Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W piątek (21 lutego) o godzinie 15.00 (na sali gimnastycznej) odbył się III Szkolny Konkurs Lotów Samolotów Papierowych. W zawodach wzięło udział ponad 20 młodych i zdolnych lotników, którzy startowali w dwóch konkurencjach: najdalszy lot (tu mierzona była odległość od miejsca rzutu do miejsca, gdzie samolot wylądował) oraz najdłuższy lot (w tej konkurencji jury liczyło czas utrzymania się samolotu w powietrzu, im dłużej tym lepiej).

Po ciężkich eliminacjach i lotach półfinałowych i finałowych udało się wyłonić najlepszych szkolnych lotników.
I tak w kategorii najdalszy lot:
I miejsce zajął Michał Muzyka (jego samolot poleciał na odległość 16,70m), II miejsce wywalczył Dawid Gilner, III - Adam Patschek, a IV wspólnie zajęli: Bartek Błasiak i Marcin Cichoń.
W kategorii najdłuższy lot:
I miejsce - Kamil Kozłowski (jego samolot szybował 5.18 sekund), II miejsce wywalczył Michał Madeja, a III zajął Szymon Opara (Szymon jest jedynym zawodnikiem z całej stawki finalistów, który w ubiegłym roku również stał na podium:) Gratulujemy!!!)