Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Uczennica Zuzanna Batóg z klasy 2b wzięła udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. "Muzyka w oczach dziecka". Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Zuzia w tym konkursie zajęła III miejsce. Była radość, dyplom i nagroda. Zuzi gratulujemy, BRAWO!

20181123 124345 Zuzia

12 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się konkurs gier planszowych, który został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Uczniowie klas I – III grali w „Chińczyka”, natomiast uczniowie klas IV – VI rywalizowali w „ Scrabble”. Na konkursie oczywiście nie mogło zabraknąć naszych świetliczaków. Przedstawicielami „czwóreczkowej”gromady świetlicowej w kategorii młodszej był Wojtek Szczepaniak z klasy 2a, natomiast w kategorii starszej Natalia Błachowiak z 4b. Po około godzinnej rywalizacji, naszym uczniom udało się wywalczyć miejsca na podium.  Gratulujemy Wojtkowi, który zdobył 2 miejsce oraz Natalce, która wywalczyła miejsce 3.

IMG 20181113 094419 DROMadzia

To już III edycja organizowanego przez naszą świetlicę Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego poświęconego zwierzętom. W tym roku zadaniem uczniów bytomskich świetlic było stworzenie plakatu propagującego postawy prozwierzęce. Napłynęło do nas wiele pięknych prac, z których powstała kolorowa galeria. Ponieważ wybór był bardzo trudny, tak jak w poprzednich latach o pomoc poprosiliśmy uczniów naszych klas wczesnoszkolnych, którzy zamienili się w jury i oddawali swoje głosy na prace, które ich zdaniem powinny wygrać. Po podliczeniu głosów wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
1 miejsce - Maja Węgrzyn, Szkoła Podstawowa nr 44
2 miejsce - Natalia Ławniczak, Szkoła Podstawowa nr 46
3 miejsce - Paweł Grzesiczek, Szkoła Podstawowa nr 42
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

IMG 20181116 122506 DRO1miejsce

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Przyjęło się, że cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z tej okazji świetlica szkolna postanowiła otworzyć galerię „czwóreczkowych” zwierzaków. Przysyłajcie zdjęcia swoich pupili wraz z opisem (imię i nazwisko właściciela, klasa, imię zwierzątka) na świetlicowy adres email swietlica.kopernika@gmail.com  Do tworzenia galerii zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale również nauczycieli i pracowników szkoły. Zdjęcia będzie można oglądać w świetlicowej zakładce ZWIERZAKOWO.

images światowy dzień zwierząt

Nasza świetlica przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii  o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Na stronie internetowej akcji zostały przedstawione sylwetki wybranych uczestników walk o stolicę. Można się z nich dowiedzieć, jaką funkcję pełniły konkretne osoby oraz jakie są ich historie. Każda z grup świetlicowych pod czujnym okiem wychowawców własnoręcznie przygotowała kartkę oraz po zapoznaniu się z sylwetkami Powstańców zdecydowała do kogo mają trafić podziękowania za udział w walkach o wolność Ojczyzny.

IMG 20180928 141253 DRO Świetlicowe

Akademia Kompetencji

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.