Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Informatyczny Orzeł". Bardzo się cieszymy, że w grupie Laureatów znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły. Tytuł laureata - 24 miejsce w Polsce i 255 punktów zdobył Artur Wciśliński. Tytuł laureata - 4 miejsce w Polsce i 380 punktów (na 400 możliwych) zdobył Kamil Wójtowicz. Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 240 punktów i zajęli miejsca od 27 do 47. Wszystkim dziękuję za udział i gratuluję Laureatom:)
Znamy już wyniki Finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatyczno Matematycznego "Instalogik" i mam bardzo dobre wiadomości. W finale w kategorii klas V wzięło udział - prawie 3 tyś uczniów z całej Polski - wśród 66 najlepszych znalazł się Tomek Zych i otrzymał tytuł Laureata I stopnia. Dobrze zaprezentowała się także Jagoda Staszczyk - która zdobyła tytuł Laureata III miejsca. W kategorii klas VII (uczestniczyło ponad 2,5 tyś uczniów) - tytuł Finalisty otrzymał Artur Wciśliński. Gratuluję całej trójce i mam nadzieję, że w następnym roku w finale - będzie nas jeszcze więcej:)
Po raz pierwszy uczniowie klas KiMowych wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych. Startowali w dwóch poziomach 2 i 3. I chyba całkiem dobrze wypali jak na pierwszy raz. Na poziomie II - wzięło udział 637 uczniów, z naszej szkoły 3 i tak: najlepszy wynik osiągnęła Maja Żychowska - zajmując 22 miejsce (zdobyła 152 pkt. na 208 pkt.), Miłosz Kowalski zajął miejsce 32 (zdobył 132/208 pkt.), Igor Mikucki zajął miejsce 37 (122/208 pkt.). Na poziomie III konkurowało ze sobą 320 uczniów z całej Polski. 31 miejsce w konkursie zajęła - Wiktoria Sewiło (144/208 pkt.), zaś Zuzia Antoniuk miejsce 34 (138/208 pkt.).
W sobotę 9 marca 2024 o godzinie 10:00 odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatyczo Matematycznego "Instalogik". W konkursie wzięło udział 3.4 tyś uczniów z całej Polski. W konkursie naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów. Podczas finału zdobyli następujące liczby punktów:
Artur Wciśliński 7b - 270 z 399 możliwych
Tomasz Zych 5b - 327 z 399 możliwych
Jagoda Staszczyk 5b - 252 z 399 możliwych
Nie znamy na razie progów punktowych, więc nie wiemy jakie miejsca zajęli poszczególni uczniowie. Gratuluję udziału w Finale i czekamy na oficjalne wyniki.
Wczoraj odbył się pierwszy Szkolny Turniej GeoGuessr. Co prawda frekwencja nie była powalająca - zapisało się do konkursu 9 uczniów - jednak trzeba przyznać, że konkurs stał na wysokim poziomie i wszyscy się świetnie przy tym bawili (i uczyli równocześnie). Turniej wygrał Artur Wciśliński z klasy 7b, miejsce drugie zajął Wojtek Szczepaniak z 7b, zaś miejsce III Kamil Wójtowicz także z klasy 7b. Dziękuję wszystkim uczestnikom, a szczególne gratulacje dla zwycięzcy.
Bardzo dziękuję za udział w Konkursie grafiki komputerowej na Kartkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wypłynęły prac uczniów z klas 1c, 3a, 5b, 7b oraz 7c. Jury postanowiło przyznać nagrody w kategorii klasy 1-3 i klasy 4-6 oraz kilka prac nagrodzić wyróżnieniem i tak:
W ktegori klas 1-3
I miejsce zajęła praca - Jakuba Antoniuka z klasy 3a
II miejsce zajęła praca - Julii Pochy z klasy 3a, Weroniki Simon z klasy 1c
III miejsce zajęła praca - Nadii Buczyk z klasy 3a, oraz Piotra Kroczka z klasy 3a
W kategori klas 4-8
I miejsce zajęła praca - Maksymiliana Klimzy z klasy 5b
II miejsce zajęły prace - Marty Kłembek z klasy 7b i Oliwii Dubek z klasy 7c
III miejsce - zajęła praca Julki Stany z klasy 7b
Wyróżnienie:
Ignacy Dąbrowski-Galas z klasy 3a, Gabriela Stachulec z klasy 1c, Julian Tura z klasy 3a, Natalia Zając z klasy 1c, Olga Abramowicz z 3b
Od samego początku - czyli od 2013r. klasy Kimowe biorą udział w akcji "Godzina Kodowania", która odbywa się zwyczajowo na całym świecie w grudniu. Nie inaczej było w tym roku. Uczniowie klasy 7b poznawali język phyton za pomocą aplikacji wykorzystującej grywalizację - Code Combat, zaś klasa 5b na stronie code.org rozwiązywała zadania w scratchu wpierając minecraftowych bohaterów Steva i Alexa.
Znamy już wstępne wyniki II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego "Instalogik". W sobotę 9 grudnia w konkursie wzięło udział 6 uczniów reprezentujących naszą szkołę. W drugim etapie wzięło udział 6759 uczniów do Finału, który odbędzie się 9 marca 2024r zostało zakwalifikowanych - 3764, w tym trzech uczniów z naszej szkoły. Gratuluję!!!
Tomasz Zych - zdobył 352 pkt na 400 możliwych (najlepszy wyniki w szkole, awans do Finału)
Artur Wciśliński - zdobył 295 pkt na 400 możliwych (awans do Finału)
Jagoda Staszczyk - zdobyła 295 pkt na 400 możliwych (awans do Finału)
Szymon Gazda - zdobył 220 pkt na 400 możliwych
Miłosz Kowalski - zdobył 220 pkt na 400 możliwych
Igor Mikucki - zdobył 110 pkt na 400 możliwych
Kilka dni temu zostały opublikowane wyniki Konkursu Informatycznego Bóbr - edycja 2023. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas Kimowych (5b i 7b), niestety tylko Arturowi Wciślińskiemu udało się pokonać barierę 50 punktów (52.5) i jest to najlepszy wynik w szkole (niestety progr wyróżnień w konkursie zaczynają się od 90 punktów). Pozostali uczniowie zdobyli od 24 do 46 punktów.
Wczoraj wzięliśmy udział w regionalnej edycji Ligi Robotów w Mysłowicach. Naszą szkołę reprezentowali: Helena, Laura, Kamil, Bartosz i Amadeusz. Mimo wielu przeciwności losu:) i nieusłuchliwości naszego robota - wynik końcowy jak na pierwszy - uważamy za dobry. Udało nam się bowiem zdobyć I miejsce w zadaniu "Programowanie", a także I miejsce w konkurencji "Wyścig pojazdów" (polegającym na zbudowaniu pojazdu, który za pomocą jednej gumki - jako napędu pokona 8 metrów). Jeżeli chodzi o zadania na macie (zadanie praktyczne), nasz robot z przejazdu na przejazd wykonywał zadania coraz lepiej i ostatecznie w tym zadaniu zajęliśmy V miejsce, tak jak i w całym Turnieju (w sumie wzięło udział 25 drużyn z województw - śląskiego i opolskiego). Mamy nadzieję, że konkurs odbędzie się za rok - a my do tego czasu podszkolimy się w budowie i programowaniu robota.
W minionym tygodniu uczniowie klasy 5b i 7b (w liczbie 10) wzięli udział w XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Na wyniki poczekamy kilka tygodni, ale już od dzisiaj możemy trzymać kciuki:)
Kilka dni temu zakończył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-informatycznego. W konkursie wzięło udział: 12626 uczniów z klas 4-8 z 1666 szkół. Do II etapu zakwalifikowano 6758 uczniów, cieszymy się, że wśród nich są uczniowie naszej szkoły. I tak do II etapu awansowali
Z klasy 5b:
Szymon Gazda, który uzyskał 161 z 200 pkt.
Miłosz Kowalski, który uzyskał 170 z 200 pkt.
Igor Mikucki, który uzyskał 160 z 200 pkt.
Jagoda Staszczyk, która uzyskała 150 z 200 pkt.
Tomasz Zych, który zdobył 200 z 200 pkt (co jest najlepszym wynikiem w szkole)
Z klasy 7b:
Artur Wciśliński, który zdobył 229 z 300 pkt.
Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie, a szczególnie tym którzy będą brali udział w kolejnym - II etapie, a który odbędzie się 9 grudnia 2023, godz. 10:00 – 11:30.
W tym tygodniu klasy 5b i 7b wzięły udział w Code Weeku - akcji związanej z propagowaniem programowania. Klasy starsze poznawały składnię pythona za pomocą ćwiczeń przygotowanych przez Toxicode, zaś uczniowie klasy 5b - uczyli się programowania za pomocą tym razem nie Scratcha - tylko platformy CodeMonkey.
W tym roku zespół Copernicus - w składzie: Kasia Błasiak, Lena Bernatowicz i Bartek Dębicki zgłosił swoją bazę księżycową w Międzynarodowym Konkursie Moon Camp, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną w kategorii Moon Camp Explorers. Projekt otrzymał świetną ocenę. Oto co napisało o naszym projekcie jury:
"Wasz projekt 3D był świetny! Zespół wykazał się mistrzostwem w opracowywaniu modelu projektowego 3D. Projekt zawiera bardzo innowacyjne i kreatywne pomysły, zaś raport zespołu jest bardzo szczegółowy. Gratulujemy badań nad zasobami, których będą potrzebować astronauci i sposobami ich zdobycia. Projekt Moon Base jest bardzo praktyczny i trwały. Niektóre z pomysłów prezentowanych przez Zespół można nawet zobaczyć w opracowywanych przyszłych projektach kosmicznych. Drużyna przeprowadziła bardzo dobre badania, w jaki sposób można chronić astronautów przed promieniowaniem i meteorytami na Księżycu. Stworzyła także bardzo dobry program szkoleniowy dla swoich astronautów, aby upewnić się, że są bezpieczni i gotowi do podjęcia wyzwania życia na Księżycu. Gratulujemy!!!"
Niestety tylko 6 zespołów z całego świata zostało wyróżnionych (z Węgier, Turcji, Boliwii, Portugalii i Grecji) - nam się tym razem nie udało. Wśród 320 projektów - tylko 11 było z Polski i żaden nie był tak rozbudowany jak nasz:) Gratuluję zespołowi świetnego projektu!!!
Po kliknięciu na certyfikat - można zobaczyć nasz projekt,
a także pozostałe i nagrodzone
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Szkolnych E-sportowych Rozgrywkach "Predator Games". 4 drużyny, w których grają także uczniowie klas KiM - rywalizowały w czterech grach: League of Legends, Fortnite, Rocket League oraz w Szachach. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich (1024 szkoły z całej Polski). Stąd poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Niestety, żadnej z drużyn nie udało się przebrnąć eliminacji.
Bardzo się cieszę, że prawie półroczna praca zespołu - Copernicus Camp, w składzie Lena Bernatowicz, Kasia Błasiak i Bartek Dębicki została na chwilę obecną zakończona i zgłoszona do konkursu Moon Camp organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną w kategorii Moon Camp Explorers. Zespół zaprojektował niezwykłą bazę księżycową, a także opracował koncepcje wykorzystania do działania bazy - lokalnych zasobów, przygotował Infrastrukturę potrzebną do życia i pracy dla astronautów a także wymyślił bardzo ciekawe rozwiązania technologiczne pozwalające funkcjonować ludziom w bazie. Brawo!!! Czekamy teraz na zatwierdzenie projektu. W konkursie biorą udział prace z całego świata, pod koniec czerwca poznamy 3 najlepszy projekty - trzymamy kciuki!!! Poniżej kilka zrzutów ekranu bazy. Projekt został wykonany zupełnie samodzielnie w programie ThinkerCad.
Bardzo się cieszę, gdyż znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego "Instalogik". W konkursie wzięło udział prawie 9 tyś. uczniów z 1200 szkół z całej Polski. Konkurs był 3 etapowy. W jego finale - w kategorii klas VIII znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły i tak. Zosia Kozicka otrzymała tytuł finalisty, Natalia Błachowiak - otrzymała tytuł laureata II stopnia, zaś Zuzia Zych - poprawiła swój ubiegłoroczny wynik i może się poszczycić tytułem laureata I stopnia i 44 miejscem w Polsce!!! Brawo dla dziewczyn!
15 marca - dwie uczennice Kim'a wzięły udział w Finale V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Programuję z Pixblockiem". Dziękujemy Laurze (250 miejsce) i Wiktorii (259 miejsce) z klasy 6b - za godne reprezentowanie "Czwórki".
Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno Informatycznego "InstaLogik". Naszą szkołę w jego finale reprezentowały trzy uczennice klasy 8b. Znamy już ich wyniki, zaś wyniki końcowe i miejsca poznamy pod koniec marca.
Najlepiej z tej trójki napisała Zuzia Zych, która zdobyła 431 pkt na 500 możliwych, Natalia Błachowiak zdobyła 405 na 500 pkt, zaś Zosia Kozicka osiągnęła wynik 275 na 500 pkt. Dziękujemy dziewczynom, za godne reprezentowanie szkoły i trzymamy kciuki za naj najwyższe miejsce.
Trzeci etap, a zarazem finał konkursu InstaLogik odbędzie się w sobotę 18 marca 2023. Wszyscy uczestnicy otrzymają w tym samym momencie dostęp do zadań konkursowych. Na rozwiązanie zadań i napisanie kilku programów będzie 90 minut. Uczestnicy będą pracować na tych samym kontach ucznia, których używali w pierwszym i drugim etapie. W finale naszą szkołę reprezentują: Zuzia Zych, Zosia Kozicka i Natalia Błachowiak - klasa 8b.
Bardzo się cieszymy, że udało się Michałowi Misztalowi z klasy 8b - zdobyć wyróżnienie w XVII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr w roku 2022, tym samym kontuunuując ubiegłoroczną dobrą passę - kiedy to wyróżnienie w tym konkursie zdobył Antek Patschek.
W tym roku 6 uczniów bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Programowania Pixblock. Uczennice klasy 6b: Wiktoria i Laura - za pomocą języka wizualnego Pixblocka, zaś uczniowie klasy 8b: Zuzia, Martyna, Paweł, Michał i Tymek w języku python. I etap trwa od 1 stycznia do 14 lutego 2023r. Trzymamy kciuki.
W sobotę, 10 grudnia odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Informatyczno Matematycznego Instalogik. W tym etapie wzięło udział 5006 uczniów. do drugiego etapu awansowało: 2561 uczniów w tym 3 z naszej szkoły:)
Najwięcej punktów, bo 370 z 450 zdobyła Zuzia Zych z klasy 8b i uzyskała awans do Finału. Drugi wynik w szkole osiągnęła Zosia Kozicka, która zdobyła - 325 z 450 pkt. i także awansowała. Na miejscu trzecim znalazła się Natalia Błachowiak z 305 z 450 pkt. i także będzie mogła wziąć udział w Finale. Jedynym reprezentantem naszej szkoły w kategori klasy 4-6 był Wojtek Szczepaniak, który zdobył 230 z 450 pkt. niestety nie udało mu się dostać do Finału.
Znamy już wstępne wyniki Konkursu Informatycznego Bóbr. Na wyniki ostateczne i progi poczekać nam przyjdzie do połowy grudnia. Jednak już dzisiaj wiemy, kto zdobył najwięcej punktów na poziomie szkolnym, a także kto ma największe szanse na dobry wynik na poziomie ogólnopolskim. Podaję wyniki powyżej 50 punktów.
I tak - wśród uczniów klasy 4 najlepszy wynik zanotowała Jagoda Staszczyk - zdobywając 61 pkt (drugie miejsce w szkole), dobrze napisała test Maja Żychowska - 49,5 pkt. (czwarte miejsce w szkole). Pozostali uczniowie otrzymali poniżej 50 pkt.
W klasie 6, najlepszym wynikiem może się poszczycić: Wojtek Szczepaniak, który zebrał 68,75 pkt. zaś trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Julka Stana z 53,75 pkt.
Wśród uczniów klas 8 - najlepszy wynik osiągnął Michal Misztal - 86,25 pkt. to tylko trzy punkt mniej niż zdobył wyróżniony w ubiegłym roku Antek Patschek (wszystko zależeć będzie od progów). Druga była Zosia Kozicka - która zdobyła 75 pkt., zaś trzecia Zuzia Zych z 70 punktami.
Za nami pierwszy etap IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik. I już wiemy kto awansował do II etapu, znamy też wyniki punktowe, które poniżej przedstawiamy:
Wiktoria Sewiło - 120/210 - awans do II etapu
Wojtek Szczepaniak - 155/210 - awans do II etapu
Natalia Błachowiak - 225/300 - awans do II etapu
Zosia Kozicka - 270/300 - awans do II etapu
Mateusz Muszyński - 170/300 - bez awansu
Zuzanna Zych - 268/300 - awans do II etapu
Z ostatniej chwili:) Bardzo nam miło, gdyż w konkursie regionalnym Na Najciekawszą Prezentację Multimedialną zorganizowanym przez Zespół Szkoł Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach w kategorii "Kuchnia Austrii" - I miejsce zajął Michał Imański z klasy 8b, zaś w kategorii "Najdziwniejsze lotniska świata" - wygrała Natalia Błachowiak z klasy 7b. Brawo!!!
Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne certyfikaty w konkursie - Mooncamp Explorers 2021-2022. Tym razem wędrują do Kasi Błasiak i Leny Bernatowicz, oraz Ani Tokarz i Zuzi Gałęziowskiej. Wyniki konkursu będą znane za tydzień. Bez względu na nie - jury wysoko oceniła projekty dziewcząt pisząc między innymi: "Wasze projekty 3D są świetne! Zespoły wykazały się mistrzostwem w tworzeniu modelu projektu 3D, który Jest bardzo innowacyjny i zawiera kreatywne pomysły. Gratulujemy badań dotyczących zasobów, których będą potrzebować astronauci i sposobu, w jaki mogą je zdobyć. Projekty bazy księżycowej są bardzo praktyczne i zrównoważone". Brawo dziewczyny!!!
W kwietniu poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego "Instalogik". Bardzo miło nam jest zakomunikować, że laureatem II stopnia (45 miejsce w kraju na 1,6 tyś uczniów biorących udział w konkursie - w tej kategorii) - została Zuzia Zych z klasy 7b. Tytułem finalisty konkursu może się poszczycić także Ania Tokarz z klasy 8b. Gratulujemy obu uczennicom!!!
Wczoraj - 1 kwietnia uczniowie klasy 7b i 8b pojechali do Krakowa do tam by tam poznać "smak" oldschoolwych gier na automatach, konsolach i mikrokomputerach. Najpierw odwiedzili Interaktywne Muzeum Gier Wideo - gdzie przez 2h zagrywali się na najpopularniejszych automatach i fliperach (muzeum posiada w swoich zasobach 150 takich cudeniek), następnie przejechali do Muzeum Elektroniki - gdzie odbyły się fantastyczne warsztaty, a ich zwieńczeniem była budowa latarki:) Po czym, na zakończenie wycieczki znów mogli spróbować swoich sił w grach retro - tym razem na konsolach i mikrokomputerach - takich jak Commodore, czy Atari.
W sobotę - 26 marca, odbył się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno Informatycznego "Instalogik". Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów klas Kimowych. W finale wzięło udział 1540 uczniów z całej Polski. Nie znamy jeszcze ostatecznich wyników (te poznamy 7 kwietnia - za to wiemy ile punktów zdobyli nasi uczniowie i tak:
Zuzia Zych - zdobyła 330 z 450 możliwych punktów
Ania Tokarz - zdobyła 265 z 450 możliwych punktów
Natalia Błachowiak - zdobyła 165 z 450 możliwych punktów
Mateusz Muszyński - zdobył 140 z 450 możliwych punktów
Całej czwórce gratulujemy i trzymamy kciuki.
W tym tygodniu klasy Kimowe uczą się o sztucznej inteligencji i o algorytmach, które potrafią wykrywać ludzką twarz. W ramach ćwiczeń - klasa 5b, 7b i 8b wykonała w modyfikacji Scratcha - Face Sensing, filtry, które dopasowywały się do twarzy osoby pojawiającej się przed kamerą i wraz z nią poruszały:) CDN...
Pod koniec listopada 2021r. klasa 8b uczestniczyła w warsztatach Design thinking, które poprowadził na nich pan Maciek z FabLab Orange z Warszawy. Podczas ferii przyszła do szkoły paczka, a w niej zaprojektowane przez uczniów w czasie zajęć - pieczątki, za które pięknie dziękujemy!!!
Bardzo się cieszę, że dwóm grupom już udało się wykonać prace w programie TinkerCad na konkurs organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną Moon Camp 2021/2022. Przypomnę, że zadaniem zespołów było zaprojektowanie do wyboru: lądownika księżycowego, modułu mieszkalnego astronautów i astronautek, łazika księżycowego, rakiety, księżycową stację kosmiczną, lub kombinezon astronauty/astronautki - na poziomie Discovery, lub trójwymiarowej bazy księżycowej z opisem - na poziomie Explorers.
I tak uczniowie klasy 8b: Igor Milewski, Antoni Patschek, Filip Barwiński i Mateusz Karawiec wykonali projekt łazika
Natomiast Lena Bernatowicz i Kasia Błasiak, uczennice klasy 7b - zaprojektowały bazę księżycową.
Bardzo dziękuję: Zuzi, Hani i Oliwierowi za udział w konkursie "Sztuka na talerzu", mocno trzymam za nich kciuki bowiem w swoje prace włożyli mnóstwo pracy i pięknie oddali urok dzieł mistrzów. Mam nadzieję, że dobrze się przy tym bawili. Oto ich prace:
"Śpiący Staś" - Stanisława Wyspiańskiego i Zuzi
"Vision" - Edwarda Muncha i Hani, a może odwrotnie:)
"Słoneczniki" - Vincenta van Gogha i w wersji Oliwiera
Właśnie pojawiły się wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Informatyczny Orzeł" (edycja jesienna). Podczas tej edycji zmieniono zasady naliczania punktów - tak więc tym razem można było zdobyć maksymalnie 315 punktów (zadania podzielone były trzy poziomy trudności - można było za nie otrzymać 10, 15 lub 20 punktów).
W klasie 5b najlepiej w konkursie wypadli zdobywając tytuł laureata konkursu:
Kamil Wójtowicz (205 pkt) i 16 miejsce w Polsce
Wojciech Szczepaniak (190 pkt) i 19 miejsce w Polsce
Laura Witek (175 pkt) i 22 miejsce w kraju
W klasie 7b najlepiej w konkursie wypadli zdobywając tytuł laureat konkursu:
Marta Mamot (225 pkt) i 17 miejsce w Polsce
Filip Skop (210 pkt) i 20 miejsce w Polsce
Paweł Reich (205 pkt) i 21 miejsce w Polsce
Zuzanna Zych (205 pkt) i 21 miejsce w Polsce
W klasie 8b niestety żadnemu uczniowi nie udało się zdobyć tytułu laureta, najbliżej byli:
Mateusz Krawiec (190 pkt) i 24 miejsce w Polsce
Igor Milewski (190 pkt) i 24 miejsce w Polsce
W piątek, 14 stycznia, poznaliśmy oficjalne wyniki XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr i... bardzo się cieszymy, gdyż uczeń klasy 8b - Antek Patschek otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Na taki sukces czekaliśmy prawie 7 lat:) Brawo Antek!!!!
Znamy już wyniki punktowe drugiego etapu Konkursu Instalogik i tak:
Niestety, żaden z uczniów z klasy 5b nie przystąpił do tego etapu
Najwyższy wynik w szkole uzyskała Zuzia Zych z klasy 7b zdobywając 300 pkt. na 350
Mateusz Muszyński (klasa 7b)- 250 pkt. na 350
Ania Tokarz (klasa 8b) - 240 pkt. na 350
Natalia Błachowiak (klasa 7b) - 225 pkt. na 350
Do następnego etapu awansuje 25% uczniów z najwyższymi wynikami. Trzymamy kciuki!!!
Godzina Kodowania jest światowym ruchem Tygodnia Edukacji Informatycznej i Code.org docierającym do dziesiątek milionów uczniów w ponad 180 krajach przez jednogodzinne wprowadzenie do informatyki i programowania. Uczestniczymy jako klasy Kimowe w tym projekcie od samego początku. Także i w tym roku. Uczniowie klas 5, 7 i 8 kodowali na swoich lekcjach informatyki w programach przygotowanych specjalnie na tą okoliczność. Można było sprawdzić swoje umiejętności kodowania pomagając Stevowi i Alexowi w ich "Wodnej podróży".
Można było spróbować stworzyć emulator epidemii wirusa
Można było także spróbować swoich sił w rysując za pomocą języka Shelly
Praca Michała z klasy 8b - traktująca o bezpieczeństwie w Internecie.
Dzisiaj (30 listopada) odbył się szkolny quiz kahootowy o jedzeniu, który przygotowały: Kasia i Lena z klasy 7b. Pytania do łatwych nie należały. Po 45 pytaniach okazało się, że ekspertem od jedzenia - jest Zuzia Gałęziowska, II miejsce zajął Artur Wciśliński, a III Filip Barwiński. Dziękuję za udział i zapraszam do kolejnej zabawy tym razem z historią:))
21 listopada odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny "Naboj junior". Po raz pierwszy w tym konkursie wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Były to dwie drużyny w składzie: Ania Tokarz, Wojtek Stańczak, Michał Janik i Zuza Gałęziowska (klasy 8), oraz Kasia Błasiak, Bartek Dębicki, Michał Misztal i Zuzia Zych (z klasy 7). Konkurs nie należał do najłatwiejszych, w ciągu dwóch godzin należało rozwiązać jak najwięcej (oczywiście poprawnie) z puli 42 - zadań. Reprezentantom klasy 8 - udało się ich rozwiązać 16, co pozwoliło zająć 516 miejsce w rankingu międzynarodowym i 106 miejsce w Polsce, zaś reprezentacja klasy 7 rozwiązała zadań 13 - co przełożyło się na miejsce 685 w rankingu międzynarodowym i 156 w rankingu krajowym. W konkursie wzięły udział 262 zespoły z Polski i 945 z Europy.
Pojawiły się wstępne wyniki konkursu Bóbr i tak:
Najlepszy wynik w szkole osiągnął Antek Patschek - 89,5 pkt.
Pozostałe wyniki:
Zuzanna Zych - 72,5 pkt,
Dominika Wolska - 70 pkt,
Michał Imański i Agnieszka Derda - 69,5 pkt,
Ania Tokarz - 66,25 pkt
Igor Milewski 61 pkt,
Pozostali uczniowie w tym także wszyscy uczniowie klasy 5b zdobyli poniżej 50 pkt.
Znamy już wyniki I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego "Instalogik", wiemy już także komu udało się awansować do II etapu, a są to: Marta Kłembek, Artur Wciśliński, Natalia Błachowiak, Mateusz Muszyński, Zuzia Zych, Antek Patschek, Ania Tokarz.
W konkursie wzięło udział prawie 6,5 tyś uczniów z całej Polski. Do etapu II awansowało: 3130. Gratulujemy wszystkim, którym ta sztuka się udała i trzymamy kciuki za kolejne wyzwanie jakim jest etap II.
W czwartek, 28 października zakończył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego "Instalogik" dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział - 11 uczniów z klas 5b, 7b i 8b. Dzisiaj pojawiły się wyniki punktowe, za tydzień dowiemy się kto awansował do następnego etapu.
I tak - klasa 5b:
Artur Wciśliński - 166 na 200 możliwych
Marta Kłembek - 155 na 200 możliwych
Kamil Wójtowicz - 145 na 200 możliwych
Julia Stana - 130 na 200 możliwych
Klasa 7b:
Zuzanna Zych - 277 na 300 możliwych
Mateusz Muszyński - 266 na 300 możliwych
Natalia Błachowiak - 229 na 300 możliwych
Klasa 8b:
Ania Tokarz - 268 na 300 możliwych
Antek Patschek - 241 na 300 możliwych
Igor Milewski - 228 na 300 możliwych
Dominika Wolska - 200 na 300 możliwych
Etap II - 11 grudnia 2021, godz. 10:00 – 11:30
Etap III - 26 marca 2022, godz. 10:00 – 12:00
Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny. Z myślą o uczniach klas 7-8 przygotowane zostały zadania z gwiazdką.
Miło nam zakomunikować, że praca Antka i Igora z klasy 8b, przedstawiająca wymyślony przez siebie - elektroniczny szkolny zeszyt - spodobała w Fablabie i dzięki temu klasa 8b wygrała warsztaty "Zaprojektuj pieczątkę, którą wymyślisz - wypalimy ją laserowo." Brawo chłopaki!!! Warsztaty odbędą się w piątek 26 listopada na 1,2 i 3 lekcji w pracowni komputerowej.
Filmik Antka i Igora
W tym roku także wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Tym razem były to zajęcia z robotami Skribotami. za udział w wydarzeniu klasy KiMowe otrzymały - specjalny Certyfikat.
22 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - wszystkie trzy klasy KiMowe, podczas zajęć warsztatowych, miały przyjemność poznać Skriboty. Te chrząszczopodobne roboty - bardzo się wszystkim spodobały. Zadania jakie stanęły przed nimi - to pokonanie slalomu, jazda po narysowanej na podłodze linii, czy wyprawa na drugi koniec klasy:)) Na szczęście w tych zadaniach wspierali je - uczniowie Kimowi, toteż najczęściej robotom udawało się wykonać podstawione przed nimi zadania. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy - te roboty na dłużej zadomowią się w naszej szkole:))
Klasa 8b
Klasa 5b
21 października odbył się "Orzeł Informatyczny" - Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas Kimowych. Trzymamy za nich kciuki - wyniki konkursu w styczniu 2022r.
12 października odbył się Kahootowy Turniej Wiedzy o flagach państwowych. W turnieju wzięło udział 15 uczniów z klas:3, 5, 7, i 8. Uczestnicy musieli przejść eliminacje, półfinał i wreszcie 10 najlepszych zmierzyła się w finale. W sumie odpowiedzieli na 45 pytań o rosnącym poziomie trudności. Najlepszymi ekspertami w dziedzinie flag państwowych okazali się: Marcin Szmuniewski - I miejsce, Filip Barwiński - II miejsce, oraz Bartek Dębicki - miejsce III. Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie. Zarówno Marcin jak i Filip - odpowiadali w półfinale i finale bezbłędnie i tylko ułamki sekund zadecydowały o wyłonieniu zwycięzcy. Gratulujemy!!! Quiz został stworzony przez Michała Krupę z klasy 8b - za co mu dziękujemy!!!
5 października 2021r. w Bytomskim Centrum Kultury, pan prezydent Mariusz Wołosz, wręczył najzdolniejszym uczniom bytomskim - Nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia. Bardzo się cieszymy, że wśród nich znalazło się, aż 10 uczniów naszej szkoły, a wśród nich 6 z klas Kimowych:))) Nagrodę z tych klas otrzymali: Natalia Błachowiak, Wiktoria Sewiło, Artur Wciśliński, Zuzanna Zych, Anna Tokarz, Zuzanna Antoniuk. Gratulujemy!!!
Miło mi poinformować, że w tym roku aż 6 uczniów klas Kim (w całej szkole 10), otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia za rok 2020-2021. A są to: Wiktoria Sewiło (5b), Artur Wciśliński (5b), Zuzanna Antoniuk (5b), Natalia Błachowiak (7b), Zuzanna Zych (7b), Anna Tokarz (8b). By otrzymać nagrodę, trzeba było mieć w klasach 4-6 średnią powyżej 5.30, zaś w klasach 7,8 średnią powyżej 4,75 oraz tutuła laureata, lub finalisty konkursu przedmiotowego na szczeblu: ogólnopolskim lub wojewódzkim.
Uroczystość wręczenia nagrody (500 zł), odbędzie się 4 października 2021, o godzinie 16.00 w BCK-u. Gratuluję!!!
Po raz piąty - uczniowie klas Kimowych wzięli udział w warsztatach biorobotycznych, które odbyły się w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego 2021. Tym razem były to fantastyczne miniwarsztaty chirurgiczne pod okiem pana Łukasza z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu
a także nie mniej interesujące zajęcia prowadzone przez panią Anię z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zatytułowane "Od krwinki do pijawki" z udziałem gości specjalnych - pijawek lekarskich:)
W środę, 2 czerwca, odbył się półfinał i fnał Szkolnego Konkursu "Roblox". Finaliści walczyli na dwóch torach przeszkodowych o zwiększającej się skali trudności, przygotowanych przez Igora z klasy 7b. Po niesamowitych emocjach - konkurs wygrała Wiktoria Sewiło (klasa4), miejsce II przypadło w udziale Arturowi Wciślińskiemu (klasa 4), zaś miejsce III wywalczył Michał Janik (klasa 7). Gratulujemy!!!
Firma "Delta" zorganizowała wiosenną edycję konkursu informatycznego "Orzeł informatyczny". Konkurs odbył się on-line w czwartek 29 kwietnia 2021r. W konkusie wzięło udział 21 uczniów klas KiM. Bardzo miło mi zakomunikowć, że aż 9 uczniów zostało laureatami konkursu, oto oni:
Klasy 4
Wiktoria Sewiło - V miejsce w kraju,
Wojciech Szczepaniak - V miejsce w kraju,
Artur Wciśliński - VI miejsce w kraju,
Zuzanna Antoniuk - VII miejsce w kraju,
Bartosz Styrna - VII miejsce w kraju.
Klasy 6
Natalia Błachowiak - VII miejsce w kraju,
Zosia Kozicka - VII miejsce w kraju
Klasy 7
Agnieszka Derda - III miejsce w kraju (nagroda)
Igor Milewski - VIII miejsce w kraju
Bardzo miło mi poinformować, że w konkursie organizowanym przez Samorząd Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu "Bądź Eko" - Karolina z klasy 7b otrzymała wyróżnienie. Poniżej jej pracę.
W środę, 19 maja, odbyły się eliminacje w konkursie "Roblox" dla uczniów klas 4-8. W konkursie wzięło udział prawie 30 uczestników, których zadaniem było przebiegnięcie w jak najkrótszym czasie przygotowanych przez Igora z klasy 7b, torów przeszkód. Do półfinału, który odbędzie się za dwa tygodnie - 3 czerwca o godzinie 18.00, awansowało 9 zawodników.
Znamy już wyniki konkursu na "Najciekawszą prezentację o Peru" oragnizowanego przez ZSGH w Tarnowskich Górach. W katergorii Kuchnia Peruwiańska: Emilia Czendlik zajęła miejsce I, a Anna Tokarz - miejsce III. Bardzo się cieszymy i gratulujemy dziewczynom sukcesu:)))
Po raz kolejny od września 2021r. rozpocznie się edukacyjny projekt Fundacji Orange - "Superkoderzy". Udało nam się uczestniczyć w tym projekcie w latach 2018/2019. Niestety mimo prób w kolejnych latach - nie udało nam się zakwalifikować do programu ponownie.
I... znaleźliśmy się wśród 140 szkół, które zostały zakwalifikowane do projektu w ramach ścieżki -"3Wymiary matematyki". Poniżej prezentujemy pracę konkursową uczniów klasy 7b: Ani, Antosi, Meli i Michała - obowiązkową przy zgłoszeniu do Projektu. Brawo!!!!
W środę 28 kwietnia odbył się konkurs kahootowy - "Superbohaterowie". W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klasa od 2 do 8. Ponad 60 pytań z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy zabawy - przygotowały Zuzia i Hania z klasy 6b. Po prawie godzinnych zmaganiach - I miejsce zajął Oliwier Cygon (klasa 6b), tuż za nim na II miejscu znalazła się Gabrysia Madowicz(klasa 6b), a na miejscu III znalazła się Oliwia Sztandarska (klasa 7). Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny - majowy konkurs, tym razem o historii Polski.
Dziękuję bardzo za pracę włożoną w wykonanie prezentacji "Smaki Peru" - uczennicom klasy 7b: Ani i Emili, które swoje prace zgłosiły do konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Wyniki konkursu zostaną podane do 23 kwietnia. Trzymamy za dziewczyny kciuki.
Miło mi poinformować, że Ania Tokarz z klasy 7b - otrzymała wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną - „Błogosławiony Carlo Acutis – geniusz komputerowy i apostoł Internetu”. Gratulujemy Ani:))
W sobotę 27.03 o godzinie 10:00 miał miejsce finał II edycji konkursu InstaLogik. W konkursie wzięło udział ponad 720 uczniów ze szkół z całej Polski. W finale mieliśmy także swoich trzech przedstawicieli: Anię Tokarz z klasy 7b (zdobyła 295 pkt), Zuzię Zych i Natalię Błachowiak - obie z klasy 6b (obie zdobyły 285 pkt). Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Niestety nie udało się dziewczynom zdobyć tytułu laureata - ale były bardzo blisko. Może za rok będzie jeszcze lepiej. Gratulujemy!!!
Komiksy z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zostały wydrukowane i "powędrowały" do naszej Szkolnej Biblioteki:)
Tak jak w poprzednich latach, także w tym roku uczestniczyliśmy w akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu". Zgłosiliśmy także nasze komiksy do konkursu na najciekawszą inicjatywę DBI w roku 2021. Niestety nie udało się zająć premiowanego nagrodą miejsca. Dla nas nagrodą będzie - fakt, że z opracowanych komiksów skorzystają nasi młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły.
W środę 3 lutego odbył się onlinowy konkurs szkolny "Wiedzy o zwierzętach", tak jak poprzednie z wykorzystaniem platformy kahoot. Pytania konkursowe - a było ich 45, przygotowały dla uczestników uczennice klasy 6b - Lena i Kasia. W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów i uczennic z klas od 2 do 8. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a pytania bardzo trudne. Po 40 minutach zmagań poznaliśmy jego wyniki i tak: I miejsce zdobyła Nicole Grott z klasy 8, miejsce II - wywalczyła Zuzia Zych z klasy 6b, miejsce III zajął Paweł Reich z klasy 6b, zaś miejsce IV przypadło Ani Kampie z klasy 8. Gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do kolejnego konkursu, który ogłosimy na dniach:)
Bardzo się cieszymy, że uczniowie klas Kim, osiągają także świetne wyniki w konkursach nie związanych z informatyką. I tak - w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik" - nagrodę, na poziomie VII otrzymała uczennica klasy 7b - Ania Tokarz. Gratulujemy!!!
Bardzo miło poinformować, że uczniowie klas Kim w tym roku zdobyli nagrody: Rachmistrz i Żaczek Kopernika , przyznawane z okazji święta patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika. Kryterium otrzymania tej nagrody to ocena 5 i wyżej z przedmiotów ścisłych i zachownia bardzo dobre.
I tak:
Rachmistrza (klasa 4) otrzymali: Zuzia Antoniuk, Sonia Dziuba-Schull, Barbara Hook, Marta Kłembek, Bartosz Muszyński, Wiktoria Sewiło, Julia Stana, Bartosz Styrna, Wojciech Szczepaniak, Helena Tura, Artur Wciśliński, Kamil Wojtowicz
Żaczka Kopernika (klasa 6) otrzymali: Lena Bertnatowicz, Natalia Blachowiak, Kasia Błasiak, Bartosz Dębicki, Marta Mamot, Michał Misztal, Hanna Widera, Zuzanna Zych
Żaczka Kopernika (klasa 7) otrzymały: Dominika Wolska i Ania Tokarz
Ostatniego dnia roku pojawiły się wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Informatyczny". W konkursie wzięło udział 27 uczniów klas kimowych. Najlepiej spisali się uczniowie klasy 4b. Gratuluję wszystkim laureatom. Dziękuję wszystkim za udział.
VI miejsce w kraju (21 punktów) - zajął Wojtek Szczepaniak (4b) - laureat konkursu
VII miejsce w kraju (20 punktów) zajęła Zuzia Antoniuk (4b) - laureat konkursu
VII miejsce w kraju (20 punktów) zajęła Wiktoria Sewiło (4b) - laureat konkursu
VIII miejsce w kraju (19 punktów) zajęła Marta Kłembek (4b) - laureat konkursu
VIII miejsce w kraju (19 punktów) zajęła Lena Bertnatowicz (6b) - laureat konkursu
Znamy już wyniki II etapu ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno Informatycznego - "Instalogik". Bardzo się cieszymy, że wśród finalistów konkursu będzie trójka naszych ucznnic. Do Finału bowiem awansowała: Natalka Błachowiak, Zuzia Zych i Ania Tokarz. Brawo!!!!
Właśnie zakończyła się Godzina Kodowania - organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej na całym świecie. Uczniowie klas informatycznych bawili się programując Sztuczną Inteligencję (AI dla oceanów), ucząc się podstaw programowania w Phytonie, Minecrafcie czy utrwalając umiejętności związane z pętlami:) Brawo!!!
Dzisiaj odbyła się I część Mistrzostw Szkół w Rummikubie. Po raz pierwszy uczestniczyła w nich także nasza szkoła. W konkursie, który był przeprowadzony on-line wzięło udział 73 uczniów z całej Polski. Niestety naszym reprezentantom nie udało się dostać do półfinału i zajęli odpowiednio: Antonina Kowalczyk - 33 miejsce, Anna Tokarz - 37 miejsce, 72 miejsce Bartek Dębicki (który poza przeciwnikami zmagał się z rwącym łączem internetowym). Dziękuję uczniom za zaangażowanie i mam nadzieję, że za rok znów wezmą udział w tej zabawie:)
W sobotę - 12 grudnia odbyły się półfinały Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik. W półfinałach brało udział ponad 1,5 tyś uczniów z całej Polski. Znamy już wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie. Najlepszy wynik w kategorii klasa 6 - osiągnęły Zuzanna Zych i Natalia Błachowiak (zdobywając 150 z 300 możliwych), zaś Mateusz Muszyński zdobył punktów 100. W kategorii klasa 7 - 225 z 300 możliwych zdobyła Anna Tokarz. Dziękuję za godne reprezentowanie szkoły.
Michał i Ania (7b) - wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczny w sieci” zorganizowanym przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Brawo za świetne rysunki. Niestety nie udało im się zająć premiowanego nagrodą miejsca.
Praca Ani
Praca Michała
Znamy już wyniki półfinałów - Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Pix Programming Challenge. W półfinałach brało udział 1,4 tyś uczniów z całej Polski. Niestety naszym trzem uczniom nie udało się awansować do finałowej 30-tki. Najwyżej sklasyfikowany został Antek Patschek który zajął 176 miejsce, dalej Bartek Dębicki - miejsce 640, i kolejno Igor Milewski - 845 miejsce. Mimo niezakwalifikowania się - gratulujemy naszym programistom postawy, walki i czasu, który poświęcili na przygotowania do konkursu i będziemy trzymać kciuki za rok.
Bardzo miło mi jest poinformować, że do półfinałów międzynarodowego konkursu programistycznego Pix Programming Challenge awansowało 3 uczniów naszej szkoły
Antek Patschek (20 pkt),
Bartek Dębicki (17pkt)
Igor Milewski (16pkt).
Gratulacje!!! Półfinały zostaną rozegrane już w sobotę. Trzymamy za chłopaków kciuki.
Znamy już wyniki jakie uzyskali uczniowie biorący udział w konkursie "Bóbr". Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia do 120. Nagrody i wyróżnienia w przypadku klas 4-6 otrzymali uczestnicy, którzy zdobyli ponad 88 punktów, w przypadku klas 7-8 progiem było zdobycie 80 punktów. W związku z tym niestety nikomu ze startujących w konkursie uczniów naszej szkoły nie udało się w tym konkursie zdobyć miejsc premiowanych (najbliżej był Wojtek szczepański Zuzia Zych i Antek Patschek).
Poniżej przedstawiam najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach - by zobaczyć swój wynik proszę się zalogować tak jak podczas konkursu.
Klasy 4-6 (Benjamin)
I miejsce w szkole - Wojciech Szczepaniak - 86,50
II miejsce w szkole - Zuzanna Zych - 85,00
III miejsce w szkole - Artur Wciśliński - 60,25
IV miejsce w szkole - Marta Mamot - 55
V miejsce w szkole - Natalia Błachowiak - 51,25
VI miejsce w szkole - Sonia Dziuba- Schull - 50,00
Klasy 7-8 (Junior)
I miejsce w szkole - Antek Patschek - 74
II miejsce w szkole - Zuzia Gałęziowiska - 60
III miejsce w szkole -Igor Milewski - 56,5
IV miejsce w szkole - Michał Imański - 52,25
V miejsce w szkole - Ania Tokarz - 52
VI miejsce w szkole - Agnieszka Derda - 48,75
Dzisiaj, środa, odbył się w naszej szkole kahootowy "Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze". W zabawie wzięła rekordowa liczba uczniów - bo 24:) z czego się bardzo cieszę. Poziom był wysoki i wyrównany. Po trzech etapach i 45 pytaniach, miejsce I zdobyła Natalka Błachowiak z 6b, II miejsce Wojtek Wagner z 8a, zaś miejsce III uczennica klasy 2a Laura Piwoń. Gratulujemy zwycięzcom, dziękuję wszystkim uczestnikom. Dziękuję także Ani i Michałowi z klasy 7b, którzy quiz przygotowali.
Znamy już wyniki I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik. W konkursie wzięło udział 3429 osób z 545 szkół. Do etapu drugiego awansowało 1714 osób w tym uczniowie naszej szkoły, którym bardzo gratulujemy!!! A są to: Artur Wciśliński (4b), Natalia Błachowiak (6b), Mateusz Muszyński (6b), Zuzia Zych (6b) oraz Ania Tokarz (7b).
Dla uczestników II etapu - zostały przygotowane zadania nazwane "Kursem przyszłego finalisty". Proszę się z nimi zapoznać. Można też rozwiązywać zadania z poprzedniej edycji.
W czwartek 3 grudnia o godzinie 17:00 odbędzie się sesja próbna przed II etapem -warto wziąć w niej udział.
II etap odbędzie się w sobotę 12 grudnia 2020 roku o godzinie 10:00 i potrwa 1,5 godziny.
Od wielu lat klasy KiM współpracują - z Fundacją Orange, która w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią projektów, które Fundacja realizowała i dziękujemy za krówki:))
Zakończył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego "InstaLogik", nad którym Honorowy Patronat objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu 40/60 zadań testowych matematyczno logicznych - opisanych w formie historyjki
Oto wyniki jakie osiągneli uczniowie na tym etapie:
Klasa 4:
Artur Wciśliński - zdobyte punkty: 165 z 200 możliwych
Klasa 6
Zuzanna Zych - zdobyte punkty: 190 z 200 możliwych
Natalia Błachowiak - zdobyte punkty: 185 z 200 możliwych
Mateusz Muszyński - zdobyte punkty: 185 z 200 możliwych
Tymoteusz Mrówka - zdobyte punkty: 116 z 200 możliwych
Bartek Dębicki - zdobyte punkty: 108 z 200 możliwych
Klasa 7:
Anna Tokarz - zdobyte punkty: 252 z 300 możliwych
Antoni Patschek - zdobyte punkty: 228 z 300 możliwych
Michał Imański - zdobyte punkty: 217 z 300 możliwych
Igor Milewski - zdobyte punkty: 206 z 300 możliwych
Zuzia Gałęziowska - zdobyte punkty: 193z 300 możliwych
Na podstawie wyników punktowych wszystkich uczniów, po rozpatrzeniu ewentualnych reklamacji, komisja konkursowa podejmie decyzję o kwalifikacji części uczniów do II etapu (myslę, że będzie to 15 lub 16 listopada). Jednak na pewno do II etapu awansowała już Zuzia Zych, gdyż według regulaminu - uczeń/uczennica z najwyższą ilością punktów w szkole (jeżeli szkołę reprezentowało powyżej 5 uczniów) taki awans otrzymuje automatycznie.
Od 10 do 25 października odbywał się Europejski Tydzień Kodowania - Europe Code Week 2020. Także w tym roku klasy KiMowe włączyły się w to wydarzenie. Klasa 4 - stawiała pierwsze kroki w kodowaniu za pomocą strony Code.org, zaś klasa 7 tworzyła w scratchu Escape Room. Za uczestnictwo otrzymaliśmy certyfikat.
Obok konkursu grafiki komputerowej, odbywał się także konkurs programistyczny (w scratchu) "Owady w mieście". Zadaniem uczestników było stworzenie programu, prezentacji, historii lub quizu przybliżającego życie owadów w mieście. Na konkurs zostały zgłoszone 4 prace. Oto jego wyniki:
I miejsce zajęła gra, który wykonali Igor Milewski i Filip Barwiński, II miejsce otrzymała gra/historyjka którą stworzyła Zuzanna Zych, na III miejscu znalazła się gra Antka Patschka, IV miejsce przyznano grze zaprogramowanej przez Michała Misztala i Pawła Reicha.
Bardzo dziękuję za udział w konkursie i pracę, jaką włożyli w swoje gry - programiści.
Dziękuję bardzo za udział w edterkowym konkursie grafiki komputerowej "Owady w mieście". Jury - którymi byli uczniowie, rodzice i nauczyciele Edterka miało bardzo trudny orzech do zgryzienia podczas próby wyłonienia zwycięzców. Oto wyniki głosowania:
I miejsce otrzymała praca Bartka Styrny, II miejsce zajęły prace: Wiktorii Sewiło i Oliwi Dubek, III miejsce - Bartek Dębicki oraz Adama Brzuchala. Wyróżnienia otrzymały prace: Hani Widery, Leny Bernatowicz, Zuzi Antoniuk, Oliwera Cygona oraz Martyny Heczko. Dodatkowo w wyniku głosowania internautów - specjalną nagrodę otrzymała praca Bartka Styrny, oraz ze względu na dużą ilość głosów Zuzi Antoniuk.
Wczoraj i przedwczoraj (4 i 5 listopada) w naszej szkole (w przestrzeni wirtualnej) odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Rummikubie. W Turnieju wzięło udział 20 uczniów z klasy 6 i 7 oraz 2.
Eliminacje odbyły się we środę, zaś finał w czwartek. Miło mi zakomunikować, że: I miejsce zajęła Ania Tokarz, II miejsce wywalczyła Tosia Kowalczyk, III miejsce zdobył Bartek Dębicki, zaś na IV miejscu uplasował się Oliwer Cygon. Gratulujemy wszystkim za sportową (i cierpliwą) postawę. Trójka finalistów będzie nas reprezentowała na Mistrzostwach Szkół w Rummikubie, które odbędą się w grudniu 2020r.
Bardzo miło jest mi zakomunikować, że udało nam się zakwalifikować do programu Superkoderów - "Programowanie - Ekologia na co dzień". Dzięki temu programowi w naszej szkole pojawią się roboty Photony:) i mam nadzieję, że się tutaj zadomowią:))
W dniu dzisiejszym uczennica klasy Kim - Zuzia Zych, otrzymała nagrodę prezydenta miasta Bytomia. Przypomnijmy w ubiegłym roku szkolnym Zuzia miała świetne wyniki na świadectwie szkolnym oraz zajęła V miejsce w kraju w konkursie Informatycznym "Informatyczny Orzeł". Gratulujemy Zuzi nagrody, tym bardziej, że ostatnio taką nagrodę otrzymali - uczniowie naszej szkoły w roku 2014/2015.
W czwartek w naszej szkole odbył się onlinowy konkurs Kahootowy "Stolice Europy". W Konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas 7-8. Składał się on z dwóch etapów - pierwszy eliminacyjny, gdzie trzeba było połączyć nazwę stolicy z odpowiednim państwem i drugi finałowy - gdzie trzeba było rozpoznać stolicę kraju europejskiego po zdjęciu charakterystycznych dla niej budowli. Konkurs wygrał - Filip z klasy 7b, drugie miejsce wywalczyła Sara z klasy 8, zaś miejsce trzecie Filip z klasy 6b:) Wyróżnić też należy Marcina z 6c, który w pierwszym etapie (było 20 pytań) nie popełnił żadnego błędu.
W czwartek - 14 maja, mimo pandemii, 22 uczniów z klas 5b i 6b wzięło po raz pierwszy w historii szkoły w Ogólnopolskim Konkursie "Informatyczny Orzeł" - organizowanym przez "Deltę". Konkurs składał się z 21 zadań zamkniętych w formie testu jednokrotnego wyboru. Maksymalnie można było zdobyć 26 punktów. Jak można się zorientować po poniższych wynikach - bardzo dobrze im poszło:)) Gratulacje!!!
Klasa 5b:
V miejsce w kraju, I miejsce w szkole (22 pkt, laureat konkursu) - Zuzia Zych
VII miejsce w kraju, II miejsce w szkole (20 pkt, laureat konkursu) - Paweł Wójcik
VIII miejsce w kraju, III miejsce w szkole (19 pkt, laureat konkursu) - Natalia Błachowiak
IX miejsce w kraju, IV miejsce w szkole (18, pkt, laureat konkursu) - Zosia Kozicka
Klasa 6b:
VII miejsce w kraju, I miejsce w szkole (20 pkt, laureat konkursu) - Paweł Glombik
VII miejsce w kraju, I miejsce w szkole (20 pkt, laureat konkursu) - Antek Patschek
IX miejsce w kraju, II miejsce w szkole (18 pkt, laureat konkursu) - Mateusz Krawiec
III miejsce w szkole (16 pkt) - Filip Barwiński
Pod koniec marca - zostały ogłoszone wyniki konkursu "Superkoderów" - Eko hackathon. Wśród 5 zespołów za które zakwalifikowały się do finału - znalazł się także nasz!!! z klasy 6b w składzie: Antek Patschek, Pawł Glombik, Mateusz Krawiec. To niesamowite wyróżnienie dla naszej szkoły:))
Finał konkursu miał odbyć się w Warszawie w maju 2020. Pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i impreza została przeniesiona na nowy rok szkolny.
W piątek, 28 lutego, w odbyła się zorganizowana przez Edterek oraz członków - Szkolnego Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" do którego należą uczniowie klasy 5b i 6b - IV edycja Integracyjnego Festiwalu Gier Planszowych "grajMY". We wspólnej zabawie wzięło udział prawie 60 uczniów z: Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 40 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej z Odziałami Integracyjnymi nr 51 w Bytomiu, a także uczniowie Edterka oraz uczennice ZSAEiO.
W piątek 6 marca - reprezentacja e-sportowców (z klasy 5b i 6b) w składzie: Paweł Wójcik, Antek Patschek, Bartek Dębicki, Filip Barwiński, Mateusz Muszyński wzięła, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, udział w eliminacjach do organizowanego przez ZDZ Turnieju LOL'a. Niestety mimo walki, oraz ze względu na problemy techniczne - chłopakom nie udało się zakwalifikować do finału. Pierwsze koty za płoty - za rok będzie lepiej:))
Zakończyły się wewnętrzne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju "Eko-hackathon". Zadaniem konkursowym było stworzenie gry, programu który pokaże jak walczyć ze smogiem. W eliminacjach wzięło udział 5 drużyn: Zuzia Zych i Agata Czarnowus (5b), Igor Milewski i Filip Barwiński (6b), Mateusz Krawiec, Antek Patschek, Paweł Glombik (6b), Zuzia Gałęziowska (6b), Zosia Kozicka, Natalkia Błachowiak (5b).
Prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie. Niestety do eliminacji ogólnopolskich - można zgłosić było tylko jeden. I naszą szkołę w tym roku reprezentować będzie gra i program - wykonany przez Antka Patschka, Pawła Glombika, Mateusza Krawca.
W tym studiu
- można zobaczyć i zagrać w przygotowane przez uczniów KiM prace
Teraz czekamy na wyniki eliminacji, które powinny zostać ogłoszone nie później niż 11.03.2020 r. 5 najlepszych ze wszystkich nadesłanych prac weźmie udział w finale, który odbędzie się w Warszawie 27.03.2020r. Trzymamy za naszych reprezentantów - kciuki:))
27 lutego uczniowie klasy 5B i 7A zorganizowali apel z okazji Dnia Patrona Szkoły czyli Kopernikiadę. Na trzeciej lekcji odbył się występ dla klas 1-3 a na czwartej dla klas 4-8. Uczniowie przedstawiali planety układu słonecznego, były różne wiersze na temat planet oraz bardzo ciekawe stroje. Duzo czasu nam zajęły przygotowania do tego występu i bardzo się stresowaliśmy - ale było warto, bo wyszedło super:)
Z okazji Dnia Patrona - uczniowie, którzy mają piątki lub szóstki z przedmiotów ścisłych zostali nagrodzeni - tytułami: "Rachmistrza" i "Żaczka Kopernika". Tego zaszczytu dostąpili: Zosia Kozicka, Natalia Błachowiak, Bartek Dębicki, Zuzanna Zych, Natalia Jasińska, Dominika Wolska i Michał Imański. Gratulujemy!!!. Podczas apelu zostały także wręczone nagrody za konkurs "Małyszek 2020" oraz dyplomy dla półfinalistów Międzynarodowego Konkursu Programistycznego ""Pix Programming Challenge".
Tekst: Martyna Heczko
Zuzia Gałęziowska wykonała bardzo ciekawą animację poklatkową. Dodatkowo jak okazało się dopiero kilka dni temu - wcześniej Zuzia się nie chwaliła. Część scenografii do swojego filmu wykonała za pomoca długopisu 3D. Przy podejmowaniu decyzji o nagrodach - o tym nie wiedziałem. Dlatego nominuję Zuzię także do wyjazdu do Krakowa:).
W przeddzień urodzin naszego patrona szkoły Mikołaja Kopernika - 18 lutego, w naszej szkole odbyła się zabawa w formie escape roomu - pt. "Tajemnicza Komnata Mikołaja Kopernika". W zabawie wzięli udział także reprezentanci - Kimów: Zosia (5b) i Igor (6b). Uczniowie byli podzieleni zostali na grupy 3 lub 4 osobowe. Ich zadaniem było - jak to w "escape roomie" - wyjść z pokoju w ciągu nie dłuższym niż 20 minut. Aby to zrobić musieli zmierzyć się z kilkoma zagadkami, znaleźć klucze, otworzyć szyfrowane zamki i kłódki. Wszystkim poszło wspaniale i zmieścili się w czasie. W grupie młodszej - dwóm drużynom udało się opuścić pokój z najlepszym czasem - były to reprezentacje: pionu B i pionu A, a czas to 19 minut. W grupie starszej najszybciej zadanie wykonał pion B - zajęło im to 15 minut (z Zosią i Igorem:)).
11 lutego uczniowie naszej szkoły, którzy w pierwszym semestrze wypracowali najwyższe średnie(a wśród nich 8 uczniów z klasa KiM), pojechali do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Podzielono nas na dwie grupy. Grupa młodsza najpierw poznawała życie w tamtych czasach, a grupa starsza w tym czasie oglądała film o powstaniach śląskich. Po filmie grupy zamieniły się czynnościami. Wypełniliśmy karty pracy i wzbogaciliśmy naszą wiedzę. Po zwiedzaniu mogliśmy się jeszcze chwile pobawić w innej sali z tramwajem i starym telefonem. Na koniec wybraliśmy się do kawiarenki, żeby coś zjeść. Myślę, że każdemu podobała się ta wycieczka i że każdy chciałby tam kiedyś wrócić.
Tekst: Marta Mamot
Zdjęcia: Zosia Kozicka i Marta Mamot
Dzisiaj w naszej szkole został po raz pierwszy (mamy nadzieję, że nie ostatni) zorganizowany przez uczniów klasy 6b: Filipa, Michała, Bartka, Mateusza i Pawła - Szkolny Turniej "Flagi Świata". Konkurs został przeprowadzony za pomocą platformy Kohoot! w trzech etapach.
W sumie uczestnicy, którzy dotarli do finału odpowiadali na 45 pytań. W zabawie wzięło udział 14 uczniów z klas 5-8. I miejsce zajął - Oskar Kogut (klasa 8), II miejsce wywalczył Paweł Szczepański (klasa 8), miejsce III - zajął Szymon Kosiak, IV miejsce - jedyna dziewczyna w finale - Natalia Błachowiak (klasa 5) i miejsce V - Michał Bednarczuk (klasa 5). Gratulujemy finalistom oraz organizatorom.
O Mikołaju Koperniku powstało także kilka prezentacji. Wszystkie przysłane przez was prezentacje zawierają wiele ciekawych informacji, jednak nie wszystkie są multimedialne. Dlatego do Krakowa pojedzie: Łucja Domagała oraz Oliver Cygon
Prezentacja Agnieszki
Kolejnym pomysłem waszym na historię o Mikołaju Koperniku było stworzenie komiksów. Zabraliście się za to z dużą pomysłowością i kreatywnością. Wykorzystaliście do tego program Pixton. Super, że o nim pamiętacie. Jednak musiałem wybrać te najciekawsze i tak do Krakowa pojadą: Michał Imański i Dominika Wolska
Kilka osób zdecydowało się na wykonanie swojej pracy za pomocą animacji poklatkowej. Bardzo mi się wasze pomysły spodobały i cieszę się, że o tej technice pamiętacie. Musiałem jednak wybrać najciekawsze i tak do Krakowa pojadą: Antek Patschek, Zosia Kozicka, Marta Mamot i Natalia Błachowiak
Bardzo się cieszę, że powstało tak wiele, tak różnych i ciekawych projektów w Scratchu. Kilka projektów uważam za epickie:), kilkie należałoby dopracować i tez byly by takie. Jednak musiałem wybrać:( Tak więc do Krakowa pojadą: Mateusz Muszyński, Bartek Dębicki, Emilia Czendlik, Filip Barwiński, Igor Milewski, Ania Tokarz, Dominika Kuś. Wszyscy oczywiście otrzymują za swoje prace - 6 i punkty za udział w konkursie.
By zobaczyć i zagrać w stworzone o Koperniku gry - kliknij poniżej
Po wielu latach - znowu w naszej szkole odbył się e-turniej w skokach narciarskich, podczas których 13 zawodników starało się skoczyć jak najdalej. Oczywiście zawody rozgrywane były z wykorzystaniem kultowego programu Deluxe Ski Jump 2.1
Najpierw uczestnicy e-zawodów startowali w eliminacjach, a następnie 9 najlepszych w ścisłym finale. Każdy z zawodników starał się oddać 8 najlepszych skoków. Zawody stały nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale także fair play. Rekordy, czy świetne skoki pozostali zawodnicy często nagradzali oklaskami. Emocje były olbrzymie. Na pudle konkursu zameldowali się - I miejsce Antek Patschek, II miejsce - Mateusz Kaczorowski, III miejsce Tymek Mrówka. Brawo dla wszystkich, także tych którzy odpadli w eliminacjach - za ich sportową postawę. Za rok - kolejny turniej:)
Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Europejskim, wsród których większość stanowią uczniowie KiM uczestniczył w balu w SP 51. Tym razem hasłem przewodnim była Chorwacja - kraj pięknych krajobrazów. Uczniowie wystąpili w pięknych strojach chorwackich, wykonali prace plastyczne o tematyce związanej z Chorwacją i popisali się wiedzą o tym pięknym kraju i całej Unii Europejskiej. Zdobyli miejsca na podium w konkursach: wiedzy - 3 miejsce, rysunku - 3 miejsce i strojów chorwackich - 1 i 2 miejsce. Gratulujemy!!!
Jeszcze przed feriami 9 stycznia - grupa uczniów z kl. 6b wzięła udział w V Regionalnym Konkursie Kolędy Niemieckojęzycznej „O du fröhliche” w Gliwicach. Uczniowie zaprezentowali piosenkę świąteczną „In der Weihnachtsbäckerei”. Brawo!!!
Uczniowie klas 5b i 6b - półfinaliści Ogólnopolskiego Turnieju Programowania Pixblock - w nagrodę za awans do tego etapu, 9 stycznia 2020r. odwiedzili Pokój Zagadek w Bytomiu i świetnie sobie poradzili w poszukiwaniu św. grala a także w kosmicznej przygodzie. Brawo!!!
W ostatnim okresie nie tylko programowaliśmy i braliśmy udział w konkursach informatycznych ale także aktywnie uczestniczyliśmy w życiu szkoły:) Świetnie zaprezentowały się - Dominika Klimza (I miejsce - stroik świąteczny), Dominika Wolska (III miejsce - stroik świąteczny), Hania Widera (III miejsce - bomb ka świąteczna) w szkolnym Konkursie na Ozdobę Świąteczną. Brawo!!!
W Szkolnym Konkursie "Mam Talent" - do II etapu awansowało aż 5 naszych uczniów: Natalia Błachowiak, Antosia Kowalczyk, Mateusz Muszyński oraz Marta Mamot, Zuzanna Gałęziowska i Filip Barwiński. Trzymamy za nicj kciuki w kolejnym etapie:)
Uczniowie klas Kimowych pięknie zaprezentowali się podczas "Spotkania przy choince", które odbył się w czwartek, oraz "Szkolnych Jasełek", które mogliśmy oglądać tuż przed świętami w piątek. Brawo!!!
W tym tygodniu uczniowie klas: 5b i 6b wzięli udział w akcji "Godzina Kodowania", która odbywa się na całym świecie w dniach od 9 do 15 grudnia.
Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Godzina Kodowania - organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.
Klasa 5b
Bardzo się cieszymy:) gdyż napłynęły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Superkoderów na "Kartkę Bożonarodzeniową" w Scratchu. W konkursie przyznano tylko miejsce I i wyróżnienia. I właśnie jedno z nich trafiło do Igora Milewskiego - ucznia klasy 6b. To trzeci sukces Igora w ciągu roku w konkursach zorganizowanych przez Superkoderów. Najpierw wraz z kolegami i koleżankami z klasy otrzymał wyróżnienie w jesiennym konkursie scratchowym. Następnie na wiosnę - wygrał Konkurs na Kartkę Wielkanocną - teraz dołożył do tego kolejne wyróżnienie:) Brawo Igor!!!!
Bardzo dziękuję za udział w konkursie na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" wykonaną za pomocą TI. Na konkurs wpłynęło 31 prac wykonanych za pomocą różnych programów i technik. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż kartki były bardzo urocze:) Ostatecznie postanowiło przyznać:
W kategorii klas I-III
I miejsce - Zuzi Antoniuk (3b)
II miejsce - Zofii Buczek i Juliuszowi Dyczewskiemu (2b)
III miejsce - Emilce Dwornik (2b)
Kliknij by zobaczyć wszystkie kartki
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce - Michałowi Imańskiemu (6b)
II miejsce - Karolinie Piecuch (6b) i Katarzynie Błasiak (5b)
III miejsce - Emilce Czendlik (6b) i Marcie Mamot (5b)
wyróżnienie:
Patrykowi Szymonikowi (5d), Emilii Kroczek (6c), Natalii Makolondrze (5c), Dominice Wolskiej (6b), Melanii Zarychcie (6b)
Kliknij by zobaczyć wszystkie kartki
W kategorii klas IV-VIII - Scratch
I miejsce - Zuzannie Zych (5b)
II miejsce - Michałowi Krupie (6b)
III miejsce - Pawłowi Glombikowi
wyróżnienie
Pawłowi Wójcikowi (5b) i Agnieszce Derdzie oraz Antosi Kowalczyk (6b)
W kategorii klas IV-VIII - kartka multimedialna
I miejsce - Hannie Widerze (5b)
II miejsce - Gabrysi Madowicz (5b)
>
W czwartek, 5 grudnia, odbyły się Półfinały Międzynarodowego Konkursu Programistycznego "Pix Programming Challenge 2019". Do półfinałów konkursu awansowało 1.5 tyś uczniów (startowało ponad 5 tyś.) w tym 8 z naszej szkoły: Antek Patschek, Zofia Kozicka, Bartek Dębicki, Zuzia Gałęziowska, Michał Imański, Emilia Czendlik, Igor Milewski, i w kategorii "Rookie" - Natalia Błachowiak. Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązanie 20 zadań w jak najkrótszym czasie. Jak poszło naszym programistom dowiemy się już w poniedziałek - 9 grudnia. Niezależnie do wyników - gratulujemy im pracy jaką wykonali by przygotować się do konkursu, co będzie za pewne procentować w kolejnych latach - gdyż nasi uczniowie należą do jednych z najmłodszych uczestników. W ich kategorii startują także uczniowie klas VII, VIII, a nawet I liceum i technikum.
Dzisiaj - 5 grudnia, pojawiły się nieoficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu "Bóbr 2019". Nie znamy progów punktowych. Na te trzeba będzie poczekać do końca grudnia. Tymczasem przedstawiamy najlepsze wyniki w szkole:
Klasy 7-8
I miejsce: Zuzanna Kozicka - 92,5 pkt
II miejsce: Dawid Paduch - 64 pkt
III miejsce: Sara Ozimek - 63,25 pkt
IV miejsce: Nicole Grott - 59
V miejsce: Joanna Tokarz - 57,5 pkt
VI miejsce: Julia Kwiecień - 55 pkt
VII miejsce: Vanessa Jarzębińska - 50 pkt
Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 50 pkt.
Klasy 5-6
I miejsce: Antoni Patschek - 90,75 pkt
II miejsce: Michał Imański - 85 pkt
III miejsce: Dominika Wolska - 78,75 pkt
IV miejsce: Igor Milewski - 72 pkt
V miejsce: Bartek Dębicki - 70 pkt
VI miejsce: Anna Tokarz - 64,75 pkt
VII miejsce: Natalia Błachowiak - 63,25
VIII miejsce: Bartek Erkier - 62,5
Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 50 punktów
Klasy 1-3
I miejsce: Zuzanna Antoniuk - 61 pkt
II miejsce: Wojtek Szczepaniak - 60 pkt
III miejsce: Oliwia Dubek - 59 pkt
IV miejsce: Julia Zembol - 54 pkt
V miejsce: Julia Stana - 50,25 pkt
Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 50 punktów
Bardzo jesteśmy dumni z występu Zosi Kozickiej w Mistrzostwach Polski w Rummikubie. Co prawda nie udało jej się awansować do półfinałów - ale była blisko:) Dzielnie walczyła i w jednej z partii zwyciężyła! Była też jedną z młodszych uczestniczek tej imprezy. Poza tym miała możliwość udziału w wydarzeniu: Planszówki na PGE Narodowym - co zawsze jest niesamowitym przeżyciem. Dziękujemy Ci Zosiu za godne reprezentowanie Planszopernika, Kimów i "Czwórki".
W dniach 28, 29 listopada odbył się Regionalny Konkurs Matematyczno – Fizyczny „Z MATEMATYKĄ I FIZYKĄ ZA PAN BRAT”. Konkurs miał na celu m.in. popularyzację i promowanie matematyki i fizyki, wyszukiwanie talentów, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i propagowanie wiedzy przedmiotowej, doskonalenie umiejętności twórczego, oraz niestereotypowego myślenia. W Etapie dla klas V i VI do zmagań konkursowych przystąpiło 56 uczniów z 11 szkół. Mistrzem w kategorii klas VI okazał się uczniem klasy 6b (KiM) - Antek Patschek. Brawo!!!
To już ostatnie spotkanie przed eliminacjami do Turnieju "Pix Programming Challenge".
Od poniedziałku uczniowie klasy 5 i 6 spróbują przebrnąć pierwszy etap czyli eliminacje. Trwać będą one od poniedziałku do piątku (25-29). Podczas eliminacji nie liczy się czas wykonania zadań - tylko ilość zadań rozwiązanych. By przejść do następnego etapu potrzeba pokonać 75%. Wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 2 grudnia o godzinie 16.00 Trzymamy kciuki!!!
Kolejny piątek i kolejna godzina ćwiczeń z programem Pixblock. Cała piątka z klasy 6b: Michał, Zuzia, Dominika, Igor, Dominika i Emilka pod okiem Stanisława Witkowskiego, naszego absolwenta mocno przykładają się do pracy, by jak najlepiej wypaść w Konkursie Informatycznym "Pix Programming Challenge".
Tymczasem druga grupa - zakończyła swoje eksperymenty z Gravitraxem. Za tydzień z kulkowymi wyzwaniami zmierzy się kolejna:)
Miło nam poinformować, że 17 października odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Rummikubie i Eliminacje do Mistrzstw Polski w Rummikubie. W obu tych konkursach na pudle stały uczennice klasy 5b. W Mistrzostwach Szkoły - miejsce II zajęła Zuzia Zych, zaś w Eliminacjach do Mistrzostw Polski - I miejsce wywalczyła Zosia Kozicka. Brawo dziewczyny!!!
Z kolei kilka dni temu w wyborach do Samorządu Szkolnego - startowała uczennica klasy 6b - Tosia Kowalczyk, liczba otrzymanych głosów pozwoliła jej zostać zastępczynią Przewodniczącego Szkoły. Gratulujemy!!! I mamy nadzieję, że funkcja ta sprawi jej wiele satysfakcji i umożliwi działanie na niwie szkolnej:)
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego konkursu "Młodzi #SuperKoderzy w akcji" zorganizowanego w ramach projektu Superkoderzy. Wśród 10 finalistów (równorzędne miejsca) znalazł się także nasza szkoła - i filmik o pracy klasy KIM (aktualnie 6b). Brawo!!!! W nagrodę otrzymaliśmy długopis 3D, za pomocą którego tworzyć będziecie od września - budowle i przedmioty w 3D.
Jak ten czas szybko leci. Dopiero co zaczynaliśmy rok szkolny 2018/2019 - a już się żegnamy. Jak zwykle na koniec roku na najpilniejszych czekały nagrody. Odznakę "Wzorowy uczeń" (czyli na świadectwie brak oceny poniżej 5) otrzymali w klasie 4b: Lena Bernatowicz, Kasia Błasiak, Bartek Dębicki, Zosia Kozicka, Michał Misztal i Zuzia Zych,
a w klasie 5b: Dominika Wolska. Gratuluję:)))
Wyróżnienia w konkursie plastyczno-przyrodniczym "Krajobrazy Polski - wyżyny" zorganizowany przez LOP i Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu otrzymali: Bartek Dębicki i Hania Widera z klasy 4b. Super!!!
W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX - Igor Obrębski z klasy 4b - otrzymał Nagrodę II stopnia i wynik Bardzo dobry:))
Niestety, nie zawsze się wygrywa:( Tym razem nasz wniosek o kontunuację programu Superkoderzy w naszej szkole - nie przeszedł:( Pociechą jest fakt, że bardzo mała liczba szkół z poprzedniej edycji - uzyskała możliwość kontunuowania programu. My się jednak nie załamujemy. Otrzymaliśmy informację, że będziemy mogli korzystać zarówno z materiałów "Superkoderów" jak i będziemy mogli uczestniczyć w konkursach przez Fundację organizowanych. Mamy własne 2 mboty - więc będzie na czym ćwiczyć:) Głowa do góry.
Braliśmy także udział w akcji - "Cyfrowa majówka", także i tutaj nie udało się zdobyć żadnej nagrody:( Jednak tu także się pocieszymy - mimo, że na Śląsku zorganizowano najwięcej wydarzeń w ramach "Cyfrowej majówki" - żadne nie zostało wyróżnione. Za rok postaramy się bardziej:) Otrzymaliśmy za to takie miłe podziękowanie.
Miło nam poinformować, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", wśród wyróżnionych uczniów za bardzo dobre wyniki znaleźli się uczniowie KiM. Wśród uczniów klas IV - takie wyróżnienie otrzymała Zuzana Zych i osiągnęła najlepszy wynik na tym poziomie w szkole, w klasach V - podobnym sukcesem wykazał się Antek Patschek. Gratulacje!!!
Wyróżnienie w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" - otrzymała uczennica klasy 5b - Anna Tokarz. Brawo!!!
9 maja br. w Szkole Podstawowej nr 32 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu "Mały Globtroter". W konkursie tym, uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o krajach anglojęzycznych, znajomością kultury, historii i obyczajów poszczególnych części Wielkiej Brytanii. W tym roku tematem przewodnim była Walia. Miło nam zakomunikować, że nasz KiMowiec - Michał Misztal (wraz z Maćkiem Flaszewskim) zajęli w konkursie II miejsce. Super!!!
Kilka dni temu - zostały ogłoszone wyniki rejonowego konkurs plastycznego pt. „Logo Polskiego Parku Narodowego” zorganizowanego przez ZR LOP w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Bardzo jesteśmy dumni, że I miejsce w tym konkursie zajęła Lena Bernatowicz (klasa 4b), zaś miejsce III - Dominika Klimza. Brawo dziewczyny. Poniżej prezentujemy obie nagrodzone prace:)
Klasy 4b i 5b wzięły udział w konkursie na budynek wykonany w technice 3d, w programie Sketchup, a zatytułowanym "Dom XXII wieku". I miejsce w konkursie zajął dom wykonany przez Mateusza Krawca, oraz budynek zaprojektowany przez Emilkę Czendlik. Miejsce drugie - zajęły domy stworzone przez Kingę Nagel i Filipa Barwińskiego. Miejsce trzecie otrzymali projektanci - Antek Patschek i Ania Tokarz. Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Natalia Błachowiak, Eunika Łapacz, Igor Obrębski oraz Natalia Trzcionka. Gratuluję:)
27 maja - 7 uczniów przystąpiła do Finału Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu - Pix2019. Miło nam donieść, że I miejsce w konkursie zajął Igor Milewski - rozwiązując wszystkie 15 zadań. Antek Patschek i Bartek Dębicki zajęli miejsce II, niestety z powodu błędu serwera, zaliczono im tylko 14 punktów, mimo że rozwiązali wszystkie zadania. Także miejsce II zajął Mateusz Muszyński (14 zadań). Lena Bernatowicz uplasowała się na miejscu III. Pozostała dwójka: Zuzia Zych zajęła miejsce 8, zaś Zuzia Gałęziowska miejsce 9. W konkursie startowało kilka tysięcy uczniów z całej Polski. Nagrodzono tylko 5 w każdej z 4 kategorii wiekowej, którzy zajęli miejsce I i rozwiązali zadania w najkrótszym czasie. Wśród nagrodzonych nie znaleźli się nasi uczniowie. Mimo to, osiągnęli wielki sukces.Za rok spróbują swoich sił ponownie.
Twórcy programu Pixblocks i organizatorzy Mistrzostw Polski w Programowaniu - wyróżnili naszą pracę i promowanie programowania - specjalnym tytułem - "Szkoły Mistrzów Programowania". Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni z tego tytułu. Cieszymy się, że nasza praca została zauważono - będziemy się nadal starać by być godnym tego tytułu:)))
28 maja w Szkole Podstawowej nr 46 odbył się III Międzyszkolny Turniej Szachowy "Wesoły Skoczek". Naszą szkołę reprezentowali między innymi uczniowie klasy 5b: Sonia Giza i Michał Krupa, którzy wraz z całą drużyną zajęli V miejsce. Brawo!!!
Podczas Mistrzostwa Bytomia - Igrzysk dzieci w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym, które rozgrywane były na stadionie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu w dniach 22 i 23 maja - naszą szkołę reprezentowali także uczniowie klas kimowych. W czwórboju chłopcy, wśród których znaleźli się: Kuba, Bartek i Paweł - zajęli VI miejsce, a w trójboju dziewczęta z: Martą, Kasią i Natalią w składzie - wywalczyły miejsce IV. Brawo!!!
Na deskach Bytomskiego Centrum Kultury 22 maja 2019r. odbył się VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „WIOSENNE SZANTOWISKO 2019”. W "Szantowisku" wzięły udział uczennice klasy 4b: Zosia Kozicka, Marta Mamot i Zuzia Zych, a także Zuzanna Gałęziowska z klasy 5b. Gratulujemy dziewczynom, bo zespół w którym wstępowały - "Narwale w śmietanie", otrzymał podczas Finału Konkursu - nagrodę specjalną za choreografię i scenografię. Brawo!!!
Dzisiaj ogłoszono wyniki eliminacji Pix2019 - Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu. Miło nam zakomunikować, że do finału awansowało 7 uczniów naszej szkoły: Antek Patschek i Igor Milewski (max liczba punktów - 15), Bartek Dębicki -14 pkt, Zuzia Gałęziowska, Lena Bernatowicz, Zuzanna Zych i Mateusz Muszyński - 13 pkt. Gratulujemy i trzymajmy kciuki za finał, który odbędzie się w poniedziałek 27 maja.
Na początku maja - uczniowie klasy 5b wzięli udział w "Ogólnopolskim Konkursie na Kartkę Wielkanocną" zorganizowany przez Superkoderów. Kartka oczywiście musiała być wykonana w Scratchu. Bardzo miło nam jest donieść, że w konkursie wygrała kartka - wykonana przez Igora Milewskiego. Brawo!!! Gratulujemy także pozostałym uczniom: Dominice, Ani, Filipowi i Agnieszce i Soni. Ich prace były także ciekawe i wartościowe, niestety w konkursie przyznano tylko 3 nagrody - a z jednej szkoły mogła zostać ewentualnie nagrodzona tylko jedna praca.
Poniżej studio Scratchowe z pracami konkursowymi, wśród nich także prace dwóch uczniów klasy 4: Mateusza i Hani.
Wczoraj rozpoczęły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w Programowaniu organizowane w programie PixBlocks. Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 4b: Lena , Bartek, Zuzia, Filip i Mateusz
oraz klasy 5b: Igor, Zuzia, Antek, Dominika, Kinga i Ania. Trzymajmy za nich kciuki!!!
W niedzielę, 12 maja, uczniowie klasy 5b: Bartek, Igor, Mateusz, Michał, Filip, Mateusz i Kinga - członkowie Kółka Europejskiego, uczestniczyli w XX Paradzie Schumana, która odbyła się w Warszawie. Super:))
W XL Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 8 maja 2019r. wzięły udział reprezentantki klasy 5b: Ania Tokarz i Dominika Wolska. Miło jest nam donieść, że Ania w kategorii szkół podstawowych - zdobyła I miejsce indywidualnie, a wraz z Dominiką i koleżankami z klas 6 - I miejsce drużynowo. Brawo!!!
Zakończył się termin zgłoszeń na konkurs zorganizowany przez Superkoderów - na "Kartkę Wielkanocną wykonaną w Scratchu". Praca konkursowa miała składać się minimum z 2 duszków i posiadać elementy dźwiękowe. Wszystkie nadesłane prace na konkurs, a wykonane przez uczniów klasy 5 i 4 (dla których ten konkurs nie był kierowany:)) spełniały ten warunek. Gratuluję pomysłów i trzymam kciuki. Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu - mają być znane 15 maja. Wśród wszystkich prac z całej Polski - nagrodzone zostaną tylko 3. Niezależnie od tego - wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymują punkty dodatnie oraz 6:) Trzy najciekawsze prace zostaną także nagrodzone - książkami.
Kilka dni temu rozstrzygnięty został szkolny konkurs na "Ozdobę Wielkanocną". Jury postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach: "Stroik", "Jajko", oraz "W wielkanocnej zagrodzie". W konkursie aktywnie wzięli udział uczniowie klas Kimowych. Przełożyło się to na świetne wyniki: I miejsce w kategorii "Stroik" zajęła Zuzia Zych (4b), III miejsce otrzymała Dominika Wolska (5b). W kategorii "Jajko" - II miejsce zajęła Hania Widera (4b), zaś wyróżnienie otrzymała Elwira Cieślak (4b). W kategorii "W wielkanocnej zagrodzie": na III miejscu uplasowała się Sonia Giza (5b), a wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Filip Skop. Gratulujemy!!!
W ostatnim tygodniu odbył się III ostatni etap Olimpiady Języka Angielskiego dla szkoły podstawowej, której patronem jest Szkoła Języków Obcych LEVEL. Ostatnią częścią była rozmowa z nauczycielami z Komisji konkursowej. III etap konkursu zakończono rozdaniem dyplomów i nagród dla najlepszej dziesiątki czyli dla tzw. TOP TEN. Miło nam przekazać, że I miejsce w Olimpiadzie zajął - Igor Obrębski, który w finale uzyskał 100%. Serdecznie gratulujemy!!!
W Finale X Szkolnej Edycji Konkursu "Mam Talent" - wzięły udział 4 uczennice klas Kimowych. Zapraszamy do obejrzenia filmików z ich występami.
Zuzia Gałęziowska i jej speed stacks
Antosia Kowalczy w tańcu funky
Natalia Błachowiak w tańcu z elementami gimnastyki
Natalia Trzcionka z zespołem "Gitarowe Trio"
W piątek, 22 marca w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". W imprezie wizęło udział prawie 50 dzieci: z Szkoły Podstawowej nr 2, Zespółu Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 40 w Bytomiu, oraz Szkoły Podstawowej Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.
Podczas imprezy - uczniowie klas KiM: Michał Imański, Zuzia Zych, Marta Mamot, Zosia Kozicka, Zuzia Gałęziowska, Natalia Błachowiak, Melania Zarychta, Emilia Czendlik oraz Mateusz Muszyński - pomagali swoim niepełnosprawnym i sprawnym kolegom - tłumacząc zasady gier, oraz pomagając w przygotowanaich i przeprowadzeniu Festiwalu. Dziękuję im za to:)
Bardzo się cieszymy, że aż czwórka uczniów KiM - awansowała do Finału Szkolnej Edycji Konkursu "Mam Talent". Wśród najlepszych w tym roku znaleźli się:
Natalia Trzcionka - klasa 4b
Natalia Błachowiak - klasa 4b
Antosia Kowalczyk - klasa 5b
Zuzia Gałęziowska - klasa 5b
Trzymamy za nich kciuki, a już za tydzień głosowanie na Talent Internautów:)
Podczas uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Święta Patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika, pan dyrektor uroczyście nagrodził uczniów, którzy po I semestrze - ze wszystkich przedmiotów ścisłych (informatyka, matematyka, przyroda) otrzymali ocenę: bardzo dobrą, a z pozostałych nie niżej niż dobrą. Uczniowie klasa czwartych, wśród których znaleźli się: Michał, Bartek i Natalia (4b) - otrzymali tytuł "Rachmistrza".
Natomiast uczniowie klas piątych, wśród których byli: Antek, Dominika i Ania (5c) - otrzymali tytuł "Żaczka Kopernika". Gratulacje!!!!
28 lutego dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 wzięły udział w eliminacjach powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. W składach drużyn nie mogło zabraknąć - Kimowców. I tak w grupie młodszej szkołę reprezentowali między innymi: Lena Bernatowicz i Igor Obrębski (drużyna ta zajęła 6 miejsce), w grupie starszej: Bartosz Hok i Eunika Łapacz (drużyna zajęła 3 miejsce). Brawo!!!!
17 lutego uczniowie działający w Szkolnym Klubie Europejskim wzięli udział w IX miejskim Balu Karnawałowym organizowanym Szkołę Podstawową nr 51 w Bytomiu. Podczas Balu - zorganizowany był konkurs plastyczny, w którym - drużyna w składzie: Bartek Hok i Igor Milewski zdobyła II miejsce. Gratulujemy chłopakom:)
Dzisiaj, 6 lutego, nagrodzono najlepsze prace konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom:)
Bardzo miło nam jest poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny" organizowanym przez Jersz Łowcy Talentów - świetnie spisali się uczniowie Kimów: Eunika Łapacz (5b) - 77,50% punktów możliwych do uzyskania, 16 miejsce w woj. śląskim (oraz Dyplom Uznania za zdobycie dobrego wyniku) 262 w kraju, oraz Natalia Błachowiak (4b) - 102 miejsce w woj. śląskim. Brawo:)
Bardzo dobrze wypadł także Igor Obrębski (4b), który zakwalifikował się do Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów w kategorii szkół podstawowych (klasy IV-VI). Brawo!!!
29 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Bardzo się cieszymy, że wśród zwycięzców eliminacji jest 4 uczniów Kimów: Igor Obrębski kl. 4b, Lena Bernatowicz kl. 4b, Eunika Łapacz kl. 5b, oraz Bartosz Hok kl. 5b. Brawo. Trzymamy kciuki za ich udział w etapie miejskim.
Bardzo się cieszę, że uczniowie klas 4b i 5b przyłożyli się do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019r. w naszej szkole. Otrzymałem - 40 prac konkursowych. Postanowiłem nagrodami książkowymi nagrodzić następujące prace:
kategoria - Scratch: Lena Bernatowicz
kategoria - Animacja Poklatkowa: Bartek Dębicki
kategoria - Komiks: Dominika Wolska
kategoria - Ulotka: Sonia Giza
kategoria - Prezentacja: Emilia Czendlik
kategoria - Filmik: Hania Widera
kategoria - Grafika komputerowa: Dominika Klimza
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Nagrody zostaną wręczone na przerwie po 5 lekcji w środę (6 lutego) w sali nr 20.
Znamy już wyniki konkursu grafiki komputerowej na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W tegorocznej edycji zgłoszono prawie 50 prac wykonanych w przeróżnych programach graficznych, a także kilka kartek multimedialnych. Wśród nich ponad 20 prac przesłali uczniowie klas Kim:) Dziękuję:) Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:
Klasy 4-6:
I miejsce - Emilka Czendlik (kl.5), oraz Dominika Klimza (kl.5)
II miejsce - Paweł Wójcik (kl.4)
III miejsce - Marta Mamot (kl.4)
wyróżnienie - Lena Bernatowicz (kl.4)
Praca Emilki Czendlik - I miejsce
Praca Dominiki Klimzy - I miejsce
Kartka multimedialna:
I miejsce - Ania Tokarz (kl.5)
II miejsce - Filip Barwiński (kl.5)
III miejsce - Antek Patschek (kl.5)
wyróżnienie - Zuzanna Gałęziowska (kl.5),
Bardzo się cieszymy, że w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Mam Talent - wzięło udział tak dużo uczniów naszych kimowych klas:) Jeszcze bardziej nam miło, że w drugim etapie znalazły się: Natalia Błachowiak, Natalia Trzcionka, Antosia Kowalczyk, Zuzia Gałęziowska, Zosia Kozicka i Marta Mamot:) Trzymamy za nich kciuki by dostały się do ścisłego Finału:)
Zanamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego zorganizowanego przez "Superkoderów" a zatytułowanego CodeWeek 2018 Code for the Planet. W konkursie startowały 83 projekty. W każdej z trzech kategorii przyznano tylko miejsce pierwsze i wyróżnienie. Miło nam zakomunikować, że w kategorii "Plastiki i oceny" - nasz 5 osobowy zespół składający się z uczniów klasy Kim (5b): Igora, Filipa, Antka, Michała i Dominiki otrzymał wyróżnienie i wygrał grę "Scottie Go!":) Gratulacje!!!!
Dzisiaj zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Nie są to jeszcze wyniki oficjalne. Nie znamy też progów punktowych. Na te trzeba będzie poczekać do grudnia. W tegorocznym konkursie wzięło udział 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. Tymczasem przedstawiamy najlepsze wyniki w szkole:
Klasy 7-8:
I miejsce - Julka Imańska (90pkt)
II miesjce - Aleksander Radziejowski (72,25pkt)
III miejsce - Konrad Samulski (59,75pkt)
IV miejsce - Dawid Paduch i Wiktoria Lempart (54,75pkt)
Klasy 4-6
I miejsce - Zuzanna Kozicka (89,75pkt)
II miejsce - Dominika Wolska (83,25pkt)
III miejsce - Antoni Patschek (75,25pkt)
IV miejsce - Zuzanna Zych (52,5pkt)
V miejsce - Agnieszka Derda i Leopold Cieślak(51,25pkt)
pozostali uczniowie uzyskali poniżej 50 pkt.
Klasy 1-3
I miejsce - Karolina Wyderka (31,25pkt)
II miejsce - Oliwia Dubek (30,25pkt)
III miejsce - Artur Obrębski (24,25pkt)
IV miejsce - Artur Wciśliński (23,75pkt)
V miejsce - Julia Stana (22,75pkt)
Pozostali uczniowie uzyskali poniżej 20 pkt.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie.
Gratulujemy najlepszym i zapraszamy za rok:)
We środę, czwartek i piątek prawie 50 uczniów naszej szkoły (w tym 16 uczniów klas KiM) wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Młodzi informatycy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Wyniki konkursu pojawią się w grudniu. Do tego czasu trzymamy za wszystkich kciuki.
Miło nam poinformować, że obie Klasy Informatyczno Medialne, które wziąły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbył się w tym roku w dniach od 6 do 21 października 2018, otrzymały specjalne Certyfikaty. Klasa IV w ramach ETK programowała z wykorzystaniem gry planszowej "Scottie Go!", zaś klasa V - kodowała przy użyciu robota LOFI. Brawo!!!
Dnia 10 października odbyły się miejskie rozgrywki chłopców w piłkę nożną. W 7 osobowej reprezentacji naszej szkoły - znalazło się 3 uczniów klas KiM: Antek, Kuba oraz Bartek. Dziękujmy im za godne reprezentowanie naszych klas i szkoły. Mimo, że zawodów nie wygrali - ambitnie walczyli ze starszymi kolegami, wygrywając jeden mecz i w dwóch uznając wyższość rywala. Brawo chłopaki:)
Od 6 do 21 października trwać będzie Europejski Tydzień Kodowania. W naszej szkole - z tej okazji uczniowie klasy 4b - będą kodować ze Scootiem, a uczniowie klasy 5b - budować robota Lofi. W sobotę pan Bartek z Asią Tokarz wziął udział w uroczystym rozpoczęciu tego wydarzenia w Warszawie.
Dzięki temu miał możliwość obejrzeć w "akcji" najnowsze propozycie dla uczniów i szkół -związane z kodowaniem i programowaniem robotów. Kilka z obejrzanych modeli - pojawi się w naszej szkole już wkrótce:) A tymczasem zobaczcie sobie większość atrakcji jakie czekały na odwiedzających "Święto Programowania"
27 października ZSO nr 3 w Bytomiu odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej. W zawodach startowała reprezentacja naszej szkoły w tym 13 osobowa grupa uczniów z klas Kimowskich:) i trzeba przyznać, że z sukcesami:).
Mistrzem w swojej kategorii wiekowej został - Bartłomiej Dębicki - uczeń 4b. Medale zdobyli także: Antoni Patschek (5b) i Jakub Nawrocki (4b). Brawo dla mistrzów:) oraz dla wszystkich naszych sportowców. Cieszymy się, że nie tylko sprawnie posługują się klawiaturą i myszką, ale są także sprawni fizycznie:)
Miło mi poinformować, że od października nasze klasy Informatyczno Medialne - weźmie pod swoją opiekę Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu ze strony ZSTiO reprezentowany przez pana Witolda Kriesera, człowieka wielu pasji i niepożytej energii:) Pierwszym efektem naszej współpracy będą warsztaty dla klasy 5b, które odbędą się w szkole na Szombierkach - 8 października. Zajęcia odbędą się na pierwszych 3 lekcjach w poniedziałek. Bardzo się cieszymy, że będziemy współpracować i mamy nadzieję, że przyniesie ona wiele satysfakcji i korzyści obu stronom.
W czwartek, 28 września, odbył się w naszej szkole - Szkolny Turniej "Rummikuba", będącym Eliminacjami do Mistrzostw Polski, wzięło w nim udział 17 uczniów z klas od 4 do 8. Bardzo się cieszymy, że wśród nich - było aż - 11 uczniów klasa informatyczno-medialnych.
Jeszcze bardziej cieszy fakt, że wśród najlepszej czwórki znalazło się aż 3 uczniów klasy 4b. I miejsce zajęła - Marta Mamot, III miejsce - Zuzia Zych, a miejsce IV - Zosia Kozicka:) Brawo dziewczyny!!!!
Nie samymi komputerami żyją klasy Informatyczno-Medialne. Mają w swoich szeregach wspaniałych sportowców:) 19 września, wśród 12 osobowej reprezentacji szkoły na zawody do Vsetina - pojechało aż 8 uczniów klas KIM. Podczas zawodów - uczniowie kolejno mierzyli się z innymi czeskimi szkołami w tzw. „brzuszkach”, skoku w dal z miejsca, biegu wahadłowym, rzucie piłeczką palantową oraz biegu przełajowym. Poradzili sobie wspaniale - Paweł Wójcik zwyciężył w swojej kategorii wiekowej a na podium biegu wytrzymałościowego znaleźli się: Bartek Dębicki i Antonii Patschek. Brawo!!! Duże słowa uznania należą się też pozostałej części reprezentacji - która pokazała się z jak najlepszej strony.
Bardzo miło nam zakomunikować, że od przyszłego roku szkolnego - nasza klasa, podczas zajęć dodatkowych z informatyki - będzie budować i oprogramowywać roboty z serii Lofi Robot.
Możliwe to będzie, dzięki temu - że udało nam się zakwalifikować, wraz ze 170 szkół z całej Polski, do programu Superkoderzy. Huraaa:)
W sobotę odbyła się w naszej szkole kolejna Biesiada Rodzinna. Nasza klasa bardzo dobrze się przygotowała do niej. Na półpiętrze: Bartek, Bartosz i Igor, poprowadzili Scratch Room - czyli takie miejsce, gdzie każdy zainteresowany mógł (oczywiście pod ich czujnym okiem) zobaczyć programy, które uczniowie samodzilenie zaprojektowali w Scratchu.
Można także było spróbować złożyć i zaprogramować klocki Lego WeDo. Zainteresowanych nie brakowało.
Na parterze szkoły nie zabrakło stoiska z biżuterią, koszulkami, czy smakołykami - przygotowanymi i obsługiwanymi przez nasze dziewczyny.
Z uczniami naszej klasy można było się także spotkać w klasie nr 18 - gdzie pomagali przy produkcji "glutków".
A to jeszcze nie koniec:) Ania - pomagała w sali nr 17, przy eksperymentach fizyczno-chemicznych. Brawa dla wszystkich uczniów, którzy tak aktywnie włączyli się w Biesiadę Rodzinną:)
We wtorek, 15 maja - odbył się w naszej szkole Scratch Day (taki specjalny dzień, kiedy propaguje się programowanie, w szczególności w języku Scratch). W obchodach tego dnia wzięła udział - Klasa Informatyczno-Medialna (4b) wraz z rodzicami.
Najpierw wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli kilka filmików, w których uczniowie opowiadali o tym jak programują klocki LegoWeDo (właśnie w Scratchu). Następnie - uczniowie klasy KiM, pokazali swoim rodzicom, programy stworzone przez siebie nad którymi pracowali od stycznia wśród których znalazły się gry, quizy czy prezentacje.
Na koniec odbyła się krótka lekcja programowania, którą poprowadziły dzieciaki:) Dziękujemy za wspólną zabawę z programowaniem i zapraszamy za rok:)
Znamy już wyniki Regionalnego Konkursu Informatycznego „KOMPUTEROWY GURU”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu. Niestety żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć miejsca. Najbliżej miejsca na pudle był - Igor Milewski, który zdobył 70 pkt/85pkt. Dobrze też wypadła Anna Tokarz zdobywając 58 pkt/85pkt.
W czwartek, w naszej szkole z okazji Święta Patrona - Mikołaja Kopernika, podczas uroczystego apelu zostały wręczone uczniom nagrody za wyniki w nauce. Czterech uczniów naszej klasy: Dominika Wolska, Michał Imański, Igor Milewski oraz Antek Patchek otrzymali odznakę - Rachmistrza. Nagrodę tą bardzo trudno zdobyć, by ją otrzymać trzeba mieć zachowanie wzorowe oraz same piątki lub 6 z: matematyki, przyrody i informatyki. Gratulacje!!!
W grudniu, w naszej szkole odbył się IX Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięło udział 5-cioro uczniów naszej klasy: Igor, Dominika, Sonia, Emilia, Melania. Jury nagrodziło - III miejscem pracę Emilki oraz wyróżnieniem pracę Igora. Gratulujemy!!!
We wtorek, 21 listopada zostały ogłoszone nieoficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu "Bóbr". Naszą klasę w tym konkursie reprezentowali:
Antoni Patschek - 64,25punkty (III miejsce w szkole)
Igor Milewski - 49,5 punkty (VI miejsce w szkole)
Agnieszka Derda - 46 punktów (VIII miejsce w szkole)
Dominika Wolska - 33,5 punktów
Mateusz Krawiec - 32,5 punktów
Anna Tokarz - 31,25 punktów
Zuzanna Gałęziowska - 29,5 punktów
Uczniowie startowali w kategorii "Benjamin" dla klas 4-6. Maksymalna ilość punktów do zdobycia w tej kategorii wynosiła 120. Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pod koniec grudnia.
Code Week - Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywa się od 7 do 22 października. W tym czasie w wielu miejscach w Polsce odbędą się różne wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania. Nasza klasa również włączyła się w tą inicjatywę:)
W ramach dodatkowej godziny - uczyliśmy się wykonywać za pomocą "kodu" - różne, proste grafiki, by na koniec spróbować stworzyć własne:)
PixelArt, stateczek, w dniu dzisiejszym wykonał dla nas Mateusz.
W piątek - 15 września, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dlatego też nie mogliśmy obok tego dnia przejść obojętnie:)
Na środowych zajęciach komputerowych - dowiedzieliśmy się jak powstało Święto Kropki, nauczyliśmy się pracy w świetnym programie graficznym - ArtRage i stworzyliśmy przesympatyczne kropkowe prace za jego pomocą:)
Kliknij poniżej by zobaczyć nasze prace
Otrzymaliśmy też:) za nasz udział - Certyfikat!!!