Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Kolejny już raz Szkoła Podstawowa nr 4 w Bytomiu gości uczniów i nauczycieli z partnerskiego miasta Vsetin w Republice Czeskiej. Od wielu lat szkoły obok przyjaźni łączy sportowa rywalizacja. Uczniowie Bytomskiej 4 walczą w zawodach lekkoatletycznych Mały Atleta, a Vsetińczycy bawią się na Turnieju Gier i Zabaw, którego centralną imprezą  w tym roku były zawody w Mollky.  W turnieju wzięły udział drużyny zaprzyjaźnionych szkół z centrum miasta, drużyna rodziców i nauczycieli. W tym roku Turniej organizowany przez Stowarzyszenie Copernicus, został dofinansowany przez Fundację ING Dzieciom, dzięki czemu każde dziecko może cieszyć się słodką nagrodą. Obok emocji sportowych nasi goście znaleźli również czas na zwiedzenie Bytomia i wizytę w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.

4

W ostatni wtorek kwietnia, reprezentacja młodych sportowców z SP4, wzięła udział w tradycyjnym, corocznym Międzyświetlicowym Turnieju Sportowym, organizowanym w naszej szkole. Tym razem do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły, reprezentujące trzy różne placówki: Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 46, a także nasza „Czwóreczka”. W trakcie 90 minut wyczerpujących zmagań, młodzi adepci sportu, musieli udowodnić nie tylko swoją szybkość, siłę, czy koordynację, ale także konkretne umiejętności, takie jak rzuty do kosza, drybling, oraz strzały na bramkę. Reprezentująca naszą szkołę, ósemka wybranych chłopców i dziewcząt, szybko wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej i nie oddała go aż do końca zawodów. W ten sposób udało nam się zwyciężyć w Międzyświetlicowym Turnieju Sportowym trzeci raz z rzędu, i zgarnąć kolejny puchar do naszej kolekcji. Warto dodać, że uczestnicy zawodów mieli również okazję podziwiać dwa występy taneczne cheerleaderek prowadzonych przez panią Magdalenę Futrzyk.

IMG 1865miedzyświetlicowy

6 lutego na lodowisku krytym miały miejsce Międzyszkolne biegi łyżwiarskie.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych i piątych.  Każdy zawodnik wykonywał dwa biegi. Dziewczęta  na dystansie 250 metrów  i 750 metrów, natomiast chłopcy na dystansie 500 metrów i 1000 metrów. Dziewczęta zajęły V miejsce a chłopcy VII miejsce. Gratulujemy.

20170206 113158 łyżwiarstwo

21 września, z samego rana, drużyna małych sportowców z naszej szkoły, ruszyła na dwudniowe, międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w Czechach. Impreza, odbywająca się każdego roku wraz z początkiem jesieni, jest częścią wieloletniej współpracy pomiędzy naszą placówką a szkołą podstawową mieszczącą się w czeskim Vsetinie. Tym razem w skład naszej reprezentacji weszło jedenastu uczniów z klas 3-6, którzy do występu przygotowywali się pod okiem pani Ewy, pana Adama, oraz pana Leszka. Zarówno grupa chłopców, jak i dziewcząt startowała tradycyjnie w czterech konkurencjach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, sprincie na 60 metrów, oraz biegu przełajowym na 400 metrów. Wszyscy uczestnicy spisali się bardzo dzielnie jednak na szczególne uznanie zasługuje dwójka naszych uczniów: Małgorzata Rożek, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej, oraz Bartosz Konieczny, który w swojej kategorii zajął miejsce trzecie. Prócz organizacji wspaniałych zawodów, nasi południowo-zachodni sąsiedzi jak zwykle niezwykle ciepło nas przyjęli, poczęstowali tradycyjnymi czeskimi posiłkami i zapewnili komfortowe warunki zakwaterowania. Szczególną niespodzianką była wycieczka do miejscowości „Wysokie Pole”, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić gospodarstwo pełne różnych gatunków zwierząt, a nawet odbyć przejażdżkę konnym powozem! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się realizacji naszego wyjazdu!

Więcej zdjęć, kliknij poniżej

Vsetin 2016

Akademia Kompetencji

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.