Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Dnia 08 czerwca 2017, podczas trwania świetlicowego konkursu muzycznego Mini Playback Show, odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie „Świetliczaka Roku”.W trakcie całego roku szkolnego nasze odznaki co tydzień wędrowały między najgrzeczniejszych, najbardziej sympatycznych i aktywnych uczniów. Wychowankowie zbierali plusy i minusy za swoje zachowania. I tym razem nauczyciele świetlicy wraz ze swoją grupą mieli za zadanie wybrać jednego wychowanka, który najbardziej zasługujące na tytuł „Świetliczaka roku". Laureat otrzymywał nie tylko dyplom, ale także nagrodę rzeczową. Lista wszystkich zwycięzców znajduje się poniżej:
Grupa I: Marta Mamot
Grupa II: Gabrysia Madowicz
Grupa III: Melania Zarychta
Grupa IV: Kuba Nawrocki
Grupa V: Katarzyna Błasiak
Grupa VI: Julia Siwicka

IMG 3680 Świetliczak roku

8 czerwca odbył się świetlicowy konkurs muzyczny Mini Playback Show. Uczniowie z klas I – III uczęszczający na naszą szkolną świetlicę mogli zmierzyć się ze sobą prezentując ulubione piosenki. Wydawałoby się, że to nic trudnego śpiewać wszystko z playback’u, ale jury, w które wcieliły się starsze koleżanki z klas IV oceniały nie tylko znajomość słów wybranych utworów, ale także odpowiednią charakteryzację, stroje, ruch sceniczny, choreografię, dobór rekwizytów. Wybrany repertuar był zróżnicowany- od piosenek ludowych, przez wielkie polskie hity, aż po obcojęzyczne teksty, nawet w języku hiszpańskim. Ostatecznie zwyciężyło trio dziewczynek, w którego skład wchodziły uczennice klasy 2a i 3c - Natalia Jasińska, Katarzyna Błasiak i Anna Tokarz. Zaśpiewały one piosenkę Natalii Nykiel pt. „Error”. Drugie miejsce zajęła Zuzia Gałęziowska z klasy 3a która zaskoczyła widownię pomysłowym strojem i świetną znajomością tekstu piosenki Katty Perry pt. „Roar”. Zuzia w trakcie swojego występu, podobnie jak wokalistka w teledysku, przemieniła swój strój z dziennego w ten bardziej przystosowany do życia w dżungli.  Trzecie miejsce zajęły uczennice klasy 2b, Marta Mamot oraz Zosia Kozicka, piosenką Majki Jeżowskiej pt. „A ja wolę moją mamę”. Dziewczynki wystąpiły wraz z namalowanymi portretami swoich mam. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

IMG 3696 Mini

W maju odbył się w Międzyświetlicowy Konkurs „Poezją malowane” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Władysława Broniewskiego Bytomiu. Konkurs skierowany był do uczniów uczęszczających na zajęcia w świetlicach szkolnych. Zadaniem uczestników było stworzenie, dowolną techniką, prac plastycznych do wybranych utworów muzyki klasycznej. Uczennica klasy 2a Agata Czarnowus, pod opieką pani Madaleny Futrzyk, stworzyła piękną pracę plastyczną w czarnobiałych kolorach. Praca przypadła do gustu jury oceniającemu i tym samym Agatka zajęła I miejsce w konkursie. Gratulujemy!

W maju odbył się w Międzyświetlicowy Konkurs „Poezją malowane” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Władysława Broniewskiego Bytomiu. Konkurs skierowany był do uczniów uczęszczających na zajęcia w świetlicach szkolnych. Zadaniem uczestników było stworzenie, dowolną techniką, prac plastycznych do wybranych utworów muzyki klasycznej. Uczennica klasy 2a Agata Czarnowus, pod opieką pani Madaleny Futrzyk, stworzyła piękną pracę plastyczną w czarnobiałych kolorach. Praca przypadła do gustu jury oceniającemu i tym samym Agatka zajęła I miejsce w konkursie. Gratulujemy!

agata Czarnowus

15 maja wychowankowie naszej świetlicy brali udział w XV Międzyświetlicowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej, gdzie motywem przewodnim były  utwory z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Emilia Kuśnierz, Tobiasz Słoka  i Zuzanna Zych przygotowane przez panią Ewę Mistalską, piosenką "Piekła baba chleb” wyśpiewali wyróżnienie. Gratulujemy!

DSC08443Piosenka dziecięca

W kwietniu odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ptaki, zwierzaki i inne cudaki”. Konkurs był skierowany do wychowanków świetlic i został objęty patronatem przez burmistrza miasta Pyskowice. Zadaniem uczestników było stworzenie dowolną techniką prac plastycznych zgodnych z tematem. Głównym założeniem konkursu było poszerzenie wiedzy wśród najmłodszych na temat ptaków i innych zwierząt. Miło jest nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica klasy 4d Paulina Kubisiak. Gratulujemy!!!

20170508 145602 świetlica konkurs

W ostatni wtorek kwietnia, reprezentacja młodych sportowców z SP4, wzięła udział w tradycyjnym, corocznym Międzyświetlicowym Turnieju Sportowym, organizowanym w naszej szkole. Tym razem do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły, reprezentujące trzy różne placówki: Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 46, a także nasza „Czwóreczka”. W trakcie 90 minut wyczerpujących zmagań, młodzi adepci sportu, musieli udowodnić nie tylko swoją szybkość, siłę, czy koordynację, ale także konkretne umiejętności, takie jak rzuty do kosza, drybling, oraz strzały na bramkę. Reprezentująca naszą szkołę, ósemka wybranych chłopców i dziewcząt, szybko wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej i nie oddała go aż do końca zawodów. W ten sposób udało nam się zwyciężyć w Międzyświetlicowym Turnieju Sportowym trzeci raz z rzędu, i zgarnąć kolejny puchar do naszej kolekcji. Warto dodać, że uczestnicy zawodów mieli również okazję podziwiać dwa występy taneczne cheerleaderek prowadzonych przez panią Magdalenę Futrzyk.

IMG 1865miedzyświetlicowy

W ostatni wtorek, szóstka uczniów naszej szkoły, wzięła udział w Międzyświetlicowym Turnieju Gry w Ringo. Prócz „Czwóreczki”, w zawodach wystartowały także przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu, którzy byli organizatorami całego wydarzenia. Choć dla większości naszych wychowanków był to absolutny debiut w zawodach gry w ringo, jako zespół poradziliśmy sobie wyśmienicie i wygrywając oba spotkania, zajęliśmy pewne pierwsze miejsce. Pod przywództwem będącego tego dnia w wybornej dyspozycji Kuby z klasy 2b, nie daliśmy rywalom większych szans. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody związane z grą w ringo!

IMG 1736turniej ringo

Dnia 16 marca 2017 nasze dwie uczennice z klasy 3c– Anna Tokarz oraz Wiktoria Beger- wzięły udział w Międzyświetlicowym Konkursie Wiedzy Propagującym Zdrowy Styl Życia „Za pan brat z panem Zdrówko” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 45 w Bytomiu. Dziewczynki przygotowała do konkursu wychowawczyni V grupy świetlicowej, pani Magdalena Futrzyk. Konkurs był ogromnym wyzwaniem, trwał 60 minut i polegał na wypełnieniu trudnego testu, którego zagadnienia dotyczyły kwestii zdrowia, zasad odżywiania czy przyzwyczajeń oraz nawyków prozdrowotnych. Naszym uczennicom udało się zdobyć wyróżnienie. Po konkursie uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Wielka bitwa w Świeżogrodzie" w wykonaniu uczniów świetlicy Szkoły Podstawowej nr 45 oraz zjeść zdrowy poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i przypominamy, że podstawą wszelkiego szczęścia jest zdrowie!

IMG 3002Pokoloruj

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, uczniom i pedagogom z Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu za zorganizowanie zbiórki dla podopiecznych Fundacji CHATUL. Oprócz karmy nasze koty otrzymały smakołyki, koce do budek i torbę transportową. Jeszcze tego samego wieczoru karma pojechała do potrzebujących kotów z bytomskich ogródków działkowych i piwnic w Bobrku. Dzięki Waszemu wielkiemu sercu czekające na wiosnę koty będą miały pełne brzuszki. Dziękujemy!

16864548 1650457268304315 2512622213314456317 n

20 lutego 2017r. reprezentacja naszej świetlicy zdobyła I miejsce w Międzyświetlicowym Turnieju Legend Bytomia zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Brawa dla Natalii Błachowiak i Mateusza Muszyńskiego!!!!Naszą  drużynę dzielnie wspierali: Hania Widera, Natalia Makolondra i Wiktor Mickiewicz.

20170220 140259 turniej

20 lutego 2017r. reprezentacja naszej świetlicy zdobyła I miejsce w Międzyświetlicowym Turnieju Legend Bytomia zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Brawa dla Natalii Błachowiak i Mateusza Muszyńskiego!!!!Naszą  drużynę dzielnie wspierali: Hania Widera, Natalia Makolondra i Wiktor Mickiewicz.

20170220 140259 turniej

W listopadzie Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu organizowała Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Górniczy Wizerunek Śląska”. Każda szkoła mogła zgłosić do konkursu dwie prace. Naszą placówkę reprezentowali uzdolnieni uczniowie klas trzecich: Karolina Dusza oraz Wiktor Dropiński. Obie prace wymagały niezwykle dużego nakładu sił, choć były tworzone różnymi technikami– Karolina poświęciła sporo czasu na wycinanie i dokładne wyklejanie mnóstwa maleńkich elementów, z kolei Wiktor wykazał się ogromnym kunsztem wydrapując swoje dzieło na podkładzie z kredek świecowych pokrytych tuszem. Organizatorzy docenili naszych wychowanków i w ostatecznej klasyfikacji Karolina zajęła pierwsze, a Wiktor drugie miejsce. Zadowoleni laureaci z wielkim przejęciem i nieskrywana radością pojechali po odbiór nagród.

15423568 1268318196547082 1385448476 n

9 grudnia mieliśmy okazję poznać i nauczyć się wraz z panią Ewą kilku śląskich tańców. Zainteresowanie folklorem wykazały nie tylko dziewczynki. Chłopcy również spisali się wspaniale. A taniec to sama radość-zachęcamy do obejrzenia galerii!

Taniec

W październiku Szkoła Podstawowa nr 46 zorganizowała Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. „Muzyka w oczach dziecka”. Nasi uczniowie chętnie brali w nim udział, ale tylko jednej  uczennicy- Zuzi z klasy 3a udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Zuzia

W zeszły piątek, 25 listopada, dwójka naszych uczniów – Bartosz Konieczny oraz Antoni Patschek, wzięło udział w „Turnieju gry w warcaby” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Bytomiu. Była to już kolejna edycja rozgrywek, w których, jako SP4, z większymi bądź mniejszymi sukcesami systematycznie uczestniczymy. Co prawda tym razem żaden z naszych chłopców nie dotarł do finału, ale zarówno organizacja jak i przebieg wydarzenia stały na niezwykle wysokim poziomie, w związku z czym, w przyszłym roku, z chęcią jeszcze raz zmierzymy tu swoje siły! Tymczasem zapraszamy do zobaczenia zdjęć z zawodów.

DSC03445 szachy

Jak to każdego roku uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Również w świetlicy można było sobie zrobić różne wróżby, a przy tym świetnie się bawić. Poznanie imion swoich przyszłych miłości czy też odkrycie jaki zawód jest im pisany to tylko niektóre z zabaw. Całości dopełnił tajemniczy klimat panujący w sali. Oczywiście wszystko należy traktować z przymrużeniem oka.

Andrzejki w świetlicy

18 listopada świetliczaki przygotowane przez p. Ewę Mistalską miały wielką przyjemność zaprezentować swoje talenty w Katowickim Spodku, gdzie odbywał się VII Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego „Trojak 2016”. Pokaz ,,Owczareczka” dały dzieci z klas pierwszych: Oliwia Bogacka, Oliwia Wąś, Amelia Krzymińska, Oliwia Kobierska, Bartosz Koczupanda oraz Zofia Misiołek. Dziewczynki z klasy trzeciej zatańczyły tradycyjnego ,,Trojaka”: Zofia Kozicka, Marta Mamot, Zuzanna Zych, Emilia Kuśmierz, Michalina Kupka, Martyna Choromańska.  Zdobyliśmy niezapomniane wrażenia, uznanie w oczach innych uczestników oraz upominki i pamiątki.

Taniec

4 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, który rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Z tego powodu miesiąc październik był w naszej szkole poświęcony tematyce zwierzęcej.
Także z tej okazji dnia 26 października 2016r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Wszystkie Zwierzęta Małe i Duże” organizowanym przez naszą świetlicę szkolną. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Magdalena Jankiewicz i pani Magdalena Futrzyk. Do dnia 12 października napłynęło do nas wiele pięknych prac, z których powstała kolorowa galeria.
Uczniowie wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły zamienili się w jury i oddawali swoje głosy na najlepsze- ich zdaniem- prace plastyczne.Po podliczeniu głosów wyłonieni zostali zwycięzcy w dwóch kategoriach wiekowych:

Z klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce : Igor Greczyło
II miejsce: Aleksandra Bąkowska
III miejsce: Bartłomiej Forysiak

Z klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce : Oliwia Greczyło
II miejsce: Natalia Wójcik
III miejsce: Zuzanna Bazylkiewicz

W obu kategoriach  zostały przyznane  wyróżnienia:

Angelice Michalskiej, Dominice Gajdzie, Emilii Niewińskiej, Magdalenie Wojtasik, Mai Pietrzyk, Martynie Subczyńskiej, Nicoli Kowalczyk, Paulinie Karczewskiej oraz Sylwii Teduła.

Na zaproszonych gości czekał pyszny poczęstunek, który przygotowały nasze uzdolnione Panie Kucharki. Wręczenie nagród uatrakcyjnił także występ sympatycznego pieska o imieniu Pablo, którego opiekunką jest pani Bożena. Piesek niedawno zdał egzamin na Psa Terapeutycznego PTK o specjalności Edukacja z Psem. Pablo zaprezentował nam swoje umiejętności i zaprosił do wspólnej współpracy także naszych gości. Wspólnie spędzony czas umilił również ekologiczny spektakl pt. „W harmonii z przyrodą” przygotowany przez Szkolne Kółko Teatralne Małego Aktora, nad którym opiekę sprawuje pani Magdalena Futrzyk. W przedstawieniu można było spotkać leśne zwierzęta, które zwracają się do ludzi z prośbą o szacunek dla przyrody. Ze wskazówek i pouczeń zwierząt można było dowiedzieć się, że każdy człowiek w miarę swoich możliwości może dbać o najbliższe środowisko: śmieci wrzucać do kosza, segregować odpady, nie zanieczyszczać rzek, nie niszczyć zieleni oraz pomagać zwierzętom w przetrwaniu zimy. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i pomoc w jego realizacji.

Więcej zdjęć, kliknij poniżej

prace zwierzęta

Dzień 25 października na długo pozostanie w pamięci naszych świetlicowych podopiecznych. Tego dnia pani Ewa zorganizowała „Pasowanie na Świetliczaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które dzielnie przeszły test gotowości świetlicowej. Musiały wykazać się następującymi próbami: wiedzy, zabawy, sprawności, śmiechu, czy nawet wygimnastykowanego języka. Na koniec przeszły z sukcesem sprawdzian znajomości regulaminu świetlicy. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie świetliczka, a przypieczętowaniem całej uroczystości było wręczenie „Aktu pasowania” dla najmłodszych. Ten dzień na pewno zaliczy się do tych niezapomnianych, pełnych emocji i miłych wrażeń.

swietlica2

W październiku uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną mieli okazję brania udziału w spotkaniu z Panią wolontariuszką z Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wielu ciekawych porad, m.in. jak należy postępować względem zwierząt, czy też czego nie należy robić, by nie ich skrzywdzić oraz nie sprowokować do agresywnych reakcji. Taka forma mini wykładu zachęciła uczniów do opowiedzenia o swoich doświadczeniach ze zwierzętami. Dodatkowo niezwykle miłą niespodzianką była wizyta psa, który wywołał ogromny entuzjazm wśród obecnych. Niniejsze spotkanie przyniosło wiele korzyści- uczniowie zostali uświadomieni w kwestii odczuć i zachowań zwierząt. Z kolei nasz czworonożny gość otrzymał sporą dawkę czułego głaskania.

Więcej zdjęć, kliknij poniżej

wolontariuszka

20 października świetliczaki uczestniczyły w zajęciach otwierających kolejny sezon kącika artystycznego KreaTYwnia. Spotkanie tradycyjnie odbywało się w  Wypożyczalni  Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.  Prowadząca zajęcia zaprezentowała w jak prosty sposób z rolki po papierze toaletowym i bibuły  można wykonać  kolorowe sowy, słoniki a także pewnie wszystkim znanego z „Krainy lodu” Olafa.

Więcej zdjęć, kliknij poniżejkreaTYwnia 2016

Pod koniec  zeszłego roku szkolnego świetliczaki wzięły udział w cyklu warsztatów zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bytomiu. Na spotkaniach zgłębialiśmy tajniki animacji wycinkowej i tworzyliśmy własny film. Właśnie otrzymaliśmy informację, że nasza animacja jest już gotowa. Oto Legenda o złotej kaczce w interpretacji czwóreczkowych świetliczków.

Akademia Kompetencji

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.