Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień - 30 października 2018 roku. Długo oczekiwany, bo wszystkie dzieci, które 1 września po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły, zostały włączone do społeczności "Czwóreczki". A wszystko to za sprawą pana dyrektora i pani wicedyrektor. To z ich ust padły bowiem te ważne dla każdego słowa: "Pasuję Cię na Ucznia naszej szkoły". Ale nim do tego doszło, wszystkie dzieci popisały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, aktorskimi i muzycznymi. A zrobiły to bezbłędnie. Za co zresztą zostały nagrodzone gromkimi brawami. Potem jeszcze tylko wspólne zdjęcia w nowych mundurkach i...już. Dzieci, przedszkolaki, maluchy stały się uczniami.

IMG 1540 pasowanie

Pierwszą wycieczkę w kl. 4 odbyliśmy na Księżą Górę w Radzionkowie. W oczekiwaniu na warsztaty sprawdziliśmy nasze sportowe umiejętności w parku linowym, korzystając z siłowni na powietrzu oraz z labiryntu. W laboratorium Śląskiego Ogrodu Botanicznego, gdzie poczuliśmy się jak prawdziwi badacze, poznaliśmy tajemnicę wytwarzania mydła z naturalnych składników. Pod czujnym okiem pani Julii, która prowadziła zajęcia, uczyliśmy się jak wykonać kolorowe, pachnące mydełka. Pani Julia w bardzo ciekawy i prosty sposób mówiła o zastosowaniu chemii  na co dzień. Zrobiliśmy  też kolorowe wulkany. Po zakończonych warsztatach zabraliśmy nasze mydełka do domu. W tym dniu przeżyliśmy niezwykłą przygodę. Było super.

Od października tego roku w klasie 1 b rozpoczął się cykl spotkań pt. "Zawody i pasje naszych rodziców". W ramach tych spotkań rodzice zaprezentują nad swoją codzienną pracę lub swoją pasję. 18 października odwiedził nas tatuś Zosi Budzik - pan Tomasz. Tata Zosi jest klimatologiem i badaczem. Opowiedział nam o swojej pracy na Arktyce. To było niesamowite spotkanie, w trakcie którego poznaliśmy tę niezwykłą krainę i jej mieszkańców, a także niezwykłą pracę ludzi w ich stacjach badawczych. Ale to spotkanie uświadomiło nam jaka wielka zależność istnieje pomiędzy nami a tą odległą krainą.

IMG 20181018 092515 Iwonka

W czwartek 11 października uczniowie klas 1a i 1b wraz z panią Mariolą i Iwoną wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Ustronia, aby zwiedzić LEŚNY PARK NIESPODZIANEK. Towarzyszyły im nauka, piękna pogoda i świetna zabawa.

20181011 144649 Park Ustroń

Ten dzień  chłopcy z 3a na pewno  będą długo pamiętać. Dziewczynki z 3a przygotowały niełatwe konkurencje dla klasowych chłopaków. Cała ósemka walczyła zawzięcie o zwycięstwo.  Trzeba było wykazać się sprytem, inteligencją i sprawnością fizyczną. Komisja złożona z klasowych dziewczyn ostatecznie przyznała tytuł Super Chłopaka Marcelowi. Gratulujemy zwycięzcy!

20181001 091903 Besia

Chłopcy z klasy 1b swoje święto obchodzili 28 września.Wszystko zaczęło się od "Sto lat" odśpiewanego przez dziewczynki i panią, a następnie od wręczenia prezencików ( z których chłopcy bardzo się ucieszyli). Później wszyscy udaliśmy się do bawilandii "Żyrafa". I tam spędziliśmy wspaniałe dwie godziny, w trakcie których wspólnie się bawiliśmy i nawiązywaliśmy relację.

IMG 20180928 081512 2iwonka

 

25 września wszystkie pierwszaki wybrały się do Opery Śląskiej na spotkanie ze Sznupkiem. Zanim uścisnęły mu rękę obejrzały piękne przedstawienie, podczas którego razem z Dorotką uczyły się przepisów ruchu drogowego. Były piosenki, slajdy i pamiątkowe odblaski na koniec przedstawienia.

IMG 20180925 121837 sznupek

Od września uczniowie klasy 1 b stawiają swoje pierwsze kroki na basenie. Jak się okazuje nie jest to wcale takie trudne. Pierwszacy są na medal. Nie boja się wody i chętnie wykonują wszystkie ćwiczenia. Już niedługo będą pływać jak małe żabki.

IMG 20180924 121645 basen

Dnia 28 września klasa 2b zaczęła świętować Dzień Chłopaka. Było pysznie !!! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków.

20180928 111226 Dzień Chłopaka 2b

Dnia 28 września klasa 2b zaczęła świętować Dzień Chłopaka. Było pysznie !!! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków.

20180928 111226 Dzień Chłopaka 2b

18 września 2018 r. klasy 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach dendrologicznych na Księżej Górze w Radzionkowie.  Uczniowie podzieleni na grupy, niczym wytrawni botanicy zajmowali się rozpoznawaniem, grupowaniem i nazywaniem drzew. Jak to robili? Wyposażeni w lupy, metry, klupy i inne profesjonalne sprzęty porównywali obwody, średnice, rozpoznawali liście, korę, system korzenny drzew. Po 3 godzinnej wędrówce,  mimo zmęczenia młodzi dendrolodzy zaszaleli  na placu zabaw, w parku linowym.

20180918 103131 Wycieczka kl. 3

Dzisiaj, 18 września, pierwsza grupa uczniów Klasy Informatyczno Medialnej (5b) rozpoczęła warsztaty z robotyki z wykorzystaniem robota Lofi. Hm... na razie tego robota jeszcze nie ma:) Tzn. nie został złożony. Za to w skrzynce do której z radością uczniowie się dorwali jest mnóstwo części, śrubek, czujników.

robotylofi2018rfrrr

Pierwszym zadaniem, jak się okazało nie należącym do najłatwiejszych, ale sprawiającym wiele frajdy było złożenie pojemniczka na śrubki. Tak wszystkim się to skręcanie spodobało, że zajęło im to prawie pół godziny:) Pierwsze koty za płoty - z samym robotem pójdzie szybciej. A jak nie - to nic nie szkodzi - skręcanie to fajna zabawa:)

robotylofi2018rfrrr2
robotylofi2018rfrrr23
robotylofi2018rfrrr234

Dzisiaj, 17 września, klasa 5b podczas zajęć z informatyki obchodziła Święto Kropki (Dot Day - przypadający na 15 września). Święto to - to dzień kreatywności więc - najpierw Dominika stworzyła kreatyny PixelArt:)

dzienkropkiedretye5te3

 Następnie uczniowie klasy Kim siedli do komputerów i za pomocą programu ArtRage - stworzyli - tak jak Vashti - własne pomysły z "kropką":)

kropkja20178hyhsdfsd

 A oto co stworzyli:) Zapraszamy do obejrzenia galerii.

kropkja20178hyhsdfsd2

 Otrzymali za swoją pracę specjalny Certyfikat. Gratulujemy!!!

kropkja20178hyhsdfsd2aw

W dniu dzisiejszym, 14 września, ponad 40 uczniów z Klas Informatyczno Medialnych (4b i 5b) uczestniczyło w bardzo interesujących i ciekawie przeprowadzonych warsztatach zatytułowanych "Biorobotyka", które odbyły się w Miasteczku Uniwersyteckim Uniwersytetu Śląskiego.

warsztaty2018yuhydsf

Podczas warsztatów, ich uczestnicy, mogli poznać przemiłego humanoidalnego robota "Bobota", którego zaprezentowali jego twórcy – inżynierowie z Politechniki Białostockiej. Mnóstwo emocji wzbudziły także dwa pozostałe warsztaty przeprowadzone przez biologów z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego, podczas których młodzi programiści dowiedzieli się wiele o robotach starających się naśladować owady, a także o eksperymentach, które mają na celu poznanie strategi zachowań zwierząt.

warsztaty2018yuhydsf2
warsztaty2018yuhydsf23

Podczas dzisiejszych zajęć - Hania - zrobiła pierwszego klasowego PixelArta:) Brawo:))

kropka2018tgtykim

Nie mogliśmy nie uczestniczyć w Święcie Kreatywności - jakim jest Dzień Kropki (Dot Day), jednak ze względu, że przypada on w sobotę - postaraliśmy się swoje kreatywne prace z wykorzystaniem kropki wykonać dzisiaj:) Prace wykonaliśmy w programie ArtRage.

kropka2018tgtykim2

Zapraszamy do obejrzenia prac powstałych z okazji Dnia Kropki, a wykonanych przez uczniów 4b.

kropka19day4b

Za swoją pracę klasa otrzymała specjalny - Certyfikat:)

certfikat4b2018 

Podczas zajęć z programowania - uczniowie 4b poznali sympatycznego żółwika "Janka", który bardzo lubi pokonywać labirynty. Należało mu tylko troszkę pomóc. Z tego zadania czwartoklasiści wywiązali się perfekcyjnie.

zolwik2018ujuhasygads

Akademia Kompetencji

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.