Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Półkolonie w szkole

Półkolonie w naszej szkole odbywały się w okresie od 28.06. ? 02.07.2010r. W zajęciach uczestniczyło 71 uczniów. Dzieci miały zapewnione dwa posiłki śniadanie i obiad z podwieczorkiem.

Uczestnicy półkolonii brali udział w wielu wycieczkach tych dalszych np.: ZOO w Chorzowie, czy bliższych do Muzeum Górnośląskiego, Cetrum Rekreacji "Żyrafa" itp. Specjalnie dla naszych półkolonistów zostały zorganizowane zajęcia rekreacyjno sportowe w Parku Miejskim w Bytomiu oraz na sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych pogadankach a także wartsztatach medialnych pt."Jak powstaje film animowany".

polkolonie2010

Koniec roku szkolnego

Akademie kończące rok szkolny 2009/2010
Klasy 1-3
zakonczenie2010klasy13
Klasy 4-5
zakonczenie2010klasy45
Klasy 6
zakonczenie2010klasy6

Zakończenie roku szkolnego w świetlicy szkolnej

Za wzorowe przestrzeganie regulaminu świetlicy, aktywny udział oraz wielokrotne uczestnictwo w wielu konkursach międzyświetlicowych społeczność świetlicy przyznała tytuł Świetliczaka Roku  2009/2010 następującym wychowankom: Bartkowi Rzyckiemu, Ani Brózda, Oli Jurkowskiej, Kubie Romanowskiemu, Michałowi Muzyce, Marcie Frączek.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
swietlicakoniec20101

Romeo i Julia - dramat w trzech aktach

We wtorek 22 czerwca uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia dramatu Williama Shakespeare'a "Romeo i Julia" w reżyserii pani Justyny Bałagi i pani Żanety Kiedos. Stroje z epoki, fantastyczna scenografia, niesamowite tańce oraz brawurowa gra aktorska. Jednym słowem szóstka z plusem. Brawo!!!

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
roemoijuliauczniowie2010

VIII Biesiada Rodzinna 2010

19 czerwca (sobota) odbyła się już VIII Biesiada Rodzinna 2010. Mocnym punktem programu tegorocznego spotkania był Spektakl "Romeo i Julia" w wykonaniu uczniów naszej szkoły w reżyserii pani Justyny Bałagi i Żanety Kiedos. Oczywiście nie zabrakło "licytacji" prowadzonej przez pana Dyrektora, stoisk na których można było kupić "prawie" wszystko, loterii, gier sportowych na sali gimnastycznej, występów zespołów szkolnych: "Nutki Kopernika", "Małe Nutki Kopernika", "Flażograjki", "Cheerleaderki", a także zespołu ze świetlicy Arka Noego.  Mimo nie najlepszej prognozy - pogoda dopisała, stawili się także rodzice, uczniowie oraz "niezastąpieni" nauczyciele i pracownicy  "czwórki". Było super!!!! Wszystkim bardzo, ale to bardzo dziękujemy i zapraszamy już za rok!!!

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
biesiadarodzinna820010

"Święto Naszych Rodziców"

Od 1 lutego w naszej szkole uczniowie klasy I c w ramach udziału w projekcie ?Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy? uczestniczyli w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Annę Kużdżał w sali nr 14.

W dniu 28 maja na zakończenie zajęć odbył się pokaz umiejętności uczniowskich, który oglądali zaproszeni goście: p. Dyrektor, wychowawczyni klasy p. Mariola Kulczycka, rodzice i rodzeństwo. ?ŚWIĘTO NASZYCH RODZICÓW? było jednocześnie okazją do pożegnalnego spotkania przed wakacjami wieńczącego całoroczną pracę klasy. Przygotowania do pokazu prowadziły wspólnie wychowawca klasy p. Mariola Kulczycka oraz  prowadząca zajęcia p. Anna Kużdżał. Dzieci zaprezentowały szereg utworów poetyckich, piosenek oraz krótkie przedstawienie, którego bohaterem była rodzina. Rodzice otrzymali prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Dodatkową atrakcją dla gości była możliwość obejrzenia umiejętności zdobytych przez uczniów na zajęciach: Taniec Grzechotek ? wg pomysłu KLANZY z wykorzystaniem ekologicznych instrumentów, eksperyment naukowy zaprezentowany przez Mateusza Mamota, rozgrywki szachowe - dziecko kontra dorosły: w roli eksperta wystąpił Staś Witkowski ? rodziców reprezentowała mama Adasia Patschka. Niespodzianką dla wszystkich była prezentacja  bajki ?Kopciuszek? przez grupę  uczniów,  bez wcześniejszego przygotowania. Rodzice obserwowali przebieg przygotowań, samodzielny podział ról, dobór rekwizytów i wreszcie przedstawienie.

Obserwując dzieci  i rodziców widziałam szczęście tych pierwszych ? oni tworzyli, widziałam zdumienie tych drugich ? widzieli dzieci samodzielne w akcie tworzenia. Byliśmy wzruszeni.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe maskotki projektu oraz komplet szachów ekologicznych, które cieszyły się niesłabnącym  zainteresowaniem.  Dzieci przez cały okres trwania zajęć chętnie uczestniczyły w spotkaniach i były otwarte na -jak się okazało - ciekawe dla nich propozycje. Przypominamy, iż ?głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego dzieci rozpoczynających  naukę szkolną odbywa się poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera? - więcej informacji o projekcie i jego przebiegu na stronie www. pierwszaki.pl

Już wkrótce wszystkie pomoce, z którymi dzieci pracują w ramach projektu zostaną przekazane p. Bernadecie Nowak ? wychowawczyni kolejnej pierwszej klasy wytypowanej od września do kontynuacji ?Pierwszych uczniowskich doświadczeń drogą do wiedzy?.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej - kliknij poniżej
pierwszekrokikoniec2010

Dzień Dziecka 2010r.

serceSzkolny Klub Ekologiczny "Ekuś" przy SP Nr 4 w Bytomiu zorganizował akcję na rzecz dzieci i młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Bytomiu i Edterka. Pozyskane fundusze ze sprzedaży ofiarowanych przez dzieci produktów podczas dyskoteki szkolnej, oraz zbiórek w szkole i podczas wywiadówki zostały przekazane na zakup słodyczy oraz jako wpłata na konto fundacji na rehabilitację dzieci.
S.K.E "Ekuś" serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i ich rodzicom, za wrażliwość i okazane serce!!! Szczególnie chcemy podziękować uczniom, którzy zorganizowali tę akcję: braciom Dawidowi Sewiło z klasy VB i Krystianowi Sewiło z klasy IVa, Martynie Sroczyńskiej z klasy Vb, Szymonowi Witkowskiemu z klasy Vb i Pawłowi Lempie z klasy Vb.

Koncert Filharmonii


W czwartek - 27 maja - w naszej szkole po raz kolejny można było posłuchać utwory muzyki klasycznej w wykonaniu artystów Filharmonii Ślaskiej z Katowic. Tym razem uczniowie mogli zapoznać się z różnymi rodzajami fletów, posłuchać przepięknych utworów Saint Seans'a w opracowaniu na wiolonczelę. Dowiedzieli się także, co w muzyce nazywamy rondem, a co wariacją.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
filharmoniaflet2010

Akcja "Owoce w szkole"

owocewszkole20102Akcja ?Owoce w szkole? dobiega końca. Uczniom trudno będzie to zaakceptować, polubili  zdrowe dodatki do śniadań (soki, jabłka, rzodkiewki,  marchewkę i ogórki). Dorośli obserwują zmiany w nawykach żywieniowych dzieci, np. wśród uczniów klas trzecich niemal połowa deklaruje ograniczanie  spożywania chipsów oraz słodyczy. Wielu uczniów klas starszych miało możliwość częściowego uczestnictwa w akcji  - byli częstowani owocami  i warzywami przez młodsze rodzeństwo ? chcą, aby takie akcje jak obecna obejmowały również starszych uczniów.

W szkole zarówno w czasie lekcji jak i zajęć świetlicowych przeprowadziliśmy sporo działań wspierających akcję ?Owoce w szkole?  i tym samym, umacnialiśmy świadome wybory uczniów między tym co zdrową żywnością jest, a tym co zdrowia nie przynosi wcale.

Dzień Europy

18 maja b.r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Podczas uroczystego spotkania uczniowie zobaczyli przedstawienie: "Little Red Riding Hood" czyli Czerwonego Kapturka w wykonaniu uczniów klasy Va, usłyszeli piosenkę Lenki :?The Show? oraz posłuchali ciekawostek dotyczących języków obcych. Mieli również okazję wziąć udział w quizie j. angielskiego, a także rozszyfrować łamigłówki dotyczące znanych miejsc, budowli i ludzi Wielkiej Brytanii. Nastąpiło także podsumowanie licznych konkursów oraz wręczenie nagród.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
dzieneuropejski20102

Mini Drama Festival 2010

14 maja w naszej szkole odbył się już II Bytomski Przegląd Teatrzyków w j. angielskim: ?Mini Drama Festival 2010?. Gościliśmy uczniów zarówno klas I-III jak i IV-VI bytomskich szkół podstawowych.

Wykonawcy popisywali się znajomością  języka angielskiego, oraz wspaniałymi zdolnościami aktorskimi. Wraz z opiekunami przygotowali piękne stroje i scenografię, a w krótkich przerwach pomiędzy prezentacją poszczególnych występów, ochotnicy brali udział w quizie języka angielskiego.

Zobaczyliśmy między innymi: ?Little Red Riding Hood? w wykonaniu uczniów klas I-III i nowoczesną wersję tej historii przygotowaną przez uczniów klas starszych, a także ?Goldilocks?, ?Hide and seek? oraz ?Snow White?.

Jury przyznało I miejsce ex aequo uczniom naszej szkoły, którzy zaprezentowali ?Little Red Riding Hood? oraz uczniom Szkoły Podstawowej Nr 45 za przedstawienie pt: ?Snow White? . Gratulacje!

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
angielskiteatrzykwilk2010

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

znakdrogowyW dniu 13 maja 2010 roku uczniowie klasy 3c i 6b przedstawili apel dotyczący bezpiczeństwa na drodze. Uczniowie klasy 3c zaprezentowali wiersze o bezpieczeństwie oraz zasady zachowania na drodze, a także zaśpiewali piosenki ?O ruchu drogowym? i ?Sto uśmiechów na minutę?. Uczniowie klasy 6b przedstawili obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru i rowerzysty, zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Opowiedzieli o czym należy pamiętać i co należy zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową. Przypomnieli  najważniejsze zasady: zasadę prawej ręki, prędkości bezpiecznej, szczególnej ostrożności oraz ograniczonego zaufania. Zaprezentowali wiersz ?Jadą rowery?, a także pokazali pozycję bezpieczną, sprawdzanie tętna, sposoby unieruchomienia kończyn i opatrywania ran.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bezpieczenstwo201023

Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstutucji 3 Maja

5 maja 2010r. w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia z 1791r. przybliżone zostały nam w sposób nowoczesny, gdyż chłopcy z klasy 6c zarapowali definicje tego wydarzenia. Akademia była bardzo udana.

Karolina Rybicka
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
3majaakademia2010

Parada Schumana - znowu z nami

Kolejna Parada Schumana przeszła 8 maja ulicami Warszawy. W największym w Unii Europejskiej wydarzeniu, z okazji Dnia Europy, udział wzięło około dziesięciu tysięcy osób z kilkunastu krajów członkowskich. W Paradzie spotkali się ludzie różnych zawodów, młodsi i starsi, reprezentanci odległych regionów Polski i innych krajów UE, o odmiennych przekonaniach i poglądach. Łączyła ich chęć wyrażenia poparcia dla idei integracji europejskiej. Jak zwykle nie zabrakło licznej reprezentacji naszego miasta. Uczniowie naszej szkoły od trzech lat uczestniczą również w paradzie. Na jej zakończenie sprawdzamy zawsze wodę w pobliskiej fontannie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej - kliknij poniżej
schuman2010

III Edycja Konkursu "Godło, Barwa i Hymn"

Już po raz trzeci uczniowie bytomskich szkół zmierzyli się w konkursie ?Godło, barwa i hymn w historii?. Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 4 został  objęty patronatem Prezydenta Bytomia pana Piotra Koja. Młodzi historycy zmierzyli się z pytaniami które i nam, osobom dorosłym sprawiłyby wiele trudności. Na jakiej monecie pojawia się po raz pierwszy symbol orła, co oznacza tajemnicze słowo ?tarabany? w ostatniej zwrotce Mazurka Dąbrowskiego czy jak wyglądała polska bandera wojenna w XVII wieku to pytania, na które uczniowie bytomskich podstawówek doskonale znają odpowiedzi. Konkurs organizowany w maju wpisuje się w kalendarz obchodów święta flagi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu: I miejsce - Piotr Olesiak- SP 45, II miejsce Karolina Szczesiak SP 43 i miejsce III-Natalia Daniel ?SP 3. Nasi uczniowie w osobach Maciej Luks, Michał Brózda oraz Marcin Szumal znaleźli się zaraz za zwycięską trójką. Im też gratulujemy.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
godlohymnbarwa2010

40 rocznica Dni Ziemi

W dniu 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji 40 rocznicy Dni Ziemi, który przygotowali uczniowie klasy 3b i 6c oraz uczniowie kółka przyrodniczego. Tematem przewodnim obchodów była "Bioróżnorodność". Podczas akademii rozdano nagrody w wielu konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi w tym: konkurs plastyczny dla klas I-III, konkurs literacki zatytułowany "Rymowanki ekologiczne" oraz oraz konkursy przeprowadzone przez klub Ekologiczny Ekuś.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
dniziemiakadaemia2010

Miejskie obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja o 15.00, złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Wolności rozpoczęły  się oficjalne uroczystości dla uczczenia 219. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 89. rocznicy III Powstania Śląskiego. Po raz kolejny poczet sztandarowy naszej szkoły godnie reprezentował społeczność czwórki. Po przemówieniu prezydenta miasta byliśmy świadkami elementów musztry kompani reprezentacyjnej oraz popisu umiejętności orkiestry wojskowej. Jak zawsze, pogoda nie zniechęciła bytomian do świętowania.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
3majauroczmirjskie2010

Majowe Świętowanie

konstyucja2010
Już po raz trzeci mieszkańcy Bytomia wspólnie świętowali Dzień Flagi. Chętnych do układania flagi w tym roku było zdecydowanie więcej bowiem organizatorom zabrakło białych i czerwonych peleryn. 900 osobowa biało-czerwona flaga rozkwitła na naszym rynku. Pośród kolorowych postaci byli również nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
swietoflagi2010

Koncert Filharmonii


29 kwietnia (czwartek) odbył  się w naszej szkole koncert muzyków z Filharmonii Śląskiej. Tym razem zaprezentowali niezwykły instrument jakim jest harfa. Jak dowiedzieliśmy się jest to jeden z najstarszych instrumentów na świecie i powstał około 7 tyś. lat temu. Na nim właśnie grał biblijny król Dawid. Jednym z najpiękniejszych utworów na ten instrument jest preludium J.S.Bacha.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
harfa2010filharmonia

Sprawdzian Trzecioklasisty

trzecioklasity2010
W dniu 14 kwietnia uczniowie naszych klas III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty. Sprawdziany już dawno ocenione ale może warto zobaczyć jak wyglądały zadania z którymi musiały poradzić sobie nasze 10--latki. Przecież za rok piszą aktualne klasy II. Arkusze sprawdzianu i odpowiedzi pod linkiem: http://www.sprawdzian.operon.pl/oskt/index.php?c=arkusze lub kliknij na baner

Sprawdzian po klasie 6

Wczoraj uczniowie klas VI napisali pierwszy ważny sprawdzian w swoim życiu. Ich zdaniem nie był  zbyt trudny i dali sobie z nim radę. Jak było naprawdę? Musimy poczekać. Wyniki sprawdzianu będą w szkole dopiero w połowie czerwca. Już dziś jednak możecie sprawdzić jak napisaliście porównując zapamiętane wyniki i działania z prawidłowymi odpowiedziami.

Pytania 2010 Odpowiedź 2010
pdf pdf3
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
poklasie6sparwdzian

Moje spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

Dnia 9 kwietnia 2010r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs czytelniczy pt. "Moje spotkanie z Kubusiem Puchatkiem". Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. 3. Udział wzięło 5 szkół: SP3, SP4, SP6, SP46 i Szkoła Społeczna. Każda szkoła reprezentowana była przez 2-ch uczniów, uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 20 zadań. Pierwsze miejsce zdobył uczeń Szkoły Społecznej Kapała Szymon, drugie miejsce zdobyła uczennica SP3 Gluza Natalia, trzecie miejsce zdobył uczeń Szkoły Społecznej Musil Tymoteusz. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, książki, drobne upominki. Organizatorami konkursu były nauczycielki SP4 p. Weronika Niemiec i p. Jolanta Binkofska.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
konkursczytelniczy20103kl

Rekolekcje szkolne

rekolekcje2010
W tym roku Rekolekcje szkole odbywały się w dniach od 29 do 31 marca. Tematem przewodnim rekolekcji był "krzyż" - jego symbolika, znaczenie i wartość. Podczas rekolekcji mieliśmy możliwość uczestniczenia w przedstawieniu pasyjnym i drodze krzyżowej. Przystapiliśmy do sakramentu spowiedzi oraz wzięliśmy udział  - już z czystymi sercami - w Mszy św. podsumowującej rekolekcje, które prowadził dla nas ksiądz probosz parafi Świętej Trójcy Dariusz Grzeszczak.

Cyberiadek 2010

30 marca 2010r. odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Komputerowych ?CYBERIADEK?. W konkursie wzięło udział prawie 40 uczniów z 6 szkół naszego miasta (byli to uczniowie klas IV-VI). Zadaniem uczestników "Cyberiadka" było jak najlepiej rozwiązać bardzo trudny test, a następnie 10 najlepszych zaprezentowała swoje umiejętności wyszukiwania informacji w sieci Internet i w tworzeniu prezentacji. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

Lp Imię i nazwisko Nr szkoły Klasa Miejsce
1. Grzegorz BRYK SP Nr 5 V I
2. Aneta PIETROŃ SP Nr 28 VI II
3. Mateusz ENGLOT SP Nr 5 VI III
4. Daniel Bensz SP Nr 28 VI IV
5. Mikołaj Falba SP Nr 4 IV V
6. Łukasz Redlak SP Nr 21 VI VI
7. Wojciech Środa SP Nr 4 VI VII
8. Krzysztof Lisiecki SP Nr 5 VI VIII
9. Szymon Zasgórnik SP Nr 23 VI IX
10. Alicja Szemalikowska SP Nr 4 VI X

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
cyberiadek20101


CyberPaintek 2010

30 marca 2010r. w naszej szkole odbył sie V Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "CyperPaintek". Zadaniem uczestników konkursu było napisanie (najlepiej bezbłędnie testu), a następnie narysowanie w programie "Paint" - wiosny. Młodzi informatycy (konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III) wykazali się dużą wiedzą i sporymi umiejętnościami, jednak jak to bywa podczas konkursu wybrać trzeba było najlepszych. I tak:

I miejsce zajął: Grzegorz Janysek - uczeń SP Nr 4
II miejsce zajęł: Szymon Bącik - uczeń SP Nr 4
III miejsce zajęła: Joanna Żaba - uczennica SP Nr 36

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
cyberpaintek20101

Wykład "Znaczenie czasu w historii"

19 marca 2010 r. naszą szkołę odwiedził prof. UŚ dr hab. Antoni Barciak. Po długim i trudnym wstępie profesor przekonał się, że jesteśmy zdolną młodzieżą i nabrał do nas trochę zaufania. Gdy nasz gość włączył rzutnik, wszyscy poczuliśmy się jak we własnej skórze i zaczęliśmy twórczą dyskusję na temat czasu, który był tematem naszego spotkania. Pan profesor starał się nam to wyjaśnić w jak najprostszy sposób, co było nie lada wyzwaniem, ponieważ nigdy nie uczył w szkole podstawowej. Na szczęście nawiązaliśmy wspólny język i po kilku godzinach wyszliśmy z sali pełni nowych doświadczeń  oraz informacji na temat średniowiecza.

Karolina Rybicka 6b
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
wykladhistoria2010

Spotkanie z muzyką Chopina


23 marca odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z muzyką przez duże M. Tym razem muzycy Śląskiej Filharmonii przybliżyli nam postać największego polskiego pianisty i kompozytora dzieł fortepianowych Fryderyka Chopina. Dzięki artystom usłyszeliśmy najbardziej znane utwory tego mistrza fortepianu oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o jego życiu.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
chopinfilharmonia2010

Jeżeli chcesz poznać lepiej Fryderyka Chopina - zajrzyj tutaj
fryderykzabawa2010

Kółko historyczne w Częstochowie

17 marca 2010 r. Kółko Historyczne wybrało się na niezwykłą wycieczkę do Częstochowy. Zwiedziliśmy przede wszystkim klasztor na Jasnej Górze, poza tym miejscowy kiermasz oraz zatłoczoną restaurację KFC. Częstochowa kojarzy nam się głównie z czczeniem Matki Boskiej, ale jak sami się przekonaliśmy jest tam wiele innych niesamowitych dzieł takich jak obrazy, arrasy i rzeźby. Cały kościół jest pełen medalionów z wizerunkami? kończyn, oczu, uszu i serc. To symbole i dary od uzdrowionych. Największe wrażenie zrobiła na mnie droga krzyżowa, którą wykonano w XIX i XX w. Wrażeń z tego miejsca nie da się opisać słowami, więc zapraszamy do Częstochowy.
Karolina Rybicka 6b
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
czestochowa2010

Pasowanie na Czytelnika

W dniu 11 marca 2010 roku w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość:? Pasowania uczniów klas I na czytelnika?. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami panią mgr Iwoną Zwadło, mgr Mariolą Kulczycką, mgr Gabrielą Kulmaczewska  odwiedzili  bibliotekę i uczestniczyli w uroczystości.  Z tej okazji uczennice klas VI c i VI d  należące do ?Kółka bibliotecznego?wraz z panią bibliotekarką przygotowały przedstawienie :? W świecie bajek?.

Do biblioteki zawitały postacie z bajek: królowa- Sandra Kowolik, król- Kinga Krawczyk, wróżka- Teresa Bratek, Kot w Butach- Ala Szemalikowska, Czerwony Kapturek- Paulina Hartman, Pinokio- Kamila Bednarek, książka- Natalia Marzec, krasnale- Magda Romaniszyn i Magda Wrzosek oraz Koszałek Opałek- Ania Grzybowska. Przybliżyły one pierwszakom zasady korzystania z biblioteki. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali czytelnikami . Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.  Atmosfera spotkań była wspaniała.

Gratulujemy wszystkim pierwszakom , iż zostali czytelnikami i zapraszamy  do częstego odwiedzania naszej biblioteki.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
czytelnik2010

Złota Rybka - teatrzyk kukiełkowy

Żeby rybka mogła spędzić nasze trzy życzenia musimy jeszcze trochę poczekać. Wiosny jakoś nie widać? A żeby złapać rybkę trzeba przecież pomoczyć wędkę w wodzie, a tu wciąż na stawach lód i figa z naszego wędkowania.

Nie ma jednak co zazdrościć staremu rybakowi, któremu udał się połów, bo co zyskał?

On wprawdzie nic, ale jego chciwa żona nieźle się urządziła. Co prawda jedynie na chwilę poczuła luksus, a to dlatego, że wciąż jej było mało. Przez swoja zachłanność straciła wszystko. I dobrze jej tak! Chciwość nie popłaca!

Ciekawe, czy wszyscy uczniowie klas I-III oglądający przedstawienie kukiełkowe, zgodzą się z tym stwierdzeniem.

Czy jak tylko puści lód wezmą wędkę i wybiorą się na ryby? Czy będą wypatrywać złotej rybki?  Wędkowanie to całkiem fajna forma spędzania wolnego czasu. A może nam akurat trafi się rybka, niekoniecznie złota, ale za to smaczna.

zlotarybka2010

Rozstrzygnięcie Konkursu "Mam Talent"

mamtalent

Podczas "Kopernikiady" - 12 marca 2010r. odbył się pierwszy finał szkolnej edycji konkursu "Mam Talent". Zaprezentowała się 6 finalistów.
Głosami internautów - nagrodę I otrzymał Krzysiu Donder, który wspaniale potrafi rysować, malować i tworzyć wszelkiego rodzaju zwięrzęta i potwory.
Głosami jury konkursu - nagrodę I otrzymali: Marysia Bereska - za wspaniałą interpretację piosenki Gosi Andrzejewicz "Zanim powiesz"; Witek Jagoda i Dawid Skrzypiński, którzy pokazali jakie cuda można zrobić z piłką; Zespół "Zbuntowani", za niesamowity i mega ekspresyjny taniec.
Finalistom Gratulujemy i zapraszamy wszystkich już za rok do kolejnej II Edycji.
mamtalentrazem2010

Kopernikiada 2010 - Finał

12 marca(trochę później niż zwykle) odbyła się V już edycja Kopernikiady, czyli zakończenia obchodów urodzin naszego patrona "Mikołaja Kopernika". Tuż przed Kopernikiadą wręczono odznaki najlepszym uczniom klas IV, V i VI (Żak, Rachmistrz i Żaczek Kopernika), a także nagrody za Alfika Matematycznego i nagrodzono najlepszych w Konkursie Zbiórki Materiałów Wtórnych.Już podczas samego V Finału - wszyscy mogli obejrzeć piątkę finalistów szkolnej edycji konkursu "Mam Talent", usłyszeć zespół "Nutki Kopernika" i podziwiać wspaniały występ zespołu tańczącego break'a dance. Oczywiście nie zabrakło rozstrzygnięć konkursów, które zostały zorganizowane z okazji święta Dnia Szkoły. Podczas tegoroczej "Kopernikiady" uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swoich sił w pięciu pokręconych konkurencjach. Zabawa była przednia, a wszystkie piony rywalizowały z wielkim zaangażowaniem.Zaprezentowali się, jak tradycja każe, najbardziej zakręceni uczniowie naszej szkoły i jeden zakręcony nauczyciel - pan Adam Jabłoński.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
Klasy 1-3

kopernikiada201013

Klasy 4-5
kopernikiada201046

Ślimak wcale się nie ślimaczył

Pierwsza konkurencja Kopernikiady "Ślimak" - okazała się wcale nie być grą powolną i można śmiało nazwać ją było huraganem, bo uczestnicy tej gry śmigali z prędkością światła po korytarzach (co prawda im dłużej gra trwała tym wolniej) a ich umysły pracować musiały na najwyższych obrotach. Więcej szczegółów dowiecie się już w piątek podczas Kopernikiady.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć
slimakfinalml2010

slimakfinalsta2010

Ostatni próbny sprawdzian

Dziś o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych napisali ostatni próbny sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję przećwiczyć  zasady uzupełniania karty odpowiedzi oraz sprawdzić swoją  wiedzę przed prawdziwym sprawdzianem, czekającym ich w kwietniu. Temat sprawdzianu przepyszny: Czekolada.

Arkusz pytań i klucz punktowania będzie opublikowany w Gazecie Wyborczej oraz na stronie www.sprawdzian.operon.pl a na naszej stronie możesz przeanalizować już dziś swoje odpowiedzi na stronach arkusza.

winrar-logo

By zobaczyć odpowiedzi kliknij na poniższy obrazek

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
probnysprawdzianost2010


Półkolonie zimowe w naszej szkole

Półkolonie w naszej szkole odbywały się w okresie od 22.02. ? 26.02.2010r. W zajęciach uczestniczyło 118 uczniów. Uczniowie mieli zapewnione dwa posiłki: śniadanie i obiad z podwieczorkiem. Uczestnicy półkolonii brali udział w różnych wycieczkach, między innymi do: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, gdzie mogli zobaczyć "Wystawę ? Tajemnice Lasu Karbońskiego"; do Kręgielni w Katowicach; czy do Parku w Chorzowie (kulig). Odwiedzili w naszym mieście: Centrum Rekreacji "Żyrafa", Lodowisko, Straż Miejską. Uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno sportowych na śniegu, zjeżdżali na sankach w Parku Miejskim, brali udział w grach i zabawach na sali gimnastycznej. Korzystali z pracowni komputerowej i wzięli udział w projekcji filmów m.in. "Epoki lodowcowej", "Skoku przez płot". Mamy nadzieję, że wszyscy miło i ciekawie spędzili ten czas w naszej szkole.

Klliknij poniżej jeżeli chcesz zobaczyć więcej

polkolonie20101

Akcja "Otwarte sale" - pierwszy tydzień

W naszej szkole już po raz kolejny dzieci mogły spędzić  aktywnie wolny czas w ramach akcji ?Otwarte sale gimnastyczne?. Od poniedziałku do piątku ponad trzydzieścioro uczniów świetnie bawiło się podczas gier, zabaw, turniejów i rozgrywek sportowych.

I tak. W poniedziałek graliśmy w piłkę nożną, unihokeja i serwobieg. Natomiast wtorek obfitował w gry i zabawy ruchowe na wesoło. Środa była dniem gier zespołowych: ręczna, siatkówka i serwobieg. Z kolei w czwartek rozpoczęliśmy grą ?Do 10 podań?, potem była koszykówka, a następnie gra w ?Dwa ognie?. Na zakończenie tygodnia wszystkich czekała miła niespodzianka: Turniej w Tenisa Stołowego z nagrodami. Oprócz tego uczniowie zagrali w piłkę nożną, siatkówkę i serwobieg. Największym powodzeniem cieszyła się oczywiście piłka nożna i serwobieg.

Przez cały tydzień chętni uczniowie trenowali grę w ping ?  ponga. Dla młodszych udostępniona została mała sala gimnastyczna, gdzie dzieciaki mogły poskakać na skakankach, pograć w ręczną, pouczyć się kozłowania, a także celnego rzucania do kosza.

Podziw budziło zaangażowanie starszych uczniów, szczególnie gimnazjalistów zawsze z sentymentem nas odwiedzających, w pomoc młodszym. Cierpliwie tłumaczyli zasady gier, uczciwie dzielili się na zespoły mogące bez problemu rywalizować ze sobą w rozgrywkach.

Większość  ?małych? sportowców planuje również w drugim tygodniu ferii zimowych uczestniczyć w zajęciach. Życzymy sportowego zacięcia i wytrwałości.

Anna Balbus i Ewa Błasiak

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
otwartesal2010akcja

Laboratorium

W piątek - 12 lutego w ramach obchodów święta naszego patrona Mikołaja Kopernika - naszą szkołę odwiedzili uczniowie - ZSO Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Zaprezentowali nam - doświadczenia z zakresu fizyki i chemii. Taka nauka poprzez zabawę i eksperymenty bardzo przypadła wszystkim do gustu, a doświadczenia chemiczne(szczególnie - bita śmietana) wręcz porwały uczniów naszej "czwórki".
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
laboratorium20102

Dyskoteka

W czwartek 11 lutego odbyła się w naszej szkole - dyskoteka dla klas IV-VI. Na parkiecie bawili się wszyscy przednio i tylko można by powtórzyć za Lemurem z Madagaskaru -  "Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało - dla mnie to -  mało".

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
dyskoteka2010

W Muzeum Górnośląskim

Uczniowie Edterka i "Nutki Kopernika" wspólnie udali się do Muzeum Górnośląskiego by podziwiać przyrodę Górnego Śląska, a w szczególności środowsko wodne i mokradła. Wystawa jest jedną z pierwszych tego typu w Polsce - bardzo wierna i niesamowicie realistyczna - podobała się wszystkim. Jeżeli ktoś jeszcze nie był - gorąco namawiamy - a jeżeli ktoś się waha - zapraszamy do galerii.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
wystwawedterek

XVIII Finał WOŚP

wosp2010
W imieniu Sztabu XVIII Finału WOŚP dziękuję wszystkim za udział w tegorocznej akcji.W tym roku zebraliśmy w Bytomiu  49 913,34zł, 27 euro i drobne kwoty w innych walutach, to wspaniały wynik!. W akcji brało udział 120 wolontariuszy, w tym 40 przedszkoli i 10 szkół.
Za tegoroczny Finał gorąco dziękuję i zapraszam ponownie za rok.

Bal karnawałowy - klasy młodsze

Dnia 2 lutego wszystkie dzieci klas I - III miały swój wielki dzień. W tym dniu bowiem odbył się bal przebierańców. Dla klas pierwszych był to pierwszy, szkolny bal. Uczniowie czekali więc w napięciu na godzinę 16, kiedy to w sali gimnastycznej rozpocznie się ta, długo oczekiwana chwila. Pierwszą atrakcją dla wszystkich była możliwość zobaczenia kolegów i koleżanki w niezwykłych i bardzo wymyślnych kreacjach. Drugą atrakcją była sama zabawa prowadzona przez panią "wodzirej" i jej pomocnika słonia Dambo.Oprócz tańców, pląsów, pociągów były też liczne konkursy i indywidualne zdjęcia. To był piękny wieczór. Szkoda, że na drugi taki trzeba będzie czekać cały rok.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej - kliknij poniżej
bal2010razem

Bezpieczny Bytom

Dnia 19 stycznia klasy I a, I c i III c były w BCK-u na podsumowaniu konkursu, przeznaczonego dla gimnazjalistów, a dotyczącego bezpieczeństwa. O zasadach bezpieczeństwa uczniowie gimnazjów mieli mówić przy pomocy niezwykłej formy wypowiedzi...  bajki. Bajki, uczniów, którzy wygrali, zostały zaprezentowane na scenie BCK-u. A prezentowali je: pan prezydent miasta Bytomia i komendant policji.
Uczniowie mieli również możliwość przywitania się z policyjną maskotką, a także zobaczenia bajki "Czerwony Kapturek" w wykonaniu gimnazjalistów. Na koniec każdy maluch otrzymał ulotkę związaną z bezpieczeństwem i słodki poczęstunek.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
bezpieczenstwo20101

Utwory operowe - na koncercie

Pierwszy raz w nowym 2010r. koncertowali w naszej szkole muzycy z Filharmonii Śląskiej. Spotkali się z uczniami naszej szkoły w środę (20 stycznia). Zaprezentowali wspaniałe arie z najbardziej znanych oper - Mozarta, Gershwina i Verdiego.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
opera20101

Ostatni dzień w szkole w 2009r.

Ostatniego dnia w szkole w roku 2009 uczniowie wzięli udział we wspólnym kolędowaniu.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
koledowanie20092

Następnie wraz z wychowawcami i rodzicami - dzielili się opłatkiem w swoich klasach.Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
koledowanie20093

"Kolędowanie przy Choince"

21 grudnia 2009r. o godzinie 18.00 odbyło się już po raz szósty "Spotkanie przy choince",
czyli rodzinne kolędowanie w naszej szkole.
Podczas VI "Spotkania z kolędą" wystąpiło wielu uczniów i zespołów. W świąteczny nastrój wprowadzili nas wychowankowie Świetlicy Terapeutycznej. Zespół "Pastuszkowie" złożony z uczniów SP nr 4 i Edterka, zaprezentował się w kolędach śpiewanych w gwarze śląskiej, następnie mogliśmy obejrzeć troszkę nietypowe przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas V pod czujnym okiem  pani Elżbiety Klacek, któremu towarzyszył zespół "Flażograjki" (opiekun pani Ewa Wróblewska) i "Nutki Kopernika" (opiekun  Edyta Szymańska). Nie zabrakło solistów, którzy na fletach wykonali  popularne kolędy: "Jingle Bells" i "Gdy śliczna Panna"  - w tej roli wystąpili: Dawid Gilner, Aneta Synecka i Paweł Środa. Radosną pastorałkę "Śpij mój maleńki śpij" wytańczył zespół taneczny "Czwóreczka" (opiekun pani Jadwiga Gilner) z wokalną pomocą "Nutek Kopernika". Goście, czyli zespóły z MDK Nr 1 w Bytomiu: "Konsonans" i Pozytywka" podzieliły się z nami przepiękną wiązanką kolęd i pastorałek. Nie zabrakło także najważniejszego - czyli wspólnego kolędowania. Nad całością czuwała niezastąpiona pani Barbara Rajfur i pan Adam Jabłoński. Mamy nadzieję, że ten wieczór wprowadził wszystkich w magiczny czas świąt i pomógł w pełniejszym przeżyciu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
koledowanie20091

Podsumowanie Tygodnia Kultury Śląskiej

16 grudnia w naszej szkole miało miejsce podsumowanie Dni Kultury Śląskiej. Podczas akademii uczniowie mieli okazję zobaczyć fragment filmu "Z perłą w koronie" K. Kutza, pośmiać się z wiców w gwarze śląskiej, posłuchać piosenek śląskich, a także zobaczyć przyniesione na konkurs przedmioty codziennego użytku - charakterystyczne dla naszego regionu. Rozdano także nagrody i dyplomy w konkursach zorganizowanych w ramach obchódów Tygodnia Kultury Śląskiej.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
dnikulturyslaskiej2009

Koncert muzyczny - negro spirituals

kontrabasJuż po raz ostatni w tym roku kalendarzowym wystąpili dla nas muzycy Filharmoni Śląskiej. Tym razem koncert odbył się we wtorek 15 grudnia. Muzycy zaprezentowali się w repertuarze negro spirituals, czyli w murzyńskich pieśniach religijnych. Na koniec wszyscy uzcniowie wraz z artustami zaśpiewali kilka najpopularniejszych kolęd.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
filharmoniagrudzien2009

Światowy Dzień Pluszowego Misia - na szej bibliotece

Już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkolnej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zostały wykonane dekoracje na korytarzu i w bibliotece oraz wystawka książek o tematyce związanej z misiami. W dniach 25 i 26 listopada dzieci przybywające do biblioteki mogły brać udział w zabawach i zajęciach w niej zorganizowanych: projekcji bajek, zabawach ruchowych, czytaniu książek, spotkaniu z bohaterami książki: ?Kubuś Puchatek?, w które wcieliły się uczennice ? Kółka bibliotecznego?. Ogłoszony został również konkurs na laurkę dla Misia. Wszyscy uczestnicy otrzymali obrazek do kolorowania oraz słodkie ?małe co-nie-co?. Dziękujemy wszystkim za udział w tym święcie. Zabawa była wspaniała.

Zapraszamy wszystkie dzieci do przeczytania książek eksponowanych na wystawce.dzienpluszowegomisia2009

Podsumowanie Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

Od 1 września w naszej szkole, klasa IIa brała udział?w projekcie?"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".Były to zajęcia pozalekcyjne, które skończyły się pokazem umiejętności uczniów. Pokaz odbył się 15 grudnia w sali nr 18,?popisy?uczniów?oglądali?zaproszeni goście p. Dyrektor, p. A. Kużdżał,?rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów. Zajęcia były bardzo udane, uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkową maskotkę projektu - myszkę.
Już niedługo, bo 1 lutego kolejna grupa uczniów z naszej szkoły (klasa Ia) będzie brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, które z wielkim żalem zakończyły się w klasie II a. Zajęcia te będzie prowadziła p. Anna Kużdżał.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
zakonprojektu2009

Koncer muzyków z Filharmonii Śląskiej

Dzisiaj - 24 listopada - już po raz kolejny (III spotkanie) odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Śląskiej z Katowic.  Muzycy koncertowali zaprezentowali tańce i pieśni polskich kompozytorów, takich jak: Chopin, Wieniawski czy Bacewicz.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
filharmonia32009

Pierwszaki w Bibliotece

Dnia 19 listopada w godzinach od 8.00- 11.00 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z uczniami klas I oraz ich wychowawcami. Uczniowie klas I przybyli, aby zapoznać  się z pomieszczeniem naszej biblioteki.  Rozmawialiśmy o różnicach pomiędzy biblioteką a księgarnią, zastanawialiśmy się co możemy zobaczyć i robić w bibliotece a co w księgarni. Następnie pierwszaki mogły zobaczyć program artystyczny pt. ? Gdzie jest Miś?,  przygotowany przez kółko biblioteczne w składzie: Ania Grzybowska, Teresa Bratek, Sandra Kowolik, Ala Szemalikowska, Kinga Krawczyk, Magda Wrzosek, Magda Romaniszyn, Kamila Bednarek, Natalia Marzec. Przedstawienie zostało przygotowane w związku ze zbliżającym się Swiatowym Dniem Pluszowego Misia. Pierwszaki  mogły zapoznać się z historią tego święta, poznać  ? misiowe lekturki? znajdujące się na wystawce następnie wspólnie rozwiązywaliśmy ? Misiowe zagadki?.  Uczniowie do zeszytów wklejali przygotowane przez nas wcześniej układanki Misiów  a następnie ozdabiały je według swoich pomysłów. Na zakończenie Puchatek poczęstował wszystkich ?małym co-nie-co?. Zabawa była wspaniała.

Bibliotekarz , Kółko Biblioteczne

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
pierszakiwbi2009

Miejskie obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Pomimo tego że pogoda nam w tym roku nie dopisała i przypominała swą  poprzedniczkę z 11 listopada 1918 roku złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Wolności i uczestniczyliśmy w uroczystościach na rynku naszego miasta.

Dziękuję uczniom którzy w ten ważny dla Polski dzień znaleźli czas i chęci by wspólnie świętować.

Jacek Wadowski

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
11listopada2009bytom

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

We wtorek 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się akademia upamiętniająca Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uroczystość uświetniły wiersze i pieśni w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Podczas akademii zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie historyczno-plastycznym ?Droga Polaków ku wolności?.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
niepodleglosc2009

Próbny sprawdzian po klasie VI ? Kwiaty?

Uczniowie klas VI napisali pierwszy próbny sprawdzian. Przed wami jeszcze dwa próbne zanim zasiądziecie do prawdziwego sprawdzianu w dniu 8 kwietnia 2010r. Już dziś  możecie sprawdzić jak sobie poradziliście. Publikujemy sprawdzian oraz kartę odpowiedzi. Więcej sprawdzianów próbnych znajdziecie w specjalnie dla was stworzonej zakładce ?Sprawdzian? na stronie naszej szkoły. Do kwietnia będą się tam pojawiały kolejne, nowe sprawdziany które możecie rozwiązywać.  Zakładam że każdy uczeń klasy VI powinien w ramach ćwiczeń rozwiązać a następnie przeanalizować, najlepiej  z rodzicami, jeden sprawdzian w tygodniu. Mam nadzieję że będzie to pracowite pięć miesięcy.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
iprobnysprawdzian

Nocny maraton filmów historycznych

W nocy z 30 na 31 października Kółko Historyczne zorganizowało nocny seans filmów historycznych. Pod okiem pana Dyrektora, pani Justyny Bałaga i pani Żanety Kiedos, 26 uczniów z klas IV-VI przeżyło niezapomniane chwile z historią. Oprócz filmów historycznych oraz pysznej pizzy i ciepłej herbatki, uczniowie wzięli udział w quizie, który sprawdził znajomość historii na poziomie klas IV-VI. W grach i zabawach wzięły udział cztery drużyny: Magów, Goblinów, Krasnali i Farmerów. Pierwsze zasłużone miejsce zajęła drużyna ?Krasnali? w składzie: Adam Ardelli, Dorota Olejnik, Katarzyna Rachuba, Bartłomiej Kud, Andrzej Jaros oraz Szymon Jankowski. Gratulujemy! Pomimo dobrych chęci, i zaciętej walki ze snem, niektórzy uczniowie ucięli sobie krótką drzemkę, którą przerwała pobudka o godzinie 7 rano.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
maratonfilomy2009

Pasowanie na uczniów klasy pierwszej

30 października był najważniejszym dniem dla wszystkich uczniów klas pierwszych. W tym dniu zostali oni oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Miało to miejsce w sali gimnastycznej, gdzie w obecności rodziców i nauczycieli, uczniowie najpierw pochwalili się swoimi umiejętnościami aktorskimi i muzycznymi,  a następnie złożyli ślubowanie. Po nim zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej. Pan dyrektor każdego pasował osobiście, nakładając mu ołówek na ramię i wypowiadając zdanie: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej". Dopełnieniem całego rytuału było wręczenie, przez panią dyrektor, pamiątkowego dyplomu.  Zakończeniem całej uroczystości był poczęstunek w klasach, do których pierwszoklasiści udali się wspólnie ze swoimi rodzicami.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
pasowanie2009

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 15 października, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To ważne dla nas święto uczciliśmy akademią  w wykonaniu klas 2a, 2c oraz 6d. Były wiersze, piosenki, życzenia i kwiaty - wiele pięknych słów i wzruszeń. Ten dzień choć deszczowy i ponury był dla nas radosny i wesoły.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
pazdziernik200910

Kolejne spotkanie z muzyką klasyczną

skrzypceW czwartek (22.10) w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie z muzyką klasyczną i muzykami Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Podczas koncertu wysłuchaliśmy utwory takich kompozytorów jak: J.S.Bach, Ennio Morricone czy Claude Debussy. Poznaliśmy także kilka instrumentów dętych drewnianych: obój, flet i fagot.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
filharmonia2

Koncert muzyków Filharmonii Śląskiej

W poniedziałek (28.09) w naszej szkole wystąpili - muzycy Filharmonii Śląskiej w Katowicach, tym samym rozpoczęli comiesięczny cykl spotkań z muzyką klasyczną uczniów "czwórki".

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - z koncertu - kliknij poniżej
wrzesien200940

Wyprawa do Rezerwatu "Segiet"

W dniu 25.09.2009r uczniowie naszej szkoły w ramach kółka turystycznego uczestniczyli w wycieczce ścieżką ekologiczno-przyrodniczą po Rezerwacie "Segiet". Wycieczkę prowadził pan dr Grzegorz Kłyś. Rrozpoczęła się o godz. 8.30 więc można było zobaczyć unoszące się mgły.  Członkowie kółka dowieli się jaki regulamin obowiązuje w rezerwacie, jak rozpoznać niektóre drzewa i krzewy, a także żaby, jaszczurki i chrabąszcze. Wycieczka zakończyła się w Dolomitach Sportowej Dolinie, a wszyscy wrócili zadowoleni i oczekający na kolejną wyprawę.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej klikni na poniższe zdjęcie
kolkoprzyrodnicze22009

Prelekcja o nietoperzach

nietoperzW dniu 24.09.2009r uczniowie z kółka przyrodniczego uczestniczyły w prelekcji o nietoperzach prowadzonej przez prof.dr hab. B. W.Wołoszyna. Uczniowie uzyskali informacje na temat zachowań nietoperzy. Dowiedzieli się, także że obecnie w Polsce  żyje 25 gatunków nietoperzy oraz, że różne gatunki mogą mieć rozpiętość skrzydeł od 20 cm do 2m. Uczniowie mieli możliwość pooglądać czaszkę  nietoperza Gacka, która była wielkości żołędzia. Pan profesor przekazał wiele ciekawych informacji z życia nietoperzy w interesujący sposób.
kolkoprzyrodnicze12009

Wrzesień 1939 - krótka lekcja historii

granicaJuż siedemdziesiąt lat minęło od tragicznego września 1939 roku. Jak zawsze w ten jesienny czas wspominamy wydarzenia wojny toczonej z wielokrotnie silniejszymi wojskami Niemiec i ZSRR. Dziś w naszej szkole uczniowie obejrzeli film dokumentalny "Wojna obronna- Polska1939" który nie tylko pogłębił ich wiedzę historyczną ale również wskazał ideały i sens bycia Polakiem.

Sprzatanie Świata 2009

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Pomagajmy Ziemii - codziennie" i odbywała się w dniach 18-20 września.
Sprzataliśmy w najbliższej okolicy: boisko szkolne, arboretum prszyszkolne, a także dalszej: skwerki zieleni na Placu Akademickim i Słowiańskim, jak również dosyć dalekiej - lasy stolarzowickie.

Z okazji akcji "Sprzatanie Świata 2009" zorganizowana została konkursowa zbiórka surowców wtórnych i zużytych baterii.sprzatanieswiat20091
sprzatanieswiat20092

Kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Vsetina

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili partnerską szkołę Zakladna Skola w Ohradzie w Republice Czeskiej. Pierwszy dzień był pełen wrażeń związanych z wizytą w Wałaskim Muzeum gdzie dzieci zwiedziły wystawę? Drewniane Miasteczko?. Wieczorna wizyta w aquaparku a następnie buszowanie w sieci internetowej zakończyły ten dzień.          Nazajutrz  nasza drużyna w składzie: Sznajder Natalia, Wojtkowiak Magda, Rzycki Bartek, Knapik Mateusz, Synecka Aneta, Waśka Grażyna, Poznański Konrad, Kiełbowicz Wiktor, Różycka Marta, Zakrzewska Patrycja, Drabik Szymon i Wójcik Mateusz stanęła do VI edycji zawodów lekkoatletycznych MALY ATLETA. Całe dopołudnia uczniowie zmagali się z rzutem piłką palantową, skokiem w dal, sprintem i biegiem przełajowym a co najważniejsze z zawodnikami z Vsetińskich szkół. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Marcie Rózyckiej która zdobyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej.

Już cieszymy się na nasze następne spotkanie. Tym razem będą to zawody ?Gry i zabawy? które organizujemy w grudniu.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
vsetin2009jesien


Wizyta w klubie Czarnych - Bytom

14 września uczniowe klas IV-V pojechali do klubu sportowego "Czarni Bytom" na pokaz judo. Na pokazie judocy zaprezentowali różne techniki. Jednym z judoków był olimpijczyk Waldemar Legień wielokrotny medalista (2 złote medale Olimpijskie). Wyjazd miał na celu zachęcenie uczniów naszej szkoły do uprawiania tej dyscyplony sportu, być może wśród nich znajdzie się następca Waldemara Legienia.
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
czarni2009

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Dnia 1 września w naszej szkole o godzinie 9.00 i 10.00 - miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VI

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
wrzesien20091
o godzinie 11.00 mury naszej szkoły powitały pierwszoklasistówkliknij na zdjęcie by zobaczyć - więcej
wrzesien20092

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2024 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.