im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

W piątek 28 lutego dzieciaki z 2 b gościły kolejnego gościa, który swoją pracę wykonuje z niezwykłą pasją. Tym gościem był tata Antka - pan Adam. Pan Adam pracuje w firmie Eurosnack S.A i produkuje...chrupki. I to jakie dobre! W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się i zobaczyły cały proces powstawania chrupek. Mało tego! Wypowiedziały się na temat kształtów i smaków chrupek, które chętnie widziałyby w sklepach. Potem tworzyły różne pomysłowe kształty z pałeczek kukurydzianych. A na koniec palaszowały chrupki z wielkim apetytem. Panie Adamie! To była bardzo ciekawa i smaczna lekcja. Dziękujemy!!!

IMG 20200228 081630

20 lutego nasza klasa (5b) przespacerowała się po Bytomiu „śladami Wojciecha Korfantego”. Ta wycieczka odbyła się z okazji setnej rocznicy powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego. Bardzo nam się ten spacer podobał, dzięki niemu - dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o Bytomiu, po którym oprowadzała nas mapka, jaką otrzymaliśmy przed wyjściem ze szkoły oraz pani Małgorzata Krawczak  Czas upłynął wszystkim bardzo przyjemnie i szybko i chyba odnaleźliśmy w sobie „zapalonych historyków”. :D

Tekst: Lena Bernatowicz

spcerpobytomiu2020kl5b

19 lutego, prawie całą klasą (5b) wybraliśmy się do studia "Relax" w Bytomiu, by po raz kolejny wziąć udział w muzycznych warsztatach - "Akademia Jazzu". Tematem spotkania była muzyka i instrumenty pochodzące z terenów Karaibów i Tybetu. Mogliśmy posłuchać muzyki z tamtych regionów, oraz przyjrzeć się z bliska egzotycznym instrumentom. Mieliśmy także możliwość samemu poczuć te "dziwne" dźwięki - próbując zagrać te nietypowe melodie. Bardzo nam się to podobało - szkoda, że trwało to tak krótko. Spotkanie z muzyką uważam za udane i z chęcią wezmę udział w kolejnym.                                                                                                                                                                                                          

autorka tekstu: Zuzia Zych

akadeiajazzu2020a

20 lutego nasza klasa (6b) wybrała się na "Spacer z Korfantym", czyli spacer po mieście wraz ze zwiedzaniem miejsc związanych z Wojciechem Korfantym. Gdy wychodziliśmy ze szkoły dostaliśmy dwie mapki jedną z planem Bytomia sprzed stu lat po niemiecku, a drugą z planem dzisiejszego miasta po polsku. Chodziliśmy od miejsca do miejsca, a przy tym Pan Dyrektor opowiadał nam o nich ciekawe historie. Gdy wróciliśmy do szkoły poszliśmy do sali i oglądaliśmy film "Franek", a potem pan opowiadał nam jak to było podczas plebiscytu na Śląsku. Wszystkim bardzo się spodobała historia o Wojciechu Korfantym.:)

Tekst i zdjęcia: Zuzia Gałęziowska

specerzkorfantym20202

Pewnego dnia pies o osobliwym imieniu Psiakość, spotyka w lesie kilku jego mieszkańców. Przeżywa tam wiele przygód. Tą ciepłą i wzruszającą opowieść, pełną zabawnych sytuacji obejrzeli uczniowie klasy 2a w ramach transmisji i Teatru.

uid ca2876eff4e8e9927b1cd7a3b4eac6981580118985670 width 535 play 0 pos 0 gs 0 height 455 Psiakość

31 stycznia klasy 1a,b,c zwiedziły Bazylikę p.w. Św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach oraz szopki bożonarodzeniowe. Pani Małgorzata Krawczak oprowadzała nas po Bazylice pokazując piękne szopki. Najbardziej  podobały się nam szopki: ruchoma oraz żywa. Podziwialiśmy zwierzęta oraz postacie wokół szopek. Odwiedziliśmy też Dom Prowincjalny Sióstr Służebniczek . W kaplicy u Sióstr podziwialiśmy wyjątkową szopkę, było tam dużo aniołków.  Śpiewaliśmy kolędy, a na koniec siostry poczęstowały nas herbatą .Można pooglądać zdjęcia z wycieczki, bo szopki zostaną już rozebrane. Podziwiać będzie je można znowu w grudniu.

20200131 093217

W ramach poznawania ludzi z pasją klasa 2b została zaproszona do dziadka Zosi Buczek - pana Wiesława. Byliśmy więc w Miechowicach, w mieszkaniu pana Wiesława, gdzie w jego pokoju mogliśmy, niczym w muzeum, oglądać modele wykonane właśnie przez dziadka Zosi. Były to modele okrętów wojennych z II wojny światowej. Ale nie tylko oglądaliśmy, przede wszystkim słuchaliśmy i uczyliśmy się o czasach II wojny. A dziadek Zosi, w tej kwestii, może się pochwalić ogromną wiedzą. Ale także umiejętnością przekazywania tej wiedzy. Zresztą podczas spotkania okazało się, że jeszcze wiele pasji ma pan Wiesław. Zosiu! Fajnie mieć takiego dziadka. Dziękujemy także żonie pana Wiesława, która z ogromnym sercem i niezwykłą cierpliwością przyjęła nas wszystkich pod swój dach. Dziękujemy państwu!!!

IMG 20191218 110250

Dzisiaj dzieciaki z 2 b pierwszy raz w tym sezonie były na lodowisku. I choć daleko, i choć ciężko ( z łyżwami na ramieniu) to.... Było cudownie. Szybciutko każdy z nas przypomniał sobie, czym jest jazda na łyżwach. Jaka to wspaniała frajda. 

IMG 20200108 WA0025

W dniu wczorajszym - klasa 6b wzięła udział w warsztacie medialnym "Historia mediów" w ramach "KinoSzkoła". Warsztaty przeprowadził pan dr. Adam Andrysek. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak rozwijały się media na przestrzeni wieków. Udało im się także przedstawić w atrakcyjny sposób, począwszy od rapu a na rysunkach kończąc przeróżne wynalazki, które wpłynęły na historię mediów. Poradzili sobie świetnie także reklamując najbardziej znane media - takie jak: radio, telewizja czy prasa.

warsztatymedialne2019ederee

5 grudnia wszystkie pierwszaki z klas wyjechały do Toszka, by na zamku spotkać się ze Świętym Mikołajem. Zaraz po przyjeździe dzieci zostały zaproszone do pięknej sali zamkowej na słodki poczęstunek i gorącą herbatę . Później była zabawa przy muzyce z paniami animatorkami , by wreszcie zawitał do nas niecierpliwie oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Tradycyjnie nie przyszedł z pustymi rękami. Radość była wielka. Potem czekała na pierwszaków jeszcze jedna niespodzianka - legendy o zamku toszeckim. W czasie jednej z nich pojawił się nagle "duch Białej Damy", który nieźle przestraszył nawet największych zuchów. Wszyscy świetnie się bawili i w doskonałych humorach wrócili do Bytomia.

IMG 20191205 111022

13 grudnia całą klasą (6b) wybraliśmy się do "Bajki Pana Kleksa" w Fabryce Porcelany w Katowicach. Na początku pojechaliśmy autobusem do Katowic, lecz okazało się że przez przypadek podczas przesiadki wsiedliśmy do złego autobusu i przyjechaliśmy nie dokładnie tam, gdzie chcieliśmy . Czasem tak bywa:) Jednak - zawsze tak zaczynają się świetne przygody. Tak było i tym razem. Bo potem wszystko poszło dobrze, i szczęśliwie dojechaliśmy do celu. W Krainie Bajek było super.

panakleksa2019tgtgtNajpierw dostaliśmy naklejki z napisem z jakiej grupy jesteśmy. Potem weszliśmy na górę i wysłuchaliśmy opowieści Pana Kleksa, jak to psotniczy Bebok wykradł i ukrył gdzieś trzy przedmioty Pana Profesora. Były to: guzik z czapki szpaka Mateusza, magiczny kałamarz na atrament, który nigdy się nie kończy, oraz szmaragdowa szkatułka. Pan Kleks poprosił nas byśmy odnaleźli te przedmioty. No to ruszamy! Najpierw udało się nam odnaleźć guzik szpaka Mateusza, który był ukryty w innym guziku na ścianie. Jako drugą rzecz znaleźliśmy magiczny kałamarz który był w koszu marynarskim na statku. Następnie odnaleźliśmy szmaragdową szkatułkę, która była ukryta w kosmosie. Po odnalezieniu przedmiotów mieliśmy pół godziny dla siebie, podczas której bawiliśmy się, graliśmy i korzystaliśmy z kawiarenki. Po upływie trzydziestu minut zebraliśmy się na warsztatach plastycznych, na których robiliśmy kartki świąteczne. Następnie po zbiórce opuściliśmy to piękne miejsce. Na koniec każdy dostał naklejki z piegami do przyklejenia . Ja też:) Było fajnie, zabawnie i przepięknie.

panakleksa2019tgtgt2

Autor tekstu:
Bartosz Hok

Z okazji Mikołajek klasy 5c i 7b pojechały do chorzowskiego parku trampolin. Tam uczniowie oddali się harcom i szaleństwom pod czujnym okiem instruktora. W parku można nie tylko poskakać na trampolinach, ale również skorzystać z różnego rodzaju ramp, umożliwiających skoki na wszelakim sprzęcie do basenu z gąbek. Miłośnicy wspinaczki, akrobacji i jazdy na hulajnogach czują się tu jak w raju. Wystarczy przełamać tylko pierwsze lody i świetnie spędzony dzień gotowy!

101 trampoliny

W czwartek 5 grudnia do klasy 2 b przyszła pani zoopsycholog Viktoria. Viktoria była uczennicą naszej szkoły. Obecnie jej pasją są zwierzęta. Pomaga im, chroni je i stara się je zrozumieć. Podczas wizyty w naszej klasie Viktoria uczyła nas rozpoznawać emocje psów. Pokazała nam, jak opiekować się psami, jak bawić się z nimi, jak podchodzić do każdego psa. Pani zoopsycholog mówiła nam także o odpowiedzialności za każde żywe stworzenie. Dziękujemy. To była bardzo pouczająca lekcja.

IMG 20191205 080857 

W dniu 5 grudnia uczniowie klasy 7c wzięli udział w warsztatach projektowych „Mały architekt” z wykorzystaniem drewnianych klocków ekologicznych „Linden”. Pierwszym zadaniem projektowym było zbudowanie w grupach. jak najwyższego komina. Druga praca polegała na wykonaniu budowli według własnego pomysłu. Dzięki bardzo dużej ilości identycznych drewnianych deseczek powstały ciekawe konstrukcje, połączone ze sobą poprzez sieć dróg, chodników i mostów. W trakcie warsztatów uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię, doskonalili zdolności manualne, ćwiczyli koncentrację oraz skupienie.

DSC09946 architekt

W dniu św. Mikołaja do 3c też zawitał ten wyczekiwany gość. Były oczywiście prezenty dla grzecznych dzieci i mnóstwo radości. Na koniec dnia czekała nas jeszcze wizyta w kinie. Szkoda, że na następne mikołajki trzeba czekać cały rok.

IMG 20191206 090249122

Dzisiaj (3 grudnia), uczniowie klasy 5b (KiM) udali się do Katowic, gdzie spotkali się w redakcji Radia eM z panem redaktorem Łukaszem Turą. Dowiedzieli się co to jest radio i jak działa mikrofon.

radioem2019klasa5b34Zapoznali się z pracą rozgłośni radiowej, a w końcu nagrali także swoją pierwszą radiową audycję:) Bardzo dziękujemy, zarówno panu redaktorowi, jak i całej redakcji, że mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy radiowca.

radioem2019klasa5b34aDzięki uprzejmości Muzeum Historii Katowic uczniowie zwiedzili także - niewielką część (z braku czasu) - niesamowitą multimedialną wystawę opowiadającą o historii miasta Katowic. Specjalne podziękowania dla Mariusz Maciów:)

radioem2019klasa5b34a2

Dzisiaj 28 listopada mieliśmy w naszej klasie 2b kolejnego, wspaniałego rodzica, który chciał się z nami podzielić informacjami o swojej pracy, która jest również jego pasją. Tym gościem był pan Marek - tata Mikołaja Kawy. Było to niesamowite spotkanie, bo pan Marek w swojej firmie pełni funkcję QA ENGINEERA, czyli inaczej mówiąc, testuje gry komputerowe. Po prezentacji pana Marka uzmysłowiliśmy sobie, ile osób jest zaangażowanych w wyprodukowanie gry. Nie przypuszczaliśmy także, że czasami wykluczenie wszystkich błędów w grze zajmuje ponad miesiąc. Na koniec zajęć mogliśmy sami zabawić się w testerów i samodzielnie poszukać pewnych ukrytych "błędów". Za wykonanie zadania wszyscy otrzymaliśmy ciekawe przypinki. Dziękujemy panie Marku!!! To było pouczające spotkanie!

IMG 20191127 080720 iw

Dnia 21 listopada klasę 3b odwiedziła pani pracująca w bibliotece pedagogicznej. Przeczytała specjalnie dla nas wspaniałą bajkę o Pingwinku. Bardzo nas ta bajka zaciekawiła i już szukamy dalszych przygód tego uroczego bohatera. Zobaczcie jak słuchaliśmy i jak rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki. Poszło nam świetnie!!!

IMG 20191121 100243 resized 20191125 061726247

Uczniowie klasy 2b omawiali lekturę pt."Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Wszystkim bardzo się ta lektura podobała, więc na podsumowanie urządziliśmy konkurs na najśmieszniejszą skarpetkę. Skarpety ładnie się zaprezentowały, a my oddaliśmy swoje głosy. Wygrała skarpetka Mikołaja. A w nagrodę zwycięzca otrzymał... skarpetki!!!

IMG 20191122 082733.jpg skarpetka

20 listopada klasa 2 b wzięła udział w mozaikowych warsztatach. Zajęcia prowadziły pani Magda i pani Hania - artystki z pracowni Stalowe Anioły. Warsztaty odbyły się w BECEKU. Choć układanie mozaiki nie było takie proste, dzieciaki poradziły sobie wspaniałe z tym zadaniem. Było to niezwykłe doświadczenie dla wszystkich uczniów. I ogromną radość, że będą mogły zobaczyć swoje mozaikowe kwiaty na donicach znajdujących się wokół BECEKU. Dziękujemy za warsztaty i obiecujemy, że przyjdziemy znów!!!

IMG 20191120 090310

We wtorek 12 listopada, część klasy 6b udała się na warsztaty do klasy e-sportowej, która funkcjonuje w Zespole Szkół w Bytomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Tam przesympatyczny pan Rafał Razowski wraz z dwoma swoimi uczniami (a naszymi absolwentami: Józefem i Adrianem) opowiadali o e-sporcie.

esport2019frtfg4Dowiedzieliśmy się czym jest e-sport, jak się rozwija, ile różnych osób zatrudnionych jest w nim. Pan Rafał opowiedział nam też o wolontariacie - czyli pierwszym kroku w e-sporcie. A nasi starsi koledzy pochwalili się organizacją mistrzostwach e-sportowych, które odbywają się w ich szkole, a które sami przygotowywali. Pod koniec warsztatów mogliśmy wypróbować swoich sił w grach e-sportowych i zagrać w "League of Legends" oraz "Fortnite". Dobrze się wszyscy bawiliśmy, dużo się dowiedzieliśmy i przyjemnie spędziliśmy czas. Warsztaty uważam za bardzo udane.
Tekst: Kinga Nagel

esport2019frtfg4a

W ramach TYGODNIA PROFILAKTYKI klasa 1c bardzo się napracowała i stworzyła plakat  promujący cytrynę. Dzieciaki przygotowały ciekawostki o tym kwaśnym, ale jakże zdrowym cytrusie i same mogły przekonać się o jego walorach smakowych. W konkursie na zjedzenie cytryny i nieskrzywienie się ani na chwilę wygrała prawie cała klasa.  Okazało się, że 1c to nie mięczaki, a prawdziwi twardziele! A cytrynę warto jeść na zdrowie!

20191106 105853 besia

W poniedziałek 4 listopada klasy 1a,b,c były na przedstawieniu pt. " Znakopolis "w Bytomskim Centrum Kulturalnym. Starsi koledzy i policyjny Sznupek zaprezentowali przedstawienie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Klasy pierwsze były zachwycone grą aktorską starszych kolegów. Dziękujemy za zaproszenie. Jeśli nie wierzycie. Zerknijcie na zdjęcia.

znak

W poniedziałek klasa 1b wykonała plakat o sławnych i pysznych jabłkach. Zobaczcie jakie piękne jabłka i jakie zdrowe.

1b.jpgewa

31 października w naszej szkole odbyło się "Pasowanie na Ucznia". Wszyscy uczniowie z klas 1 a,b i c dołączyli do grona braci uczniowskiej naszej szkoły. Klasy 1 zdawały test pierwszoklasisty, który oceniała starsza koleżanka Dominika. Według jej oceny klasy pierwsze doskonale przygotowały się do roli ucznia w naszej szkole. Sprawdźcie sami oglądając zdjęcia.

IMG 4270.jpg pasowaie

Ostatni dzień października uczniowie klasy 2a z p. Mariolą Kulczycką spędzili w wyjątkowym miejscu - Centrum Sztuki Współczesnej Kronika. Podczas pobytu mieli okazję oglądać interaktywną wystawę "Pępek świata" oraz uczestniczyć w niezwykłych warsztatach plastycznych. Na pożegnanie wszyscy otrzymali ciekawą książeczkę, którą mogą współtworzyć własnoręcznie. Bardzo dziękujemy za ciekawe przeżycia.

IMG 20191031 110706.jpg mar

24.10 uczniowie klasy 2b zostali zaproszeni przez tatę Amelki Cempulik do Muzeum Górnośląskiego. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań z rodzicami i ich pasjami. Pasją pana Piotra jest zoologia. Tata Amelki, z wykształcenia biolog, pasjonuje się ptakami. Podczas wizyty w muzeum bardzo dogłębnie poznaliśmy życie sów. Tata Amelki ma ogromną wiedzę w tym temacie, a my swoimi pytaniami, daliśmy mu możliwość podzielenia się tymi wiadomościami. To było wspaniałe spotkanie. Dziękujemy panie Piotrze.

IMG 20191024 090337 iwo

Witajcie. Zobaczcie jak cudownie bawią się uczniowie klas 1 i 3 konstruując różne budowle. Budują wieże, zamki, roboty, mosty i samochody. Nie wierzycie? Zerknijcie na zdjęcia. Czyż nie fajnie?

09 ewa

W poniedziałek klasa 5b - po raz pierwszy (czekają ją jeszcze dwie wizyty) odwiedziła naszą partnerską szkołęZespół Szkół Technicznych w Bytomiu.

warsztatyzstbytom2019Pod czujnym okiem nauczycieli szkoły - uczniowie KIM, dowiedzieli się jak działa tachimetr, obejrzeli pracownię związaną z odnawialnymi źródłami energii. Odwiedzili także pracownię mechatroniczną oraz przyjrzeli się serwerowni. Bardzo dziękujemy dyrekcji i panu Witoldowi Krieser - za tak miłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy do marca - wtedy pojawimy się znowu i tym razem mamy nadzieję, że uda nam się zbudować roboty do walki "sumo":)

warsztatyzstbytom2019a

W dniu 25 października klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Pani Jesień pokazała pierwszakom wszystkie swoje barwy. Mali odkrywcy z przejęciem obserwowali jesień w lesie i w ogrodzie. Przyjemnie było zobaczyć "atramentowe" grzyby czy kropelki rosy na listkach. W laboratorium zaś można było pod mikroskopem popatrzeć na pająka, osę, zobaczyć nasiona tymianku, kolendry, spojrzeć na listki mięty i kwiaty nasturcji. Takie przyrodnicze ciekawostki dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i emocji.

gabrrysia

W środę 23 października uczniowie klas 2a i 2b z p. Mariolką i p. Iwonką odwiedzili Palmiarnię w Gliwicach. Pan przewodnik opowiadał o rosnących tam roślinach oraz żyjących tam zwierzętach. Zdradził nam wiele ciekawostek. Wycieczka była bardzo udana.

IMG 20191023 105249pal

Wspólnie z klasą 2B, 12 października wybraliśmy się na piknik rodzinny do parku w Chorzowie. Pogoda nam dopisała, słoneczko pięknie świeciło. Graliśmy w zbijaka z Panią Iwonką i rodzicami, bawiliśmy się chustą animacyjną. Nasi kochani rodzice przygotowali mnóstwo pyszności do jedzenia. Zabawa była fantastyczna. Czekam na kolejne takie spotkanie.
autor tekstu: Zosia Buczek  

8Y2A4888.jpg wonka

W klasie 5b z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny przygotowały dla chłopców niespodziankę.

dzienchlopaka2019ded

Zorganizowały 8 stanowisk z zadaniami: „Malowanie twarzy”, „Fotobudka”, „Jaka to melodia?”, „Ozdabianie słodkości”, „Co jest w pudełku?”, „Twister”, „Klasy”, „Przebijanie balona”. Każdy z chłopaków otrzymał mały upominek. Wszyscy miło spędzili czas. Mamy nadzieję, że chłopcy będą dobrze wspominać ten dzień.

dzienchlopaka2019ded2Autor tekstu: Natalia Błachowiak

W piątek 11 października w klasie 6b obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Zorganizowałyśmy dla naszych kolegów podchody. Powstały dwie grupy, a ich zadaniem było znalezienie na terenie szkoły ukrytych wiadomości. Poszło szybko i sprawnie :-)

dziwenchlopaka6b2019rfr2

Każdy z naszych chłopaków został pasowany na "Mężczyznę" i otrzymał drobny upominek. Czas szybko nam upłynął, a panowie z uśmiechami na buziach zakończyli lekcje. Mam nadzieję, że będą miło wspominać ten dzień.

Autor tekstu:
Dominika Kuś
dziwenchlopaka6b2019rfr

Chłopcy i dziewczynki z klasy 2 b, na życzenie chłopców, z okazji Dnia Chłopaka udali się na kręgle. Zabawa była wyśmienita, a rywalizacja zacięta. I to nie tylko wśród chłopców...

IMG 20191007 131050 iwonka

 

Pierwsze obchody Dnia Chłopaka w 1c za nami. Czy chłopcy byli zadowoleni z niespodzianki? Na pewno bardzo zaskoczeni i chyba jednak...zadowoleni i to bardzo!

20190930 090105 dzień 1c

Klasy 3b i 3c wybrały się na wycieczkę do WORD-u. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania na drodze pod czujnym okiem panów Policjantów. Zwiedziliśmy kolekcję starych samochodów i poznaliśmy ich historię. 

IMG 20191003 093659 resized 20191006 070949937

W czwartek, 3 października, wyróżnieni w konkursie Sketchup 3D w nagrodę poszliśmy do studia architektonicznego Elemental Studio, gdzie pan Dawid Sagan opowiedział jak wygląda praca architekta. Dowiedzieliśmy się co trzeba zrobić, żeby być dobrym i znanym architektem. Na przykładzie stworzonych już projektów, pokazał nam, że ta praca jest fajna, ale czasami trudna.

architekt2019de2

Następnie zobaczyliśmy na  komputerze jak mniej więcej się takie projekty tworzy. Na koniec oglądaliśmy katalogi gdzie również mogliśmy zobaczyć czym architekt się jeszcze zajmuje. Czas zleciał bardzo szybko i musieliśmy pożegnać pana Dawida. Wyszliśmy uśmiechnięci, już z nowymi doświadczeniami.

architekt2019de

autor tekstu:
Emila Czendlik

Dzień chłopaka w klasie 1b był bardzo udany. Chłopcy w przesympatycznych krawatach paradowali po szkole ciesząc się z niezwykłych upominków, które otrzymali od koleżanek. Jojo i labirynt zabrał chłopców w nowy świat gier zręcznościowych. Życzymy wszystkim chłopcom, aby Dzień Chłopaka trwał przez cały rok.

IMG 20190930 082527 ewa

W każdy wtorek na szóstej lekcji klasy 1 przychodzą na zajęcia kółka konstrukcyjnego. Dziewczynki i chłopcy budują wieże z klocków, z domina układają drogę i czekają aż się wywróci, a z klocków Lego konstruują samoloty i zamki. Uwielbiają też klocki Maple. Dziś hitem były klocki magnetyczne GeoMag. Zobaczcie na zdjęciach, jak dobrze się bawią.

IMG 20190917 132912 1kół

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klasy 2a pamiętały o swoich kolegach. Każdy otrzymał niespodziankę z wesołymi życzeniami.

P1120995 dzień chłopaka 2a

 

W nowym roku szkolnym dzieciaki z 2 b powróciły na basen i...Czują się tu jak ryby w wodzie!!!
IMG 20190923 123545 iwonka

Dnia 19 września nasze kochane "Ziółka" z 3b i 3c wybrały się na wycieczkę do "Niezłych ziółek" w Mikołowie. Otoczył nas cudowny zapach ziół. Na chwilę staliśmy się ogrodnikami i w asyście zwierząt zwiedziliśmy wiejskie gospodarstwo.

ziolka2019edrftrr

18 września klasy Kimowe (5b i 6b), po raz trzeci, odwiedziły Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe w Katowicach.

miasteczkouni2019ds 

Spotkania z naukowcami odbywają się rokrocznie dzięki  firmie "Unibot", której dziękujemy za zaproszenie. Uczniowie podczas zajęć wysłuchali trzech wykładów z dziedziny biorobotyki: fizjologia mózgu, jako inspiracja do stworzenia robota IURO;

miasteczkouni2019ds2

budowa, transport międzykomórkowy jako sposób przemieszczania nanorobotów; oraz budowa DNA i możliwości wykorzystania tej wiedzy w medycynie. Spora dawka wiedzy:) Teraz czas na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce podczas programowania:)

miasteczkouni2019ds23

W poniedziałek, 9 września wraz z klasą 5b pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Gdy dojechaliśmy do stolicy - najpierw zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. W tym niecodziennym muzeum było dużo eksponatów i urządzeń na różne tematy. Był też kącik "majsterkowanie", gdzie można było zbudować np. tor dla kulki, latający pojazd czy most. Było superowo.

kimwarszawa2019d
kimwarszawa2019d2

Gdy z żalem opuściliśmy Centrum poszliśmy razem z panią przewodnik zwiedzać Stare Miasto. Zobaczyliśmy: Barbakan, Zamek Królewski, Rynek oraz Pomnik Małego Powstańca. Po drodze widzieliśmy piękną panoramę Warszawy i najbardziej charakterystyczne dla niej miejsca. 

kimwarszawa2019d2aZ wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i z uśmiechem :)
Autor tekstu: Zuzanna Gałęziowska


Copyright © 2019. All Rights Reserved.