Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W XXXIX Turnieju Wiedzy Pożarniczej uczniowie naszej szkoły podtrzymali wspaniałą tradycję i po raz trzynasty i czternasty zdobyli I miejsce zespołowo. To nie jest błąd. Wygraliśmy w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych i gimnazjalnych, w której to grupie brali udział uczniowie siódmych klas. W nagrodę z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu bryg,  Mirosława Synowca, zastępcy Prezydenta Bytomia Bożeny Mientus oraz Kierownika Biura Bezpieczeństwa Miasta Tadeusza Ostrowskiego, uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, cenne nagrody rzeczowe i statuetki dla najlepszej szkoły podstawowej i gimnazjalnej, które można podziwiać w oszklonej gablotce na parterze szkoły, wśród statuetek zdobytych w latach poprzednich. W kategorii uczniów szkół podstawowych. Jan Czopek z klasy 6c zdobył I miejsce indywidualnie, Matylda Zarychta z klasy 6c uzyskała II miejsce indywidualnie, a Joanna Tokarz, również z klasy 6c wywalczyła III miejsce indywidualnie. W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych. Lena Dzieciaczek z klasy 7c zdobyła I miejsce indywidualnie, a Julia Imańska  z klasy 7b uzyskała II miejsce indywidualnie. Należy nadmienić, że nasi uczniowie uzyskali cztery I miejsca indywidualnie, ale zgodnie z regulaminem musieli stoczyć dogrywkę o wyłonienie zwycięzców. W kategorii uczniów szkół podstawowych o I miejsce indywidualnie walczyli w dogrywkach ustnych:  Jan Czopek i Matylda Zarychta.. W tej samej kategorii o miejsce III indywidualnie zmierzyli się w kolejnych dogrywkach ustnych Karolina Ciupińska z klasy 5a, Daniel Mazurkiewicz z klasy 5a, Joanna Tokarz i Nicole Serafin z SP nr 3. W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych w dogrywkach ustnych stoczyły pojedynek Lena Dzieciaczek, Julia Imańska i Aleksandra Wojtkowiak z  Gimnazjum nr 8. W dogrywkach, w obu kategoriach wiekowych uczniowie naszej szkoły okazali się lepsi. Warto dodać, że nasi uczniowie w turniejach zdobywali czternaście razy I miejsce zespołowo, jeden raz II miejsce zespołowo. Trzynaście razy otrzymali pamiątkową statuetkę. W pierwszym roku nie wręczano statuetek. Ponadto zdobyli 18 razy I miejsce indywidualnie, 15 razy II miejsce indywidualnie i 8 razy III miejsce indywidualnie. Przygotowaniami uczniów do turniejów zajmował się pan Stanisław Kulmaczewski. Turniej odbył się 10 maja 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przy ul. Strażackiej 3.