To już jest koniec zielonej szkoły. Dzisiaj po śniadaniu usłyszeliśmy legendę o powstaniu Kaszub oraz odrobinę gwary i muzyki regionalnej. Panie zaprosily nas na pożegnalne gofry. Po obiedzie przystąpiliśmy do pakowania rzeczy. Dzień zakończmy filmem w sali kinowej, wreczeniem nagród i pamiatek .Smutno nam opuszczać Jastrzębią Górę. Do zobaczenia w Bytomiu.
Miło nam poinformować, że Basia Szczepaniak z 3 grupy zdobyła wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym. Organizatorem konkursu była świetlica przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bytomiu. Gratulujemy!!!
Gratulujemy Basi Szczepaniak z grupy 3 i Jenny Buniakowskiej z grupy 1. Obie dziewczynki zajęły 2 miejsca w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu.
Leoś, Klara Franuś ….. to właśnie z nimi mile spędziliśmy jeden z czerwcowych poranków. Dzięki wygranej w konkursie klasa 7a miała możliwość zawitać do zagrody alpak ” Puchate Ranczo”. Pani Ania ciekawie opowiedziała nam o każdej alpace – o jej charakterze i upodobaniach. Najpierw z wielką ostrożnością przyglądaliśmy się tym zwierzątkom w kudłatych futerkach, ale już po chwili udało się niektórym z nas z nimi zaprzyjaźnić. Następnym punktem naszego dnia był krótki spacer po Suchogórskim Labiryncie Skalnym. No i na koniec częstowaliśmy się pizzą na bytomskim rynku
w Pizzerii Sycylia.
Zielona szkoła dzień 8
Przedostatni dzień zielonej szkoły spędziliśmy w Gdyni. Zaczęliśmy zwiedzanie od Eksperymentu - centrum naukowo- technicznego. Potem udaliśmy się do portu. Tam zwiedziliśmy Dar Pomorza i Akwarium Gdyńskie. Ale w tym dniu nie mogło zabraknąć plażowania. Więc jeszcze po kolacji udaliśmy się na naszą plażę.
Zielona szkoła dzień 7
Siódmy dzień zielonej szkoły minął bardzo szybko. Rano po śniadaniu poszliśmy na plażę, gdzie udało nam się wejść do morza. Po obiedzie pojechaliśmy do Kniewa. Poznaliśmy strusie zwyczaje. Wieczorem przy kominku piekliśmy pyszne kiełbaski i chlebek potem śpiewaliśmy poznane piosenki. Ostatnie chwile dnia spędziliśmy na placu zabaw. Szkoda, ze dni tak szybko mijają.
Zielona szkoła dzień 6
Dzisiaj dzień na sportowo. Najpierw wspólnie dopingowaliśmy nasza drużynę na Euro( i szło nam całkiem dobrze, aż do 70 minuty), a potem braliśmy udział w Olimpiadzie. Na koniec dnia, gdyby jeszcze ktoś miał za mało ruchu, dyskoteka.
Zielona szkoła dzień 5
Piąty dzień zielonej szkoły spędziliśmy w See Parku, w Sarbsku. W blasku promieni słonecznych świetnie bawiliśmy się i uczyliśmy się. Z niecierpliwością czekamy na kolejne atrakcje.
Zielona szkoła dzień 4
Czwarty dzień to dzień pełen atrakcji( jak każdy zresztą). Dzisiaj relaks na basenie, potem chrzest morski, dzięki któremu ze szczurów lądowych staliśmy się wilkami morskimi, no a na koniec dnia... piżmowe party.
Zielona szkoła dzień 3
Dzień minął pod znakiem podróży. Meleksem pojechaliśmy na Latarnię Morską w Rozewiu. Drogę powrotną pokonaliśmy pieszo przez lisi Jar i plażę. Wieczorem mieliśmy spotkanie szantowe, na którym świetnie bawiliśmy się.
Zielona szkoła dzień 2
W 2000 r. w wyniku przeprowadzonych pomiarów geodezyjnych - Jastrzębią Górę określono jako najdalej na północ Polski wysunięte miejsce - 54°50'11. Wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk nazwany "Gwiazdą Północy".Od tego miejsca zaczęliśmy naszą znajomość z Jastrzębią. Potem była plaża, a potem pierwsza dyskoteka. No i to było dopiero szaleństwo..
Zielona szkoła dzień 1
Pierwszy dzień zielonej szkoły klasy 3a i 3b.
Nasi uczniowie z klas VII i VIII we wtorek byli na nietypowej wycieczce szkolnej. Dzięki zaproszeniu senatora RP pani Haliny Biedy mieliśmy okazję odwiedzić Sejm i Senat RP. Były emocje i znane z pierwszych stron gazet twarze polityków i członków rządu. Było też wspólne zdjęcie z Marszałkiem Senatu . Jeszcze wizyta w Muzeum Żydów Polskich POLIN i powrót do Bytomia z wizytą w Mac Donaldzie którą ufundowała pani Senator Dziękujemy. Za rok znów jedziemy do Warszawy.
5 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej świetlicy odbyły się zawody sportowe. Każdą grupę świetlicową reprezentowała drużyna składająca się z 6 zawodników. Świetliczaki zmierzyły się ze sobą w pięciu konkurencjach: wyścig z piłką w obręczy, slalom zręcznościowy z piłeczką na łyżeczce, bieg na czas z workiem na głowie, rzuty woreczkiem do kosza, skoki z piłką umieszczoną między nogami. Zawody wywołały wiele pozytywnych emocji, a nasze świetliczaki udowodniły,że potrafią zgodnie współdziałać oraz rywalizować w myśl zasady fair play.
5 czerwca uczniowie klasy 7 b pod opieką p. E. Dobrzyckiej i p. B. Foryś wyruszyli na dwudniową wycieczkę. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Czech i zwiedzaliśmy niesamowite skalne miasto pełne cudownych widoków. Później pojechaliśmy do Kudowy-Zdroju i zakwaterowaliśmy się w pięknej willi ,,Carmen". Wieczorem pospacerowaliśmy po tym klimatycznym miasteczku i weszliśmy na Górę Parkową. Drugiego dnia tuż po śniadaniu odwiedziliśmy Kaplicę Czaszek, która była trochę przerażająca, ale też bardzo ciekawa, a po zwiedzaniu poszliśmy na lody. Następnym punktem wycieczki były Błędne Skały w Górach Stołowych. Było tam mnóstwo dziwnych formacji skalnych i szczelin przez które musieliśmy się przeciskać. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki. Helena Tura
To tytuł Miedzyświetlicowego Konkursu Plastycznego, do którego zostały zaproszone nasze świetliczaki przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu. Pracę plastyczną należało wykonać w technice "mokre w mokrym", która polega na malowaniu akwarelami na papierze świeżo pokrytym wodą. Kolory nakładane w ten sposób rozpływają się, łączą i przenikają, tworząc ciekawe wzory o rozmytych konturach. W konkursie wzięły udział dzieci z grupy 1 i 3.
10 czerwca klasy siódme spotkały się z przedstawicielami Gminy Żydowskiej, aby poznać historię narodu żydowskiego zamieszkującego nasze miasto. Miały okazję zaznajomić się z historią życia Żydów na Śląsku,z powstaniem Cmentarza Żydowskiego w naszym mieście, ze zwyczajami związanymi z pochówkiem zmarłych oraz kulturą stawiania nagrobków. Ponadto pani Kustosz Izabela, wprowadziła uczniów do "domu pogrzebowego", w którym dokonuje się , do dnia dzisiejszego, ceremonii pogrzebowych. Była to dla wszystkich cenna lekcja historii.
WIOSENNA ŁĄKA to Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez wychowawców świetlicy w Szkole Podstawowej nr 23 w Bytomiu. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej o formacie A-3 przy użyciu różnego rodzaju tkanin. Wyróżnienie i nagrodę zdobyła Daria Gerasymova, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe i słodkie upominki.
23 maja Tymon Szkaradek, jako jedyny uczeń, reprezentował po raz pierwszy naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Godek Ślonskich. Zaprezentował
W piątek 24 maja świetliczaki wzięły udział w ostatnich już w tym roku szkolnym warsztatach artystycznych z cyklu KreaTYwnia. Spotkanie tradycyjnie odbyło się w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Tym razem w związku ze zbliżającym się świętem wszystkich mam wykonywaliśmy kolorowe laurki w kształcie kubeczka. Jak zwykle nie zabrakło kreatywnych pomysłów, a taki prezent wykonany od serca na pewno sprawi radość obdarowanym.
W środę, 05.06.2024, na obiekcie sportowy Torkacik rozegraliśmy tradycyjne mistrzostwa SP4 w piłce nożnej. Do rywalizacji stanęło 8 oddziałów klasowych, a więcłącznie około pięćdziesięciu uczniów i uczennic.
W pierwszej fazie każdy z zespołów rozegrał 3 mecze grupowe, co ostatecznie pozwoliło wyłonić szczęśliwych półfinalistów. W tym gronie znalazły się klasy 5b, 6b, 7c i 8a. Po zaciętych spotkaniach półfinałowych, w ostatnim, najważniejszym meczu turnieju, naprzeciwko siebie stanęli chłopcy z klas 6b oraz 8a. W rozgrywanym w pełnym słońcu spotkaniu niezwykłą skutecznością popisał się Jakub Tomaszewski, którego akcje dały zwycięstwo klasie 8. Trzecie miejsce zajęła grająca naprawdę bardzo dobry turniej klasa 7c.
Prócz wspomnianego wyżej Kuby z klasy ósmej, na wyróżnienie z pewnością zasłużyli: jego klasowy kolega Odys Skałecki; bramkostrzelny Borys Zaurski z 6b; świetnie współpracujący ze sobą Kacper Szczęsny i Seweryn Grochacki z 7c; jak zwykle pewny w obronie Szymon Gazda i jego kolega z ofensywy Miłosz Kowalski z klasy 5b.
W tym miejscu bardzo dziękujemy naszemu Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji wydarzenia. Specjalne podziękowania przesyłamy także do Pana Marcin Wydrzyński, który wsparł nas swoimi kompetencjami sędziowskimi.
Poniżej przedstawiamy pełny skład zwycięskiego zespołu wraz króciutką charakterystyką ich
gry:
1. Odyseusz Skałecki – ściana w bramce.
2. Paweł Mazurkiewicz – kapitan na boisku i poza nim.
3. Tomasz Koj – motor napędowy defensywy.
4. Oskar Mrosek – siła i szybkość w jednym.
5. Jakub Tomaszewski – wyrzutnia rakiet w lewej nodze.
6. Wojtek Ratkowski – lis pola karnego.
7. Oleksandr Voitko – nieocenione wsparcie mentalne.
Gratulujemy Basi Szczepaniak 3 miejsca i Mai Poremskiej wyróżnienia. Dziewczynki zdobyły dyplomy i nagrody w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024
KLASY IV – VII GODZ. 9.00
KLASY I – III GODZ. 10.30
KLASY VIII GODZ. 12.00
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W BYTOMIU
INFORMUJE, ŻE
ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI ZAPISANYCH DO KLASY I
NA ROK SZKOLNY 2024/2025
ODBĘDZIE SIĘ
10 CZERWCA 2024 O GODZ. 17.00
W SALI GIMNASTYCZNEJ.
Taki tytuł nosił Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu. W konkursie wzięły udział świetliczaki z grupy 1,2 i 3. Okazało się, że z przedmiotów na pozór już nieprzydatnych mogą powstać piękne kolczyki, naszyjniki i bransoletki.
Zajęliśmy I miejsce w konkursie plastycznym na plakat klasowy "JAK DBAMY O NASZĄ PLANETĘ? Otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę, która sprawiła nam ogromną radość, a była nią wycieczka do „Puchatego Ranczo”.
29 maja 2024r. odwiedziliśmy „ Puchate Ranczo” . Zobaczcie zdjęcia, alpaki to cudowne zwierzęta. Karmiliśmy je marchewką i liśćmi leszczyny.
Bawiliśmy się cudownie, dziękujemy p. Aniu, że mogliśmy odwiedzić Panią i Puchate Ranczo.
W środę 24 kwietnia grupa 1 i w czwartek 25 kwietnia grupa 3 udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na zajęcia biblioteczne. Świetliczaki podczas godzinnego spotkania zapoznały się z fragmentami książki pt. "Jesteś ważny Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też", rozmawiały o emocjach i wykonały ilustracje do książki. To było bardzo wartościowe i ważne spotkanie.
Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich obchodzonego 23 kwietnia ogłosiła konkurs plastyczno - literacki. Zadaniem uczestników było wykonanie zakładki do książki, której tematem przewodnim był bajkowy świat. W konkursie wzięły udział świetliczaki z grupy 2,3 i 4.
W poniedziałek 15 kwietnia do grupy IV oraz III zawitali goście. Pan Radosław Gajdamakin - założyciel i trener w firmie Judo Edukacja oraz Pani Patrycja Gajdamakin - trenerka personalna. Nasze świetliczaki dowiedziały się jaki wpływ na zdrowie i kondycję ma zdrowe odżywianie, higiena osobista oraz uprawianie sportu. Dzieci wspaniale współpracowały,uważnie słuchały wszystkich wskazówek i zasypywały naszych gości pytaniami . To było bardzo udane spotkanie, które będziemy miło wspominać
W ostatni poniedziałek, 27.05.2024, piątka uczniów i uczennic z naszej szkoły brała udział w mistrzostwach Bytomia w siatkówce plażowej. Zawody przebiegały przy doskonałej, słonecznej pogodzie i znakomitej atmosferze. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców spisały się bardzo dobrze, docierając do ćwierćfinałów. Jak widać na załączonym obrazku, jedna z naszych podopiecznych - Karolina - miała okazję sprawdzić się również w zupełnie nowej roli.
W ostatnią środę, 29.05.2024, na boisku szkolnym doszło do otwarcia zapowiadanej wcześniej wystawy fotograficznej autorstwa naszego absolwenta, Szymona Szkaradka. Na wydarzeniu, prócz współorganizatorów, pojawili się nauczyciele, byli pracownicy szkoły, absolwenci, rodzina i bliscy autora prac, a także szkolna dyrekcja.
Podczas spotkania przybyli goście mogli swobodnie podziwiać prace Szymona, zadawać pytania, dyskutować między sobą i korzystać z przygotowanego poczęstunku.
Jedną z utrzymywanych w ścisłej tajemnicy niespodzianek była krótka wycieczka po zagadkowych, zamkniętych na co dzień miejscach szkoły, którą zorganizował i przeprowadził sam Dyrektor.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt, bez pomocy których jego realizacja z pewnością nie doszłaby do skutku.
Świetliczaki z 3 grupy Hania Zimoch i Daria Gerasymowa, zdobyły wyróżnienia w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu. Gratulujemy!!!
to temat IV edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno - Technicznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu. W konkursie wzięły udział nasze świetliczaki i zdobyły aż 5 nagród. Oliwka Buchatz zajęcia 2 miejsce, Piotrek Kroczek, Julka Pocha, Iga Muszyńska i Lena Kozik wyróżnienie. Gratulujemy!!!
Grupa uczniów z klasy 7b oraz 3 uczennice z klasy 7c, 7a i 8a wzięli udział w konkursie plastycznym dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z okazji 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu była Senator RP Halina Bieda oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod Patronatem Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.
Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu wybranego kraju UE w formie kolażu. My wylosowaliśmy Hiszpanię i ze sporym entuzjazmem tworzyliśmy naszą pracę. Efekty nie tylko naszych starań, ale także dzieci i młodzieży z pozostałych bytomskich placówek oświatowych można było podziwiać podczas pikniku „Posmakujmy Europy”, który odbył się 28 kwietnia.
Nasza praca została wyróżniona, zdobywając 2-gie miejsce wśród szkół podstawowych.
Praca plastyczna, której autorką była Jenny z 1 grupy świetlicowej zajęła 3 miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno - Technicznym "Wiosenne ptaki". Organizatorem konkursu była świetlica przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Gratulujemy naszemu świetliczakowi i życzymy dalszych sukcesów:))
W poniedziałek, 20.05.2024, odbyła się kolejna edycja wewnątrzszkolnego turnieju koszykówki SP4. W rywalizacji brało udział osiem zespołów klasowych, podzielonych na dwie grupy.
W finałowym starciu, po naprawdę pasjonującej walce, zwycięstwo odniosła klasa 6b, która już przed zawodami była stawiana w roli jednego z głównych faworytów. W zespole triumfatorów zdecydowanie wyróżniał się tego dnia Stanisław Olszański, który na co dzień jest zawodnikiem UKS MOSM Bytom, a ostatnio walczył o miejsce w Kadrze Śląska w swojej
kategorii wiekowej.
Srebrny medal wywalczyła klasa 5b, co należy uznać za niezwykły sukces tych bardzo młodych zawodników i zawodniczek. W finałowym starciu wspomnianemu Stasiowi Olszańskiemu do ostatnich sekund dotrzymywał kroku jego klubowy kolega – niezwykle skuteczny tego dnia Maciej Piasecki, który dosłownie w ostatniej sekundzie spotkania oddał rzut na remis, ale niestety dla swojego zespołu spudłował.
Niewiele mniej emocji było w spotkaniu o trzecie miejsce, w którym dowodzona przez Pawła Mazurkiewicza klasa 8a, pokonała 7a, w składzie których brylował Igor Pisarczyk.
Prócz wspomnianych wyżej Stasia, Maćka, Pawła i Igora, na wyróżnienie zasłużył z pewnością spisujący wzorowo przez cały turniej Szymon Gazda z klasy 5b, wykonujący ogromną pracę w defensywie Igor Gargas ze zwycięskiego zespołu, oraz niezwykle eksplozywny Kuba Tomaszewski z klasy 8a.
W całym turnieju łącznie wzięło udział około 50 uczniów i uczennic. Wydarzenie z pewnością nie odbyłoby się bez wsparcia Pani Moniki Podory, a także całej grupy zgranych dziewczyn związanych z samorządem szkolnym, które jak zwykle spisały się na medal. Tym razem na szczególnie podziękowania zasłużyła Wiktoria Sewiłło.
Na koniec podajemy pełny skład zwycięskiego zespołu:
1. Stanisław Olszański
2. Igor Gargas
3. Borys Zaurski
4. Marcel Gustawski
5. Amelia Cempulik
6. Emilia Dwornik
Miło nam poinformować,że praca plastyczna Leny Dacko zajęła 2 miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym. Konkurs został zorganizowany przez świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 54 z okazji 770-lecia Miasta Bytomia. Gratulujemy!!!
Świetliczaki z grupy IV pod opieką Pani Urszuli Ścisłowicz realizowały temat :" Kto czyta żyje wielokrotnie".Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, dlaczego warto czytać i jak należy o nią dbać.Wspaniałą zabawą była rozsypanka wyrazowa baśni Hansa Christiana Andersena oraz wykonanie własnej zakładki do książki .Brawa za wspaniałą współpracę .
Gratulujemy Tosi zajęcia 3 miejsca w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez świetlicę działającą przy Szkole Podstawowej nr 23 w Bytomiu.
6 maja wcześnie rano klasy VIa i VIIa wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Mimo różnych prognoz, na pogodę nienarzekaliśmy: nie było może gorąco ale przyjemnie, a co najważniejszebez deszczu.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od punktu widokowego na StadionieNarodowym, następnie pan przewodnik oprowadził nas po całym tereniestadionu, mogliśmy zobaczyć strefę zawodniczą, szatnię reprezentantów,control room czy press room.Następnie metrem dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego-interaktywnego muzeum poświęconego historii PowstaniaWarszawskiego.To nie koniec naszego dnia, udaliśmy się w kierunku Starego Miasta.Zaraz na początku przywitaliśmy się z Mikołajem Kopernikiem,zobaczyliśmy także Zamek Królewski, Pałac Prezydencki.Następny dzień zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, dotarliśmytakże na Ogród na Dachu Biblioteki Uniwersyteckiej skąd możnapodziwiać panoramę miasta. Przywitaliśmy się także z Syrenką. Nakoniec naszej wycieczki czekały nas eksperymenty w Centrum Kopernika.
Święta Wielkanocne zbliżają się dużymi krokami, więc nasze świetliczaki postanowiły już teraz wprawić się w nastrój świąteczny, biorąc udział w konkursie plastycznym. Organizatorem IV edycji Miejskiego konkursu plastyczno - technicznego jest Szkoła Podstawowa nr 21 w Bytomiu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci z grupy 2,3 i 4, o czym świadczy ilość przygotowanych prac.
Pod koniec maja w naszej szkole nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej pod tytułem: „Czwóreczka w świecie barw i świateł”. Projekt jest owocem współpracy naszego absolwenta – Szymona Szkaradka, oraz jego wychowawcy z okresu nauki w SP4 – Leszka Leguta.
Szymon od dłuższego czasu interesuje się architekturą Bytomia, a część jego prac, publikowana w sieci, wzbudziła zainteresowanie nauczyciela, który przedstawił mu pomysł stworzenia wystawy prac poświęconych budynkowi naszej szkoły. Koncepcja spotkała się z entuzjazmem samego ucznia, jego rodziców, oraz dyrekcji szkoły.
W kolejnych tygodniach dopracowywano projekt, powstawały fotografie, a także doszło do konsultacji z pracowniczką Muzeum Górnośląskim w Bytomiu – Panią Magdaleną Pospieszałowską, która udzieliła nam niezbędnych rad z zakresu organizacji tego typu wydarzeń.
Jak zaznaczyliśmy na wstępie, wystawę będzie można podziwiać już pod koniec maja, w budynku naszej szkoły, w okolicy sekretariatu. Po wakacjach zostanie przeniesiona do stałej gabloty na parterze.
Dziś prezentujemy kilka wybranych prac Szymka, stanowiących zapowiedź tego, co będą Państwo mogli zobaczyć wkrótce, w dużym formacie.
Mamy nadzieję, że fotografie przypadną Państwu do gustu, a u absolwentów, byłych pracowników, przyjaciół szkoły, którzy znają nasze mury od lat, wzbudzą kilka ciepłych wspomnień.
Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny zorganizowała świetlica przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu. Celem konkursu było między innymi zachęcanie dzieci do obserwacji przyrody i dostrzegania jej piękna. Naszą świetlicę reprezentowała praca Jenny z 1 grupy. Niecierpliwie czekamy na ogłoszenie wyników.
Na konkurs miejski o takim tytule prace plastyczne przygotowali Hania i Kacper z grupy 4. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.
W kwietniu 3 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim konkursie plastyczno-językowym na ilustrację idiomu angielskiego. Byli to Tomasz Zych kl. Vb, który zaprezentował idiom "The early bird catches the worm", Emilia Dwornik kl. VIb z pracą "A piece of cake" i Marta Kłembek kl. VIIb, która przedstawiła swoją interpretację idiomu "A storm in a teacup".
Z okazji 770-lecia Miasta Bytomia świetlica przy Szkole Podstawowej nr 54 w Bytomiu ogłosiła konkurs plastyczny. Wzięła w nim udział praca przygotowana przez Lenę z grupy 1.
8 maja uczniowie Edterka razem z klasą 3a pojechali do Planetarium Śląskie w Chorzowie i mieli przyjemność uczestniczyć w seansie "Królestwo Planet" podczas którego dowiedzieli się sporo o gwiazdozbiorach na naszym niebie i odwiedzili wszystkie planety naszego układu słonecznego. A po seansie wspólnie skorzystali z placu doświadczeń:) Bardzo wszystkim się tam podobało i może uda się kiedyś jeszcze do Planetarium wspólnie wybrać.
Wiosna zbliża się dużymi krokami, a i temat bardzo wdzięczny. Może dlatego tak duże zainteresowanie konkursem, w którym wzięły udział wszystkie grupy świetlicowe. Zaproszenie do udziału w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym otrzymaliśmy od świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej nr 23 w Bytomiu.
W dniu 19 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu przy ul. Szymały 124 w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, drużyna grupy 10 – 12 lat zdobyła I miejsce zespołowo w składzie: Miłosz Kowalski, Natalia Nowakowska, Maciej Piasecki i Maja Żychowska. Drużyna grupy 12+ wywalczyła również I miejsce zespołowo. Reprezentantami byli: Zuzanna Batóg, Julia Zembol i Artur Wciśliński. Drużyna grupy młodszej i drużyna grupy starszej awansowały do eliminacji rejonowych, które odbędą się 26 kwietnia 2024 roku.
W grupie młodszej I miejsce indywidualnie zdobył Maciej Piasecki, Maja Żychowska wywalczyła II miejsce indywidualnie, a III miejsce indywidualnie uzyskała Natalia Nowakowska. W grupie starszej Julia Zembol uzyskała II miejsce indywidualnie, a Artur Wciśliński wywalczył III miejsce indywidualnie.
Nagrody wręczyli wizytator Delegatury KO pan Ryszard Kłak i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 pani Grażyna Dyszy. W nagrodę uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, statuetki i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach turnieju.
Warto dodać, że w eliminacjach międzyszkolnych/miejskich/powiatowych tego turnieju I miejsce drużynowo uczniowie naszej zdobyli 10 razy, II miejsce – 7 razy, III miejsce – 2 razy, a indywidualnie 10 razy I miejsce, 11 razy II miejsce i 9 razy III miejsce, a w eliminacjach rejonowych/okręgowych udział wzięło łącznie 11 drużyn uzyskując 3 razy I miejsce i 2 razy II miejsce zespołowo. oraz dwukrotnie I, II, III miejsce indywidualnie Obecni zwycięzcy będą drużyną numer 12 i 13. W finale wojewódzkim brały udział 3 drużyny. Jedna z nich zdobyła III miejsce i puchar Śląskiego Kuratora Oświaty oraz I miejsce indywidualnie zdobyła uczennica w konkurencji – znajomość przepisów ruchu drogowego i puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Przygotowaniami uczniów do wszystkich edycji i eliminacji turniejów zajmował się pan Stanisław Kulmaczewski.
Konstytucja mówi o Polsce jako o dobru powszechnym. Konstytucja uczy, że patriota czyni zadość swoim obywatelskim obowiązkom. To niezwykle trudna lekcja, o czym mogli przekonać się nasi uczniowie, którzy podczas uroczystego apelu dowiedzieli się, że Konstytucja warta jest wiecznych podróży... TERRA FELIX - ZIEMIA SZCZĘŚLIWA - POLSKA
W ostatni piątek reprezentacja składająca się z pięciu dziewczyn i siedmiu chłopaków z naszej szkoły brała udział w igrzyskach dzieci w czwórboju lekkoatletycznym. Każdy zawodnik miał okazję startować w czterech różnych konkurencjach: sprincie na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na średnim dystansie (600 metrów). Wielu naszych uczniów ustanowiło swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, co jest cenną informacją zwrotną dla pracy jaką regularnie wykonują.
Indywidualnie najlepszy wynik z naszej ekipy stał się udziałem Adama Brzuchali z klasy 7b, który niezwykle rozwinął się w ostatnich miesiącach.
W czwartek 13 lutego w naszej świetlicy odbył się bal przebierańców. Świetliczaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne w rytmie ulubionych przebojów. Wzięły również udział w licznych konkursach i zabawach muzycznych m.in. tańcu z kartką, tańcu z balonem, tańcu na gazecie, gorących poduszkach, torze wyścigowym, zabawie "Tańczcie tak jak on" i zabawie "Jajko na łyżeczce". Wspaniałą atmosferę dopełniały kolorowe stroje, karnawałowy wystrój sali oraz pyszny poczęstunek.
W dniu 26 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu przy ul. Szymały124 w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, drużyny naszej szkoły wywalczyły miejsca na podium. W grupie 12+ drużyna zdobyła II miejsce w składzie: Zuzanna Batóg, Artur Wciśliński i Julia Zembol, a w grupie 10 – 12 lat drużyna uzyskała III miejsce, którą reprezentowali: Miłosz Kowalski, Natalia Nowakowska, Maciej Piasecki i Maja Żychowska. Ponadto Artur Wciśliński zdobył III miejsce indywidualnie.
Nagrody wręczyli dyrektor Delegatury KO w Bytomiu pani Joanna Baran i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 w Bytomiu pani Grażyna Dyszy. W nagrodę uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe.
Turniej składał się z pięciu konkurencji: testu wiedzy obejmującym zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, motorowerzystów, hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i ustalaniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, jazdy w miasteczku ruchu drogowego i udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Opiekunem drużyn był pan Stanisław Kulmaczewski, który zajmował się przygotowaniami uczniów do turnieju.
To temat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, w którym wzięły udział świetliczaki ze wszystkich grup świetlicowych. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci rolą maski w obrzędach oraz tradycjach różnych kultur, a także upowszechnienie maski jako środka ekspresji plastycznej i emocjonalnej. Nasze konkursowe maski pojechały aż do Krakowa do Młodzieżowego Domu Kultury "Dom Harcerza".
W ostatni piątek kwietnia uczniowie klasy 1c spędzili przedpołudnie w gliwickiej palmiarni. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o roślinach i zwierzątkach mieszkających pod ogromnymi szklanymi dachami poszczególnych pawilonów. Niezapomnianym przeżyciem było stanąć oko w oko z żarłocznymi piraniami lub przyjrzeć się z bliska zabawom małych kolorowych rybek w tutejszym akwarium. Wszyscy zgodnie stwierdzili że wycieczka była fajna!
W styczniu świetliczaki z grupy 1,2 i 3 wzięły udział w Miejskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-4 bytomskich szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa było stworzenie pracy zgodnie z regulaminem konkursu, czyli zgodnej z tematem, w dowolnej technice plastycznej i w formacie A-3. W galerii poniżej prezentujemy prace, które wzięły udział w konkursie.
W związku z Dniem Ziemi 1a postanowiła wybrać sie do.parku miejsckiego na warsztaty przyrodnicze i pobyć bliżej natury. Mimo, ze pogoda nas nie rozpieszczała nasz projekt badawczy udał nam się doskonale. Nawet wiewiórki do nas przybiegaly i udało nam się zauwazyć dzięcioła. Słuchaliśmy co słychać w środku drzewa i powiemy Wam, że wiosna już jest na bank, bo i drzewo słychać jak pije soki i tętni życiem. Skoro wiosna to i ruch ,którego nam nie zabrakło ;)
Gratulujemy Julce Miszewskiej z grupy 4 świetlicowej, która zajęła 3 miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Najciekawszy Mikołaj". Konkurs, został zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bytomiu.
Na początku grudnia odbyły się drugie zajęcia dla świetliczaków z cyklu Kącika artystycznego KreaTYwnia. Tym razem dzieci wykonywały fikuśne elfy Świętego Mikołaja. Podczas 60 minut wytężonej pracy powstało 13 różnych elfów we wszystkich kolorach tęczy oraz okazało się,że płyta cd może służyć nie tylko do odtwarzania muzyki,ale może być również elfim brzuchem. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały słodki poczęstunek, a nasza świetlica prezent w postaci książki autorstwa Natalie Portman.
W ostatni poniedziałek piątka podopiecznych naszej szkoły brała udział w turnieju gry w badmintona. Trójka uczniów i dwie uczennice rywalizowały z dziećmi i młodzieżą z pozostałych bytomskich szkół. Z pucharem zdobytym za zajęcie trzeciego miejsca wróciły Zuzanna Batóg oraz Wiktoria Stankiewicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
No i nastał grudzień. Jak grudzień to i mikołajki. Nasze świetliczaki z grupy 1,3 i 4 postanowiły wziąć udział w konkursie na najciekawszego Mikołaja. Powstały prace płaskie i przestrzenne, z papieru, masy solnej, wełny, bibuły, filcu, waty - każda inna i wyjątkowa. Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny, został zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bytomiu.
Byliśmy na wycieczce w Zbrosławicach w piekarni Ziarenko. Zobaczyliśmy ciężką pracę piekarzy, ciastkarzy i lodziarzy. Sami robiliśmy bułeczki , chleb, drożdżówki, babeczkę, która była przepyszna. Na koniec poszliśmy do wytwórni lodów , musicie uwierzyć na słowo były bardzo smaczne. Wszystkie robione przez nas smakołyki mogliśmy zabrać do domu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich pracowników piekarni, bardzo dziękujemy za mile spędzony czas.
Maksymilian Cygoń z grupy 3 otrzymał wyróżnienie za swoją pracę plastyczną wykonaną na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Muzyka w oczach dziecka" zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu. Gratulujemy!!!
8 grudnia w ramach Dni Kultury Śląskiej odbyły się warsztaty taneczne, na których świetliczaki mogły nauczyć się znanych i popularnych tańców naszego regionu. Pod opieką pani Ewy Mistalskiej na parkiecie został pięknie wytańczony i zaśpiewany "Owczareczek", " Grozik" , i "Nie chcę cię znać". Zabawa była znakomita:))
ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS VI- VIII DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA”
WASZYM ZADANIEM JEST PRZYGOTOWANIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM
nt. „PRZYGODA MOJEGO ŻYCIA”- „ADVENTURE OF MY LIFE”
Stworzona przez Was prezentacja nie powinna przekraczać 10 slajdów, wykonana w dowolnym programie.
Ocenianiu podlega:
zgodność z tematem
spójność i logiczny układ pracy
bogactwo i poprawność językowa
estetykę pracy oraz inwencję twórcza.
Prace dostarczacie do dnia 8 maja do p. Szoty lub przesyłacie na podany poniżej adres mailowy:
agnieszka.s.sp4@gmail.com
W czwartek 30 listopada w naszej świetlicy zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Tego dnia świetliczaki próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym co je czeka w najbliższym czasie. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami czy też wróżenia z kubeczków. Dzieci poznały również tradycje wieczorów andrzejkowych i tradycje Katarzynek. Świetliczaki bawiły się wyśmienicie,a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość i mnóstwo emocji. To był czas magii, czarów i dobrej zabawy:))
Pod koniec listopada nasza świetlica wzięła udział w Międzyświetlicowym Konkursie organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 51. Lampion adwentowy na konkurs przygotował Iwo z grupy czwartej.
W dniu 10 listopada, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu poprzez zorganizowanie Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego chciała zwrócić uwagę na ochronę jeży, na które czyha wiele, szczególnie cywilizacyjnych niebezpieczeństw. Nasze świetliczaki z grupy 1 i 3 przygotowały na konkurs jeże w formie płaskiej i przestrzennej - każdy wyjątkowy i oryginalny.
Wiele emocji dostarczyli nam nasi siatkarze, którzy stoczyli bardzo trudne i zacięte mecze w finałach o Mistrzostwo Bytomia w siatkówce chłopców. Żadna drużyna nie odpuszczała, ale wiadomo zwycięzca może być tylko jeden. Po pięknych pojedynkach siatkarze z "Czwórki" zajęli 3 miejsce w składzie: Bartek Muszyński, Adam Brzuchala, Igor Gargas, Stanisław Olszański, Maciej Piasecki, Miłosz Kowalski, Szymon Gazda, Szymon Borkowiec i Antonii Czapek. Serdecznie gratulujemy naszym chłopakom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Sezon z KreaTYwnią rozpoczęty
Rewelacyjnie spisały się nasze szachistki w Wojewódzkim Turnieju Szachowym o Puchar Ósemki. Emilia Boucek zajęła 1 miejsce w dziewczynkach młodszych (klasy 1-4), natomiast Maja Żychowska stanęła na 2 stopniu podium w dziewczynkach starszych (klasy 5-8). Godnie naszą szkołę reprezentował również Bartosz Krupa. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych.
Tegoroczne pasowanie świetliczaków było doskonałą okazją do zawarcia bliższych znajomości pomiędzy klasami :1a ( grupa pierwsza) oraz 1b i 1c ( grupa druga). Każde dziecko otrzymało pamiątkową laurkę w postaci kredki ze słodkim załącznikiem. Świętowanie rozpoczęliśmy w salach świetlicowych, następnie bawiliśmy się wspólnie w małej sali gimnastycznej. Była muzyka i balony oraz tańce na gazetach. Na zakończenie poczęstunek, o który zadbali rodzice i za co serdecznie im dziękujemy. Na pamiątkę pozostały zdjęcia.
Po stoczonych dwóch bardzo dobrych meczach, niestety nasze siatkarki nie wyszły z grupy i nie zagrają w finale turnieju o Mistrzostwo Bytomia w siatkówce dziewcząt. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały: Julia Stana, Barbara Hok, Amelia Krzymińska, Zofia Pachońska,Veronika Khlibkevych, Martyna Kumer, Julia Zembol, Karolina Babulewicz i Julia Pisarczyk.
W październiku nasza świetlica otrzymała zaproszenie do Wojewódzkiego konkursu plastycznego dotyczącego sposobów dbania o zdrowie. Organizatorem konkursu była świetlica przy Szkole Podstawowej nr 21 w Bytomiu. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie graficznej interpretacji hasła "Jak dbasz o zdrowie?" w dowolnej technice plastycznej. W konkursie WYRÓŻNIENIE otrzymała praca wykonana przez Kaję Konieczną pod opieką pani Magdy Szklarz. Gratulujemy!!!
Basia, Weronika i Oliwka - świetliczaki z grupy 3, pod opieką pani Gosi wykonały prace plastyczne na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 54 w Bytomiu. Konkurs został ogłoszony z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw, praca konkursowa miała być wykonana dowolną techniką plastyczną płaską w formacie A-3. Czekamy na ogłoszenie wyników:)
Świetlica szkolna składa serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów, którymi opiekuje się Fundacja Pomocy Zwierzętom Chatul. Mamy nadzieję,że dzięki naszemu wsparciu niejednemu zwierzakowi uda się przetrwać chłodniejsze dni z pełnym brzuszkiem.
W pierwszym dniu wiosny klasa 1c wybrała się na jej poszukiwania do pobliskiego parku miejskiego. Nie tylko szukaliśmy wiosny ale także pisanek, które przemiła pani Dominika poukrywała w różnych miejscach. W międzyczasie oglądaliśmy ptasie gniazda a nawet spróbowaliśmy je zbudować. Na koniec oprócz drewnianych pisanek w koszyczkach dostaliśmy też czekoladowe, które szybko wylądowały w naszych brzuszkach. Dobrze się bawiliśmy i teraz już wiemy że wiosna rzeczywiście nadeszła.
„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” - to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W piątek 6 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt odwiedziła nas pani mgr inż. Beata Kulik, wolontariuszka Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL . W czasie spotkania świetliczaki dowiedziały się czym zajmuje się Fundacja CHATUL, jakie należy spełniać warunki aby móc zaadoptować zwierzaka, jak odpowiedzialnie i świadomie opiekować się zwierzętami, oraz jak postępować ze znalezionymi zwierzętami. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach, odpowiadając na pytania bądź wyrażając swoje zdanie na zadany temat. Mamy nadzieję,że dzięki takim spotkaniom, zdobyta wiedza zostanie przekształcona w wiedzę praktyczną służącą zwierzętom. Kto wiem, może w przyszłości, któryś z naszych świetliczaków zasili szeregi wolontariuszy organizacji działającej na rzecz zwierząt.
W październiku nasza świetlica zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe w bytomskich szkołach. W konkursie wzięło udział blisko 40 oryginalnych i pomysłowych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. 7 listopada zebrało się jury, w skład którego wchodzili uczniowie naszej szkoły będący przedstawicielami klas młodszych. Nad poprawnością obrad jury czuwała pani Magdalena Jankiewicz.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:
1 MIEJSCE - NICOLE BARAN - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46
2 MIEJSCE -WIESŁAWA KOWALSKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
3 MIEJSCE - HELENA PARTYKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 54
WYRÓŻNIENIE - ALEKS MAJDER - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 21
WYRÓŻNIENIE - LAURA KANIEWSKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16
Dziękujemy wszystkim świetlicom, które wzięły udział w konkursie,a laureatom serdecznie gratulujemy.
ZAPRASZAMY WAS DO UDZIAŁU W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE
PLASTYCZNO - JĘZYKOWYM NA ZILUSTROWANIE IDIOMU ANGIELSKIEGO
1. ZADANIE KONKURSOWE POLEGA NA STWORZENIU PRACY PLASTYCZNEJ
OBRAZUJĄCEJ WYBRANY IDIOM ANGIELSKI.
2. FORMAT I TECHNIKA PRACY- DOWOLNE
3. KONKURS JEST ADRESOWANY DO UCZNIÓW KLAS 5-8.
4. JURY BĘDZIE OCENIAĆ POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ, KREATYWNOŚĆ I WARTOŚĆ ARTYSTYCZNĄ PRAC. PRACA POWINNA ILUSTROWAĆ, W MOŻLIWIE NAJTRAFNIEJSZY SPOSÓB, DOSŁOWNE, ALE TAKŻE FAKTYCZNE ZNACZENIE DANEGO IDIOMU.
5. PRACE, OPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM AUTORA NALEŻY PRZEKAZAĆ DO 5 KWIETNIA 2024 DO P. E. DOBRZYCKIEJ.
GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
W piątek nasi siatkarze w fazie eliminacyjnej zajęli I miejsce w grupie i tym samym awansowali do finału, który odbędzie się w najbliższy piątek. Życzymy chłopakom bardzo dobrych meczy i trzymamy za Nich kciuki!
Podczas ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole odbywały się różnego rodzaju imprezy związane z obchodami święta patrona naszej szkoły. Podróże dzięki goglom VR, oświadczenia chemiczne, szukanie obrazu Mikołaja Kopernika, czy ślimak to tylko niektóre z wydarzeń, których byliśmy obserwatorami, a czasem także uczestnikami.
Wyłoniliśmy też zwycięzców naszych konkursów „Kopernikowych”.
Najlepszymi znawcami Kopernika okazali się uczniowie:
Emilia Boucek, Seweryn Sycha i Tomasz Zych.
Świetne prace plastyczne stworzyli:
Seweryn Sycha, Borys Zaurski, Marta Kłembek, Yaroslava Skliarenko, Nadia Fojk,
Aleksander i Natalia Nowakowscy.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Jako podsumowanie mogliśmy wziąć udział w akademii poświęconej naszemu patronowi. Planety wirowały, uczniowie klas szóstych i siódmych wierszem opowiedzieli o życiu Mikołaja Kopernika, a grupa uczniów przygotowała niesamowity pokaz tańca, który z pewnością cieszyłby się uznaniem w czasach Kopernika.
Wyniki Konkursu Alfik Humanistyczny
Bardzo dobry wynik w konkursie (powyżej 80% punktów możliwych do zdobycia) uzyskali uczniowie:
Emilia G. kl. 4b 5 miejsce w województwie, 64 miejsce w kraju
Maria M. kl. 5b 1 miejsce w województwie, 16 miejsce w kraju
Julia S. kl. 5a 3 miejsce w województwie, 43 miejsce w kraju
Szymon G. kl. 5b 7 miejsce w województwie, 119 miejsce w kraju
Daniel P. kl. 5b 8 miejsce w województwie, 139 miejsce w kraju
Tomasz Z. kl. 5b 11 miejsce w województwie, 193 miejsce w kraju
Jagoda S. kl. 5b 12 miejsce w województwie, 222 miejsce w kraju
Antoni Cz. kl. 6b 1 miejsce w województwie, 13 miejsce w kraju
Juliusz D. kl. 6b 8 miejsce w województwie, 159 miejsce w kraju
Marcelina M. kl. 6a 14 miejsce w województwie, 202 miejsce w kraju
Niestety, nikomu z uczniów naszej szkoły nie udało się zdobyć nagrody rzeczowej. Może za rok…!
Gratuluję wyróżnień i życzę owocnej nauki.
Żaneta Babicz
W tym miesiącu odwiedziła nas pani Viktoria. Jest ona behawiorystą/ trenerem psów. Pani Viktoria opowiedziała nam czym się zajmuje taki behawiorysta. Dowiedzieliśmy się więc, jak "mówi" do nas pies, jak się nim opiekować i jak zadbać o swoje i jego bezpieczeństwo. Wykonaliśmy wiele ćwiczeń, ucząc i bawiąc się jednocześnie. Teraz łatwiej zrozumiemy naszych lekturowych bohaterów Elfa i Lampo.
Dzięki wirtualnej rzeczywistości (VR) uczniowie klasy 3b mogli badać trójwymiarowe obiekty i podróżować po świecie bez konieczności opuszczania sali lekcyjnej. Za nami kolejne zajęcia z wykorzystaniem okularów ClassVR, które zostały zakupione w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości”. Aktywność z okularami VR była świetną zabawą połączoną z nauką. Zajęcia dostarczyły uczniom sporej dawki wrażeń i dobrej zabawy. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy wracać do tych emocjonujących doświadczeń.
Jak Kopernikiadę to i wyprawa w kosmos. Zakładając nasze nowoczesne gogle VR, uczniowie klas 1 wyruszyli na wyprawę w najdalsze zakątki naszego Układu Słonecznego, wypatrywali lądowabia na Księżycu i postawili wirtualną stopę na ogromnym radioteleskopie.
Tak wyjątkowe lekcje odbywają się w naszej szkole dzięki użyciu nowoczesnej technologii VR pozyskanej z programu Laboratoria Przyszłości.
Pod poniższym linkiem znajdziecie kolejną partię informacji potrzebnych do Kahootowego konkursu "Co wiesz o Mikołaju Koperniku?".
Pod poniższym linkiem znajdziecie pierwszą partię informacji potrzebnych do Kahootowego konkursu "Co wiesz o Mikołaju Koperniku?".
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach klasy IV-VIII:
1) Portret Mikołaja Kopernika: format A4, technika: rysunek, malarstwo, kolaż
2) „Podróże małe i duże …., czyli szlakiem Mikołaja Kopernika’’
Wykonaj pracę w formie: plakatu, mapy przedstawiającej szlak związany z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika. Rozmiary i technika pracy zależą wyłącznie od Waszej inwencji/ pomysłowości.
Prace oddajemy do p. Foryś, p. Pinocy lub p. Szoty termin: 26 luty
3) Co wiesz o Mikołaju Koperniku? Konkurs wiedzy na platformie kahoot. Codziennie od 16 do 22 lutego będą umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły informacje i ciekawostki o jego życiu, działalności. Chętnych zapraszamy do zaznajomienia się z informacjami. 23 lutego odbędzie się podsumowujący quiz. Należy zaopatrzyć się w telefon i dostęp do internetu. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego.
Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu! Co to za akcja?
● darmowe warsztaty z programowania
● stacjonarnie w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 6
● termin: 10 i 17 lutego 2024, godz. 9.00-18.00
● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania
● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem
● kilka grup wiekowych
Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly
Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje @Ministerstwo Edukacji
Narodowej, @Centrum GovTech, @Ośrodek Rozwoju Edukacji i @NASK oraz kuratoria
oświaty i Prezydenci Miast, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję wspierają
@Radio Nowy Świat, @Komputer Świat i @Android.com.pl.
W dniu 29 stycznia 2024 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wyłoniono zwycięzców eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W II grupie wiekowej – szkoły podstawowe – klasy I – IV, Emilia BOUCEK z klasy 4a zdobyła III miejsce, a w III grupie wiekowej – szkoły podstawowe –klasy V – VIII, Maria ZYGMUNT z klasy 6a zdobyła II miejsce, a Julia STACHULEC z klasy 5c uzyskała III miejsce. Prace nagrodzonych uczennic będą brały udział w eliminacjach wojewódzkich.
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły 32 prace 30 uczniów, co stanowiło 1/3 wszystkich dostarczonych prac na konkurs, łącznie z I grupą wiekową – przedszkolami.
Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnej w akcjach ratowniczo – gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy nagrodzonym sukcesów w kolejnych etapach konkursu.
Opiekunem konkursu był pan Stanisław Kulmaczewski.
Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 14 lutego 2024 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.
Temat spotkania: „ Uparte dzieci – od konfliktu do współpracy”
Spotkanie prowadzą specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Joanna Świerczek, Natalia Dziechciarz.
Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl(w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:
W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.
10 stycznia odwiedził naszą szkołę Flamenco Kwartet i zabrał uczniów w muzyczną podróż do Andaluzji. Słuchaliśmy pięknych dźwięków wydobywających się z gitar i oglądaliśmy taniec flamenco w wykonaniu p. Agnieszki, której suknia wirowała w rytmie granej muzyki,a uroku dodawały dźwięki wydobywające się z kastanietów. Prowadzący koncert opowiedział bardzo ciekawie o tańcu i kastanietach, a p. Agnieszka o stroju i stepowaniu. Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z tego koncertu wystarczy kliknąć poniższy link zobaczcie jak dobrze bawiliśmy się.
Uczniowie klasy 3a swoją Wigilię świętowali wraz z rodzicami i swoimi przyjaciółmi z Edterka. Zaczęliśmy od wystrojenia sali, udekorowania stołów. Potem było jak w domu. Najpierw czytaliśmy fragment Pisma Świętego, potem składaliśmy sobie życzenia, przełamując opłatek. Następnie smakowaliśmy różnych pyszności i śpiewaliśmy kolędy, pastorałki. W trakcie Wigilii przyszło do nas Dzieciątko...do tych małych i tych dużych. To był cudny czas. Wszystkim życzymy takiego czasu. WESOŁYCH ŚWIĄT!
Nadal w świątecznym nastroju cała 1a życzy wszystkim dobrego Nowego Roku pełnego radości i spełnionych marzeń.
Na początku grudnia jak co roku obchodziliśmy w szkole dni poświęcone kulturze naszego regionu. W tym roku upłynęły one pod hasłem: Utopce, strzygi, beboki i inne straszydła ze slonskich bojek. Klasy młodsze słuchały legend, malowały i kolorowały, starsze rozwiązywały krzyżówki i testy z wiedzy o Bytomiu i Śląsku. Autorzy najlepszych prac otrzymali tytuły i nagrody a wszyscy pozostali dyplomy i słodki poczęstunek za udział. Do zobaczenia za rok!
Mamy brązowy medal w Mistrzostwach Bytomia w koszykówce chłopców! W czwartek podczas trzeciego dnia zmagań koszykarskich nasi chłopcy rozegrali dwa bardzo dobre mecze. W fazie półfinałowej trafili na najtrudniejszego rywala, późniejszego Mistrza Bytomia na Szkołę Podstawową nr 45. Rywalizacja była bardzo wyrównana, zacięta i emocjonująca. Ostatecznie jednak ulegliśmy rywalowi 29:27. W walce o III miejsce zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 44. Obie drużyny dawały z siebie wszystko by wygrać spotkanie, jednak "Czwórka" okazała się lepsza. Wspaniale naszą szkołę reprezentowali: Adam Brzuchala, Igor Gargas, Szymon Gazda, Marcel Gustawski, Miłosz Kowalski, Stanisław Olszański, Maciej Piasecki, Oskar Stando, Borys Zaurski i Filip Żurek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Klasa 6A podczas omawiania lektury "W pustyni i w puszczy" na języku polskim, przeniosła się w książkowe krajobrazy dzięki wykorzystaniu nowoczesnych okularów VR. Uczniowie podziwiali różne odsłony pustyni, sylwetkę słoni, a nawet spacerowali z lwami.
Okulary VR pochodzą z programu Laboratoria Przyszłości.
Klasa 7a wybrała się na warsztaty survivalowe prowadzone przez p. Dominikę. Podczas paru godzin spędzonych w lesie klasa próbowała opanować techniki przetrwania. Pogoda sprzyjała, było mroźno, alesłonecznie. Klasa podzielona na grupy budowała szałasy, uczyła się filtrowaćwodę a także przy pomocy krzesiwa rozniecić ognisko.
Spieszymy się pochwalić, że u nas w klasie był najprawdziwszy Święty Mikołaj ! Był przemiły i przyniósł nam prezenty. Zaśpiewaliśmy mu piosenki i powiedzieliśmy wierszyki. Ciężko nam było się z Nim pożegnać ale wiemy, że inne dzieci też na niego czekają. Do zobaczenia w przyszłym roku. Po spotkaniu powędrowaliśmy do kina na film pt. ,,Życzenie" i przekonaliśmy się że warto marzyć oraz bardzo w to wierzyć.
Pani Mariolka zabrała nas na zajęcia do Muzeum Górnośląskiego. Zwiedziliśmy wystawę etnograficzną.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że wszystkie decyzje dotyczące refundacji dożywiania uczniów w roku szkolnym 2023/2024 obowiązują jedynie na okres do 31.12.2023 r. ze względu na przyznawaną pomoc w ramach kończącego się w tym roku wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023. Od stycznia 2024r. Obowiązują nowe przepisy w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu na lata 2024-2028” dlatego przypominamy, że rodzice, którzy chcą otrzymać dożywianie dla swoich dzieci, ponownie muszą się zwrócić o pomoc do pracowników socjalnych MOPR w Bytomiu o refundację obiadów.
Odbyły się zawody z koszykówki. Chłopcy, którzy reprezentowali naszą szkołę rozegrali dwa emocjonujące spotkania. Obydwa zakończone zwycięstwem, dzięki czemu awansowali do poniedziałkowych rozgrywek półfinałowych. Najwięcej punktów dla naszej szkoły zdobyli: Stanisław Olszański i Maciej Piasecki . W obronie nie do pokonania okazał się Szymon Gazda. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych meczach.
Pierwszaki z 1a już rozpoczęły przygotowania świąteczne od pieczenia i dekorowania pierniczków. Dzięki zaproszeniu do naszej sąsiedniej szkoły gastronomicznej mieliśmy okazję świetnie i bardzo smacznie się bawić oraz uczyć sztuki cukierniczej. Było słodko i bardzo wesoło. Takie przygotowania do świąt są bajeczne. Bardzo dziękujemy.
Przedostatni tydzień listopada obfitowal w różne aktywności podejmowane przez uczniów, a to za sprawą Dnia Zyczliwości, który jest obchodzony 21 listopada. Klasy młodsze zawieszaly na drzewie życzliwości liście z wlasnymi propozycjami na bycie życzliwym. Natomiast klasy starsze stworzyły Aleję Zyczliwości. Można bylo sobie zrobić zdjęcie w specjalnej fotoramce. Samorząd przywital wszystkich słodkim "ciutem życzliwości ". Uczniowie wraz z rodzicami zaangażowali sie w akcję charytatywną " Otul cieplem seniora" I w końcu w piątek do wszystkich klas zawitaly pluszowe misie. Dla klas młodszych Samorząd przygotowal misiowe zabawy, a na sali gimnastycznej odbyl sie finalowy taniec wszystkich pluszaków, które wraz ze swoimi właścicielami wywijały wraz z pania Elą, pokazującą kolejne figury.
Zapraszamy do galerii.wijały wraz z pania Elą, pokazującą kolejne figury. Zapraszamy do galerii.
02.12 odbyła się 11 edycja biegu Świętego Mikołaja. Na bytomskim rynku dzieci młodsze do 7 lat biegły na dystansie 100 m, starsze do 11 lat dystans 200 m a najstarsze dystans 400 m. Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzymał prezent od Świętego Mikołaja.
Melania Socka zajęła 1 miejsce i Olgiert Marek 2 miejsce.
Gratulacje!
Dzisiaj w katowickim Spodku odbyła się impreza "Gimnastyka dla wszystkich". Zostały tam zainstalowane wszystkie sprzęty i przyrządy gimnastyczne takie jak: maty do gimnastyki artystycznej, ścieżki, poręcze, kółka, trampoliny oraz różnego rodzaju gimnastyczne trenażery. Rywalizacja odbywała się w obszarach gimnastyki sportowej, artystycznej, akrobatyki, skoków na trampolinie oraz innych sportach gimnastycznych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 oraz 5-8. Wspaniale zaprezentowały się: Natalia Kowalska zdobywając 1 miejsce w klasach 1-4 oraz Mariia Haidukova zajmując 3 miejsce w klasach 5-8. Naszą szkołę także świetnie reprezentowały: Paulina Siwiec, Agata Kuś, Marcelina Różycka, Iga Socka, Agata Tyńska, Oliwia Pogoda oraz Kamilla Storozhnychenko. Po zakończonej rywalizacji odbyły się imponujące pokazy polskich gwiazd gimnastyki. Gratulujemy naszym zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów gimnastycznych.
Śląski Ogród Botaniczny to miejsce, które niedawno bo 23 listopada odwiedziła kładą 1c. W pracowni chemicznej bawiliśmy się w chemię w kuchni bo taki tytuł nosiły nasze zajęcia. W prawdziwych laboratoryjnych kitlach uczyliśmy się jak posługiwać się pipetką, probówkami, kolbami i bagietkami a wcale nie chodziło o długie bułki. Najbardziej wszystkim podobało się mieszanie różnych substancji, tworzenie barwnych płynów i sporej ilości piany. Była to nasza pierwsza wycieczka klasowa ale na pewno nie ostatnia w tym roku szkolnym.
Uczennica klasy 3b Antosia zakwalifikowała się do udziału w Bytomskiej Lidze Pływackiej. Ukończyła jej wszystkie etapy i zdobyła swój pierwszy medal. Gratulujemy.
Uczniowie klasy 6b z dużym zaangażowaniem odtwarzali trasę podróży Stasia i Nel. Zadanie było dużym wyzwaniem - należało zaznaczyć poszczególne miejscowości, obszar puszczy, sawanny, pustyni. W ciekawy sposób zasygnalizować zjawiska atmosferyczne i napotykane przez bohaterów zwierzęta. Świetne ćwiczenie:) Lekcje wszystkim bardzo się podobały.
Lektura nie musi być nudna:) Uczniowie klasy 5b omawiali "Anię z Zielonego Wzgórza" w nietypowy sposób. Podczas lekcji gromadzili przedmioty, które kojarzyły im się z bohaterami książki. Kreatywność niektórych była imponująca!!!! Zajęcia były bardzo ciekawe, a treść lektury z pewnością na długo zostanie w pamięci.
20 listopada Samorząd Uczniowski naszej "Czwóreczki" miał niezwykłą okazję uczestniczyć, a właściwie przyglądać się obradom I Sesji Młodzieżowej Rady Miasta w Bytomiu. Najpierw nowi Radni bytomskich szkół ponadpodstawowych zostali uroczyście zaprzysiężeni. Wszystko odbywało się w obecności prezydenta miasta Mariusza Wołosza oraz p. Senator RP - Haliny Biedy. Mieliśmy okazję towarzyszyć w tej niezwykłej chwili Kacprowi Pogodzie- bratu jednej z członkiń naszego samorządu- Oliwy Pogody. W kolejnym etapie przeprowadzono głosowanie na przewodniczącego Rady. Został nim Mikołaj Błach. Wybrano również wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. Kto wie, może w kolejnych latach nasi uczniowie znajdą się na ławie Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Bytom.
We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Życzymy im wielu sukcesów, energii i wytrwałości w realizacji tych pomysłów.
W sobotę, 11 listopada, trójka uczniów z naszej szkoły brała udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście. Poczet sztandarowy SP4, wraz z przedstawicielami innych szkół, przemaszerował od kościoła Świętego Jacka do pomnika Wolności na ulicy Piłsudskiego. Na miejscu wzięliśmy udział w przygotowanych na ten dzień uroczystościach, w tym przemówieniu Prezydenta Bytomia.
Dnia 26 października uczniowie klasy 5b, 5c i 6b byli na wycieczce w Łodzi. Było super! Bardzo nam się podobało. Była to także wycieczka edukacyjna. Przebywaliśmy w Parku Nauki i Techniki oraz w Planetarium. Poznaliśmy nowe rzeczy i mogliśmy sami spróbować przez zabawę wykonać różne eksperymenty. Sprawiło nam to dużo satysfakcji;) Wycieczki to dobra zabawa, ciekawie spędzony czas i okazja do nauki.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Rusza WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW – ogólnopolski konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8.
Etap I trwa od 23.10.2023 do 01.03.2024
Lista książek kategoria kl. 7-8:
Lista książek kategoria kl. 4-6:
Lista książek kategoria kl. 1-3:
Jeżeli lubisz czytać, ten konkurs jest właśnie da Ciebie. Zdobywaj sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!
Zainteresowanych zapraszam do p. Żanety Babicz (s.26) lub p. Agnieszki Witkowskiej (biblioteka).
Zgłoszenia do uczestnictwa w konkursie przyjmujemy do 15 listopada.
Zakończyliśmy zbiórkę zniczy dla Rejonowego Oddziału PCK w Bytomiu. Osobiście zostały przekazane przez przedstawicielki Samorządu Szkolnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
W zeszły piątek w MDK nr 2 w Bytomiu odbyły się XIX Indywidualne Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, w których uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 oraz 5-8. Zawodnicy z naszej szkoły stoczyli zacięte boje. Ostatecznie w klasach 1-4 wśród dziewcząt zwyciężyła Emilia Boucek z klasy 4a. W klasach 5-8 na drugim miejscu uplasowała się Maja Żychowska z klasy 5b. W turnieju bardzo dobrze również zagrali Igor Mikucki, Szymon Gazda oraz Bartosz Krupa, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę i zdobyli cenne doświadczenie.
Wow. Na jakiej wspaniałej wyprawie do Lasu Miechowickiego byliśmy - klasa 3a i panią Iwonką oraz uczniowie Edterka. Zajęcia przeprowadziła dla nas pani Dominika z "Dzikiego wędrowania". Nie tylko sporo dowiedzieliśmy się o lesie, zasadach przetrwania w nim, ale i nauczyliśmy się jak stworzyć szałas, a także jak zbudować filtr do brudnej wody. Mocno zaangażowaliśmy się w zajęcia i bardzo nam się one podobały. I chcemy - jak to my - jeszcze!!! Bo co może być piękniejszego jak zabawa w lesie z przyjaciółmi:)
Podczas zajęć, wykorzystując ostatnie ciepłe dni, połączyliśmy naukę z zabawą, Dowiedzieliśmy się, że w Bytomiu powstał park kieszonkowy, który ulokowano w miejscu, w którym dawniej wznosiła się kamienica. Po jej wyburzeniu powstała wyrwa, którą bardzo ładnie zagospodarowano. Chętnie tam spędziliśmy kilka chwil.
21 września klasa 2b pojechała na wycieczkę do Palmiarni. Pogoda nam dopisała zobaczyliśmy przepiękne rośliny , także egzotyczne nie spotykane w Polsce. Najbardziej podobały nam się ogromne akwaria z rybami. Panprzewodnik opowiadał bardzo ciekawie np. o roślinach znanych jako przyprawy kuchenne. Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć.
W dniach 12.10 - 22.10.2023 serdecznie zapraszamy do udziału w XIX edycji Kampanii Białych Serc pod hasłem: "KTO Z KIM PRZESTAJE, TAKIM SIĘ STAJE". W ramach akcji na godzinach wychowawczych wyświetlony zostanie krótki film, uczniowie przygotują białe serca, którymi ozdobią okna klas.
Pierwszaki z naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z pozostałych bytomskich szkół wzięły udział w przedstawieniu pt. Znakopolis. Przedstawienie jak co roku przygotowali dla nas uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Przypomnieliśmy sobie jak być bezpiecznym w drodze do szkoły i gdzie szukać pomocy w razie problemów. W drogę wyruszyliśmy z Dorotką i jej przyjaciółmi a na koniec wszystko pięknie opowiedzieliśmy policjantowi Sznupkowi - naszemu pluszowemu przyjacielowi. Wspólne zdjęcie zakończyło to bardzo miłe spotkanie. Wszyscy w dobrych humorach i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.
28 i 29 września klasa VII b pod opieką p. Elżbiety Dobrzyckiej i p. Barbary Foryś wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Pogoda bardzo nam sprzyjała, w pierwszym dniu odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, a także Stare Miasto wraz z m.in. Zamkiem Królewskim i Warszawską Syrenką, jednym z symboli miasta. To nie koniec atrakcji, wieczorem wyruszyliśmy do teatru Roma na wspaniały spektakl muzyczny „We will rock you”.
Następnego dnia odwiedziliśmy Centrum Kopernika, gdzie mieliśmy okazję samodzielnie eksperymentować przy około 200 stacjach doświadczalnych. Po południu czekała na nas wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest miejscem hołdu mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.
Cała klasa wróciła bardzo zadowolona i pełna niezapomnianych wrażeń.
JAK CO ROKU ŚWIETLICA SZKOLNA ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ KARMY DLA WOLNO ŻYJĄCYCH KOTÓW. CHCEMY W TEN SPOSÓB WSPOMÓC DZIAŁAJĄCĄ NA TERENIE BYTOMIA FUNDACJĘ POMOCY ZWIERZĘTOM „CHATUL”.
AKCJA BĘDZIE TRWAŁA OD 04.10.2023. DO 31.10.2023.
KARMĘ DLA KOTÓW - SUCHĄ I MOKRĄ PODPISANĄ IMIENIEM,NAZWISKIEM I KLASĄ PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SALI 7.
MAMY NADZIEJĘ, ŻE I TYM RAZEM UDOWODNICIE, ŻE MACIE WIELKIE SERCA BO
POMOC TO MOC : ))))))
Chociaż to święto przypadło w sobotę dziewczynki i pani Mariolka i mamusie nie zapomniały o chłopcach w naszej klasie. Były życzenia, słodki upominek i wspólne świętowanie. 2 października okazał się być wyjątkowy dla naszego kolegi Rafała, który w tym dniu obchodził z nami urodziny. Życzymy Wszystkim wszystkiego najlepszego.
1a świętowała Dzień chłopaka w Muzeum Górnośląskim na wystawie o dinozaurach. Zabawa była wspaniała. Poznaliśmy trochę historii naszego regionu i podziwialiśmy niesamowite eksponaty związane z dinozaurami. Pani z nas była dumna, bo doskonale poradziliśmy sobie z układaniem szkieletu dinozaura. Wróciliśmy ze wspaniałymi rysunkami, które wykonaliśmy samodzielnie. Zabawa była doskonała. Nasze pierwsze wspólne świętowanie uważamy za bardzo udane.
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3 oraz Edterka, wzięli udział w zajęciach, które przygotowała pani Magda (mama Ignacego). Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak należy dbać o zdrowy kręgosłup, ile czasu spędzać przed komputerem czy tabletem, a ile na świeżym powietrzu. No i oczywiście wspólnie poruszaliśmy się:)) Było super. Dziękujemy!!!
KLASY 7A, 7C i 5C ZWIEDZAJĄ OGRODY KAPIAS
W dniu 21 września klasy 7a, 7c i 5c wspólnie wybrały się na zwiedzanie kolorowych jesiennych Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju.
Słoneczna pogoda pozwoliła na spędzenie kilku godzin relaksując się w otoczeniu przyrody.
Ogród podzielony tematycznie np.: ogród wiejski, ogród sensoryczny, czy zaułek śródziemnomorski zachwycił barwami i cudnymi aranżacjami. Dla chętnych odbyła się partyjka szachów, a na koniec wszystkim udało się pokonać roślinny labirynt.
Niektórzy także wzbogacili kolekcje swoich roślinek zaopatrując się w Centrum Ogrodniczym.
Pozdrawiamy i zachęcamy do wizyty w Ogrodach Kapias.
8 września uczniowie klas starszych spotkali się na krótkim apelu poświęconym rodzinie Ulmów. 10 września została ona beatyfikowana, czyli włączona w poczet świętych polskich. Uczniowie poznali niezwykłą historię rodziny, która z narażeniem życia ukrywała w swoim domu kilkoro Żydów. Rodzina ta może być dla nas wzorem pomocy i miłości bliźniego oraz życia według motta: " Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat".
4 września wzięliśmy udział w uroczystej akademii rozpoczynającej rok szkolny 2023/2024. Uczniowie z klasy VI a i VII b z rozrzewnieniem wspominali wydarzenia minionego roku szkolnego, ale także zachęcili całą społeczność uczniowską do tego, by kierując się pewnymi zasadami, wytrwale dążyć do postawionego sobie celu. Wszystkim uczniom życzyli wielu sukcesów i realizacji wyznaczonych celów, a nauczycielom podziękowali za podejmowany trud.
Owocnego roku szkolnego, wielu sukcesów i zadowolenia. Niech ten rok będzie wyjątkowy!
ROZPOCZĘCIE ROKU
SZKOLNEGO 2023/2024
04.09.2023 r. (Poniedziałek)
KL. II-IV – GODZ. 09.00
KL. V-VIII – GODZ. 10.30
KL. I – GODZ. 12.00