Półkolonie w szkole
W okresie od 27 czerwca do 1 lipca 2011r. odbywały się w naszej szkole półkolonie. W zajęciach uczestniczyło 60 uczniów. Specjalnie dla półkolonistów przygotowano wiele atrakcji. Wzięli oni udział w wycieczkach do Zoo w Chorzowie czy Księżej Góry w Radzionkowie. Kąpali się na basenie w Świętochłowicach. Wzięli udział w akcji "Lato w mieście" zorganizowanej przez KZK GOP. Korzystali także z sali gimnastycznej, komputerowej, Bawilandii oraz aktywnie brali udział zajęciach zoraganizowanych na terenie naszej szkoły.
Zakończenie roku szkolnego
Świetliczak Roku
Na zakończenie roku szkolnego nagrodzono uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej tytułem "Świetliczka roku" (wyboru dokonali koledzy i koleżanki ze świetlicy)i tak:
Amelia Czarnecka
Bartosz Żabiński
Grupa II
Justyna Krawiec
Muzyka Michał
Grupa III
Kamila Niedźwiedź
Michał Madeja
Grupa IV
Weronika Boras
Kuba Romanowski
Gratulujemy Serdecznie!!!
Kliknij na zdjęcie by zobaczyć więcej
Podziękowanie
Z okazji BIESIADY RODZINNEJ Szkolny Klub Ekologiczny ?Ekuś? zorganizował KAWIARENKĘ w stylu lat 30-40 XX w. Tematykę wystroju kawiarenki zaproponowała p. Edyta Grudzińska, która nie szczędziła sił w wykonaniu dekoracji, za co bardzo serdecznie PANI dziękujemy. Nie byłoby kawiarenki, gdyby nie wsparcie i ogromna pomoc RODZICÓW I DZIECI w ofiarowanych do kawiarenki ciast, ogromnych wyborów ciasteczek, napojów i kawy. Bardzo serdecznie za tę pomoc ? dziękujemy! Dziękujemy bardzo serdecznie p.Marciniec, która prowadziła kawiarenkę, oferując gościom z gracją i uśmiechem ? przepyszne ciasta, tradycyjne i smakowe kawy. Bardzo serdecznie dziękujemy! Wielką pomocą i wsparciem w prowadzeniu kawiarenki, były także córki p. Marciniec - Adrianna, Michalina i Emilka, za tę pomoc serdecznie dziękujemy! Całkowity utarg ze sprzedaży ciast, napojów, kawy - wynosi 470 zł!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim,
którzy w najmniejszym nawet stopniu przyczynili się do zorganizowania kawiarni
? dzieciom Rodzicom, Nauczycielom ? bardzo serdecznie Dziękują ? organizatorzy
Dzień Europy
13 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Europy. Obejrzeliśmy przedstawienie w języku angielskim pt.? The Beauty and the Beast?, wysłychaliśmy piosenki w języku angielskim (Marcin Jarzyński z chórkiem: Monika Lempa i Vanessa Zaneczna), oraz piosenki hiszpańskiej (Dawid Gilner, Staś Witkowski, Adam Paczek i Sebastian Kuchniok). Nie zabrakło także ciekawostek dotyczących krajów Uni Europejskiej i mini quizu. Zgodnie z tradycją nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wzięli udział w licznych konkursach o tematyce europejskiej.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Przeciwdziałanie agresji - Konferencja
16 czerwca (w czwartek) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji na temat ?Przeciwdziałanie agresji poprzez sport?, na której poruszane były różne tematy związane z agresją: Czym jest agresja?, Jak sobie można z nią poradzić?, Jak uprawianie sportu może pomóc zwalczyć agresję? Konferencja zorganizowana została przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu w Hali na Skarpie przy ulicy Modrzewskiego 5a. Przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Brało w niej udział wielu znanych sportowców i działaczy sportowych m.in.: Damian Jonak, Przemysław Matyjaszek oraz Tomasz Jaworski. Największą atrakcją był pokaz walki bokserskiej, po której niektórzy mogli spróbować sił w walce bokserskiej.
ICE
ICE In Case of Emergency ( w nagłym wypadku) to skrót informujący ratowników do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Do zapisania tego skrótu w naszym telefonie komórkowym oraz na specjalnie rozdawanych kartach zachęcali dziś uczniów naszej szkoły senator Andrzej Misiołek oraz poseł na sejm Pan Jacek Brzezinka. Dzięki zapisowi "ICE" w naszym telefonie w przypadku utraty przytomności ratownik, strażak czy policjant będzie wiedział z kim się skontaktować by dowiedzieć się jaką mamy grupę krwi, na jakie choroby jesteśmy leczeni, jakie lekarstwa mogą nam zaszkodzić. Ten niewielki zapis w naszym telefonie może nam uratować życie. Warto go mieć !!!
IX Biesiada Rodzinna już za nami
W ostatnią sobotę nasza szkoła tętniła życiem i gwarem nie tylko uczniowskich głosów. Zgodnie z tradycją naszej szkoły spotkali się w niej uczniowie, rodzice i nauczyciele, by wspólnie cieszyć się czerwcowym słońcem, bliskością wakacji, ale również by bawiąc się, wspomóc finansowo naszą "czwórkę". Poprzednie Biesiady pomogły wyremontować kuchnię, zakupić sprzęt nagłaśniający, wyremontować uczniowskie toalety czy kupić sprzęt sportowy. Tym razem zbieraliśmy na pomoce naukowe dla naszych uczniów z klas I-VI. Dzięki hojności naszych sponsorów udało się zebrać sumę około 6 tysięcy złotych. Dokładna wartość będzie znana za kilka dni kiedy spłyną ostatnie wpłaty. Do sukcesu przyłączyły się wszystkie klasy naszej szkoły. Ich wpłaty z klasowych stoisk stały się ważnym zastrzykiem finansowym dla naszej szkoły. Ważniejsza jednak od pieniędzy była wspólna zabawa rodziców i dzieci. Wielu naszym na co dzień szacownym rodzicom przypomniały się czasy szkolne i wspólnie z dziećmi grali w ping-ponga, pisali dyktando czy próbowali swoich sił w rzutkach. Pokrzepieni wspaniałą grochówką, wzmocnieni kiełbasą i krupniokiem z grilla, czekamy już na jubileuszową X Biesiadę Rodzinną.
Dziękuję wszystkim rodzicom, dzieciom i nauczycielom
za to że ciągle nam się chce !!!!
Karta Rowerowa
W dniu 30 maja 2011 roku uczniowie klas czwartych po skończonych zajęciach lekcyjnych spotkali się na boisku szkolnym, aby odbyć jazdę rowerem celem uzyskania karty rowerowej. Na urządzonym placu manewrowym zademonstrowali technikę jazdy rowerem wraz z sygnalizowaniem zamiaru skrętu w prawo lub w lewo. W wyniku pozytywnie zaliczonej części teoretycznej i praktycznej 31 uczniów otrzyma kartę rowerową w dniu zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy !
Wyniki sprawdzianu - klasa 6
Od wczoraj uczniowie klas VI naszej szkoły znają już swoje wyniki jakie osiągnęli na sprawdzianie po klasie VI. Niestety żaden z uczniów nie uzyskał maksymalnej liczby punktów jaką jest wymarzona 40. Kilka osób otarło się o nią uzyskując bardzo dobre wyniki pomiędzy 36 a 39 punktów. Oczywiście nie odbyło się również bez bardzo przykrych niespodzianek z których przyjdzie teraz się tłumaczyć i rodzicom i nauczycielom. Wynik sprawdzianu składa się z 5 standardów:
Standard i jego numer |
Liczba punktów do zdobycia |
Numery zadań na sprawdzianie |
1. Czytanie |
10 |
1,2,3,4,5,6,12,13,14,15. |
2.Pisanie |
10 |
25,26. |
3.Rozumowanie |
8 |
7,16,17,20,22,23. |
4.Korzystanie z informacji |
4 |
8,9,10,11. |
5.Wykorzystanie wiedzy w praktyce |
8 |
18,19,21,24. |
Tak więc jeśli mamy zapis:
Ixiński Jan 1-4, 2-5, 3-3, 4-5, 5-7 wynik 24 oznacza to że na 10 pkt. z czytania Jan zdobył tylko 4, z pisania na 10 zdobył punktów 5 itd?
Wyniki będą w najbliższym czasie przedmiotem analizy
na poszczególnych zajęciach lekcyjnych.
Apel ?Bezpieczeństwo w ruchu drogowym?
W dniu 18 maja 2011 roku odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wykonaniu uczniów klasy 2b, 3b i 4c. Uczniowie klasy 2b i 3b zaprezentowali wiersze o znakach drogowych, bezpieczeństwie i zasadach zachowania na drodze, a także zaśpiewali piosenki pt. ?Skrzyżowanie?, ?Znaki drogowe? i ?Jadą rowery?. Uczniowie klasy 4c przedstawili obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru i rowerzysty, opowiedzieli jak poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze, zaprezentowali wyposażenie miejskiego roweru, próbowali przekonać uczniów, dlaczego warto korzystać z roweru, a także omówili mandatownik rowerzysty.
Zmagania z ortografią
13 w piątek.... dwoje uczniów z naszej szkoły: Emilia Marciniec i Dominik Werenc wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Sowa Przemądrzała zmaga się z ortografią". Niestety nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale być może w przyszłym roku któremuś z naszych uczniów uda się wygrać, więc do pracy drodzy uczniowie!:)
Goście ze Vsetina
Od ośmiu już lat bytomska Szkoła Podstawowa nr 4 współpracuje z partnerską szkołą Ohrada z Vsetina w Republice Czeskiej. Wzajemne wizyty zawsze obok wypoczynku, zabawy i poznawania nowych ludzi i ich kultury niosą w sobie element sportowej walki. Rywalizowaliśmy z przyjaciółmi z Vsetina już na zawodach pływackich, w łyżwiarstwie szybkim, zawodach lekkoatletycznych ?Maly Atleta" oraz w ?Grach i zabawach sportowych?. W tym roku zaprosiliśmy naszych przyjaciół na ogólnopolską akcję "Cała Polska biega? W licznej grupie biegaczy do biegu stanęły dzieci ze vsetińskiej Ohrady i bytomskiej 4. Drużyny pod dowództwem, co należy zauważyć, swych dyrektorów odniosły sukces bawiąc się i aktywnie spędzając czas. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, otrzymali certyfikaty i słodkie upominki. Nasi goście wypróbowali swoje siły i odwagę goszcząc w linaparku, odwiedzili również Aquapark. Wieczorny spacer po centrum naszego miasta pozwolił poznać urokliwe miejsca i ciekawą historię naszego miasta. Cieszymy się z tej małej, a jakże ważnej dla dzieci współpracy, która przybliża nam tak sąsiadów, jak również uświadamia znaczenie naszego udziału w zjednoczonej Europie. Czekamy na wrzesień i nasz wyjazd do Vsetina.
Cała Polska Biega - a My z nią
Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji CAŁA POLSKA BIEGA. Wspaniała pogoda i chęć aktywnego wypoczynku zgromadziła na Psiej Polanie w Bytomskim parku ponad 650 biegaczy. Do pokonania całkiem długa trasa bo 2 okrążenia parku, każde po 1800 metrów. Dystans nie przestraszył naszych uczniów. Ponad 40 osób z "czwórki" zmierzyło się z trasą, a co najważniejsze wszyscy ją ukończyli. Wśród naszych biegaczy znaleźli się również uczniowie klas I. Serdecznie wszystkim gratulujemy !!!!! W imprezie wzięli także udział nasi goście z Republiki Czeskiej. 12 uczniów, 3 nauczycieli i dyrektor Zaklasniej Skoly OHRADA przebiegło trasę i wspólnie z naszymi uczniami i nauczycielami cieszyło się z wspaniałej sportowej zabawy.
Drzwi Otwarte - Gimnazjum Nr 2
Dnia 6 maja 2011r. klasy szóste wybrały się na spotkanie ze swoimi starszymi kolegami z Gimnazjum Nr 2 przy ulicy Klasztornej w Bytomiu, gdzie przywitani zostali przez panią dyrektor, która starała się przekonać wszystkich przybyłych, że "warto przejść do tej szkoły po ukończeniu klasy szóstej". Po tym spotkaniu uczniowie brali udział w różnych konkursach przygotowanych przez uczniów gimnazjum, zwiedzając przy okazji szkołę. Zapoznali się także z innymi nauczycielami uczącymi w tej placówce - różnych przedmiotów. Myślę że po tej wycieczce połowa uczniów już jest pewna swojego wyboru.
Paweł Lempa
Parada Schumana
Już kolejny raz nasi uczniowie uczestniczyli w "Paradzie Schumana" która przeszła w ostatnią sobotę ulicami Warszawy. Tegoroczna parada zorganizowana została pod hasłem ?Rok 2011 rokiem wolontariatu?. Kolorowy korowód na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu pokazał, że wolontariat może być niesamowitą przygodą, zarówno w lokalnym jak europejskim wymiarze. Jak zwykle wizytę w Warszawie wykorzystaliśmy na zwiedzenie miasta. W programie: wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury, wizyta na wystawie opowiadającej historię życia człowieka w pradziejach, wizyty pod pomnikami: Małego Powstańca, Jana Kilińskiego, Syrenki, Napoleona Bonapartego, Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza. Na koniec jak zwykle odpoczynek w Ogrodzie Saskim i tradycyjna próba kąpieli w ?naszej? fontannie. Najbliższa parada za rok. Znów tam będziemy.
Dni Ziemi
W dniu 5 maja odbyła się w szkole akademia z okazji Dnia Ziemi, podczas której nagrodzono laureatów konkursów ekologicznych. W uroczystości przygotowały klasy: Ic, IIIa, IVa i zespół instrumentalny Flażograjki. Ciekawostką było to, że scenariusz akademii opracowały 2 dziewczynki z klasy IV a -Magda Sośnica i Wiktoria Wójcik. Pani Ziemia uczennica kl. IVa Aleksandra Hanusiak miała piękny kolorowy strój ozdobiony surowcami wtórnymi własnego projektu. Zespół instrumentalny wykonał kilka wiosennych utworków na flażoletach. Były to np. ?Żabki, Kwiatki Bratki", "Co może mały człowiek" i "Pomaluję cały świat?. Klasy Ic i III a pięknie zaśpiewały piosenki "Ekoskrzat" i "Posprzątajmy świat".
Podczas akademii rozdano także nagrody za konkursy i tak:
w kategorii klas I-III nagrody za Eko-Gazetkę otrzymały klasy:
I miejsce 2 klasy- IIb i IIIa
II miejsce klasa IIIc.
w konkursie to Eko-Poster :
I miejsce otrzymali: Konrad Fijałkowski kl.Ic , Aleksander Sadkowski i Mateusz Wincencik IIIa.
II miejsce zajał: Kamil Drogoś kl.Ic
III miejsce zajęli: Browarski Bartosz kl.I c , Matylda Borkowska Ic oraz Michał Konfederak kl. Ic.
Uroczystości 3 maja w naszej szkole
4 maja w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja. Pan Dyrektor przygotował prezentację, która przybliżyła zgromadzonym znaczenie pierwszej konstytucji w Europie, jak również istotę III powstania śląskiego, które wybuchło w nocy z 2 na 3 maja 1921r. Uroczystość uświetniły wiersze i tańce z końca XVIII wieku w wykonaniu członków kółka historycznego i tanecznego. Podczas akademii zostały wręczone nagrody za udział w konkursach polonistycznych i historycznych.
Pamięci Jana Pawła II
Z okazji przypadającej 1 maja beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświecony osobie Papieża Jana Pawła II.
Klasa V c wraz z katechetami przygotowała montaż słowny oraz prezentację multimedialną, przypominającą życie oraz dokonania Ojca Świętego. W ten sposób uczciliśmy pamięć o Polaku, który został nazwany Janem Pawłem Wielkim oraz Papieżem Uśmiechu.
Z tej okazji odbyły się także dwa konkursy. Dla klas młodszych plastyczny, a dla klas starszych konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody i niespodzianki.
W konkursie plastycznym:
I miejsce zdobyli: Jakub Delong kl. I, Kamila Jochlik kl. II, Barbara Bryła kl. III
II miejsce: Martyna Kordys kl. I, Aleksandra Rzycka kl. II, Edyta Lachowiecka kl. III
III miejsce Gabriela Przekaza kl. I, Justyna Mularczyk kl. II, Julia Buczak kl. III.
W konkursie wiedzy:
I miejsce : Kinga Janas Kl. VI
II miejsce : Jan Bryła kl. V, Tomasz Bartczak Kl. IV,
III miejsce : Natalia Wróbel kl. V , Wenecja Majewska Kl. V
Chcesz zobaczyć więcej - kliknij poniżej
Wszędołaz Powstańczy
Dzień Przedszkolaka
W dniach 13 i 14 kwietnia 2011r. w naszej szkole gościły przedszkolaki z sąsiadujących przedszkoli nr 2, 18 i 30. Czekało na nich przedstawienie pt."O Śnieżynce, która nie stopniała", występy Flażograjek, popisy recytatorskie i występy taneczne. Goście z zaciekawieniem zapoznali się z naszą szkołą. Wszyscy byli zachwyceni tym jak wiele się w niej dzieje i jak się zmienia z każdym rokiem. Przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych. Wspólnie z trzecioklasistami wykonali prace plastyczne i dumni wrócili z nimi do przedszkola. Wielkie wrażenie zrobiła na nich nasza Bawilandia, do której zostali zaproszeni ponownie w najbliższym czasie. Przedszkolaki spotkały swoich starszych kolegów i wspaniale się czuły w szkole. Wszyscy zadeklarowali, że wrócą tutaj we wrześniu.
Wydarzenia
"Pan Twardowski" w Operze Śląskiej
Już po sprawdzianie
Świąteczny kiermasz
Fox 2011
Na początku marca w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego FOX 2011. W konkursie, który organizowany jest pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wzięli udział uczniowie klas III ? kategoria ?kittens? i uczniowie klas V ? kategoria ?bunnies?. Oprócz pytań do lektur: ?The Tin Soldier? i ?Peter Pan? trzeba było odpowiedzieć na różne pytania dotyczące gramatyki i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy starali się jak najlepiej rozwiązać zadania, chociaż niektóre były dosyć trudne.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy doskonałych wyników!!
Dzień Przedszkolaka
Na sportowo z klasą 5d
Konkurs Przyrodniczy "Świetlik"
Sing & Dance
Dnia 17.03 w naszej świetlicy szkolnej odbył się konkurs wokalno-taneczny ?SING & DANCE?. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich popisywali się swoimi umiejętnościami przed swoimi kolegami i koleżankami, którzy po występach zamienili się w surowych jurorów. Pierwsze miejsce zdobyła Marta Jakimko, drugie- Michał Madeja, trzecie-duet: Bartosz Żabiński i Konrad Fijałkowski oraz wyróżnienie-Kamila Niedźwiedź. Gościnnie wystąpiły również absolwentki naszej świetlicy ? cheerleaderki z klasy 4c.
Wspomnień czar...
Żywa lekcja przyrody
Szkolne Walentynki
na dole fiołki,
a my się kochamy
jak dwa aniołki!
Kopernikiada 2011 - zakończona
Konkurs Mam Talent
II Szkolna edycja konkursu "Mam Talent" rozstrzygnięta. W piątek 18 lutego podczas Finału Kopernikiady 2011 zaprezentowała się 10 finalistów konkursu:- Sebastian Kuchniak z klasy IIc - piosenka
- Basia Bryła z klasy IIIc - deklamacja wiersza
- Martyna Charłampowicz z klasy IIa - taniec
- Jakub Delong z klasy Ib = rysunek
- Martyna i Natalia Sznajder z klasy IVa - piosenka
- Aneta Synecka z klasy Vb - flażolet
- Mikołaj Seńczuk z klasy Vc - keyboard
- Wirginia Matusik z klasy VIc - balet
- Zespół "Nutki Kopernika" - piosenka
- Zespół GB Remix - taniec
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Dwa głosowania (klasy 1-3 i klasy 4-6) wyłoniły zwycięzcę i tak...
Statuetkę i tytuł "Super Talencik" zdobyła Martyna Charłampowicz
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję.
Pasowanie na czytelnika
W dniu 10 lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyła się wielka uroczystość. Uczniowie klas I zostali przyjęci do grona czytelników. Spotkanie zostało przygotowane przez panią Ewę Rutkowską wraz z uczestnikami kółka bibliotecznego. Wcielili się oni w postacie z bajek i zachęcali swoich młodszych kolegów do czytania książek. Zaznajomili ich również ze sposobem korzystania z biblioteki i jej regulaminem.
Na spotkanie w bibliotece uczniowie przyszli wraz ze swoimi wychowawcami panią Ewą Mistalską, panią Bernadetą Nowak, panią Jolantą Binkofską. Po zobaczeniu przedstawienia, złożeniu przysięgi wzorowego czytelnika, pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy a potem wypożyczyli swoje pierwsze książki. Na zakończenie zostały zaproszone do częstego odwiedzania biblioteki słowami krótkiego wierszyka:
Dziś żegnamy się już z Wami,
Zawsze chętnie zapraszamy.
Zawsze chętnie Was widzimy
W bibliotece wciąż siedzimy.
Turniej Siatkarski
Goście z Projektu Socrates Comenius
Półkolonie zimowe
Zabawa Karnawałowa
II Nocny Maraton Filmów Historycznych
W nocy z 14 na 15 stycznia w naszej szkole odbył się drugi nocny maraton filmów historycznych. Pod okiem pani Justyny Bałaga i pani Żanety Kiedos, 27 uczniów przeżyło niezapomniane chwile z historią. W seansie wzięli udział członkowie Kółka Historycznego, ale także nasi absolwenci. Atmosfera była bardzo przyjemna i wesoła. Imprezę rozpoczęły małe zawody, które sprawdziły znajomość historii i języka polskiego na poziomie klas IV-VI. W grach i zabawach wzięły udział dwie drużyny, które ex aequo zajęły I miejsce. Następnie zjedliśmy pizzę i oglądaliśmy filmy. O 6 rano nasze kochane nauczycielki obudziły nas i musieliśmy się zabrać do sprzątania. Po takiej wspaniałej nocy marzyliśmy tylko o spaniu. Dziękujemy za zorganizowanie Drugiego Maratonu i z utęsknieniem czekamy na trzeci!
Karolina Rybicka
Warsztaty w Operze Śląskiej
Dnia 11 stycznia 2011r. pod opieką pani Żanety Kiedos po raz kolejny wybraliśmy się na warsztaty odbywające się w Operze Śląskiej. Tym razem tematem zajęć był balet. Warsztaty prowadziła jak zwykle pani Ewa Blaut, a pomagali jej w tym: choreograf Opery Śląskiej pan Henryk Konwiński, oraz kierownik baletu pani Olga Kozimala-Kliś. Prowadzący opowiedzieli nam o balecie i szkole baletowej. Następnie oglądaliśmy fragmenty przedstawienia zatytułowanego "Romeo i Julia", w wykonaniu młodych tancerzy. Po przedstawieniu sami próbowaliśmy wykonać kilka figur baletowych. Na koniec ponownie rozmawialiśmy o tańcu. Po raz kolejny przekonałem się, że warto wybierać się na takie zajęcia.
Jakub Huk
WOŚP zagrała w naszej szkole
10 stycznia 2011 roku w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
327zł - taką kwotę zebrano w naszej szkole
podczas 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu
dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Szkolnym wolontariuszom i hojnym darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Spotkanie przy opłatku
20 grudnia 2010r. miłośnicy historii przygotowali ?spotkanie przy opłatku?. Było to niezwykle uroczyste popołudnie spędzone w miłej i serdecznej atmosferze. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli również byli członkowie kółka historycznego, co nas niezmiernie ucieszyło. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, świątecznych życzeń i opłatka. Wigilijna uroczystość była okazją, by powspominać miniony czas i porozmawiać o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.
Wigilii to czas
W ostatni dzień roku 2010, 22 grudnia, w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. W gronie kolegów, koleżanek i nauczycieli, wychowawców - wszyscy składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy, niektórym nawet dzieciątko już do szkoły przyniosło prezenty. Oby tak radosny i szczęśliwy był cały nadchodzący rok.
Biblioteczna wigilia
Strachy i Straszydła
Spotkanie przy Choince
16 grudnia, odbyło się w naszej szkole tradycyjne "Spotkanie przy choince". W nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas: Zespół Taneczny GB Remix, zespół ze świetlicy Arka Noego, zespoły wokalne: "Nutki Kopernika" i zespół "Pozytywki" z MDK w Bytomiu, oraz "Flażograjki". Wspaniałe jasełka przygotowali uczniowie klas III pod kierunkiem pani Michaliny Kazior. Nie zabrakło także najważniejszego - czyli wspólnego kolędowania. Nad całością czuwała niezastąpiona pani Barbara Rajfur i pan Adam Jabłoński. Zespołami wokalnymi opiekuje się pani Edyta Szymańska, "Flażograjkami", pani Ewa Wróblewska. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie tej wspaniałej imprezy. Uczniom, którzy pokazali jak liczne posiadają talenty i rodzicom, którzy tak licznie przybyli i razem z artystami stworzyli wspaniały, magiczny klimat.
Dni Kultury Śląskiej
Andrzejki w naszej szkole
Pierwszy Quiz Historyczny
Na ostatnich zajęciach kółka historycznego odbył się pierwszy Quiz wiedzy historycznej. W grach i zabawach, które sprawdziły znajomość historii na poziomie klas IV-VI wzięły udział cztery drużyny: Magów, Goblinów, Krasnali i Farmerów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ?Krasnali? w składzie: Patrycja Pikulska, Julia Kozłowska, Konrad Tekiela, Jakub Huk i Mikołaj Nowak. Zasłużone 5 z historii powędrowały już do dzienników!
Gratulujemy!
Święto Pluszowego Misia
Dnia 25 listopada wszyscy świętujemy Dzień Pluszowego Misia, gdyż jest to najlepszy przyjaciel dziecka. A i wielu dorosłych wciąż nie rozstaje się z towarzyszem z dzieciństwa.
W naszej szkolnej bibliotece jak co roku uczciliśmy ten dzień. Spotkaliśmy się na integracyjnej imprezie. Wraz z uczniami naszej szkoły w zabawie uczestniczyły dzieci Zespołu Terapeutycznego działającego w naszej szkole jak również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6. Uczestnicy brali udział w pokazie filmu, odgadywali zagadki, kolorowali i układali misia, wraz z panem Bartkiem Zbączyniakiem śpiewali piosenki o misiach oraz brali udział w zabawach ruchowych. Każdy z uczestników nagradzany był za swe osiągnięcia ?małym, słodkim co-nie-co?. Na zakończenie odśpiewaliśmy Misiom ?Sto lat? i każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.
Zabawa została przygotowana przy udziale kółka bibliotecznego. Uczniowie Martyna Sroczyńska, Marta Wikarek oraz Dominik Werenc wcielili się w postacie Misia. Pomagali oni w prowadzeniu całej imprezy: śpiewali wspólnie z uczestnikami piosenki, bawili się, pomagali kolorować i eksponować prace uczniów a za świetną zabawę wręczali słodkości.
Misiowe spotkanie
Bytomska Olimpiada Języka Angielskiego
Głosuj na nasz filmik - RECykling
Firma Tesco Polska już od ośmiu lat jest organizatorem ogólnopolskiego programu Tesco dla Szkół, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Od dwóch lat program Tesco dla Szkół ukierunkowany jest na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży oraz ich aktywizację poprzez promocję postaw obywatelskich. W tym roku firma zorganizowała konkurs "Ekomania Filmowania". Uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Celta, Mikołaj Falba, Maciej Kasprzyk, Eliasz Kopaczewski i Dawid Jarosz - pod kierunkiem pani Justyny Suchy Pinocy - przygotowali swój ekologiczny film na ten konkurs.
Muzeum Najmniejszych Książek Świata
W dniu 19 listopada 2010 roku uczniowie z kółka bibliotecznego uczestniczyli w wycieczce. Wybraliśmy się do Muzeum Najmniejszych Książek Świata, które znajduje się w Katowicach- Piotrowicach. Zapoznaliśmy się z ekspozycją miniaturowych książek wykonanych przez Zygmunta Szkocnego. Z historią wystawy zapoznał nas syn twórcy książek. Każda z miniatur książkowych umieszczona jest na odpowiednim postumencie dostosowanym kształtem do tematyki książki, wykonanym z drewna, metalu, węgla itd. Wszystkie książki nas zachwyciły swoim rozmiarem np. format 3x4mm, 40 stron, 750 liter lub ?Alfabet łaciński? o wymiarze 0,8x 1 mm. Byliśmy pełni podziwu dla Twórcy.
Następnie pojechaliśmy do Mysłowic, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa. Zobaczyliśmy historyczne samochody strażackie, sikawki, ubiory, mundury oraz wiele innych ciekawostek.
Po tak pełnym wrażeń dniu wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w Mc Donaldzie a następnie cali i zdrowi wróciliśmy do Bytomia.
Konkursy międzyszkolne - nagrody rozdane
W październiku i listopadzie uczniowie z bytomskich szkół podstawowych mogli uczestniczyć w dwóch międzyszkolnych konkursach zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu.
Pierwszy z nich to Konkurs Poetycko - Plastyczny ?Jesienne inspiracje?. Zdolni ochotnicy mieli za zadanie napisać wiersz o tematyce jesiennej i wkomponować go w pracę plastyczną z suszonych darów jesieni. W konkursie wzięło udział aż 119 uczniów z 21 szkół.
Z kolei w drugim Konkursie Historyczno ? Polonistycznym upamiętniającym 600 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem najlepsi uczniowie z siedmiu szkół pisali test ?Bytomskie zmagania z Grunwaldem?, w którym musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale i kunsztem pisarskim. Jednym z zadań było np. wypowiedzenie w liście wojny królowi polskiemu przez mistrza zakonu krzyżackiego. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.
Finał nastąpił 23 listopada 2010 r., kiedy to laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 4 na uroczyste rozdanie nagród. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki.
Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru ?Nutki Kopernika?, zaproszeni goście mogli także obejrzeć niesamowity film Bagińskiego opowiadający historię Polski w ciągu zaledwie ośmiu minut.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Akademia z okazji Dnia Niepodległości
10 listopada, w związku z 92 rocznicą odzyskania przez Polskę, po 123 latach niewoli, niepodległego wolnego państwa, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na nietypową lekcję historii.
W tym roku, aby przybliżyć tamte wydarzenia został przygotowany teatrzyk kukiełkowy, w którym wystąpiły: Polska, Rosja, Austria i Prusy, Piłsudski, ułan i Mickiewicz oraz nauczycielka i dwoje dzieci. Popisy kukiełek uświetnił szkolny chór ?Nutki Kopernika? śpiewając z tej okazji patriotyczne pieśni: ?Ułani?, ?Piechota?, ?Marsz Pierwszej Brygady?.
11 listopada
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości. Późna godzina, ciemności i chłód, nie odstraszyły nas od spotkania na rynku gdzie odbyła się główna część uroczystości. Po wysłuchaniu przemówienia prezydenta miasta obejrzeliśmy musztrę paradną orkiestry, defiladę oddziałów wojska i straży miejskiej.
Cieszy nas, że tak wiele znajomych twarzy dzieci i rodziców naszej szkoły spotkaliśmy tego wieczora.
Olimpijscy Bogowie w 4
Na ostatnich zajęciach historii klasy 5b i 5c zawitali znani greccy celebryści. Wśród gwiazd Olimpu gościliśmy potężnego Zeusa z Herą, Posejdona, Hadesa, piękną Afrodytę z Hefajstosem, Hestię, Nike, Aresa, Artemidę oraz Hermesa. W natłoku codziennych zajęć wolną chwilę wygospodarowała dla nas również Hekate z Korą oraz sławny Perseusz z Asklepiosem.
Ku czci bogini Hery, uczennica klasy 5c ? Agata Pindral napisała wiersz.
?Hera?
Jestem żoną króla.
Panią na Olimpie ? to taka góra.
Żeby było ciekawie,
mój rydwan zaprzężony jest w pawie.
Mam do wypełnienia ważne zadanie.
I do póki sił mi w rękach stanie,
strzec będę waszej miłości,
a przede wszystkim małżeńskiej miłości.
Poniżej kilka zdjęć z tej niezapomnianej lekcji historii.
Klasa 5b
Klasa 5c
Pasowanie na pierwszaka
Wizyta w Operze Śląskiej
Dnia 19 października po południu wyszliśmy do Opery Śląskiej na lekcję teatralną. Poznaliśmy historię sztuki operowej od samych jej początków, aż do dzisiaj. Dowiedzieliśmy się również wiele o historii budynku opery przy ulicy Moniuszki. Uczniowie naszej szkoły z klas IV i V zwiedzili część opery, między innymi: salę baletową, pokój dla orkiestry. Atrakcji było sporo. Podziwialiśmy także architekturę budowli i jej wystrój. Zajęcia prowadził dyrektor Opery Śląskiej Tadeusz Serafin oraz Ewa Blaut.
Wszyscy uczniowie mogą chodzić na zajęcia do opery co miesiąc we wtorki.
ZAPRASZAMY!
Patryk Kujawiński Vc
Akcja "Podaruj znicz na kresy"
W imieniu Koła Śląskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły za znicze podarowane na Kresy. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy ponad 120 zniczy, które zapłoną 1 listopada na opuszczonych polskich grobach wielu zapomnianych nekropolii, znajdujących się na terenie Drohobycza, Borysławia, Stryja, Truskawca, Medenic, polskich wsi Łanowice i Biskowice w okolicach Sambora oraz innych miejscowości powiatu drohobyckiego na Ukrainie.
Zachowanie pamięci o naszych przodkach to rzecz niezbędna do zachowania narodowej tożsamości Polaków zamieszkałych na Ziemi Drohobyckiej, a groby Polaków i polskie nekropolie na Kresach stanowią niezaprzeczalny element historii, świadczą o polskiej tradycji tych ziem. Za to wsparcie serdecznie Wam wszystkim dziękuję!
Ewa Błasiak
Szkolna dyskoteka
Dzień Edukacji Narodowej
Już znamy skład Samorządu Uczniowskiego!!!
kliknij poniżej
Spotkanie z podróżnikiem Pawłem Brzenczkiem
We wtorek, 12 października o godzinie 17:00, w świetlicy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu uczniowie kółka przyrodniczego uczestniczyli w spotkaniu Pt. ?Azja w górę i w dół? z podróżnikiem Pawłem Brzenczkiem. ?Azja w górę i dół? było to spotkanie filmowe ze wspomnieniami z półrocznej tułaczej podróży po dalekich, azjatyckich krajach. Uczestnicy spotkania, wraz z prowadzącym przenieśli się, wiele ciekawych miejsc: poznali Syberię Koleją Transsyberyjską, zobaczyli konie na mongolskim stepem, himalajskie szczyty i kambodżańsko-laotańską granicę.
Jesienna wizyta u przyjaciół we Vsetinie
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie do udziału w Międzynarodowych zawodach "Maly Atleta", które zorganizowała zaprzyjaźniona szkoła Ohrada we Vsetinie w Republice Czeskiej. Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych uczestniczyli w czwórboju: sprint, rzut piłką palantową, skok w dal oraz bieg przełajowy na 400 metrów. Wróciliśmy z dwoma medalami. Karol Jagoda wywalczył złoto, a Julia Muc brąz w swoich kategoriach wiekowych(Jeżeli chcesz zobaczyć pełne wyniki - kliknij na obrazek sportowca).
Dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z Ohrady wybraliśmy się również na wycieczkę w góry, gdzie ? nielegalnie? wielokrotnie przekraczaliśmy granicę Czesko- Słowacką. Wspaniała zabawa i sportowa rywalizacja będzie kontynuowana w Bytomiu. Już w maju oczekujemy na kolegów z Ohrady.
Noc z książycem
W ostatnią sobotę, czyli 18 września 2010 roku w Muzeum Górnośląskim odbyła się Międzynarodowa Noc z Księżycem. Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wielu wykładach, księżycowych warsztatach plastycznych oraz w Quizie przyrodniczym. Wielu zainteresował konkurs pt. ?Malowanie kosmicznych krajobrazów piaskiem na podświetlonym stole? oraz prezentacja programów komputerowych umożliwiających penetrację kosmosu. Każdy z uczestników zabawy dostał mały upominek w postaci widokówki z jednej z wystaw naszego bytomskiego muzeum.
Na pewno niejednego z Was zainteresuje kilka ciekawostek związanych z Księżycem, o których dowiedzieliśmy się podczas Międzynarodowej Nocy z Księżycem .
Czy wiedzieliście, że?
- W większości kultur Księżyc jest kobietą?
- Legendy wiążą istnienie wampirów i wilkołaków z Księżycem?
- Wilkołaki w trakcie pełni zyskują moc, a wampiry grasują każdej nocy?
- Pan Twardowski mieszka ciągle na Księżycu?
- Jeśli obetnie się włosy w fazie przyrastania Księżyca będą szybciej rosły?
Marcin Jarzyński
Akcja "Sprzątanie Świata" w naszej szkole
W piątek 17 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Hasło tegorocznej akcji to "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady".
Dla klas I-III zorganizowanana została specjalna pogadanka na temat ekologii, zaś starsze klasy wysprzątały ze śmieci teren wokół szkoły i w najbliższej okolicy. Zrobiły to ochoczo i z uśmiechem na ustach - co można zobaczyć na zdjęciach. Nie taki straszny śmieć jak glo malują...
Pokaz karate
Jak co roku, na początku września, sekcja karate tradycyjnego ogłasza zapisy na zajęcia, z tej okazji wychowankowie sekcji zaprezentowali swoje umiejętności przed uczniami naszej szkoły. Zajęcia sekcji odbywać się będą w każdy czwartek i środę o godzinie 16.45 w naszej szkole. Zebranie informacyjne w środę - 15 września o 16.15 w świetlicy szkolnej.
Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny 2010/2011. Uczniowie klas 2b (pod kierunkiem mgr Gabrieli Kulmaczewskiej) oraz 2c (pod kierunkiem mgr Marioli Kulczyckiej) przygotowali uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny. Były wiersze, piosenki oraz życzenia samych piątek i szóstek w dzienniku. Szczególnie gorąco powitaliśmy w progach naszej szkoły uczniów klas I.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej