Klasa IVb na kręgielni
15 czerwca nasza klasa IVb, wybrała się do kręgielni w Fantasy Park w Agorze. Niektórzy z nas po raz pierwszy mogli wypróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Oj na początku nie było łatwo ..... kule ciężkie, ale powoli.... powoli ..... doszliśmy do wprawy. Teraz czekamy na kolejne wyjście. Może w piątej klasie znów sobie pogramy.
5d z Edterkiem
Już po raz kolejny uczniowie z klasy 5d wraz ze swoim wychowawcą panem Adamem Jabłońskim przygotowali dla uczniów Edterka zajęcia z w-f, podczas których na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, pierwszoklasiści starali się wykazać swoją sprawnością. Podczas zajęć panowała wspaniała atmosfera i prawdziwa sportowa zabawa.
Klasa 5b w Świerklańcu
10 czerwca 2011 r klasa 5b była na wycieczce w Świerklańcu, gdzie zwiedziła park z efektownym kościołem, wspaniałymi rzeźbami i Pałacem Kawalera. W parku odwiedziła Mini zoo, w którym znajdują się zwierzęta takie jak: lamy, osły, kozy, króliki, krowy, kucyki i konie. Niektóre z tych zwierząt znalazły się tam, ponieważ właściciele źle je traktowali. Uczniowie przeszli krótką lekcję "obsługi konia" - dowiedzieli się jak konie reagują na ciągnięcie oraz na różne klepnięcia. Zobaczyli jak się czyści konia oraz na nim pojeździli. Na koniec zabawa na polanie. Taka wycieczka to dobry pomysł na spędzenie razem czasu.
Natalia Wróbel
Wycieczka do Sandomierza
6 czerwca 2011r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami udali się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza. Po kilkugodzinnej jeździe autokarem dojechaliśmy do Muzeum Zegarów w Jędrzejowie. Po zwiedzeniu muzeum ruszyliśmy do naszego hotelu w Kurozwękach. Następnie zaczęliśmy zwiedzać okolicę. Pani przewodnik opowiadała nam o pałacu. Po jego obejrzeniu mieliśmy przejażdżkę bryczką. Obiado-kolacja i szykujemy się na ?dyskotekę?. W trakcie tego spotkania jedliśmy kiełbaski, graliśmy w siatkówkę, rozmawialiśmy i słuchaliśmy muzyki. Szybka kąpiel i do łóżka. Następnego dnia wybraliśmy się do ?królewskiego miasta? Sandomierza. Przeszliśmy ?Wąwozem królowej Jadwigi? do jednego z najstarszych polskich kościołów. Potem podziwialiśmy zamek królewski. Nasz następny cel to ?dom Jana Długosza?. Zwiedziliśmy też ?Podziemną Trasę turystyczną?. Przerwa na pamiątki i lody. Ostatni punkt naszej wędrówki to ?Brama Opatowska?, skąd podziwialiśmy panoramę Sandomierza. Wracamy do Kurozwęk na obiad. I to już niestety koniec naszej wycieczki. Do autokaru i po kilku godzinach podróży jesteśmy w Bytomiu. Wycieczka nam się bardzo podobała. Było Super!!!
Marcin Jarzyński z klasy VIa
Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego
Dnia 31 maja nasze kółko historyczne wybrało się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Po przyjeździe poszliśmy zwiedzać zamek w Piakowej Skale pochodzący z 2 połowy XIV wieku. Zamek ten posiada piękny dziedziniec, wspaniałe krużganki, oraz odrestaurowane wnętrza. Następnie zobaczyliśmy ruiny zamku wybudowanego przez Kazimierza Wielkiego w Ojcowie, oraz Maczugę Herkulesa. Udało nam się też odwiedzić "Jaskinię Łokietka", gdzie według legend ukrywał się przyszły król Polski. Wycieczka mimio chłodnej pogody była bardzo udana i już nie możemy doczekać się następnej.
Dzień Dziecka w 6a
Z okazji Dnia Dziecka (1 czerwca) wraz z naszą wychowawczynią, wybraliśmy się do parku, by całą klasą pograć w rozmaite gry terenowe. Po zabawie poszliśmy na plac zabaw w celu pogrania w koszykówkę. Gdy skończyliśmy grę, wpadliśmy na pomysł pójścia na pizzę. W związku z tym każda grupa wzięła po dwie. Po najedzeniu się, dotarliśmy do klasy.
E.M. klasa 6a
Pielgrzymka do Leśniowa
1 czerwca klasy IIa, IIb i IIc udałały się na pielgrzymkę dziękczynną do Leśniowa. U stóp Matki Boskiej Leśniowskiej dzieciaki, uczestnicząc we mszy świętej, dziękowały za swoją I Komunię Świętą. Z Leśniowa uczniowie pojechali do Mirowa, gdzie w otoczeniu zamkowych ruin, świętowali tak, jak lubią najbardziej, czyli oddając się zabawie. Grali więc w piłkę nożną, piłkę siatkową, skakali przez sznura, objadali się słodyczami. Pan Bóg pobłogosławił tej pielgrzymce, bo mimo grzmotów i błyskawic wokół na nich nie spadła zbyt duża ilość deszczu.
Klasy 5 na wycieczce w Cieszynie
25 maja klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Cieszyna. W czasie podróży pan przewodnik opowiadał nam o zabytkach, które mijaliśmy. Po przyjeździe do miasta udaliśmy się na wieżę zamkową, z której mogliśmy podziwiać całą okolicę. Przy granicy czesko-polskiej mieliśmy czas na kupienie sobie pamiątek. Po zakupach udaliśmy się do Muzeum Śląska Cieszyńskiego, w którym dowiedzieliśmy się jakie stroje, biżuteria były noszone i jak wyglądały mieszkania dawniej na Śląsku. Następnie poszliśmy do kawiarni, w której kiedyś była stajnia, gdzie cała grupa uraczyła się lodami. Na koniec naszej wycieczki poszliśmy na cieszyński rynek. Tam odpoczywaliśmy i chłodziliśmy się przy fontannie. Pogoda nam dopisała i wycieczka się udała.
Julia Kwapień Va
Klasy czwarte w Pszczynie
26 maja klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się razem na całodniową wycieczkę do Pszczyny. Na początku wycieczki pan przewodnik zaprowadził nas na piękną wyspę w parku, z której widzieliśmy m.in.: kaczki, pływające po jeziorze i mewy latające dookoła. Tam wśród zieleni zjedliśmy śniadanie i robiliśmy wspólnie zdjęcia. Następnie pełni sił wyruszyliśmy na rynek. Tam mieliśmy czas na zabawę, kupno lodów i pamiątek. Pokrzepieni lodami, z pamiątkami w plecakach skierowaliśmy się ku pałacowi. Tam mając na nogach śmieszne kapcie, pan przewodnik opowiedział nam o tym, kto dawniej tutaj mieszkał, gdzie sypiał. Obejrzeliśmy między innymi: Salę Luster, oraz dwa tajne przejścia prowadzące do podziemi pałacu. Po zwiedzeniu tego wspaniałego miejsca, skierowaliśmy się do Skansenu, w którym oglądaliśmy stare chaty i wozy. Zrobiliśmy sobie także kilka zdjęć na starym wozie strażackim. To była udana wycieczka i dowiedzieliśmy się ile sal ma pszczyński pałac, jak mieszkali dawniej ludzie i na własnych nogach przekonaliśmy się jak duży jest przypałacowy park.
Anna Żychowska i julia Dittman (4c)
Klasy 4b i 4c w Muzeum Górnośląskim
24 maja odbyła się lekcja w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, w której uczestniczyli uczniowie klas: 4c i 4b. Ta lekcja była na temat starych dobranocek. Pani Ania i Pan Marek pokazywali nam jak się tworzyło bajki rysowane i lakowe. Następnie pracowaliśmy w grupach i dopasowywaliśmy napisy do kadrów filmowych. Później poszliśmy do pracowni tworzenia obrazów bajkowych. Tam układaliśmy sceny z filmu o króliku i mieliśmy za zadanie opowiedzieć o nim. Kolejnym punktem lekcji było przeczytanie przez panią fragmentu bajki o "Reksiu", który to fragment musieliśmy narysować. Na koniec obejrzeliśmy na czarno-białym telewizorze orginalną bajkę o przygodach psa Reksia. Bardzo podobała nam się ta lekcja.
Tekst napisały wspólnie:
Iza Drogoś, Julia Szaniawska, Patrycja Pakos, Agata Czendlik.
Klasa Vb w Muzeum Górnośląskim
17 maja uczniowie z klasy Vb wybrali się do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu na lekcję muzealną pt "Jestem sobie mały miś? Bohaterowie dobranocek PRL-u?. Wystawa gromadzi ok. 300 eksponatów (min. oryginalne: folie z kadrami "Reksia", "Bolka i Lolka", projekt scenografii i lalek z serii "Miś Uszatek", a także lalkę Misia Uszatka, która skończyła już 40 lat! Uczniowie poznali tajniki powstawania filmu animowanego, poszerzyli swoją wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacje, efekty specjalne, dźwiękowe, dowiedzieli się też na czym polega skład filmowy. Kukiełki Jacek i Agatka, w postaci których wcielili się Pani Ania i Pan Marek, barwnie opowiedziały ciekawe historie na temat powstawania kreskówek "Miś Uszatek", "Reksio", "Porwanie Baltazara Gąbki"? Jedną z najatrakcyjniejszych części lekcji okazały się filmowe konkursy, zagadki i rebusy, z którymi wszyscy świetnie sobie poradzili. Fragment scenariusza bajki "Reksio" był inspiracją do naszkicowania wybranego kadru. Wszyscy poczuli się jak w domu oglądając tym razem czarno- białą wersję "Reksia". Przygoda w muzeum okazała się ciekawą wyprawą w zaczarowany świat bajek.
Chłopcy z Placu Broni vs Czerwone Koszule
Dnia 28 kwietnia (czwartek) na 3 lekcji bohaterowie powieści "Chłopcy z Placu Broni" odwiedzili szkolne boisko. Bitwa pomiędzy "Chłopcami z Placu Broni" a "Czerwonymi Koszulami" była zacięta, jednak mimo wielu sporów i konfliktów nie udało im się wyłonić zwycięskiej drużyny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Naoczny Świadek
Grażyna Waśka
Pani Wiosna - warsztaty plastyczne klasy 2a
Festiwal Piosenki w klasie IIa
Na sportowo z klasą 5d
Ostatnie lody
W piątek na lodowisko - 4d
Chłopcy - dziewczynom
Dzień Kobiet w klasie 5b
Święci i ich atrybuty
23 lutego 2011r. wraz z panią Michaliną Kazior uczniowie klasy VIa wybrali się na lekcje religii do Muzeum Górnośląskiego na wystawę "Święci i ich atrybuty". Dowiedzieliśmy się sporo o świętych, ich symbolach i atrybutach. Mieliśmy możliwość obejrzeć wspaniałe obrazy i figurki. Ta lekcja była fantastyczną przygodą i podróżą w przeszłość.
Walentynkowa historia
W ramach Walentynek, na lekcji historii odbył się quiz historyczno-walentynkowy. W zabawie wzięła udział klasa 4b. Tym razem uczniowie sprawdzili nie tylko swoją znajomość historii, ale wykazali się również wiedzą stricte walentynkową. W ciężkich zmaganiach zasłużone pierwsze miejsce zdobyli: Sara Szaf, Marcin Marek, Michał Halama, Kamil Płaskonka i Kamil Stanik.
Gratulujemy!
Bądź bezpieczny w Internecie
10 lutego klasy VIa i VIb wraz z wychowawczyniami wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na prelekcję pt: "Bądź bezpieczny w internecie". Spotkanie poprowadziła p. policjantka, a dyskutowaliśmy o ważnych zasadach, o których należy pamiętać podczas korzystania z internetu.Natomiast 18 lutego VIa , VIb i IVc uczestniczyły w warsztatach pt: " 3, 2, 1... Internet". Podczas zajęć bohaterowie kreskówek przybliżyli nam problem cyberprzemocy i zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa w Sieci.
Mikołaj w BCK-u
Po projekcji odbyło się spotkanie z...Mikołajem, który wszystkim dzieciom wręczył prezenty. Jeszcze po powrocie do szkoły wymienialiśmy się wrażeniami i cieszyliśmy się podarunkami.
Klasy 4b i 6c na lodowisku
Jeszcze w starym roku klasa 4b i 6c zagościły na otwartym lodowisku w centrum Bytomia. Niektórzy uczniowie dopiero stawiali pierwsze kroki na lodzie, inni natomiast zapoznali się bliżej w białą taflą. Zapewne, był to niezapomniany dzień, dlatego musimy to powtórzyć w najbliższym czasie!
Wigilia w klasie Ic
Pierniki klasy 2a
Andrzejki w klasie 4a
Andrzejki w klasie IVa odbyły się 29 listopada 2010r. Wspólnie przygotowaliśmy sale nr 8 i 9. Grupa dziewczynek z naszej klasy przygotowała różne wróżby tj. gwiazda, ile oczek, lanie wosku oraz wiele innych. W międzyczasie tańczyliśmy na sali 8 gdzie tata Martyny i Natalii przygotował sprzęt i światła. Było jak na prawdziwej dyskotece. Zabawa była super. Szkoda, że te dwie godziny tak szybko minęły.
Mikołaj zawitał do klasy Ia
Obdarowani i szczęśliwi wybraliśmy się do "Żyrafy". Mogliśmy biegać, zjeżdżać, fikać, nurkować wśród piłeczek i wspinać się pod sam sufit. Zabawa była fantastyczna! I pewnie jeszcze tu wrócimy :)
Klasa IVd na basenie
Mikołaj w Toszku
Andrzejki w 4b
W środę klasa IVB spotkała się by wspólnie uczcić Dzień Św. Andrzeja. Zgodnie z tradycją w różny sposób próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś o przyszłości. Rozpoczęliśmy od 2 wróżb z butami. Wykorzystaliśmy także wróżbę ze szpilkami, zaczarowany krąg z kostkami, wróżbę z kubeczkami. Podliczyliśmy cyfry składające się na nasze daty urodzin, do wróżenia wykorzystaliśmy także nazwy kwiatów. Okazało się, że wróżb znamy co nie miara.
A już za rok następne Andrzejki ...
Ślaska klasa IIa
Klasay 2b i 4c w Skansenie Górniczym
W dniu 6 grudnia 2010 roku klasy II b i IV c pojechały zwiedzić Skansen Górniczy ?Królowa Luiza? w Zabrzu. Na początku obejrzeliśmy część podziemną kopalni. Przewodnicy ciekawie opowiadali o pracy górników dawniej i dziś. Mogliśmy zobaczyć pracę maszyn, wydobywających węgiel. Ogromną atrakcją była jazda podziemną kolejką w specjalnych do tego celu przygotowanych wagonikach. Mimo, że pod ziemią nie widzieliśmy Mikołaja, przeżyliśmy wspaniałe spotkanie z duchem kopalni Skarbnikiem. Opowiedział on legendę, skąd wzięła się jego postać. Skarbnik dla wszystkich miał przygotowane prezenty. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy część nadziemną ? unikatową parową maszynę wyciągową kopalni.
Mity w klasie 5b
W minioną środę, na lekcjach języka polskiego, uczniowie klasy 5b podzieleni na grupy, odegrali trzy niezwykłe przedstawienia swojej wizji mitów.
Grupa 1 przedstawiła mit o ?Tezeuszu i Minotaurze? ? mimo niewielkich kłopotów wypadła bardzo dobrze.
Grupa 2 przedstawiła parodię mitu ?Losy Afrodyty? ? uderzało w niej bogate słownictwo i śmieszne sceny.
Grupa 3 zaprezentowała mit o ?Demetrze i Korze? ? brak aktorów płci żeńskiej nie przeszkodził jej w odegraniu fantastycznego przedstawienia . Grupa ta świetnie się spisała.
We wszystkich grupach widać było wielkie zaangażowanie aktorów. Interpretacja mitów w wykonaniu moim, moich koleżanek i kolegów oraz barwne stroje aktorów, wspaniałe inscenizacje oddające niesamowity, szczególny nastrój chwili zasługują wg mnie na ocenę celująca.
Udowodniliśmy, że mity mogą występować w wielu wersjach, ich kształt zależy od twórcy, który je przedstawia. Z pewnością będziemy długo je wspominać.
Marcin Szumal
Andrzejki w klasie 6a
26 listopada w klasie 6a odbyła się impreza z okazji "Andrzejek". Były rozmaite wróżby, lanie wosku, oraz gry i zabawy. Nie zabrakło także pysznych słodkości przygotowanych przez uczniów, mamy, a także naszą wychowawczynię, panią - Elę. Bawiliśmy się świetnie, już czekamy na kolejną klasową uroczystość.
Klasa Vd w Fantasy Parku
Andrzejkowy wieczór klasy IIa
Jak to za szlachty bywało
Jedz, pij i popuszczaj pasa to temat lekcji historii w VI klasie przy okazji którego uczniowie klasy VIa i VIb mogli poczuć się jak prawdziwa szlachta. Podczas przymiarek kontusza i żupana śmiechu było co niemiara. Zawiązanie szlacheckiego pasa okazało się nie takie proste jak się wydaje, a poruszanie się w wysokich skórzanych butach wykluczało już zupełnie wdzięk i swobodę. Oj, nie łatwo było być szlachcicem w XVIII wieku !
Wycieczka do lasu - klasy 3a i 3c
Klasy 6 na warsztatach filmowych
Niezwykła lekcja polskiego
W krainie Bobrów - klasa Ic i Ib
Klasy 5 zwiedzały Wawel
Dnia 8 października 2010r. odbyła się wycieczka klas 5a, b i c do Krakowa. Gdy cała grupa dojechała na miejsce, od razu poszliśmy na Wawel, gdzie zobaczyliśmy między innymi: "Dzwon Zygmunta", "Groby Królów Polskich" czy "Katedrę Wawelską". Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się ul.Grodzką na rynek, gdzie zobaczyliśmy "Kościół Mariacki" i "Sukiennice". Po tej duchowej uczcie mieliśmy czas wolny. Większość wydała kieszonkowe w Sukiennicach na pamiątki. Następnie wróciliśmy do autokaru, który bezpiecznie dowiózł nas do Bytomia.
Dzień Chłopaka w klasie VIa
29 września dziewczyny z klasy VIa przygotowały dla chłopaków imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Mocnym punktem programu był słodki poczęstunek oraz konkurs z bardzo ciekawymi zadaniami. Wspólnie zagraliśmy także w naszą ulubioną zabawę - grę "Mafia". Każdy chłopak otrzymał w tym dniu od dziewczyn prezent, którym był kubek. Impreza wszystkim się bardzo spodobała.
Warsztaty filmowe
17 września 2010r. klasa VIa wraz z kilkoma uczniami klasy VIc wybrała się do Bytomskiego Centrum Kultury na warsztaty "Jak powstaje film". Bardzo sympatyczny pan opowiedział uczniom, kto pracuje przy filmie i jakie pełni funkcje. Klasy nagrały tam własny film - horror zatytułowany "Puk, puk". Warsztaty wszystkim się spodobały.
Dzień Chłopaka w IIa
Klasa 2c się bawi...
30 września 2010 roku uczniowie klasy 2c (w ramach zajęć interdyscyplinarnych) razem z wych. klasy mgr Mariolą Kulczycką pojechali do Jupi Parku w Katowicach. Jupi Park to miejsce, gdzie można wesoło spędzić czas wraz z kolegami i koleżankami. Zabawa była przednia. Można to zobaczyć na zdjęciach.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej