
Grzeczny, miły, koleżeński, uczynny, uprzejmy, pomocny, zaangażowany w zajęcia świetlicowe, szanujący wyposażenie świetlicy – takie powinny być cechy ŚWIETLICZAKA ROKU. W tym roku szkolnym ten zaszczytny tytuł, dyplom pamiątkowy oraz nagrody rzeczowe otrzymali:
Olga Abramowicz z grupy 1
Hieronim Marek z grupy 2
Julia Stachulec z grupy 3
Marietta Michałowska z grupy 4.
Serdecznie gratulujemy!!!
W tym roku szkolnym 1 GRUPA ŚWIETLICOWA realizowała program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM. Był to cykl zajęć, będących pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki nim świetliczaki kształtowały postawy otwartość i odpowiedzialności. Do przykładowych tematów poruszanych w programie należały: odpowiedzialna konsumpcja, kryzys klimatyczny, reagowanie na kryzysy humanitarne, przykłady globalnych powiązań, różne perspektywy patrzenia na świat. Realizacja programu dała możliwość naszym najmłodszym nieco innego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość oraz poszerzenia wiedzy o świecie.
Praca Szymona Gazdy, ucznia klasy III a i III grupy naszej Świetlicy szkolnej, z którą to grupą zajęcia prowadzi p. Wojciech Błach, została wyróżniona w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym na najlepszą pisankę i palmę świąteczną, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu.
Święta Wielkanocne zbliżają się do nas dużymi krokami, choć za oknami nadal zimowo-jesienny krajobraz. Aby poczuć atmosferę nadchodzących świąt w piątek 1 kwietnia nasze świetliczaki wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez kącik artystyczny KreaTYwnia działający w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Bytomiu .Jaki jest przepis na piękną kartkę świąteczną? Podstawa to ciekawa, niebanalna, trójwymiarowa, przestrzenna makieta, którą można dowolnie ozdobić. Następnie należy ozdobić kartkę kolorowymi obrazkami wielkanocnych zajączków,baranków, kurczątek i pisanek.

W piątek 17 grudnia świetliczaki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach Kącika artystycznego KreaTYwnia. Mali artyści przez półtorej godziny przy dźwiękach polskich kolęd wycinali, kolorowali i kleili tworząc przepiękne kartki świąteczne 3D. Po takim spotkaniu każdy z nas na pewno poczuł, że święta tuż, tuż… WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Dnia 8 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej. Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci zdały testy znakomicie, dlatego po ich zakończeniu zostały uroczyście pasowane na ŚWIETLICZAKA. Na pamiątkę otrzymały piękne dyplomy i drobne słodkości.
W październiku nasza świetlica była organizatorem konkursu skierowanego do świetliczaków z zaprzyjaźnionych świetlic. Tematem przewodnim był EKO-ZWIERZAK czyli coś z niczego, a zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennej pracy z materiałów pochodzących z recyklingu Ideą konkursu było rozpowszechnianie wiedzy, dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do gospodarki odpadami. Do 29.10. spłynęło do nas 20 pomysłowych i przepięknych prac. Ponieważ poziom prac konkursowych był bardzo wyrównany oprócz czterech nagród głównych postanowiono przyznać także wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim zdolnym świetliczakom za udział w naszym konkursie, a zwycięzcom gratulujemy !!!
1 miejsce ex aequo – ANTONINA JURCZYGA, DAWID SOBCZUK, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 33
2 miejsce – JAKUB ŁANIEWSKI, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 21
3 miejsce – JULIA SKIBIŃSKA, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 46
Wyróżnienie – ALEKSANDRA PIĄTEK, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 54
Wyróżnienie – JULIA GOJKE, Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 28
28.X.21r. w SP nr 21 w Bytomiu odbyła się Olimpiada Świetlicowa. Zawodnicy z naszej szkoły zgłosili się ochoczo do sportowej rywalizacji. Zgodnie z życzeniem organizatora musieliśmy ograniczyć liczbę zawodników do sześciorga, co spowodowało konieczność przeprowadzenia eliminacji. Wygrali je: Filip Żurek, Maciej Piasecki, Wojciech Rusek, Tomasz Zych, Julia Stachulec i Maria Suchy. Oni to właśnie przyjechali w czwartek rano do szkoły przy ulicy Worpie (Bytom - Karb). Podzieleni na dwuosobowe drużyny podjęli jako pierwsi sportową rywalizację w konkurencjach zwinnościowych, skocznościowych, bieżnych i rzutnych. Dali z siebie wszystko! Drużyny z naszej szkoły zdobyły dwa wyróżnienia (dziewczynki) a wszyscy wymienieni we wstępie zawodnicy (wraz z wychowawcą, który nad nimi na tej olimpiadzie trzymał pieczę) bardzo cenne doświadczenia nie tylko sportowe...
Kącik Artystyczny „KreaTYwnia” działa od stycznia 2012 roku przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Warsztaty adresowane są do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Nasze świetliczaki już od kilku lat biorą aktywny udział w zajęciach. Po baaardzo dłuuugiej przerwie spowodowanej pandemią świetliczaki zawitały do KreaTYwni w piątek 22 października. Prowadząca zajęcia Pani Ania zaproponowała bardzo ciekawe warsztaty, na których uczniowie, zapoznali się z techniką iris folding jest to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys - kształt przypominający przysłonę fotograficzna. Możliwość kreatywnego spędzenia czasu wolnego, a także szeroka paleta technik plastycznych, z którą dzieci mogą zapoznać się na zajęciach powodują ,że świetliczaki z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania.
W piątek 08.10.2021. w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT gościliśmy w świetlicy wolontariuszy z Fundacji CHATUL z 11-letnim pieskiem Wiktorem. W tracie spotkania mieliśmy okazję: zobaczyć prezentację multimedialną dotyczącą prawidłowej opieki nad zwierzętami, podyskutować na temat odpowiedzialnego i mądrego podejścia do zwierząt, poopowiadać o swoich zwierzętach domowych, poznać smutną lecz zakończoną happy endem historię kundelka Wiktora oraz pochwalić się plakatami wykonanymi na zajęciach świetlicowych. Dla wielu z nas spotkanie na pewno było owocne i niezapomniane.