>
>>23 września 2015r. uczniowie klasy 1b oglądali pierwszą w tym roku szkolnym internetową transmisję spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Gorzowski Teatr przedstawił jedną z najpiękniejszych polskich baśni o Marysi i krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom. Przedstawienie było bardzo barwne i interesujące:) Z niecierpliwością czekamy na kolejne:)
>
>
>>Wszyscy lubimy odkrywać nowe miejsca. W czasie wakacji zwiedzamy zagraniczne kurorty. Któż z nas nie wybrałby się na wycieczkę do Paryża, Londynu czy Rzymu… Ostatnio nasza Pani zapisała naszą klasę na zwiedzania Bytomia z przewodnikiem. Bytom? Z przewodnikiem? Przecież to miasto, w którym się urodziliśmy, mieszkamy, i chodzimy do szkoły i dobrze je znamy. 25 września po dwóch pierwszych lekcjach wyruszyliśmy na rynek. Na rynku spotkaliśmy się z Panią przewodnik i uczniami SP 46. Nasza grupa miała zwiedzić północną część Bytomia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od krótkiego wykładu na temat historii Bytomia. Pani przewodnik powiedziała nam m. innymi o tym, że najstarszą częścią miasta jest Wzgórze Św. Małgorzaty. Gród otaczał niegdyś mur gruby na 2, 5 m i długi na 1,5 km z trzema bramami. Z rynku ruszyliśmy ul. Strażacką, która kiedyś nazywała się Szpitalną (dawniej w remizie mieścił się szpital). Następnie kierując się w stronę ul Żołnierza Polskiego w górę obok ZSMT doszliśmy do pl. Akademickiego. Tu czekał już na nas Pan przewodnik, który oprowadził nas po schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej i opowiedział kilka ciekawostek dotyczących tego miejsca. Najbardziej utkwiła mi w pamięci historia o ludziach uwięzionych w schronie. Stało się to podczas jednego z nalotów bombowych. Spadające bomby zniszczyły i zablokowały oba wejścia. Jeden z bombowców zagubił się i ponownie zbombardował to miejsce. Spadającą bomba odrzuciła gruz tak, że ludzie wydostali się ze schronu. Z pl. Akademickiego udaliśmy się do Kościoła Św. Barbary. Kościół ten został wzniesiony na błotnistym terenie. Dowiedzieliśmy się, że kościół św. Barbary jest jakby dzieckiem kościoła N.M.P., co zostało uwidocznione w głównym ołtarzu (N.M.P. przekazuje Dzieciątko Jezus św. Barbarze). Znajdują się tu też największe organy diecezji Gliwickiej. Następnie podziwialiśmy panoramę miasta z tarasu widokowego w Szkole Budowlanej. Na zakończenie wycieczki odbył się konkurs sprawdzający ile zapamiętaliśmy z opowieści Pani przewodnik. Przedstawiciele naszej klasy wykazali się całkiem niezłą pamięcią. W czasie tej wyprawy okazało się, że jednak odkryliśmy tajemnicze i nieznane nam zakątki miasta.>
Michał Pawlik - klasa 5c
Dzień Chłopca w naszej klasie IIc odbył się bardzo uroczyście i wesoło. Wszyscy chłopcy zostali ukoronowani przez koleżanki, które wręczyły kolegom ciekawe prezenty. To nie koniec przyjemności "Dary Jesieni", które zrobiliśmy, możecie podziwiać na zdjęciach. Bawiliśmy się świetnie, nawet próbowaliśmy konfiturę z jarzębiny przygotowaną przez mamę Pawła. Nie wszystkim smakowała, ale czegoś takiego nikt z nas jeszcze nie jadł.
Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać do dżungli żeby poznać zasady przetrwania w dziczy. Klasa VIc podczas wycieczki do Księżej Góry spotkała się, w surowych, aczkolwiek pięknych okolicznościach przyrody, z prawdziwym specem od surwiwalu – panem Wincentym. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu okazało się, że brak butelkowanej wody do picia i kanapek nie musi oznaczać wielkich kłopotów. Trzeba tylko wiedzieć jak tę wodę zdobyć i jakie rośliny rosnące wokół nas można bezpiecznie zjeść. Krótko mówiąc mając kawałek folii – zdobędziemy wodę, a rozpoznając czeremchę, szczaw, pokrzywę i dziewannę zaspokoimy głód. Tą bezcenną wiedzę uzyskujemy zaledwie kilka kilometrów od Bytomia.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i koniecznie do przeczytania artykułu na YoungFace, do którego link znajduje się poniżej. Klikajcie, polubcie i zapewnijcie naszej szkole punkty w rankingu
30 września tradycji stało się zadość w klasie 3d, bo jak co roku swoje święto w tym dniu miała wspaniała czternastka chłopaków. Tym razem cała klasa wybrała się na boisko przy ulicy Piłkarskiej, na którym trenują łucznictwo członkowie klubu "Czarna Strzała". Podczas strzałów podziwiałyśmy z dziewczynkami wprawne oko chłopaków. Liczyła się również odpowiednia postawa oraz technika i siła. Nasi "Wspaniali" pozytywnie zaliczyli zadanie, a i my-dziewczyny miałyśmy również okazję zmierzyć się z tą dyscypliną. Po powrocie do klasy odśpiewałyśmy tradycyjne "Sto lat" oraz wręczyłyśmy słodkie upominki.
>
>>
W ostatnią sobotę (tj. 3.10.2015) na Księżej Górze w Radzionkowie odbyło się spotkanie integracyjne rodziców i dzieci z klasy Ic. Przybyło kilkanaście rodzin wraz ze swoimi dziećmi. Integrowaliśmy się poprzez wspólne gry m.in.: w piłkę nożną i siatkówkę. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy, dawali z siebie wszystko, by zwyciężyć w meczu. Nie zważając na braki kondycji czy kontuzje, grali do samego końca. Dzieci szalały również w parku linowym oraz na placu zabaw. Co jakiś czas wszyscy spotykaliśmy się przy bogato zastawionym stole, pijąc kawę, herbatę czy soki – jednocześnie poznając się wzajemnie. Nie zabrakło również pysznych ciast i ciasteczek. Był to bardzo miło, ale i aktywnie, spędzony czas – przez chwile dorośli mogli znów poczuć się jak dzieci.
A teraz kilka słów oczami jednego z młodszych uczestników, czyli Leopolda Cieślaka:
Na pikniku integracyjnym klasy Ic było dużo atrakcji i zabaw na przykład: zabawa chustą Klanzy, gra w piłkę nożną i zabawa w parku linowym. Ładna pogoda sprawiła, że wszystkim dopisywał dobry humor i piknik się udał.
Klasa 1b po raz drugi oglądała ciekawe przestawienie Internetowego Teatru dla Szkół pt. Świat Garmanna". Spektakl przestawiał świat widziany oczami sześcioletniego chłopca o imieniu Garmann - jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Twórcy spektaklu pokazali, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych. Wszyscy ze skupieniem i uwagą obejrzeli przedstawienie.
W ciepły październikowy dzień klasa 2b wraz ze swoją panią wybrała sie do pracowni mamy naszego kolegi Filipa, która rzeżbi piękne rzeczy w glinie oraz tworzy gliniane naczyńka, zawieszki, miseczki i inne cudeńka. Wszyscy byliśmypodekscytowani tą wizytą i bardzo niecierpliwie podąrzaliśmy na umówione miejsce. Nie zawiedliśmy się w naszych oczekiwaniach bo w pracowni czekała już na nas glina i koło garncarskie gdzie mogliśmy dać upust i naszym talentom. Wyczarowaliśmy piękne ptaszki, ślimaczki, motylki, stojaczki do świeczek i dzbanuszki. Każdy mógł poczuć się rzeźbiarzem. Było wesoło i bardzo artystycznie.
>
>>
... aby bawić się na całego! I tak było tym razem. Wybraliśmy się do Muzeum, żeby malować światłem i cieniem. Pani Ania i muzyka uruchomiły naszą i tak bujną już wyobraźnię. Tworzyliśmy fantastyczny świat. W jego krajobrazie powstawały coraz to nowe, niespodziewane elementy. Ale historia malowana światłem i cieniem nigdy nie jest skończona... Zobaczcie, jak pani Ewa uwieczniła naszą radość tworzenia.
Klasa 3b
Dnia 10 listopada wybraliśmy się do studia telewizji TVN w Krakowie. Byliśmy ciekawi jak wygląda praca w telewizji. Podróż minęła nam szybko. Pełni wrażeń weszliśmy do budynku, w którym mieści się TVN. Od wejścia zauważyliśmy nerwową atmosferę i pełne skupienie, ponieważ trwało nagranie programu "Rozmowy w toku". Na nerwową atmosferę reagujemy napadem głodu, więc nie patrząc na sytuację zabraliśmy się do jedzenia naszego drugiego śniadania. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, bo o tajnikach i sekretnych miejscach telewizji opowiadał i oprowadzał nas sam Smerf Cherlak a zarazem Strażak Sam w jednym rozbawiając nas i ciągle zmieniając głos oraz podszywając się pod różnych bohaterów bajek. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, że mogliśmy nagrać płytę z naszym występem. Operatorami kamer zostały nasze panie, a my oddaliśmy się w pełni pracy aktorskiej. Poznaliśmy różne triki filmowe. Wielkim zaskoczeniem było dla nas to, kiedy znaleźliśmy się na planie filmowym programu "Szkoła" i "Szpital". Z dumą mogliśmy się pochwalić, że teraz już wiemy co jest prawdą, a co fikcją w tych programach. Wróciliśmy z autografami aktorów i bardzo zadowoleni.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>>
16 listopada klasa Vb i 3 uczniów z kl. VIc pod opieką pani E. Dobrzyckiej i pana L. Leguta wzięło udział w warsztatach "Scotland: Ceilidh, Bagpipes and Man in Kilt". Warsztaty zostały przeprowadzone przez rodowitego Szkota, Donniego Nicolsona, który jest śpiewakiem, muzykiem, wykładowcą i nauczycielem języka angielskiego z Fort Wiliam. Spotkanie było udane. Mieliśmy okazję zatańczyć tradycyjne szkockie tańce i posłuchać brzmienia dud, a przede wszystkim podszkolić nasze umiejętności językowe.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Na razie za oknami piękna słoneczna pogoda, ale przecież już za chwilę listopad i plucha!!! Musimy wszyscy być do tego przygotowani. Najlepiej zrobić to z przyjaciółmi. Tak właśnie uczynili uczniowie klasy 2b wraz z panią Weroniką, którzy na swoje jesienne zajęcia zaprosili przyjaciół z Edterka:) Były piosenki, gra na instrumentach, a na koniec każdy wykonał - piękne jesienne parasolki. Teraz deszcz nikomu nie będzie straszny:)
>
>>
Wiemy doskonale, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Ostatnio przygotowaliśmy w naszej klasie zdrowe i pyszne śniadanie w ramach programu "Śniadanie daje moc". Komponowaliśmy smaczne naleśniki oraz owocowe musli. Było przepysznie - zobaczcie sami.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>>
W Andrzejki klasa 5b spotkała się w swojej sali. Impreza była bardzo udana, każdy z nas zaangażował się w jej organizację. Przygotowaliśmy różne gry i zabawy oraz wróżby, a także udekorowaliśmy salę. Tańczyliśmy, nawet Pani Ela (nasza wychowawczyni) dołączyła do nas! Hitem okazała się zabawa, polegająca na tym, że tańcząc w kółku każdy pokazywał po kolei jakąś pozę, a inni to wykonywali. Wszystkim się bardzo podobało!
Pola Olek 5b
26 listopada uczniowie, ich kreatywni rodzice i równie kreatywny wychowawca zebrali się w szkole, aby wspólnie pobawić się przed andrzejkami. Zorganizowali więc andrzejkowy wieczór zabaw. Na ten wieczór przygotowano różne stoiska z zabawami. I tak: było stoisko, na którym można było samodzielnie wykonać piękną biżuterię, stoisko, gdzie uczniowie mogli zrobić owocowego jeża lub wycisnąć owocowy sok, było stoisko zabawy z masą solną i stoisko z zabawami zręcznościowymi. W innej sali można było osobiście wyświetlać film (mamy pomagały czytać bajkę). W jeszcze innej sali można było strzelać do duszków i brać udział w tajnej misji rozbrojenia bomby. Każdy uczestnik zabawy dostał kartkę, na której zdobywał pieczątki, aby na koniec, w oparciu o tę kartkę, otrzymać dyplom i ciasteczko z przesłaniem. Rodzice odpowiedzialni za kulinarną stronę imprezy częstowali wszystkich ciepłymi tostami z czekoladą lub serem. To była "pyszna" zabawa. Wierzymy, że wszyscy w swej pomysłowości pójdziemy jeszcze dalej i za rok będziemy się bawić jeszcze "smaczniej".
W grudniu w Bytomiu odbywały się X Międzynarodowe Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej SILEZIANY 2015. W ramach tej imprezy MDK nr 1 zorganizował warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży. 9 grudnia udało nam się wziąć w nich udział. Zostaliśmy podzieleni na grupy i mogliśmy wykazać się naszymi plastycznymi zdolnościami tworząc między innymi obrazy malowane woskiem, a także cudeńka z koralików.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
24 listopada zagościła u nas wróżka Agnieszka. Przygotowała dla uczniów wiele wspaniałych zabaw, konkursów i wróżb. Było np: wróżenie z butów, lanie wosku, konkurs śpiewu, wróżenie z rysunków i tańczenie na gazetach. Jako, że była w tym samym czasie dyskoteka, to wróżka zapewniła nam również tańce. Pod koniec zabawy wszyscy dostali upominki. Było fantastycznie każdy wychodził z uśmiechniętą buzią.
Wiktoria Lempart
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
3 grudnia 2015r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na spotkanie ze św. Mikołajem do zamku w Toszku. Wizyta w zamku połączona była ze słodkim poczęstunkiem, słuchaniem niesamowitych legend - „O złotej kaczce” i „Białej damie” oraz świetną zabawą. Niektórym przeszedł dreszczyk po plecach, gdy do drzwi zastukała łańcuchem biała dama i stanęli oko w oko ze św. Mikołajem. Wizyta na zamku naprawdę się udała. Świadczą o tym wszystkie uśmiechnięte twarze.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
4 grudnia 2015r. uczniowie klasy IIa zostali zaproszeni na spotkanie ze św. Mikołajem do II LO w Bytomiu. Wizyta w liceum u starszych kolegów napawała nas wieloma obawami. Jednak od pierwszej chwili poczuliśmy się jak u siebie. Przygotowane dla nas warsztaty teatralne pozwoliły nam szybko pozbyć się tremy. Również my nauczyliśmy licealistów naszego klasowego przeboju pt. "Niedźwiadek". Na naszą zabawę patrzył cały czas Mikołaj, a gdy się przekonał, że jesteśmy wyjątkowo teatralnie uzdolniona klasą wręczył nam prezenty. Zadowolono wróciliśmy do szkoły chociaż nie chciało nam się wychodzić z liceum. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom II LO za zaproszenie.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
We wtorek, 15 grudnia, uczniów Edterka, odwiedziła klasa 1c wraz ze swoją wychowawczynią - panią Iwonką. Spotkaliśmy się, by wspólnie zagrać na Bum Bum Rurkach. Na zajeciach, nauczyliśmy się jak należy "fachowo" grać na tym ciekawym instrumencie. Wybijaliśmy rytmy w piosenkach o górnikach, o pociągu czy też o kółku graniastym. Na koniec przenieśliśmy się do zamku pełnego duchów - i tam wzięliśmy udział w balu:) Oczywiście wszystko to z Bum Bum Rurkami. Było super!!!
21 grudnia klasa 3d wybrała się z przedstawieniem Jasełkowym do Domu Pomocy Społecznej "Wędrowiec" w Miechowicach, gdzie pracuje jedna z naszych "klasowych" mam. Jasełka dostarczyły wielu wzruszeń i to zarówno podopiecznym ośrodka, jak i naszym uczniom. Po przedstawieniu był słodki poczęstunek, prezenciki własnoręcznie przygotowane przez panie. Nie obyło się również bez wspólnego kolędowania. Na zakończenie jeszcze krótkie zwiedzanie całego ośrodka oraz pamiątkowe zdjęcia. Podopieczne już teraz nie mogą doczekać się kolejnych odwiedzin.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W poniedziałek, 18 stycznia, klasa 2b wraz ze swoją wychowawczynią pania Weroniką, odwiedziła uczniów Edterka, by zaprezentować przedstawienie, opowiadające historię Roku, który miał dzieci, aż dwanaścioro i każde kochał równie mocno:) Występ bardzo podobał się uczniom z Edterka:). Po zakończonym przedstawieniu jeszcze przez kilkanaście minut wspólnie wszyscy kolędowali.
W środę, 27 stycznia, Zespół Edterek i klasa 1b, mieli przyjemność oglądać, fantastyczne przedstawienie "Bal u rodziny Poziomków" w wykonaniu klasy 3a, przygotowane przez panią Jolantę Binkofską. Aktorzy wykazali się świetnym obyciem ze sceną, naturalnością i ubrani byli w piękne stroje. Uczta dla ucha i oka:) Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia:)
Dnia 28 stycznia klasa II a na zajęciach miała gościa specjalnego. Haczi pies, który był specjalnie szkolony do pracy z dziećmi uczestniczył razem z nami w lekcjach. Zabawa była wspaniała. Oprócz zabawy oczywiście była nauka. Poznaliśmy budowę ciała psa, obowiązki hodowcy i właściciela psa. Pani Hacziego z wielka pasają opowiadała nam o codziennym życiu z tak wyjątkowym psem. Nauczyliśmy się wydawać komendy. Pokochaliśmy naszego gościa i nie chcieliśmy go wypuścić. Uściskom nie było końca. Na pamiątkę od naszej klasy Haczi otrzymał pluszowego misia jego ulubioną zabawkę. Dziękujemy.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią panią Mariolą i z właścicielem Wesołego Miasteczka ruszyli 4 lutego 2016 r. w niezwykłą podróż dookoła karuzeli. Jeździliśmy wyścigówką. Poznaliśmy przyczynę wypadków samochodowych, wołaliśmy pomoc i dowiedzieliśmy się, że nie wolno siadać za kierownicą, gdy nam się „kręci w głowie”, choćby to było tylko ze szczęścia! Płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotkaliśmy okręt piracki. Samochodem strażackim ugasiliśmy pożar. A potem konik zabrał nas do szkoły. Nadszedł czas na lekcję śpiewu! Poznaliśmy instrumenty, ich brzmienie i nazwy. Mogliśmy również potańczyć. Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. Wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Klasa 5 b wybrała się z wizytą na mitologiczny Olimp w sali 22. Odbyła się tam prezentacja bogów greckich. Pojawili się m.in. Zeus, Posejdon, Apollo, Atena, Artemida, Ares. Bogowie ubrani byli w samodzielnie zaprojektowane stroje i posiadali własnoręcznie wykonane atrybuty. Każdy z nich wykazał się sporą wiedzą z mitologii greckiej. Spotkanie okazało się bardzo udane. Kolejna wizyta już za rok...
Uczniowie klasy 5a mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Zajęcia uświetnili swoją obecnością greccy celebryci, którzy zdradzili liczne ciekawostki z życia nieśmiertelnych. Wśród gwiazd Olimpu gościliśmy potężnego Zeusa z Herą, Hadesa, Aresa oraz piękną Afrodytę. W natłoku codziennych zajęć wolną chwilę wygospodarowała dla nas również Artemida oraz sławna Atena.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
21 marca 2016 roku w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą panią Beatą Szulc uczestniczyli w zajęciach czytelniczych: ”W krainie książek”. Rodzice jednej z uczennic z klasy 3a, państwo Szargot, zapoznali uczniów z „Legendą o Utopcu”, którą pięknie, w ciekawy dla dzieci sposób zaprezentowali czytając z podziałem na role. Następnie w ciekawy i interesujący sposób omówili czytany tekst wywołując wśród dzieci żywą dyskusję. Zachęcili tym samym do przeczytania innych legend, podań i baśni. Za co DZIĘKUJEMY IM BARDZO!!!
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
W dniu 22 marca klasy Ia i Id wybrały się na wiosenną wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Dzieci chciały się przekonać, czy wiosna już naprawdę przyszła? Szukały jej oznak w przyrodzie. Kolorowe krokusy pięknie kwitnące przed Palmiarnią zachęcały do spaceru i poszukiwań. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o roślinach i zwierzętach, które mogliśmy tam zobaczyć. To była wspaniała lekcja przyrody.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
22 marca byliśmy na wycieczce w Palmiarni tzn. klasy II c i II b , przywitaliśmy tu wiosnę. Byliśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Wielu z nas robiło pamiątkowe zdjęcia. Uczeń klasy IIc - Paweł Glombik zrobił piękne zdjęcia, które można zobaczyć klikając na poniższy link. Widzieliśmy różne okazy roślin. Najbardziej podobały nam się ryby w bardzo dużych akwariach. Pani przewodnik powiedziała nam, że od czasu do czasu akwaria są czyszczone przez pływającego w nich nurka. Podobały nam się bananowce i widzieliśmy dziwne rośliny niespotykane na co dzień w naszym kraju. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Palmiarni w Gliwicach.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Możecie również obejrzeć piękno Palmiarni w Gliwicach na filmie
>
>>
13 kwietnia klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Niektórzy uczniowie bali się zjechać do kopalni windą. Wąskie tunele poprowadziły nas do sali, w której stały postacie górników. Przewodnik opowiadał nam ciekawe historie, związane z tym miejscem. Na ścianach tuneli zobaczyliśmy prawdziwe srebro, jeszcze nie wydobyte. Atrakcyjne było też pływanie łódkami po zalanym tunelu, mimo że było tam bardzo ciasno. Dowiedzieliśmy się, że łódki ciągnęła maszyna, stojąca w szybie o nazwie „Żmija”. Zwiedziliśmy też szyb „Anioł”. Po wyjechaniu na powierzchnię, mogliśmy zakupić ciekawe pamiątki i minerały. Zwiedziliśmy też Skansen Maszyn Parowych, w którym zrobiliśmy sobie piknik.
Maciej Flaszewski -Cebryk
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W poniedziałek, 9 maja odbyły się zajęcia muzyczne z wykorzystaniem Bum Bum Rurek, w których uczestniczyli uczniowie Edterka i klasa IVc, której wychowawczynią jest pani Michalina Kazior. Tym razem do zabawy z tym fantastycznym instrumentem, pani Bożena (która prowadziła zajęcia) użyła programu "Przybij rurkę". Orkiestra złożona z uczniów "czwórki" i Edterka bez większych problemów wykonała utwór Don't worry be happy - najpierw na samych Rurkach, a następnie włączyła do swojego składu jeszcze inne instrumenty perkusyjne. Zabawa tak się wszystkim spodobała, że od razu został ustalony termin kolejnego spotkania.
Dzień Dziecka w klasie 1b świętowaliśmy w "Żyrafie", czyli miejscu zabaw dla dzieci. Dzieci świetnie bawiły się od momentu wejścia do bawilandii do momenty wyjścia. Nawet śniadanie zniknęło w mgnieniu oka, aby nie tracić czasu na zabawę. Jak minęły dwie godziny zabawy można zobaczyć na zdjęciach.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
30 października 2015 klasa III a wybrała się do Muzeum Górnośląskiego na zajęcia pt.: "Jak stać się artystą?", "Jabłuszko". Zajęcia prowadzili dla uczniów pani Anna Rak i pan Marek Ryś. Dzięki zajęciom uczniowie pogłębili swoje wiadomości związane z tematami malarskimi: pejzaż, portret i martwa natura, a na zajęciu plastyczno - muzycznym nauczyli się łączyć kolory. Poznali piosenkę "Jabłuszko" autorstwa pana Marka Rysia.
>
>W październiku uczniowie klasy Va pojechali na wycieczkę do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Kiedy nasz autobus dotarł na miejsce, dalszą trasę musieliśmy pokonać pieszo. Przyjemny spacer i kolory polskiej jesieni nastroiły nas bardzo pozytywnie. W kopalni czekały na nas same przyjemności. Oprócz filmu i licznych eksponatów, główną atrakcją okazał się zjazd „szolą” (windą kopalnianą). Poczuliśmy się jak prawdziwi gwarkowie, gdy otrzymaliśmy kaski. Przemierzając szyby, pan przewodnik uchylił rąbka tajemnicy i zdradził tajniki górniczego fachu. Zwiedzając kolejne tunele dotarliśmy do rzeczki, którą przepłynęliśmy do szybu "Żmija". Po tak ciekawej wycieczce podziękowaliśmy panu przewodnikowi. W miłej atmosferze i z piosenką na ustach wróciliśmy do szkoły.>
Jakub z klasy Va
>
>>
Dnia 23 listopada klasa Ic obchodziła Dzień Życzliwości. Dzięki pani Joasi - jednej z naszych kreatywnych mam, był to niezwykle pozytywny dzień. Byliśmy bowiem (całą klasą) małą, lotniczą pocztą życzliwości. Odwiedzaliśmy całą szkolną społeczność i za pomocą kolorowego samolotu przekazywaliśmy życzliwe pozdrowienia od nas i od uczniów "Siódemki". Następnie ściskaliśmy ręce i uśmiechaliśmy się do wszystkich, których spotkaliśmy. I wiecie!!! Naprawdę wszyscy się cieszyli. Potem malowaliśmy specjalnie wypieczone ciasteczka. Miały buźki i były kolorowe. Nimi częstowaliśmy również - siebie i naszych nauczycieli. To był naprawdę fajny dzień. Wierzymy, że życzliwości wystarczy nam na cały rok.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
16 listopada wybraliśmy się całą klasą do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Była to dość wzruszająca podróż do czasów, kiedy chleb dla każdego był darem nieba, a z podłogi zjadano najmniejsze okruszki, które spadły podczas jego krojenia. Właściciel i zarazem założyciel tego Muzeum wzruszająco opowiadał o czasach, kiedy chleb jednoczył ludzi, sprawiał, że mieli więcej szacunku dla pracy, rodziny oraz wspólnie spożywanych posiłków. Niesamowite było również podziwianie pomysłowości rzemieślników, którzy wymyślali takie gadżety jak na przykład filiżankę dla panów z wąsem. Zachęcamy innych do odwiedzin Muzeum Chleba w Radzionkowie.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
23 listopada 2015 roku uczniowie klasy 1b obejrzeli świetny, interaktywny spektakl pt.„Historia Śnieżki”. Przedstawienie według braci Grimm, to wciągająca opowieść o pięknej, ale nieznoszącej konkurencji królowej oraz Śnieżce, która ucieka przed monarchinią do lasu. Zamieszkała w domku wraz z siedmioma krasnoludkami. Tę baśń aktorzy rzeszowskiego teatru opowiedzieli używając do pomocy efektownych kukiełek. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.
Dnia 8 grudnia 2015 roku klasa IIIa wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Na terenie kopalni czekała na nas pani przewodnik, która na powierzchni kopalni pokazała wiele ciekawych eksponatów. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawy film o Tarnowskich Górach. Największą atrakcją okazał się zjazd szolą (windą kopalnianą) i spotkanie ze Skarbnikiem w podziemiach kopalni. Przemierzając korytarze kopalni pani przewodnik opowiadała o pracy górników, a Skarbnik opowiedział wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem. Podążając kolejnymi korytarzami dotarliśmy do rzeczki, a następnie płynąc łodziami do szybu zwanego "Żmiją". Na zakończenie podziękowaliśmy pani przewodnik za przekazanie nam w tak ciekawy sposób historii kopalni. W miłej atmosferze z licznymi pamiątkami wróciliśmy do szkoły.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W środę odważne sześciolatki z Ic wybrały się na lodowisko. I choć niektórzy mieli małego stracha, mamy jeszcze większego, okazało się, że pierwszaki to prawdziwe zuchy. Po kilku instrukcjach pani i rodziców okazało się, że nie taki diabeł straszny. Już bowiem po dwudziestu minutach wszyscy albo chodzili, albo jeździli na łyżwach. Nie było jednak nikogo, kto nie załapałby bakcyla. Już nie możemy się doczekać następnego wyjścia.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
8 stycznia 2016 roku w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury "Dzieci z Bullerbyn". Udział wzięły 4 drużyny trzyosobowe z klas 3. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i trudno było wyłonić zwycięzcę. Jednak ostatecznie I miejsce zdobyła drużyna klasy 3a w składzie: Ania Świątek, Helena Szargot, Wojtek Wagner. II miejsce ex aequo zdobyły drużyny klasy 3b i 3d. III miejsce zdobyła drużyna klasy 3c.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
W dniu 22 stycznia 2016 r. uczniowie klas 4b, 4c, i 1a miały zaszczyt pojechać do Panewnik, aby zobaczyć największą na Śląsku szopkę u Ojców Franciszkanów. Jedną z wielu atrakcji były szopki z całego świata na przykład z Afryki, Boliwii i innych państw oraz ze śląska jak również innych województw. Drugą atrakcją było przejście przez tak zwane Święte Drzwi Bazyliki. Pani katechetka opowiadała nam o ich znaczeniu. Gdy zobaczyliśmy też ruchomą szopkę i żywą, gdzie karmiliśmy zwierzęta, przeszliśmy do Sióstr Służebniczek, które nas ugościły pyszną, gorącą herbatą, a pani Michalina Kazior poczęstowała wspaniałymi pączkami. Było naprawdę super!!! Zresztą zobaczcie sami:
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie to najlepsi przyjaciele, których specjalnością jest rozpieszczanie. Ale z okazji ich święta to my postanowiliśmy sprawić im radość. W niecodziennym TALENT SHOW prezentowaliśmy nasze małe i duże talenty wokalne i aktorskie... Własnoręcznie wykonane prezenty i słodki poczęstunek dopełniły szczęścia naszych Dziadków. Jak było wesoło i wzruszająco przekonajcie się sami. Wnuczki i wnuczęta z klasy 3b.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
W dniu 29 stycznia 2016r. klasa 1a uroczyście świętowała Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście z przyjemnością wysłuchali wierszyków, piosenek oraz życzeń. Wzruszeni odbierali laurki i kwiatki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Wszyscy na pewno zapamiętają wspaniały, smaczny tort upieczony przez mamę Piotrka Kolendy. Wspólna zabawa z dziadkami, gry i konkursy dostarczyły wielu wrażeń. Było bardzo wesoło!
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>>
We wtorek 22 marca 2016 r. uczniowie klasy 1b razem z panią Mariolą wybrali się do Muzeum Górnośląskiego na lekcję „Marzanna i zwyczaje wielkanocne na Górnym Śląsku”. Dowiedzieliśmy się jak można do nas zaprosić wiosnę, jak ptaki budują gniazda i jakie w nich składają jaja, oraz jak dawniej wyglądały palmy wielkanocne i do czego ich używano, dlaczego w Wielki Piątek trzeba było się wykąpać w rzece, oraz jak bez używania farb przygotować kolorowe pisanki. Zwiedziliśmy też wystawę „GÓRNOŚLĄSKIE KROSZONKI”. Lekcja muzealna zainspirowała nas do ozdobienia pięknych pisanek, z których powstała klasowa wystawa.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Klasa 2 b postanowiła spędzić część zajęć w poniedziałkowy dzień szkolny w Muzeum Górnośląskim na lekcji muzealnej. "Malowanie piaskiem i cieniem" to było to czemu oddawaliśmy się z wielkim zaangażowaniem pod bacznym okiem naszej instruktorki, pani Ani. W wyniku pracy grupowej powstały piękne piaskowe krajobrazy. Potem każdy z nas tworzył piaskowe zoo, a na koniec nasza pani i pani Ania stworzyły nam piękny obraz z kwiatami. Były to niezapomniane chwile i wspaniałe nowe doświadczenia artystyczne. Dobrze, że nasza pani nas tam zabrała.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Nasze miasto ma swój początek na Wzgórzu Małgorzatki, które jest świadkiem najstarszych dziejów Bytomia. My naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od podziwiania malowniczej willi przy ulicy Korfantego, którą użytkuje Muzeum Górnośląskie. Na placu Grunwaldzkim przy pomocy zegara słonecznego sprawdziliśmy, która jest godzina. Odwiedziliśmy niewielką świątynie pod wezwaniem Ducha Świętego o kształcie ośmioboku oraz kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, z którego wieży rozlega się hejnał Bytomia. Były też piwnice Gorywodów, czy Świetlik – symbol dążących do celu. Zachwycaliśmy się pięknem bytomskiej architektury, wyjątkowa różnorodnością kamienic. Wisienką na naszym Bytomskim torcie było przejechanie się zabytkowym tramwajem linii nr 38 i degustacja przepysznych lodów.
Uczniowie klasy 3b
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
W dniach 30 i 31 maja odbyła się wycieczka klas 6 do Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Była to nasza ostatnia wspólna wycieczka. Wyruszyliśmy w poniedziałek o godzinie 8.00 spod szkoły. Naszymi opiekunami byli pan Stanisław Kulmaczewski, pani Elżbieta Szatan, pani Anna Kużdżał i pani Ewa Karp. Pierwszym punktem naszego planu było zwiedzanie Wisły z przewodnikiem. Zobaczyliśmy tam park w Wiśle, skocznię im. Adama Małysza, muszlę koncertową i oczywiście figurę Adama Małysza wykonaną z czekolady (niestety pomimo próśb nie pozwolono nam jej spróbować), pomnik źródeł Wisły i Pałac Prezydenta. Zobaczyliśmy też kurną chatę Kawuloków w Istebnej, gdzie podziwiać można góralskie instrumenty i wystawę koronek w Koniakowie. A to był dopiero początek! Po obiedzie, który zjedliśmy w naszym pensjonacie w Zwardoniu, udaliśmy się na długi spacer po okolicy, a po spacerze przyszła kolej na ognisko. Ale trzeba było sobie na nie zasłużyć! Żeby rozkoszować się kiełbasami z grilla należało wspiąć się na szczyt góry, (bo tam miało być zorganizowane ognisko) i poznosić gałęzie z lasu. Wracając poszliśmy na granicę polsko-słowacką – udało nam się ją nawet nieco przekroczyć.....teraz śmiało możemy powiedzieć że byliśmy na wycieczce zagranicznej. Do pensjonatu wróciliśmy dopiero o godzinie 22:00. Następnego dnia po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy wraz z nauczycielami na wielką wyprawę by zdobyć szczyt Rachowiec (950m.n.p.m.). Było to trudne zadanie, tym bardziej, że temperatura sięgała 27 stopni Celsjusza, ale za to widoki na szczycie były bezcenne. Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie bunkra w Węgierskiej Górce - Żabnicy. Na koniec pojechaliśmy do Bielska-Białej zobaczyć pomniki Reksia oraz Bolka i Lolka. Do Bytomia dojechaliśmy o godzinie 18.00. Z tej wycieczki przywieźliśmy do domu tonę pamiątek, masę zdjęć oraz wspaniałe wspomnienia. Z całą pewnością nikt z nas się nie nudził. Wycieczka była udana.
Paulina Tura
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W czwartkowy poranek klasy 2b i 2c, wraz ze swoimi wychowawczyniami i wybranymi opiekunkami wybrały się na wycieczkę do lasu. Zaplanowaliśmy wizytę w pobliskim rezerwacie przyrody Segiet. Dzień był pogodny i ciepły choć niezbyt słoneczny. Las przywitał nas śpiewem ptaków i szumem drzew. Wraz z przemiłą panią Julią i sympatycznym panem Pawłem dzieci obcowały z przyrodą. Dowiedzieliśmy się co żyje w leśnej ściółce, kto mieszka pod korą starych drzew, dlaczego buki mają oczy, jakie ptaki słychać jeszcze w koronach drzew i jak mierzy się grubość drzewa. Ciekawostką było to kto mieszka w leśnych norkach i co kryją podziemia lasu. Dzieci znalazły też naturalne poidełko dla zwierząt w pniu wielkiego buka. Piękna była ta lekcja przyrody pełna zapachów, smaków, odgłosów i leśnych zakamarków. Zresztą zobaczcie sami!
>
>>>>
Ten Dzień Chłopaka w 3c był niezwykle wesoły. Dziewczynki spisały się na medal, przygotowując dla swoich kolegów z klasy słodki poczęstunek, liczne konkursy i nagrody. Wszyscy świetnie się bawili. Super Chłopakiem został Maciej, który jednym znaczącym punktem pokonał swoich klasowych kumpli.
Dziś wybraliśmy się do Muzeum Górnośląskiego na niecodzienne spotkanie andrzejkowe. Zgromadziliśmy się w dawnej izbie kuchennej, gdzie pani Zuzanna nie tylko ciekawie opowiadała, ale również przeprowadziła dla nas wróżby typowe dla naszego regionu. Było znane nam lanie wosku, przestawianie butów w kierunku drzwi... ale też potrząsanie płotem i liczenie jego sztachet, czy puszczanie na wodę dwóch listków mirtu... Po wróżbach zapoznaliśmy się z wystawą "Z życia ludu śląskiego". To była niezapomniana lekcja etnografii!
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
14 grudnia nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Parku Etnograficznego w Chorzowie. Najpierw w jednej z chat a dokładnie w chałupie ze Strzemieszyc Wielkich słuchaliśmy opowieści o świątecznych zwyczajach na Śląsku, o tradycyjnych potrawach wigilijnych mieszkańców wsi. Później wielu z nas opowiedziało o potrawach świątecznych, które przyrządza się w naszych domach. Wspólnie przygotowaliśmy stół do wieczerzy wigilijnej. Nasz przewodnik pokazał nam, jak przygotować ozdoby ze słomy i orzecha. Za pomocą sreberka, nitki udało się nam zrobić takie dekoracje. A po krótkiej przerwie razem z przewodnikiem odwiedziliśmy wnętrza niektórych zabytkowych obiektów architektury wiejskiej.Wstąpiliśmy do kościoła, młyna a także do szkoły wiejskiej. Został jeszcze ostatni punkt naszej wycieczki czyli pamiątki, no i ustawiła się niemała kolejeczka po woreczki z przecudnie pachnącą miętą, mąką prosto z młyna i różnego rodzaju bibeloty z drewna.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Dnia 10 lutego klasę IIa odwiedził znowu ciekawy gość. Tym razem była to kotka Tosia. Wyjątkowa szczęściara zaadoptowana ze schroniska "Psitul" w Bytomiu przez ludzi o wielkim sercu. Tosia zwiedziła naszą całą klasę. Urozmaiciła nasze zajęcia i sprawiła nam wielką radość. Mogliśmy znowu na żywo porównać części ciała ssaków z wcześniej poznanymi częściami ciała na ilustracji. Poznaliśmy zwyczaje i styl życia kotów. Bardzo dziękujemy.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Kolejny raz chłopcy z IIIc spisali się na medal. 8 marca samodzielnie przygotowali słodki poczęstunek i liczne konkursy dla dziewczynek. Ujawnili również swoje talenty artystyczne i namalowali piękne portrety swoich koleżanek. Wszyscy świetnie się bawili, a dziewczynki dumnie prezentowały imienne, kolorowe bransoletki, które dostały w prezencie.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
Dzień 8 marca jest dniem szczególnym dla dziewczyn, zarówno tych małych jak i dużych. Chłopcy z klasy 4a także nie zapomnieli o Święcie. Śpiewająco złożyli życzenia wszystkim dziewczynom, a oprócz tego przygotowali mały poczęstunek i kilka konkursów. Dziewczyny okazały się rewelacyjne, spisały się na medal!!! Każda otrzymała mały prezencik - lizaka i przytulankę w kształcie kotka. Dziękujemy naszym chłopakom....
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
Klasa 5b wraz z p. E. Dobrzycką i kilkoma uczniami z klasy 6c wybrali się do teatru „Korez” na przedstawienie i warsztaty w j. angielskim. Przedstawienie w wykonaniu dwóch aktorów dotyczyło różnych zabawnych scenek z życia codziennego w Anglii. Była scenka odegrana na poczcie, gdzie starsza pani próbowała wysłać przesyłkę, scenka u weterynarza, gdzie kłóciliśmy się o to, czy papużka Polly żyje, czy nie, i wiele, wiele innych. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty dotyczące rodzajów akcentów w różnych częściach Anglii. Zarówno przedstawienie jak i warsztaty bardzo nam się podobały i mamy nadzieję, że szybko pójdziemy na kolejne.
Julia Imańska Vb
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W poniedziałek 30 listopada rodzice zorganizowali andrzejki dla uczniów klasy 1b. W tym dniu sala nr 14 została zamieniona w "salę wróżb". To mamy zadbały o magiczny nastrój przebierając się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Lany był również wosk. Wróżki przygotowały też konkursy i pyszny poczęstunek. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych wróżb z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii,losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
25 stycznia dzieciaki z Ic zaprosiły swoje babcie i dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Było to niezwykłe spotkanie, bo w... szkolnej ławce. No i zaczęło się. Najpierw wszyscy musieli rozwiązać krzyżówkę sylabową, potem rozpoznać dźwięki instrumentów perkusyjnych, a następnie wziąć udział w dyktandzie muzycznym ( muszę zresztą przyznać, że wszystkie babcie i dziadkowie odegrali rytmy bezbłędnie). Następnie przyszła kolej na rozwiązanie zadania z treścią, no i w końcu wspólna praca plastyczna - "Zima". Również w tej pracy dzieciaki wraz ze swoimi ukochanymi babciami i dziadkami wykazały się niezwykłą kreatywnością. Po trudach lekcyjnych nasi goście udali się na poczęstunek, podczas którego wnuczęta wręczyły im obrazy z własnym profilem. To był piękny dzień. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za to, że zechcieli nas zaszczycić swoją obecnością. A przede wszystkim za ogromną miłość, jaką obdarowują swoje wnuki. Dziękujemy.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>Dzień Babci i Dziadka to dwa piękne dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 21 stycznia 2016 r. w klasie 1b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek, a dzieci program artystyczny.Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia>
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W dniu 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, klasa 1a wybrała się do Muzeum Górnośląskiego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji przyrodniczej pt. „Po co nam komar?”. Pani przewodnik w prosty i ciekawy sposób przybliżyła pierwszakom wiedzę o ekosystemie. Przedstawiła zależności pokarmowe. Pokazała, jak ważny jest każdy organizm w złożonym świecie przyrody. Zajęcia zakończyły warsztaty plastyczno-techniczne. Było super!
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Klasa 2a z okazji Dnia Dziecka została zaproszona przez Skarbnika do swojego podziemnego świata, pełnego ukrytych srebrnych skarbów krętych i wąskich korytarzy w zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Żeby skorzystać z zaproszenia musieliśmy założyć kaski na głowę, ponieważ przedzieraliśmy się przez niskie korytarze, niektóre miały 1 metr wysokości. To była wspaniała dwukilometrowa podziemna wędrówka. Przeprawialiśmy się łodziami przez wodę, udało się podsłuchać rozmowy górników, zobaczyć ciekawe formy skalne a w załamach skalnych można było zauważyć śpiące nietoperze. Bardzo sympatyczne było spotkane ze Skarbnikiem, który z okazji naszego święta miał dla nas upominki. Po powrocie na górę prawdziwą kopalnianą szolą odwiedziliśmy Skansen Maszyn Parowych i mieliśmy okazję jechać specjalną kolejka dla dzieci. Gdy już nacieszyliśmy się podziemiami i lokomotywami zajrzeliśmy do sklepu z pamiątkami. Zadowoleni i ze skarbami wróciliśmy do rodziców. Pewnie i ich zaprosimy w to ciekawe miejsce. Dziękujemy.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W dniu 8 grudnia 2015 roku kasa Ia wybrała się do Młodzieżowego Domu Kultury w Bytomiu. Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych z okazji SILEZIANY 2015 czyli X Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży. W czasie zajęć pierwsza grupa tkała z włóczki bransoletki, druga zaś malowała piękne obrazy na płótnie. Zajęcia były bardzo ciekawe i przyniosły pierwszakom wiele wrażeń.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W dniu 22 grudnia klasa I a uroczyście świętowała swoją pierwszą wspólną wigilię. Uroczystość przygotowały mamusie. Były pyszne ciasta i owoce. Znalazły się też małe upominki. Łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Podczas spotkania nie zabrakło również konkursu śpiewania kolęd.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W dniu 2 czerwca klasa 1a z okazji Dnia Dziecka wybrała się na kręgle. Pierwszy raz mieliśmy okazję zapoznać się z tą grą. Było bardzo wesoło, bo niektórzy z nas mieli problem, by rzucić ciężką kulą w kręgle. Nikt jednak się nie poddawał i dzielnie rywalizowaliśmy o punkty i zdobycie I miejsca. Były też słodkie niespodzianki, także ten dzień będziemy mile wspominać.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W Dzień Dziecka uczniowie klasy 1c nie zamierzali siedzieć w szkole. Dlatego obmyślili, wspólnie z panią, plan działania. Zaczęli od zwiedzenia bytomskiego mini arboretum, potem była zabawa w parku - przeskoki przez sznura, gra w gumę, piłka nożna, zabawy w piasku i zwykłe dziecinne bieganie, huśtanie się, zjeżdżanie ze zjeżdżalni. no i w drodze powrotnej - lody. Przepyszne lody u Fiołka. To był piękny dzień. Dobrze, że zawsze będziemy dziećmi naszych rodziców!!!
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>Dzień Chłopca w naszym kraju obchodzimy w dniu 30 września. Święto to jak wiele innych, obchodzi się także w szkołach. W tym dniu dziewczyny przygotowują dla swoich kolegów drobne upominki. Także w tym roku w naszej klasie odbyły się obchody z okazji Dnia Chłopca. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat” i rozdały słodkie czekoladki. Było nam bardzo miło, ze dziewczynki o Nas pamiętały. Nie zapomniała o Nas również Nasza Wychowawczyni i zabrała całą naszą klasę do kina. Obejrzeliśmy film „Mały Książe” w reżyserii Marka Osborna będący ekranizacją książki Antonie’a de Saint-Exupery’ego. Akcja filmu toczy się w świeci gdzie każdy człowiek jest trybikiem wielkiego koncernu a do bycia „wspaniałym dorosłym” trzeba przygotowywać się już od najmłodszych lat. Dzięki osobliwemu staruszkowi z sąsiedztwa mała mieszkanka tego świata dowiaduje się, że w życiu liczy się coś więcej niż szczegółowo rozpisany plan. W dążeniu do bycia dorosłym ważnym jest by pozostać sobą i mieć przyjaciół. Wspaniale udał nam się Dzień Chłopca. Szkoda, że to święto jest tylko raz w roku….>
Michał Pawlik Vc
>
>>
W dniu 21 czerwca klasy 1a i 1d wybrały się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki w Ochabach. Pani przewodnik ciekawie opowiadała i pokazywała miniatury znanych na świecie budowli. Później zobaczyliśmy naturalnej wielkości modele dinozaurów (niektóre się ruszały i ryczały)! Zwiedziliśmy też wspaniałe Oceanarium Prehistoryczne, oglądaliśmy filmy w kinie 6D, przeżyliśmy symulację ataku rekina. Widzieliśmy krokodyle, małpki, tropikalne węże. Na koniec super bawiliśmy się w parku linowym oraz na placu zabaw. Kupiliśmy pamiątki i pełni wrażeń wróciliśmy do Bytomia. To była wspaniała wycieczka! Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
W dniu 14 czerwca klasa 1a zorganizowała swoją klasową Biesiadę Rodzinną. Zaproszono na nią naszych kochanych rodziców. Mamusie i Tatusiowie z przejęciem oglądali występy swoich pociech. Były kwiaty, laurki i życzenia. Największe owacje zebrały tancerki i tancerze. Rodzice byli bardzo wzruszeni.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
27 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 1b zobaczyli „Baśń o zaklętym kaczorze” z Teatru Andersena w Lublinie. Główna bohaterka, Weronka, dziewczyna o gołębim sercu, dla której „…dane słowo było cenniejsze niż złoto…”, uratowała umierającego ojca, podając mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby zdobyć cenne lekarstwo musiała złożyć obietnicę, że odda rękę Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany mógł zrzucić pióra, tylko jeśli dziewczyna pokona trudną drogę do zamku złej wiedźmy. Z pomocą Weronce przyszli: Księżyc, Słońce i Wiatr. Zobaczyliśmy piękne przedstawienie pełne teatralnej iluzji i efektów specjalnych.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W połowie kwietnie klasa IVc zwiedziła wystawę pokonkursową na najpiękniej ozdobioną kroszonkę.Uczniowie poznali różne techniki zdobienia jajek. Nie tylko kurzych, ale także kaczych, gęsich,a nawet strusich. Ponadto zobaczyli jajka i gniazda ptaków zamieszkujących różne zakątki świata. Zwiedzili też wystawę "Zwierzęta lasu, pól, łąk". Poniżej zdjęcia autorstwa naszej koleżanki Asi.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
Tym razem „szczęśliwa siódemka” z 5b czyli P. Dziasek, O. Grych, P. Olek, Z. Panchyrz, M. Poprawa, J. Markusik i K. Samulski w ramach nagrody za dobre zachowanie odwiedziła Cinema City i zobaczyła projekcję filmu „Angry Birds”. Ale to nie wszystko, po seansie wszyscy udali się na przepyszne lody „U Fiołków”. Było fantastycznie!
W dniu 23 marca klasy 3a i 3d wybrały się na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Dzięki Pani Przewodnik dzieci poznały różne gatunki roślin egzotycznych i zwierząt. Po wyjściu z Palmiarni uczniowie wybrali się na spacer po parku F. Chopina, gdzie mogli zobaczyć piękne pola kolorowych krokusów i poszukać jeszcze innych oznak wiosny.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
W kwietniu 6 osób z naszej klasy (Vb), które w określonym czasie zdobyły pewną liczbę punktów dodatnich, czyli Pola Olek, Oliwia Grych, Julia Imańska, Kuba Markusik, Konrad Samulski i ja- Maja Orłowska wraz z naszą wychowawczynią p. Elą Dobrzycka poszliśmy do kina na film pt. „Królowa lodu i łowca”. Było świetnie! Po skończonym seansie pani zrobiła nam niespodziankę i zabrała nas na pyszne lody. Ten wspólny wypad uważam za bardzo udany, w imieniu wszystkich bardzo dziękuję.
Maja Orłowska
>
>>
9 czerwca 2016 roku klasy 1b i 1c pojechały na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek. Niespodzianki zaczęły się już z samego rana. Pierwszą była pogoda. Było ciepło, ale nie gorąco – w sam raz, czyli zupełnie inaczej niż wyobrażali to sobie rodzice, którzy przestrzegali nas prze deszczem. Druga niespodzianka – to spokojna jazda autokarem- cichutko i bez sensacji żołądkowych. Kolejna niespodzianka to pokazy drapieżników. Ptaki wyczyniały takie akrobacje, były tak blisko nas, że mogliśmy się im dokładnie przyjrzeć. Następna niespodzianka była związana z naszymi pierwszakami. Były grzeczne! Pilnowały wychowawców i siebie samych, szybciutko ustawiały się na zbiórki , nie marudziły. Z wielką determinacją pokonywały wszystkie trudności(wspinanie się po zboczach góry, karmienie zwierząt). Bardzo rozsądnie wydały swoje pieniążki(kupiły ciekawe pamiątki). No i wreszcie zadowolone i szczęśliwe wróciły do domu, a my wychowawczynie podzieliłyśmy ich radość i szczęście. Cudnie, że to dopiero początek naszych wspólnych wojaży.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Fantastycznie spędziliśmy czas w Dream Parku w Ochabach. Spacerując krętymi alejkami w otoczeniu zieleni nie tylko odpoczęliśmy, ale co najważniejsze skorzystaliśmy z mnóstwa atrakcji. Sporo ciekawostek czekało w Parku Miniatur i Parku Dinozaurów, a dla odważnych Park Linowy i zawrót głowy w domku do góry nogami. Przeżyliśmy super przygodę w kinie 6D. Zwiedziliśmy Oceanarium Prehistoryczne i podziwialiśmy żywe zwierzęta tropikalne. Była też zabawa na dmuchańcach! Czas minął rewelacyjnie i ...szybko.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
21 grudnia klasa 3a spotkała się już kolejny raz przy stole wigilijnym. W tym dniu uczniowie wykonali samodzielnie stroiki świąteczne, które miały przyozdobić stoły w ich domach, zaprezentowali na uroczystości kolędy i pastorałki grając na instrumentach perkusyjnych, a następnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Klasy 2b i 2c były na wycieczce w Kuźniczce Nowej, gdzie w gospodarstwie "Husar" obserwowały pszczoły w ich naturalnym środowisku. Dzieci wysłuchały wiadomości o życiu pszczelej społeczności, oglądały pszczele produkty i samodzielnie wykonały świece z pszczelego wosku. Ta niezwykła lekcja przyrody przebiegła pod hasłem: Pszczoły nauczycielki ekologii. Dzieci miały też okazję poznać pierwsze tajniki jazdy konnej, spróbować jazdy na koniu pod bacznym okiem instruktorki i pobiegać na świeżym powietrzu. Wyjazd ten był pełen nowych wrażeń i wiadomości. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Szkoda, że takie lekcje nie zdarzają się codziennie.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
>
>>
W ciągu ostatniego tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Kiermasz świąteczny, strojenie pierników, wspólne śpiewanie kolęd, marzenia o przepięknych prezentach i obietnice na nowy rok…
A o to krótki filmik ze wspomnieniami klasy 1d
Szczęśliwego Nowego Roku!
W związku ze zbliżającym świętem zmarłych dnia 28 października klasa 2a odwiedziła cmentarz żydowski w Bytomiu. Oprowadziła nas pani Ewa, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam tradycje i zwyczaje związane z tym miejscem. Była to dla nas wspaniała lekcja tolerancji.