyki. Później braliśmy udział w interesujących warsztatach z optyki, w trakcie których przedstawiono nam zagadnienia z fizyki, a także każdy mógł zbudował peryskop i poznać jego właściwości. Naszą wyprawę planowaliśmy zakończyć w  Muzeum Inżynierii Miejskiej ale niestety przyszliśmy zbyt późno i już nas nie wpuścili więc?. musimy się wybrać ponownie do Krakowa ;)

Maksymilian Pakos

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
swietlikkrakow2014

21 lutego uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej (klasa 1b). Poznaliśmy zasady zachowania się w bibliotece czy korzystania z biblioteki. Zwiedziliśmy również ciekawe miejsca. Informatorium, Czytelnia, Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych nie są nam obce. Jednak najprzyjemniej wspominamy Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci i Młodzieży. To prawdziwe królestwo książek właśnie dla nas! Ale Biblioteka to nie tylko książki. Organizowane są tutaj ciekawe warsztaty, spotkania, wystawy specjalnie dla dzieci. Naprawdę warto tu bywać!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa1wbibliotece2014

Trwający przez 7 dni, od 16 do 22 lutego 2014r. II Szkolny Festiwal Nauki "Kopernik" zakończył się. W ramach festiwalu odbyło się 17 spotkań, warsztatów i zajęć. W sumie spędziliśmy w szkole poza lekcjami  - 34 godziny. W zajęciach wzięło ponad 200 osób (łącznie). Wszystkim osobom, stowarzyszeniom, wydawnictwom, szkołom i placówkom, które wspomogły nasz Szkolny Festiwal - Bardzo, ale to Bardzo DZIĘKUJEMY!!! 

festpodzie2014

W piątek (21 lutego) o godzinie 15.00 (na sali gimnastycznej) odbył się III Szkolny Konkurs Lotów Samolotów Papierowych. W zawodach wzięło udział ponad 20 młodych i zdolnych lotników, którzy startowali w dwóch konkurencjach: najdalszy lot (tu mierzona była odległość od miejsca rzutu do miejsca, gdzie samolot wylądował) oraz najdłuższy lot (w tej konkurencji jury liczyło czas utrzymania się samolotu w powietrzu, im dłużej tym lepiej).

Po ciężkich eliminacjach i lotach półfinałowych i finałowych udało się wyłonić najlepszych szkolnych lotników.
I tak w kategorii najdalszy lot:
I miejsce zajął Michał Muzyka (jego samolot poleciał na odległość 16,70m), II miejsce wywalczył Dawid Gilner, III - Adam Patschek, a IV wspólnie zajęli: Bartek Błasiak i Marcin Cichoń.
W kategorii najdłuższy lot:
I miejsce - Kamil Kozłowski (jego samolot szybował 5.18 sekund), II miejsce wywalczył Michał Madeja, a III zajął Szymon Opara (Szymon jest jedynym zawodnikiem z całej stawki finalistów, który w ubiegłym roku również stał na podium:) Gratulujemy!!!)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mistrzsamolo2014

W środę - 26 lutego 2014r. - odbył się w naszej szkole Finał V Szkolnej Edycji Konkursu "Mam Talent"W finale zaprezentowali się następujący uczniowie:
- Alicja Piskozub - klasa 3c (taniec)
- Lenka Dzieciaszek i Patrycja Buchatz - klasa 3c (taniec)
- Miriam Edipov - klasa 3c (taniec)
- Alicja Sagan i Nadia Łuszczki - klasa 1b - (taniec)
- Natalia Michalik - klasa 5a (taniec)
- Basia Bryła - klasa 6c (śpiew)
- Martyna i Magda Jankowskie -
klasa 6c (taniec)

Galę uświetnili goście specjalni, a byli nimi nasi absolwenci: Marcin Szumal wraz z zespołem "The Phosphors" oraz Piotrek Synecki - którzy zagrali dla nas na gitarach. Jak szybko można układać kostkę rubika - pokazał nam Adrian Pietraga.

W dniach 22-24 lutego podczas głosowania w Internecie, I miejsce i statuetkę "Talent Internautów" zdobył duet taneczny - Alicja Sagan i Nadia Łuszczki z klasy 1b.

Głosami uczniów "czwórki" - konkurs "Mam Talent" wyśpiewała Basia Bryła z klasy 6c, małą statuetkę w konkursie odebrała Alicja Piskozub z klasy 3c.

Gratulujemy wszystkim naszym gwiazdom oraz gościom i zapraszamy za rok:)

Więcej zdjęć - klasy 1-3
klasy13mamtalent

Więcej zdjęć - klasy 4-6
klasy46matalent

Dzisiaj - czwartek - najważniejszym punktem Festiwalowym były warsztaty "animacji poklatkowej", które odbyły się w Gimnazjum nr 1, a przeprowadzone zostały przez panią mgr Katarzynę Michalską (współtwórczynię Klas Aktywności Twórczej w Bytomiu). Trzy zespoły w pocie czoła, twórczo i z ochotą przez trzy godziny zmagały się z kawałkami materiału, papierkami, sreberkami itp. przedmiotami by wyczarować 15 sekundowe filmy animowane, które prezentujemy na stronie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
animacjapokl2014

Na koniec dnia - uczniowie klas młodszych mieli możliwość zabawy z klockami lego WeDo. Dzięki panu Witoldowi Krieserowi ze szkółki Robobobo oraz Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu nasi młodzi programiści mogli obejrzeć różnego rodzaju roboty, samodzielnie złożyć prostą konstrukcję z klocków oraz je oprogramować. Także uczniowie klas starszych - w piątek będą mieli możliwość zabawy z tymi ciekawymi klockami.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
robobobi2014

Kolejnymi warsztatami, które odbyły się w środę były zajęcia zorganizowane i przeprowadzone przez wolontariuszy z Fundacji Dr Clown pod hasłem "Zostań Sztukmistrzem". Warsztaty składały się z dwóch części: zajęć z żonglerki (piłeczki i talerze) oraz zajęcia związane z iluzją (tu w roli głównej wystapiły noski, zapałki i karty oraz tajemnicze sznurki:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
warsztayclown2014

W środę - 19 lutego o godzinie 13.00 odbyło się w Muzeum Górnośląskim - zorganizowane przez naszą szkołę - spotkanie z Markiem Szołtyskiem, który to jest pisarzem, publicystą, dziennikarzem, fotoreporterem, nauczycielem historii, ale przede wszystkim Ślązokiem i autorem wielu poczytnych książek o Śląsku. Na naszym spotkaniu opowiadał o tym jak to jest być Ślązokiem i w jaki sposób i jakimi graczkami bawiły się dzieci - drzewiej na Ślonsku:) Klipa rządzi:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
marekszoltysek2014

Ostatnim wtorkowym warsztatem było spotkanie z twórcami Muzeum Komputerów w Katowicach (jedynej takiej placówki w Polsce). Panowie w swojej prezentacji "Od abakusa do smartfona" przybliżyli nam historię powstania komputerów. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dotknąć historii, "pokręcić nią", "zobaczyć jak wygląda od środka:)" i na koniec "nią się pobawić". Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Chwałowskiemu za wspaniąłą lekcję informatyki. W podziękowaniu za zajęcia - przekazaliśmy Muzeum naszego robota Copernikusa. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z mzueum będzie się rozwijać:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
muzeumkomputerwoe2014

Uczniowie klas 3 (oraz dwóch piątoklasistów) uczestniczyło w Mini Kursie Pierwszej Pomocy, który przeprowadziła pani Weronika Niemiec. Uczniowie podczas zajeć dowiedzieli się jak skutecznie wzywać pomoc, jak skontrolować podstawowe funkcje życiowe osoby poszkodowanej, jak taką osobę ułożyć w bezpiecznej pozycji, a także jak wykonać reanimację (ćwicząc oczywiście na fantomach). Na koniec wszyscy uczestnicy mini kursu otrzymali specjalne certyfikaty WOŚP. Gratulujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pierwszapomoc2014

Rozpoczęty w niedzielę II Festiwal Nauki "Kopernik" obfituje w atrakcje. Jedną z nich była wizyta w Fundacji Edukacyjnej Kombinatory. Zajęcia wprowadziły nas w tematykę układu słonecznego. Zaczęliśmy oczywiście od wielkiego wybuchu. Sprawdzaliśmy, czy każda planeta ma kumpla w postaci księżyca. Próbowaliśmy udowodnić, dlaczego gwiazdy nie świecą w dzień i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niebo jest niebieskie i jaki ma to związek z rozproszeniem światła. Na koniec użyliśmy słoika żeby pokazać jak wygląda galaktyka spiralna. I nie wiemy tylko jednego ? Czy czarna dziura wchłonie wszystko?

Klasa 1d - kliknij by zobaczyć więcej
kombinatoryuklad2014

Drugim dzisiejszym warsztatem (17 luty) było spotkanie ze znanym i popularnym redaktorem radia eM, scenarzystą i reżyserem - panem Łukaszem Turą,  poprowadził ona dla Nas wykład zatytułowany "ABC kamery, czyli o tym że kamera jest podobna do młotka, choć nie przybija gwoździ". Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się jak zbudowana jest kamera, do czego służy, jak przez nią spoglądać, jakie ma ograniczenia i jak nie należy jej wykorzystywać. Było interesująco i twórczo:) Mamy nadzieję, że nasza współpraca z panem reaktorem jeszcze się nie zakończyła:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pantura2014

Dzisiaj, dwukrotnie, uczniowie naszej szkoły mogli z bliska poznać "magię" chemii. Stało się to dzięki pani mgr Aleksandrze Pawlik (ZSTiO nr 4 w Chorzowie) oraz panu mgr inż. Krzysztofowi Wandachowiczowi, którzy przez godzinę pokazywali Nam inne oblicze niesamowitej nauki jaką jest chemia. Był bardzo widowiskowy "suchy lód", były kwiatki z probówki:) srebrne bańki, wybuchy wulkanu i wiele innych ciekawych fascynujących doświadczeń.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ciekawachemia2014

W sobotę 8 lutego odbyła się w naszej szkole IV edycja Turnieju Siatkarskiego. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn: uczniów, nauczycieli, rodziów, absolwentów - gimnazjum, absolwentów - liceum. Zawody przebiegały w fantastycznej atmosferze, były pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, walki aż do samego końca i wielkiego zaangażowania wszystkich drużyn. Po trzech godzinach najwięcej punktów zdobyła drużyna licealistów i to ona wygrała turniej, kolejne miejsce zajęła drużyna rodziców. Na trzecim miejscu uplasowali się gimnazjaliści, za nimi nauczyciele, a po nich uczniowie. Za rok - jubileuszowy V Turniej. Zapraszamy !!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
turniej siatkowki

maratonfilmowy2014

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć
maratonfilmowy22014

Nasza szkoła - jako jedyna szkoła w Bytomiu - zakwalifikowała się do projektu "Mistrzowie Kodowania". Projekt ten ma na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci będą uczyły się programowania w języku Scratch. Projekt ten prowadzony jest przez Samsung Electronics Polska, Fundację "Centrum Edukacji Obywatelskiej", Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Stowarzyszenie "Rodzice w Edukacji", a patronowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji. Nauczyciele naszej szkoły pani Jawiga Gilner i pan Bartłomiej Zbączyniak - w dniach 31.01 - 2.02.2014 wzięli udział w specjalnych warsztatach szkoleniowych, które odbyły się w Krakowie. W marcu w ramach projektu - w naszej szkole odbędzie się I SZKOLNY TYDZIEŃ KODOWANIA. Zapisy na zajęcia już wkrótce:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kodowanie2014

W dniach od 15 do 18 grudnia w naszej szkole gościliśmy nauczycieli z Anglii (Manchester). Wizyta odbyła się w ramach programu Sokrates-Comenius, dzięki której goście mieli okazję bliżej poznać polski system edukacyjny, naszą szkołę, okolice oraz polskie zwyczaje i kulturę. We wtorek (17.12.13) odbyły się spotkania dla uczniów klas I-III i IV-VI podczas których angielscy nauczyciele poprowadzili gry i zabawy, odpowiadali na pytania uczniów oraz wzięli udział (wraz z wybranymi uczniami klas IV-VI) w quizie pt: ?How much do you know about Poland??. Zwiedzili naszą szkołę, wysłuchali piosenek w wykonaniu klas Ia, IIc  i IIIb, wierszyka (kl. IVc) oraz obejrzeli scenki przygotowane przez uczniów klasy IIIa, Va i Vc. Trzeba przyznać, że byli pod wrażeniem umiejętności wokalno-aktorskich i językowych naszych uczniów. Wieczorem wzięli udział w corocznej imprezie pt: ?Spotkanie przy choince?. Tym razem również dali się ponieść  wyjątkowej, magicznej, przedświątecznej atmosferze?

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
socrates2013anglia

We wtorek o godzinie 18.00 w naszej szkole odbyło się "Spotkanie przy choince" podczas którego w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jasełka przygotowane przez klasę Vb. Wysłuchaliśmy także instrumentalnych wersji popularnych polskich kolęd w wykonaniu zespołu "Flażograjki" oraz zespołu fletowego. Nie zbrakło piosenek świątecznych w języku angielskim (w naszym spotkaniu uczestniczyli goście z Anglii - program Socrates Comenius) zaśpiewanych przez uczennice i uczniów naszej szkoły. Jak zwykle gościnnie wystąpili wychowankowie świetlicy - Arka Noego. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i zorganizowaniu naszej uroczystości, a także wszystkim tym, którzy nas w ten wieczór odwiedzili:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
spotkanieprzychoince2013

Raz w roku jest taki dzień kiedy nasz świat realny łączy się ze światem magii. Od wieków w dzień św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie także byli ciekawi swojej przyszłości i zbierali się kilka dni wcześniej w dzień św. Katarzyny.
Dzień św. Andrzeja jest bardzo niezwykłym dniem, niezwykła była też nasza zabawa andrzejkowa. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. ?Andrzejki ? czyli czary mary oraz zaklęcia współczesnych czarownic? następnie była krótka prezentacja wróżb przygotowanych przez dzieci, a na koniec wystąpił zespół taneczny. Został także przygotowany mały poczęstunek dla dzieci a następnie każde z dzieci mogło  sobie powróżyć przy dowolnie wybranym stanowisku wróżbiarskim.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej

andrzejkiwswietlicy2013

6 grudnia - w piątek odwiedzili "czwórkę" łucznicy MLKS "Czarna Strzała Bytom" - by zachęcić młodzież szkolną do uprawiania fantastycznego sportu jakim jest łucznictwo. Treningi odbywają się na torach łuczniczych przy ulicy Piekarskiej ( w okolicach stadionu Polonii) - codziennie od 16.00.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lucznictwo2013wertyu

W tym tygodniu  w naszej szkole z okazji Barbórki spotkaliśmy się, by posłuchać śląskiej gwary i tradycyjnych  regionalnych piosenek. Wystąpili uczniowie, którzy w tym roku uczestniczą w zajęciach Kółka Miłośników Bytomia. To oni, posługując się gwarą recytowali Abecadło, wiersz ?O hasioku i klopsztandze?, czy śląskie wyliczanki. W recytowanych utworach pamiętali o świętujących górnikach. Uczniowie klasy 1b  zatańczyli kilka razy do znanych melodii śląskich. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z  ?Grozikiem? czy ?Rechtorem?. Obecni na apelu starsi koledzy śpiewali im do tańca znane śląskie przyśpiewki, wspaniale się przy tym bawiąc. Wspólne świętowanie zakończyło się zaproszeniem: ?Teraz do stoła siadejcie i chlyb z tustym zajodejcie?. Wszyscy uczniowie mieli okazję skosztować chleba z blank dobrym tustym, a także keksów i kekslików.
Dziękujemy wszystkim mamom i babciom za smakołyki, które umiliły nam szkolną Barbórkę oraz rodzicom uczniów klasy 2c dziękujemy  za prowadzenie barbórkowego bufetu.

Rozstrzygnięto szkolne konkursy plastyczny i kulinarny.
W konkursie na ?Herb Bytomia? czołowe miejsca zajęli:
I miejsce Zuzanna Lorek z klasy IIa
II miejsce Wojciech Bryła z klasy IIc
III miejsce Wiktoria Miller z klasy Ib
Na IV miejscu uplasowali się uczniowie: Alicja Zawadzka 1d, Bartosz Jama 2c, Zuzanna Kozicka 1b, Anna Misztal 3a, Dawid Paduch 2a, Julia Ościk 1a, Bruno Uliczka 1a, Dawid Froncek 2c

W konkursie na wypieki najlepsi okazali się:
I miejsce Julia Ościk 1a
II miejsce Anna Świątek 1a
III miejsce Brygida Bąk 2a
Bartek Żurek 5b
Wszyscy uczestnicy konkursów na blank dobre tuste i keksy i keksliki w podzięce otrzymali ?warzechy?. Uczestnicy konkursu plastycznego dostali słodki upominek.

Zapraszamy na Barbórkę za rok!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
barborka2013aswert

W dniu 05.12.13 uczniowie klas IVc, IVa, Va, Vb, Vc oraz VIa, VIc wraz z p.J.Bałagą i p.E.Dobrzycką wybrali się do Teatru Korez na spektakl w języku angielskim pt: ?Mr and Mrs Bennet?. Mimo, że występowała tylko para aktorów: Tonya Trappe i Simeon Wren , przedstawienie było ciekawe, z dużą dawką humoru, jego mocnym punktem była też interakcja z publicznością. Niektórzy uczniowie z naszej szkoły mieli okazję zadebiutować  w roli aktorów na większej scenie. Równie interesujące były warsztaty teatralne pt: "Ms Jane Austen", które nie tylko umożliwiły poćwiczenie wymowy angielskiej, ale także dostarczyły informacji na temat słynnej pisarki J. Austen.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wteatrzekorez2013

John Kirby Farnell0025 listopada 2013 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Do naszej szkolnej biblioteki jak co roku z tej okazji zawitały "pierwszaki". Wysłuchały historii powstania święta, rozwiazały  misiowe zagadki, wysłuchały fragmentu książki" Miś Uszatek", a na pamiątkę wykonały swojego misia. Na zakończenie odśpiewały piosenkę dla bibliotecznego misia. Spotkamy się znowu za rok.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
swietopluszmisia2013

16 listopada (w sobotę) - 10 uczniów naszej szkoły - członków Szkolnego Kółka Gier Planszowych Planszopernik wzięło udział w Beboku - czyli w śląskich dniach z grami fabularnymi i planszowymi, zorganizowanymi w MDK nr  1 w Bytomiu. Nasz klub wsparł konwent - 20 grami planszowymi oraz... aktywnością:) Przez prawie 10 godzin "planszopernicy" przetestowali kilkadziesiąt gier, zjedli mnóstwo pysznych ciasteczek i wypili litry herbaty. Słowem było super i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji::)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bebokbyli2013

11 listopada, w związku z obchodami Święta Niepodległości Polski, z ulicy Pułaskiego wyruszył pochód złożony z władz miasta, parlamentarzystów, radnych Rady Miejskiej, pocztów sztandarowych, pododdziału 34. dywizjonu obrony powietrznej z Bytomia, harcerzy, policjantów, strażników miejskich i tłumnie zgromadzonych mieszkańców miasta. Celem przemarszu był Pomnik Wolności, pod którym odbyła się oficjalna część uroczystości. Wśród pocztów sztandarowych, jak co roku znalazł się nasz poczet, któremu towarzyszyła liczna reprezentacja uczniów "czwórki".

sztandarniepodl2013

12 listopada 2013 roku klasa 5a przygotowała przedstawienie lalkowe z okazji Dnia Niepodległości dla upamiętnienia 95 rocznicy powrotu Polski na mapę po 123 latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych Świąt Narodowych dla każdego Polaka. Przypomina nam o odzyskanej wolności, ale i o tych, którzy o tę wolność walczyli i za nią zginęli. Musimy pamiętać o odwadze i poświęceniu naszych przodków, gdyż dzięki ich patriotyzmowi i bohaterstwu możemy cieszyć się wolnością.

Szymon Dębicki Va

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
swietoniepodlmask2013

30 listopada po raz kolejny wybraliśmy się do Opery Śląskiej. Tym razem w wyjściu uczestniczyły klasa 6c, 5b i 5c. Oglądaliśmy sztukę pt. "Pan Twardowski". Wrażenia niezapomniane! Gra aktorów była naprawdę imponująca i charakteryzacja bohaterów niezwykła! Była to dobra lekcja kultury! Czekamy na kolejną propozycję:)

opearpan2013

Na kółku przyrodniczym, uczniowie klas 4, poprzez zabawę poznawali fascynujący świat wody, pomagała im w tym gra planszowa "Młody Hydrolog".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mlodyhydrolog2013

1 i 2 listopada wszyscy będziemy odwiedzać cmentarze i groby bliskich. Nasi uczniowie, od wielu już lat - pod koniec października odwiedzają bytomskie cmentarze - by zająć się zapomnianymi i opuszczonymi grobami.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej

groby2013cmentarz

W dniach od 21 do 25 października 2013r. odbyło się kolejne spotkanie partnerów programu  Comenius ?Uczenie się przez całe życie?. Tym razem zostało zorganizowane w Anglii (Manchester). Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: wicedyrektor szkoły p. Jadwiga Gilner oraz p.Elżbieta Dobrzycka, p.Justyna Bałaga i p.Edyta Szymańska.  W wizycie wzięli udział również partnerzy z  Czech, Szwecji i Hiszpanii, a jej celem  była wymiana doświadczeń związanych z realizacją projektu ?Traditional stories through modern technologies?; zaprezentowano nagrania legend, plakaty reklamujące teatrzyki, pacynki oraz piosenki w wykonaniu uczniów każdego z państw. Ustalono również harmonogram kolejnych działań. Nasza kadra miała okazję bliżej poznać uczniów Christ Church Primary School ucząc ich polskich pląsów i zabaw ruchowych. Wszyscy podziwiali także muzyczne talenty oraz występy angielskich uczniów - niespodzianki specjalnie przygotowane dla zgromadzonych gości. Były to scenki związane z każdym państwem wchodzącym w skład programu, między innymi  zobaczyliśmy historię krakowskiego hejnalisty, czy szwedzkie wydanie ?Milionerów?. Wrażenia były niezapomniane?

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
socratesanglia2013

29 października wszyscy pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali artystyczne niespodzianki, aby wszystkim udowodnić, że zdali swój pierwszy uczniowski egzamin. Uczniowie klas pierwszych pięknie śpiewali, tańczyli, recytowali i grali na instrumentach. Uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami i wzorowymi Polakami. Powtarzali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę. Po części oficjalnej przyszedł czas na zdjęcia pamiątkowe oraz na słodki poczęstunek w klasach. To był naprawdę obfitujący w emocje dzień.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pasowanie2013pierwsz

15 października 2013r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej czyli wszystkich pracowników szkoły. Program artystyczny przygotowały kl. IIa, IVa, Vc i VIb. Chcemy złożyć wszystkim nauczycielom - podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. A reszcie pracowników życzymy, by nie poddawali się i ciągle mieli zapał do pracy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sr2013dvf

W głosowaniu na Przewodniczącego Samorządku Klasowego wzięło udział 359 uczniów. 7 głosów było pustych, a 9 nieważnych. Przewodniczącą szkoły została Natalia Fischer z klasy Vb, która otrzymała 85 głosów, zastępcą Mateusz Mamot z kl. Vc, który uzyskał 79 głosów, a sekretarzem Dawid Golus z kl. Vc, na którego zagłosowało 55 uczniów. Gratulujemy i mamy nadzieję, że wzorowo będziecie pełnić swoje funkcje:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wyboryprzew2013

Dzisiaj - 17 października - członkowie kółka gier planszowych: Maksymilian Pakos, Mateusz Mamot, Zuzia Dulska i Michał Madeja - odwiedzili swoich starszych kolegów w Gimnazjum nr 2, gdzie zorganizowali - spotkanie z planszówkami. Przez ponad dwie godziny wszyscy świetnie się bawili. "Warcraft", "Wsiąść do Pociągu" czy "Kolejka" to tylko niektóre z gier, które udało się im zaprezentować. Kolejne spotkanie - prawopodobnie już w listopadzie - tym razem odwiedzimy Gimnazjum nr 1:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkigimnazj2013

10 października  uczniowie klas: 3c, 4a oraz uczestnicy kółka bibliotecznego wyruszyli na wycieczkę do Biblioteki Śląskiej w Katowicach oraz Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wycieczka została zaplanowana z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship- IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Hasło obchodów MMBS 2013: Biblioteki szkolne ? bramy do życia. W trakcie zwiedzania Biblioteki Śląskiej, najstarszej polskiej książnicy na Górnym Śląsku, która w latach 1922 i 1923 pełniła funkcję Biblioteki Sejmu Śląskiego, obejrzeliśmy gmach główny biblioteki, czytelnię zbiorów specjalnych, a następnie zwiedziliśmy wystawę poświęconom patronowi naszej szkoły Mikołajowi Kopernikowi. Duże zainteresowanie wzbudził automatyczny system transportowania i magazynowania książek. Biblioteka wywarła na uczniach bardzo duże wrażenie. Liczne czytelnie, duża powierzchnia oraz ogrom i różnorodność zbiorów nieco onieśmieliły młodzież.

Po opuszczeniu Biblioteki pojechaliśmy do Muzeum Pożarnictwa, gdzie poznaliśmy historię pożarnictwa oraz wzięliśmy udział w lekcji : "Jak zostać strażakiem".

Wycieczka była udana. Cali i zdrowi wróciliśmy do Bytomia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
biblotekslaska2013

W piątek - 18 października odbyła się w naszej szkole - Wielka Pancerna Bitwa "Think Tanks - 2013". W tej e-bitwie wzięła udział rekordowa liczba szkolnych pancerniaków - ponad 30:) Bój był zaciekły, kule latały nisko, a lufy grzały się niemiłosiernie. Do dwuetapowego finału awansowało 11 graczy, z których najlepszym okazał się być - Bartek Błasiak (ubiegłoroczny zwycięzca), drugie miejsce wywalczył Dawid Gilner i Szymon Opara, zaś na miejscu trzecim znaleźli się Oskar Predecki i Staś Witkowski. Gratulujemy wszystkim za sportową postawę i zapraszamy na kolejny turniej już w listopadzie. 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
turniejfinatank2013

 

2 października uczniowie klasy 4c, 5a, 5b i 5c wybrali się pod opieką nauczycieli do Opery Ślaskiej na przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem, bo na widowni nie było ani jednego wolnego miejsca siedzącego. Trzeba przyznać, że Narodowy Teatr Edukacji wystawia sztuki na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie zamiast posągowej ikony literatury mogli dostrzec w Ani rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania wybitnie korespondują z tym, czego sami doświadczają. Po przedstawieniu odbyła się krótka edukacja teatralna, podczas której aktorzy wyjaśniali, co to jest retrospekcja. Zadowoleni około godziny 14:00 wróciliśmy do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejną sztukę, a jak mawiała Ania Shirley "Oczekiwanie, że się coś wydarzy, to niemal połowa przyjemności".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
opera2013

3 października 2013r. w Górnośląskim Parku Etnograficznym odbył się dziesiąty malarski piknik "Śląskie klimaty? pod patronatem min. Prof. Jerzego Buzka. W imprezie po raz kolejny wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. W jesiennej scenerii parku uczniowie mięli okazję rozwijać swoje plastyczne umiejętności. Wystawę uczestników pikniku malarskiego będzie można oglądać w ostatnim tygodniu października  w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. Serdecznie zapraszamy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pinmal2013

5 października w IV LO im. Bolesława Chrobrego - uczniowie SP nr 4 - współorganizowali spotkanie z planszówkami. Na pierwszy ogień - poszły kultowe gry: "7 cudów świata", "Dominion" oraz "Augustus". Następnie przyszła pora na "karaluchy", "Belfort" i "Molocha".Spotkanie te, w zamierzeniu ma być zaczątkiem - kółka gier planszowych w "Sikoraku", cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszym starszym kolegom i koleżankom:) i trzymamy za nich kciuki.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
loplanszowki2013

 

Na początku października odbyło się w naszej szkole spotkanie z historią poświęcone 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wrzesien19392013

W ostatnim dniu września uczniowie z kółka przyrodniczego pod opieką p. Moniki Sojki posadzili w szkolnym ogrodzie botanicznym miniaturowe świerki, cyprysiki i wrzosy. Wysprzątali także teren ogródka i wokół niego, a wierzcie - było co sprzątać:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolkosadzimydrewa

26 września - naszą szkołę odwiedzili harcerze z 5 Bytomskiej Drużyny Harcerskiej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Drużyna ta działa w Centrum Bytomia od 2 lat i jest dość nietypowa, gdyż jej członkowie uprawiają - mało popularną w Polsce dyscyplinę - rugby, a właściwie jej bezkontaktową odmianę - Rugby TAG. Właśnie tym sportem, chcą zarazić uczniów "czwórki" - organizując zajęcia oraz turnieje na poziomie klasowym, a także międzyszkolnym. Trzymamy za nich kciuki.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ruggby2013aser

Więcej o Rugby TAG - kliknij poniżej
PamCruise TagRugby 009

W środę - 25 września odbyło się drugie spotkanie w ramach Games roomu dla rodziców i absolwentów. Plany przed spotkaniowe zakładały doskonalenie gry "Wsiąść do pociągu" - jednak jak to w życiu bywa - nic nie jest stałe - więc zamiast pociągów było "Gringo" - wydawnictwa Granna, "Orientuj się" - Egmontu i hit "Ognisty Podmuch" - gra kooperacyjna firmy Bard. Ratowanie kotów i piesków, zabawy sikawką i duża dawka adrenaliny - to jest coś co trzeba powtórzyć:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkipozar2013

25 września - uczniowie kółka przyrodniczego (klasy 5) wraz z paniami: Justyną Pinocy i Jadwigą Gilner odwiedzili Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej. Tam w miesiącu październiku - gości wystawa "Zabawy z nauką", przygotowana przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na wystawie dzięki uzcniowie przeprowadzali różne doświadczenia, które przybliżały tematyką m.in. elektryczności, ekologicznych sposobów wytwarzania energii elektrycznej (bateria słoneczna) czy konstrukcji mostów.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabwayznauka2013

"Odkrywamy czystą Polskę", pod takim hasłem w tym roku ruszyła akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie "czwórki" wraz z klasą "Edterek" ruszyli na w bój o czystość ulic naszego miasta. Po godzinie sprzątania ulicy Piekarskiej worek był prawie pełny. Mamy nadzieję, że przynajmniej przez chwilę kawałek Polski był, dzięki nam - czystszy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
szprzatanieswiata2013

W czwartek odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 51 w Bytomiu. Pięcioro uczniów: Zuzia Dulska, Maksymilian Pakos, Michał Muzyka, Kamil Kozłowski i Szymon Opara, przez ponad 1,5 godziny opowiadało i pokazywało jak można uczyć się i bawić za pomocą gier planszowych. Spotkanie udało się wyśmienicie:) Wszystkich chcących zagrać w gry w naszej szkole, zapraszamy w poniedziałki na godzinę 14.30 i na wielki Festiwal w piątek (27 września) od 14 do 18:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plnszowki512013

 

W piątek - 20 września odbył się w naszej szkole II Szkolny E-Turniej "Trackmania". Na starcie pojawiło się 28 zawodników reprezentujących prawie wszystkie poziomy (klas 1-6). Przez prawie godzinę ścigali się na 4 torach. Walka była emocjonująca, czasy wykręcane przez kierowców fantastyczne, a zabawa przednia. W wielkim finale zmierzyło się 6 zawodników z których najszybciej prowadził swój bolid Adam Patschek, drugie miejsce zajęli: Jakub Kamiński, Bartek Ostapczyk(najmłodszy zawodnik w tej stawce), Stasiu Witkowski i Michał Muzyka, trzeci czas finału wykręcił Mateusz Mamot.

Gratulujemy zawodnikom i zapraszamy na kolejny konkurs już za miesiąc.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
trakmaniafinal2013

We wtorek - 10 września - odbył się w naszej szkole pokaz karate - Klubu Karate Tradycyjnego "Ippon" z Bytomia, którego treningi odbywają się w naszej szkole. Klub prowadzony przez sensei'a Janusza Sowę, odnosi ogromne sukcesy i zdobywa medale na Mistrzostwach Świata, Pucharach Europy czy Mistrzostwach Polski. Wśród najlepszych zawodników klubu znajdują się także uczniowie naszej szkoły m.in. Maria i Michał Sowa:).  Szczegóły na stronie internetowej klubu.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej

karatepokaz2013

By przejść na stronę internetową klubu - kliknij poniżej
kartaestronawww2013

Dzisiaj - 12 września - uczniowie klas 2b i 2c wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, inauguracji nowego sezonu Internetowego Teatru TVP dla szkół. O godzinie 10.00 wraz z tysiącami dzieci z całej Polski, uczniowie "czwórki", obejrzeli interaktywne przedstawienie "Jaś i Małgosia" w reżyserii Roberto Skolmowskiego, transmitowane z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Z niecierpliwością czekają już na kolejne, a będzie to pantomima "Mikrokosmos" (7 października).

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
taterinterjas2013

Dzisiaj, 2 września, rozpoczęliśmy w naszej szkole - nowy rok szkolny 2013-2014. W tym roku - Roku Szkoły w Ruchu, przywitaliśmy uczniów, rodziców i nauczycieli - akademią przygotowaną przez klasy 2 i 3. Szczególnie serdecznie witaliśmy w murach naszej szkoły - pierwszaków, dla których po raz pierwszy zabrzmiał dziś - dzwonek szkolny. Witaj szkoło:)!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
rozpoczeiceroku2013

Pierszoklasiści - kliknij poniżej
rozpoczeiceroku2013klasy1

27 i 28 września 2013r. w naszej szkole odbył się III Szkolny Festiwal Gier Planszowych. Imprezę zorganizowało Szkolne Koło Gier Planszowych. Planszową zabawę wsparły: Rebel, Bard, Hasbro, Egmont, Granna, Albi, Hobbity, Fabryka Gier Historycznych, Polskie Gry Planszowe, IPN,  G3 oraz sklepy "Przy Planszy", "Graki Gry bez prądu" oraz Becekowy Pokój Gier.

W piątek (27 września) Festiwalowy Games Room odwiedziło ponad 100 osób, uczniów, rodziców i absolwentów "czwórki", na których czekało ponad 100 gier w tym takie nowości jak: "Augustus", "7 dni Westerplatte", "Bohaterzy Wyklęci", "111", "Ognisty Podmuch", "Ewolucja", "Plask", "Serce smoka" czy "Orientuj się". Podczas Festiwalu odbyły się też dwa turnieje z nagrodami, i tak: w grze"Dobble" - najlepsza okazała się Julia Pacześna, a  w grze "Connect 4" po ciężkim boju Michał Muzyka.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej

fstiwal2013plansz

W sobotę - 28 września - odbyły się w naszej szkole eliminacje Mistrzostw Polski w grze "Wsiąść do Pociągu - Europa". 16 zawodników walczyło o awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 16 listopada w Gdańsku. Niespodziewanie drugie miejsce w turnieju zajął najmłodszy jego uczestnik - uczeń naszej szkoły - Adam Patschek, przegrywając z finalistą tylko o 4 punkty. 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wsiascdopociagufinal2013

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim naszym przyjaciołom, dzięki którym Festiwal mógł się odbyć i już dzisiaj zapraszamy za rok:)

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2024 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.