Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

13 grudnia o godzinie 18.00 odbyło sie u nas w szkole V "Spotkanie przy choince". Zaproszenie na naszą uroczystość przyjął prezydent miasta Bytomia pan Piotr Koj wraz z córką oraz rodzice naszych uczniów. Punktem głównym uroczystości było przedstawienie jasełkowe w wykonaniu klasy 6c, zaśpiewały również "Dziub- Dziuby" i "Nutki Kopernika, zagrały piękne kolędy uczennice i uczniowie z szkolnego kółka fletowego, gościnnie wystąpiły dzieci z Świetlicy z zespołu "arka Noego" oraz Schola z kościoła św. Stanisława Biskupa. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie tradycyjnych polskich kolęd.

Jeżeli chcesz obejrzeć zdjęcia z uroczystości kliknij poniższe zdjęcie
kronika20082
Szkolne Jasełka
Dzisiaj - 14 grudnia 2007r - wszyscy uczniowie naszej szkoły - mogli obejrzeć "Jasełka" w wykonaniu 6c, którą przygotowywała pani Basia Rajfur i pani Michalina Kazior. Następnie swoje pastorałki zaprezentowali uczniowie klas I-III należące do zespołu "Dziub-Dziuby", zaśpiewali "Świeć gwiazdeczko" i piosenkę z musicalu "Metro" - "Uciekali". Kilka kolęd na flażolety zaprezentowali uczniowie zespołu instrumentalnego "Flażograjki", prowadzonego przez panią Ewę Wróblewską. Nie zabrakło również zespołu wokalnego "Nutki Kopernika", który wykonał dwa utwory - "Kto to pieści siano" i "Gdy skończą się już święta". Zespół "Nutki Kopernika" przygotowała pani Edyta Szymańska. Na zakończenie naszego spotkania pani dyrektor i pani Ania Kużdżał wręczyły nagrody w konkursie "Anioły Bożonarodzeniowe".

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia
- kliknij na zdjęcie zamieszczone poniżej:

kronika20083
Nutki Kopernika wystepują na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Dnia 13 stycznia Nutki Kopernika -zespół wokalny SP Nr 4 miały okazję wziąć udział w koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym w auli Szkoły Budowlanej w Bytomiu. Między licytacjami swoje umiejętności prezentowali zaproszeni goście- przedszkola, szkoły.  Nasze dzieci wystąpiły przed dużą publicznością. Były oklaski, gratulacje, zdjęcia oraz... wspaniały poczęstunek!  Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij poniżej 
kronika20084

Półkolonie w naszej szkole

Półkolonie odbywały się w okresie od 21. 01. ? 25. 01. 2008r.

Ogółem w zajęciach uczestniczyło 80 uczniów. Dzieci miały zapewnione dwa posiłki śniadanie i obiad z podwieczorkiem.

Uczestnicy półkolonii brali udział w następujących zajęciach:

  1. wycieczki dalsze
    1. "Figloland" w Chorzowie
  2. wycieczki bliższe
    1. Park Miejski w Bytomiu,
    2. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
  3. zajęcia rekreacyjno ? sportowe
    1. spacery w Parku Miejskim w Bytomiu,
    2. udział w grach i zabawach na sali gimnastycznej.
    3. zajęcia na lodowisku odkrytym w Bytomiu
    4. zajęcia na basenie OSiR w Bytomiu
  4. zajęcia w pracowni komputerowej
  5. projekcje filmów ,,Auta? i ,,Step up?
  6. konkurs plastyczny ,,Moje ulubione zajęcie?

Dzieci uczestniczyły w wielu pogadankach dotyczących między innymi:

  • zachowania bezpieczeństwa w czasie zajęć i wycieczek,
  • zachowania bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły i ze szkoły (spotkanie z policjantem)
  • udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,
  • troska o zdrowie i higienę osobistą,
  • uczenie szacunku dla osób starszych, innych dzieci i samych siebie,
  • poszanowanie mienia i przyrody.
    Zdjęcia z ferii - kliknij poniżej

    kronika20085

Powrót z Estonii
W ramach projektu Socrates Comenius realizowanego w naszej szkole w dniach 17-23 stycznia, reprezentacja uczniów i nauczycieli SP Nr 4 w Bytomiu, wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu w Narwie(Estonia). W spotkaniu poza naszą grupą udział wzięli uczniowie i nauczyciele ze Szwecji i Estonii, a także nauczyciele z Hiszpanii i Turcji. Celem spotkania było przygotowanie "kalendarza", stworzenie strony internetowej projektu oraz wybranie loga tejże strony. Więcej na temat naszego projektu można będzie przeczytać w manu "Socrates Comenius" a także na oficjalnej stronie projektu: www.sokrates.bytom.pl

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia ze spotkania kliknij na poniższe zdjęcie:
kronika20086

Zabawy Karnawałowe

We wtorek 29 stycznia i w czwartek 31 stycznia w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe. Pierwsza przeznaczona była dla klas I - III. Był to bal przebierańców. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością związaną z doborem stroju. Zabawa miała charakter dwuetapowy: spotkanie w klasie, połączone z poczęstunkiem, tańce na sali gimnastycznej.

Zdjęcia z zabawy - klasy pierwsze i 2a kliknij poniżej

kronika20087

W czwartek swój bal maskowy mieli uczniowie klas IV - VI. W zabawie mogli wziąć udział tylko Ci uczniowie, którzy przyszli w maskach. Trzeba przyznać, że frekwencja była wysoka, a maski bardzo pomysłowe. Dziewczyny z Samorządu urządziły nawet konkurs na najładniejszą maskę. W tej konkurencji zwycięzcami okazali się:

I. Anna Briks,
II. Anna Rother,
III. Kinga Świtała,
IV. Kamil Kowolik,
V. Oskar Szkurłat.

W trakcie zabawy odbyły się jeszcze dwa konkursy: taniec na gazecie i taniec z balonami. Zabawa była wspaniała. A o tym, że nasze dyskoteki są wspaniale prowadzone (oczywiście przez pana Jabłońskiego) świadczy fakt, że obecni byli na niej nasi absolwenci, uczniowie gimnazjum, którzy zrezygnowali ze swojej dyskoteki i przyszli na naszą.
Więcej zdjęć z zabawy klas IV-V, kliknij poniżej na zdjęcie
kronika20088

To była naprawdę wspaniała zabawa!
Pasowanie na "Czytelnika"

Dnia 13 lutego w naszej bibliotece odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników naszej szkoły.

Uroczystość została przygotowana przy współudziale aktywu czytelniczego, uczennic klasy VI c: Dominiki Drabik, Weroniki Franzke, Patrycji Jadczak, Kingi Łuczyńskiej, Julii Sładek, które przygotowały przedstawienie ?W świecie bajek?. Wcieliły się one w postacie z bajek: Czerwonego Kapturka, krasnoludka, kota w butach, baja. Była również książka, która zwróciła się do nowych czytelników ze swoimi prośbami. Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Uroczyście przyrzekali szanować książkę i przestrzegać regulaminu biblioteki. Na zakończenie pierwszaki zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami oraz pierwszą w tym roku szkolnym książką z biblioteki.
Jeżeli chcesz obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości kliknij na zdjęcie poniżej
kronika20089
Dzień Przedszkolaka

Dnia 18.02.08r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji członkowie kółka teatralnego pod opieką p.Gilner i zespołu wokalnego ,,Nutki Kopernika" pod opieką p. Szymańskiej,  przygotowali dla przedszkolaków bajkę pt."Jaś i Małgosia". Po przedstawieniu przedszkolacy zwiedzali naszą szkołę i razem z uczniami klas trzecich pod opieką p.Niemiec, p.Wróblewskiej i p.Szulc uczestniczyli w zajęciach nauczania zintegrowanego.

Zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola z pajacykami wykonanymi na zajęciach. Na pamiątkę otrzymali również program bajki i kolorowanki.

Minął kolejny ciekawy, wesoły i mile spędzony dzień w szkole.

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia z przedstawienia "Jaś i Małgosia"
dla przedszkolaków, kliknij poniżej:

kronika200810

"Jaś i Małgosia" - występ dla rodziców
Dnia 18 lutego o godzinie 16.00 członkowie kółka teatralnego pod opieką p.Gilner i zespołu wokalnego ,,Nutki Kopernika" pod opieką p. Szymańskiej, wystawili bajkę wg.scenariusza J.Brzechwy pt."Jaś i Małgosia.

W spektaklu wystąpili:

Narrator I:
Aneta Synecka
Narrator II:
Izabela Drogoś
Jaś:          
Piotr Synecki
Małgosia:
Ewa Kuśmierz
Mama:
Natalia Kaiser
Tata:
Agata Czendlik
Czarownica:
Laura Mikuda 
Wilk: Kamila Mikołajek
Wiewiórka:
Nicola Nowak
Myszka: Julia Kwapień
Pliszka:  
Damian Fejdasz
Bociek:
Michał Babiak
Grzybek: Julia Dittman
Lis:   
Anna Żychowska
Biedronki: Julia Szaniawska
Agata Pindral
Ania Brózda
Drzewa: 
Magdalena Dziasek
Aleksandra Kuśmierz
Martyna Ostrowska
Karolina Radwańska
Klaudia Szymukowicz
Magda Chrzanowska
Kinga Krawczyk
Magdalena Wrzosek
Alicja Szemalikowska
Teresa Bratek
Natalia Marzec
Denis Górniak
Patrycja Galasińska
Izabela Kroczek
Reżyseria
Scenografia

Jadwiga Gilner
Anna Rączka
Oprawa Muzyczna Edyta Szymańska
Adam Jabłońsk

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia z występu - kliknij poniżej

Kod Kopernika
W ramach obchodów Święta Naszego Patrona, 19 lutego odbyła sie w szkole gra fabularna pt. "Kod Kopernika". Uczestniczyli w niej reprezentanci wszystkich klas naszej szkoły. Celem gry było odnalezienie ukrytego portretu - Mikołaja Kopernika, w tym zadaniu przeszkadzali naszym detektywom - bezlitośni "strażnicy", trudne zagadki, ciemne i straszne korytarze oraz nieubłagany czas. Pierwsi na linię ognia wyruszyli - już o godzinie 16.30- mali detektywi. Wszystkim zespołom - udało się odnaleźć zaginiony obraz.
Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia z gry, kliknijcie poniżej:

O godzinie 18.00, tropem swoich młodszych kolegów ruszyli uczniowie klas IV-VI. Tym razem - nie wszystkie dochodzenia zakończyły się pełnym sukcesem. Jednak - wszystkie zespoły - wykazały olbrzymie zaangażowanie, wolę walki i tylko kilka minut zabrakło do rozwiązania zagadki.
Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia z gry, kliknijcie poniżej:

Kaczor Donald mówi "Stop agresji"

20 lutego w naszej szkole odbył się spotkanie z bajowym Donaldem - pt. "Stop Agresji". Kaczorek Donald uczył dzieci magicznych słów, takich jak: proszę, dziękuję i przepraszam. Nasi najmłodsi uczniowie świetnie się na tym spotkaniu bawili. Na długo będą pamiętały nauki - śmiesznego Kaczorka.

Na koniec spotkania wszyscy zrobili sobie z nim zdjęcie,
by zobaczyć więcej kliknij poniżej:

Potyczki sportowe - Nauczyciele kontra Uczniowie

20 lutego (tj.w środę) o godzinie 14.45 odbyły się w naszej szkole potyczki sportowe, w których stanęły naprzeciwko siebie drużyny: Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu konkurencjach: skoki na skakance(jak ktoś woli lub potrafi przeskoki, uskoki...?), cierpliwe noszenie ping-pong'a, spływ na materacach, bieg na gazecie(czy może po), wyścigi sto-nogi i bieg z pałeczką czyli sztafeta. Obie drużyny podczas zmagań dały z siebie wszystko, zrosiły potem całą salę, i wspaniale dopingowały się. Po 5 konkurencjach minimalnie(ale jednakże) zwyciężyła drużyna Uczniów 3:2. Ważne, że zawodnicy bawili się wspaniale, a nad głowami sportowców unosił sie duch fair play.

Kliknij poniżej by obejrzeć zdjęcia z zawodów:

VI Biesiada Rodzinna

Jak co roku, od sześciu lat, spotkaliśmy się w sobotni ranek by wspólnie z rodzicami i uczniami cieszyć się zabawą i wiosennym słońcem. Tegoroczna Biesiada została zorganizowana  z myślą o doposażeniu szkolnego boiska  w sprzęt sportowy, który pozwoli weselej i ciekawiej spędzić czas na przerwie i na lekcjach wychowania fizycznego.
W planach mamy budowę stołów do tenisa, dodatkowych koszy i montaż zestawu do siatkówki.

Przygotowania do biesiady trwały już od połowy kwietnia, ale nic nie zapowiadało że uda się ona tak wspaniale.
A było co oglądać: występy zespołów wokalnych "Dziub-Dziuby" i "Nutki Kopernika", zespołu instrumentalnego "Flażograjki", grupy breakdance'a "Biało-czarni", zespołu tanecznego "Cheerleaderki" i "Mikus-Kopernikus". Wreszcie przedstawienie "Jaś i Małgosia", w którym wspólnie wystąpili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Loteria, licytacja, stoiska - przygotowane przez uczniów, kawiarenka oraz "sala zwierzątek domowych". Dla wszystkich głodnych i spragnionych - napoje, grochówka i gorące kiełbaski. Natomiast na sali gimnastycznej - wspólne zabawy i gry ruchowe.

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i dzieci już wiemy że nasze pomysły są możliwe do realizacji.  Całkowity dochód z tegorocznej Biesiady to ponad 8,5 tysiąca złotych !!!. Na cele modernizacji szkolnego boiska udało nam się zebrać 6.275,71 zł.

Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do naszego wspólnego biesiadowania i zarazem sukcesu. Dziękuję rodzicom, sponsorom i uczniom naszej szkoły. Do zobaczenia na VII Biesiadzie

Jacek Wadowski

kliknij by zobaczyć zdjęcia z Biesiady Rodzinnej

217 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

W 217 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w 87 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego delegacja naszej szkoły w poczcie sztandarowym wzięła udział w uroczystościach na terenie miasta.
Dla uhonorowania tych rocznic w dniu 3 maja uczniowie SP Nr 4 wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego złożyli hołd przed Pomnikiem Wolności, a później uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny i ziemi śląskiej w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Część oficjalna uroczystości wraz z przemówieniem Prezydenta Bytomia i salwą honorową zakończyła się musztra paradną w  wykonaniu Orkiestry Sił Powietrznych w Bytomiu.

Więcej zdjęć kliknij na fotografię poniżej

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademie szkolne nie muszą być wcale nudne. Nawet wtedy gdy dotyczą trudnych dla młodzieży tematów. A takim tematem jest również akademia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja która odbyła się w naszej szkole w ostatni poniedziałek. Przygotowana prezentacja multimedialna pozwoliła uczniom zobaczyć sejmowe realia XVIII wieku, sylwetki inicjatorów uchwalenia konstytucji oraz poznać motywy działania targowiczan. Dzięki pracy nauczycieli historii, muzyki i plastyki uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej - kliknij

Miejskie obchody Dnia Europy
9 maja z okazji obchodów Dnia Europy w naszym mieście odbyła się Europejska Majówka. Obchody zainaugurowało spotkanie młodzieży z władzami miasta i zaproszonymi gośćmi na Stadionie Miejskim przy ulicy Olimpijskiej.   Uczniowie naszej szkoły należący do Klubu Europejskiego byli uczestnikami tej imprezy. Wspólnie z innymi uczniami bytomskich szkół wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Bytomia i zaproszonych gości z Rellinghausen i Vsetina oraz obejrzeli pokazy sportowe w wykonaniu judoków i szermierzy. Potem  uczniowie udali się na Turniej Gier i zabaw Sportowych, który odbywał się w naszej szkole.
Weronika Niemiec

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij poniżej
Turniej Gier i Zabaw Sportowych

9 maja w naszej szkole odbył się Turniej Gier i Zabaw Sportowych zorganizowany z okazji Europejskiej Majówki 2008.

W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, a także: SP nr 33, SP nr 6, Zespołu Szkół Nr 3 i Szkoły Społecznej.

W rywalizacji zespołowej nasz zespół zajął IV miejsce. W rywalizacji indywidualnej:
W konkurencji "Człowiek Guma"
I miejsce - zajął Patryk Piecha
II miejsce - zajęła Ania Fila
III miejsce - zajął Rafał GoldaW konkurencji "Sokole Oko"
I miejsce wywalczył Arek Kunowski
III miejsce zajął - Dominik Brol

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej

Dzień Europy

W dniu 14 maja obchodziliśmy Dzień Europy. Z tej okazji wzięliśmy udział w apelu, na którym przedstawiono "Mit o Europie" przygotowany przez uczniów należących do Kółka Europejskiego. oraz scenkę w języku angielskim pt."Run, run, run""Z jakiego kraju pochodzi ta postać". Prezentacji dokonali uczniowie klasy Vd. zaprezentowana przez uczniów klasy IIb. Mogliśmy również popisać sie wiedzą dotyczącą krajów Unii Europejskiej poprzez udział w quizie pt.

Elżbieta Klacek

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij poniżej:

Dni Bezpieczeństwa na Drodze
W dniu 21 maja odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym przygotowany przez uczniów klasy 1c, 2a, 3c oraz 4b. Uczniowie klasy 4b zaprezentowali "Biblię rowerzysty" zawierającą obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru, akcesoria wyposażenia rowerzysty, zwiększające jego bezpieczeństwo na drodze, a także co należy zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową oraz zasady w ruchu drogowym, które powinni przestrzegać wszyscy uczestnicy dróg. Przedstawili również scenkę komunikacyjną pt. "Dwaj rowerzyści". Klasa 2a zaprezentowała wierszyki o bezpieczeństwie na drogach.. Uczniowie klasy 3c zagrali i zaśpiewali piosenkę pt. "Jadą rowery" oraz piosenkę o Sznupku. Natomiast najmłodsi koledzy i koleżanki z klasy 1c przedstawili wierszyki pt. "Zielone światło" i "Światła na skrzyżowaniach".

Stanisław Kulmaczewski

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia kliknij poniżej

Igrzyska Sportowe w Szombierkach
30 maja w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o godzinie 10.00 na terenie kompleksu sportowego Szombierek Bytom odbyły się Igrzyska Sportowe zorganizowane przez nauczycieli Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego oraz przez uczniów naszej szkoły i ich opiekuna pana Adama Jabłońskiego. W Igrzyskach rywalizowali i bawili się uczniowie klas I-III SP Nr 17, uczniowie SP Nr 11, Gimnazjum Nr 20 oraz ZS Nr 4.

Dla uczestników przygotowano 12 konkurencji, w których mogli sprawdzić swoją: zręczność, celność, siłę czy wytrzymałość.

Oto lista konkurencji:
1.Rzut piłką lekarską
2. Unikohej - strzały na bramkę
3. Rzut do tarczy
4. Rzut woreczkiem do celu
5. Bieg terenowy
6. Piórka
7. Skok w dal z miejsca
8. Przechodzenie pod..
9. Ringo - rzuty
10. Budujemy wieżę
11. Kangurki
12. Słowianie


Przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze - zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy Igrzysk.
A jak dzielnie walczyli i bawili się można zobaczyć
klikając na poniższe zdjęcie.

Wizyta w Skelleftea

28 maja grupa uczniów w składzie: Patrycja Kiczka, Alicja pogoda, Katarzyna Rachuba i Magdalena Chrzanowska wraz z p. dyrektorem Jackiem Wadowskim i nauczycielami p. Barbarą Findysz i Agnieszką Ligoń  wyruszyła z Balic do Sztokholmu by następnie po kilkugodzinnej przerwie dotrzeć do miasta partnerskiego naszego projektu Skelleftea. Już z samolotu mogliśmy podziwiać niezliczoną ilość wysepek ułożonych obok siebie. Jakże odmienne od naszego miasto przywitało nas wręcz upalną jak na tą strefę klimatyczną wiosną...
Na pewno najbardziej stresujący dla każdej ze stron (zarówno naszych uczniów jak i uczniów szwedzkich) było pierwsze spotkanie i powitanie rodzin goszczących naszych uczestników. Już w samolocie każda z dziewczyn zastanawiała się: Jacy oni będą? Czy będę potrafiła się z nimi porozumieć? Co będę tam jadła? Czy osoba goszcząca mnie polubi? ....Jednak lody zostały szybko przełamane i nic nie mogło przeszkodzić w  owocnym spotkaniu i realizacji kolejnego etapu projektu.  
W czasie pobytu mieliśmy możliwość zwiedzenia szkoły, poznania grona nauczycielskiego i uczniów.  Nasi uczniowie przygotowali ilustracje i teksty polskiej baśni, którą wspólnie z nauczycielem języka angielskiego przetłumaczyli na język angielski a później przedstawili wszystkim uczestnikom projektu. Dzięki prezentacji innych krajów partnerskich mogliśmy także poznać najbardziej popularne bajki w Szwecji, Hiszpanii, Estonii i Turcji. W przerwach uczniowie poznawali zasady gry w popularne gry zespołowe w Szwecji.
Podczas pobytu nie zabrakło też czasu na zwiedzanie. W piątkowe popołudnie uczennice razem z reprezentantami innych krajów wybrali się do Domu Przygód (Adventure House) informacje można znaleźć na poniższej stronie, dostępne w języku angielskim: Website: http://www.aventyrshuset.com.
Magda, Alicja, Patrycja i Kasia podzielone na grupy międzynarodowe musiały sprostać różnego rodzaju zadaniom wymagającym zarówno kondycji fizycznej jak i umiejętności logicznego myślenia.
W sobotę uczniowie wybrali się do SVANSELE WILDERNESS CENTRE, gdzie w leśnej scenerii muzeum można było zobaczyć ponad 600 okazów zwierząt często w ich naturalnej wielkości przedstawionych w różnych porach roku.  
W czasie kiedy uczniowie pracowali w swoich grupach nauczyciele przygotowali program działania na następny rok projektu, podsumowali pierwszy etap projektu prezentując główny produkt tego roku czyli kalendarz, który już niebawem będzie można oglądać w naszej szkole.

My zabieramy się już do pracy....jako, że czasu do następnego spotkania już niewiele.... A przypominamy, że następny ? meeting" odbędzie się już pod koniec września w Bytomiu.

Kliknij poniższe zdjęcie jeżeli chcesz zobaczyć więcej

Egzamin praktyczny na Kartę Rowerową

W dniu 5 czerwca na boisku szkolnym odbyła się część praktyczna na kartę rowerową. Polegała ona na wykazaniu się uczniów opanowaniem jazdy na rowerze po placu manewrowym, namalowanym na utwardzonej części boiska szkolnego białą farba, zorganizowanym zgodnie z wybranym planem, jednym z kilku przedstawionych w książkach pomocniczych i czasopismach przedmiotowych. Warunkiem przystąpienia do części praktycznej było uzyskanie pozytywnych wyników części teoretycznej, która dotyczyła wyposażenia roweru i rowerzysty, znajomości przepisów o ruchu rowerów, znaków i sygnałów drogowych, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach  bez znaków i ze znakami oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. W części praktycznej uczestniczyło 46 uczniów, w zdecydowanej większości byli to czwartoklasiści. Kartę rowerową otrzymają bezpłatnie 20 czerwca, w dniu rozdania świadectw szkolnych.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij poniżej

Jak to było na Zielonej Szkole
Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas III naszej szkoły przebywali na Zielonej Szkole w Chłapowie nad Bałtykiem. W czasie pobytu nie brakowało im przygód i nowych wrażeń, o co zadbał organizator imprezy - firma "Pinokio" z Mikołowa oraz nauczyciele - opiekunowie:p.Beata Szulc, p.Weronika Niemiec, p.Ewa Wróblewska oraz p. Jadwiga Gilner.
Byliśmy na wycieczce w Trójmieście gdzie podziwialiśmy ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza, wysłuchaliśmy koncertu organowego w Oliwie oraz zwiedziliśmy gdańską Starówkę. Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiła Panienka z Okienka, która pomachała im na powitanie. Niezapomnianą była też wycieczka do Fokarium na Helu. Mogliśmy tam zobaczyć foki z bardzo bliska, być świadkami ich karmienia oraz poznać je po imieniu. Był więc Grubas, Aga, Fog i Hela. W porcie w Pucku wsiedliśmy na statek wycieczkowy aby popłynąć nim w rejs po zatoce puckiej. Morze na szczęście było w tym dniu łagodne więc wszyscy czuli się wyśmienicie.
Niezapomniane wspomnienia, nowe przyjaźnie i mnóstwo pamiątek z Dnia Dziecka świętowaliśmy na festynie we Władysławowie. Historię powstania bursztynu oraz ciekawostki z nim związane poznaliśmy będąc w pracowni bursztyniarza, a nadmorski krajobraz mogliśmy podziwiać ze szczytu latarni morskiej w Rozewiu.
Czas urozmaicały nam także dyskoteki, spotkania przy ognisku, zawody sportowe oraz liczne konkursy - na rysunek morza wykonywany na plaży, na budowle z piasku oraz z wiedzy o morzu. Niezapomnianą przygodą był w tym dniu nocny marsz na plażę z płonącymi pochodniami, gdzie nastąpiły nasze zaślubiny z morzem.
W drodze powrotnej nieźle nastraszył nas pan Karol, właściciel ośrodka udając ducha w zaroślach. Było super! Z żalem wyjeżdżaliśmy 5 czerwca do domów, zabierając ze sobą bursztynu i muszli. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz klasowy wypad nad morze!

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
"Jaś i Małgosia" w wykonaniu uczniów ZS nr 4
Dnia 3 czerwca, zaraz po Dniu Dziecka, w naszej szkole odbyło się niezwykłe przedstawienie. Zaproszeni na nie byli uczniowie klas I - III. Było niezwykłe, bo wykonane przez uczniów zaprzyjaźnionej z nami szkoły - Zespołu Szkół Nr 4 w Bytomiu. Uczniowie pokazali nam się w bajce pt."Jaś i Małgosia". Mieli pięknie przygotowaną scenografię, ładne kostiumy i drobiazgowo dobrane rekwizyty. Co najważniejsze zaprezentowali wspaniałą grę aktorską. Wraz z naszymi aktorami w przedstawieniu wzięły udział nauczycielki tejże szkoły. Jedna była narratorem, druga akompaniowała uczniom na organach, a trzecia pełniła rolę reżysera. Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa, a my niesamowite wrażenia. Mamy nadzieję, że taka wymiana artystyczna między naszymi szkołami to dopiero początek!!

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć kliknij poniżej

Zakończenie roku szkolnego
20 czerwca 2008r. - był ostatnim dniem w tym roku szkolnym. O godzinie 9.00 spotkali się na sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VI. Podczas uroczystej akademii pan dyrektor wręczył najlepszym uczniom odznakę "wzorowy uczeń" oraz nagrody dla najlepszych matematyków w szkole, zajmujących wysokie miejsca w konkursach matematycznych(Kangur). Nagrody książkowe oraz dyplomy za osiągnięcia otrzymali także uczniowie Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego. Następnie odbyła się krótka część artystyczna, w której zaprezentowali się uczniowie klas: IIc  i IIb, a także zespół wokalny "Nutki Kopernika".

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia z akademii, kliknij poniżej:


O godzinie 10.30 - na sali podczas akademii spotkali się uczniowie klas I-III. Podobnie jak w klasach starszych - pan dyrektor wyróżnił odznaką "wzorowy uczeń" naszych szkolnych prymusów. I tutaj nagrodzeni zostali najlepsi matematycy - osiągający wspaniałe rezultaty w konkursach matematycznych(Kangurek). W części artystycznej wystąpili ponownie uczniowie klas: IIb i IIc oraz zespół wokalny "Dziub-dziuby".

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia z akademii - kliknij poniżej:


Pożegnanie klas VI

O godz. 12.00 odbyło się uroczyste zakończenie klas VI.  Pan dyrektor wręczył odznaki "Wzorowy Uczeń", świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe oraz "Listy gratulacyjne" rodzicom prymusów.
Uczniowie klas VI przekazali sztandar szkoły reprezentantom klas V oraz złożyli przyrzeczenie, że będą godnie reprezentować szkołę w przyszłości. Wysłuchano także przemowy pana dyrektora oraz zaproszonych gości - przedstawicieli Rady Rodziców uczniów klas VI. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentacje multimedialne klas VI przedstawiające najważniejsze wydarzenia z życia klas.  

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej

Otwarte sale gimnastyczne

Po zakończeniu roku szkolnego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w ?Otwartych salach gimnastycznych? na terenie naszej szkoły. Zajęcia rekreacyjno-sportowe trwały przez okres 2-óch tygodni w dniach od poniedziałku do piątku. W programie zajęć nie zabrakło zabaw i gier sportowych. Rywalizowano w rozgrywkach: piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, unihokeja, ping-ponga oraz w grach i zabawach ruchowych. Zorganizowano również zabawę w ?podchody? na terenie naszej szkoły i Miejskiego Parku.
W ostatnim dniu zmagań sportowych wszyscy uczestnicy ?Otwartych sal? wzięli udział we wspólnym grillu.

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć z zajęć

1% dla mojej szkoły

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2025 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.