Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Skonstruować urządzenie, które do przetransportowania metalowej kulki wykorzysta jak najwięcej zjawisk fizycznych - to było wyzwanie dla przedszkolaków, uczniów, studentów i rodzin - uczestników kolejnej polskiej edycji konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Główną ideą konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie urządzenia, które przy wykorzystaniu różnego rodzaju zjawisk i praw fizycznych przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi. Podczas otwartego dla publiczności finału, który odbył się 27 maja 2017 roku w Krakowie, wszystkie urządzenia (w sumie 127) zostały połączone w jeden, kilkakrotnie uruchamiany łańcuch. Do konkursu zgłosiło się blisko 300 drużyn z całej Polski. Bytom reprezentowały dwie drużyny: Szkoła Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum nr 7. Uczniowie bytomskiej 4 przyjechali do Krakowa z urządzeniem o nazwie ”Wszystkie śmieci ze szkolnej piwnicy”. Wrzucona do urządzenia kulka krążyła w nim przez blisko 2 minuty wykorzystując do swojego ruchu min. magnetyzm prąd elektryczny, siłę odśrodkową, prawo przekazywania energii czy grawitację ziemską. Nie wszystkie prawa potrafili nazwać jednak wykorzystali je w sposób mistrzowski. Ich projekt zajął I miejsce dystansując rywali z całej polski. Ciężka, wielomiesięczna praca opłacała się. Największe zaskoczenie i radość miała miejsce po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród. Każdy uczeń otrzymał obok wielu innych nagród model drona wyposażony w żyroskop. Polską edycję konkursu organizują: Koło Naukowe Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Wydziałem Edukacji Uniwersytetu w Lublanie.

lancuch2017tyhuj8

20 maja, Planszopernik zarówno wspierał (zresztą jak zwykle) swoimi grami, jak i bawił się na Mini Konwencie Gier Planszowych BASCON 2017. Nasza wyprawa na konwent była bardzo owocna. Poznaliśmy kilka nowy, fajnych gier jak "Smocze Kości", "Ogródek" czy "Bombelsy", a także wzięliśmy udział w Turniejach - "Halli Galli", "Kingdomino" oraz "Dr Eureka" zdobywając we wszystkich "czołowe":) miejsca. Było super!!! Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak fajnej imprezie:)

bascon2017rtgyhu

W czwartek, 18 maja, odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej Qwirkle. Uczestniczyło w nim 16 zawodników. Liczba co prawda nie powalająca:) ale za to poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Po ponad 2 godzinnych rozgrywkach wyłoniono najlepszą czwórkę, która prezentowała się następująco. Miejsce I - zajęła Eunika Łapacz z klasy 3, miejsce II - Zuzia Stanko z klasy 2, miejsce III - wywalczyła Natalia Szaro z klasy 5, a miejsce IV - Tymoteusz Mrówka z klasy 2. Gratulujemy!!!

konkurqwirkle2017tgyhu

W czwartek, 27 kwietnia, odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Edterek, "Każdy Dudek ma swój czubek". W konkursie wzięło udział prawie 30 artystów z klas I-VI. Jury konkursowe postanowiło ich nagrodzić w dwóch osobnych kategoriach, młodszej (klasy I-III) oraz starszej (IV-VI). Nagrody uczestnikom konkursu wręczyła pani Ilonka.

kazdydudek2017tyh

Uroczystość uświetniły Dominika i Dagna, które zaśpiewały, dla zgromadzonych, wiosenne piosenki. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnym , który odbędzie się jesienią.

kazdydudek2017tyhas

Przepraszamy za tak długi czas oczekiwania na wyniki konkursu grafiki komputerowej "Na najpiękniejszą kartkę świąteczną", ale poziom prac był bardzo wyrównany i jury długo głowiło się nad końcowym werdyktem. Oto wyniki:

Klasy 1-3
I miejsce - zdobyła praca Bartka Dębickiego (2b)
II miejsce - zajęły prace, Dominiki Kuś (3b) oraz Emilii Kroczek (3c)
III miejsce - zajęła praca Melanii Zarychty (3a) i Pawła Wójcika (2c)
Wyróżnienie: Zosia Kozicka (2b)

kartakwielkanoc2017rtyh 

Klasy 4-6
I miejsce - zdobyła praca Juli Siwickiej (4d)
II miejsce - zajęły prace: Marleny Kuśmierz (5c) i Sary Ozimek (4b)
III miejsce - zajęły prace: Szymona Będkowskiego (5a) i Jana Czopka (5c)
Wyróżnienie: Karol Ziętek (5a) i Ania Misztal (6a)

 kartakwielkanoc2017rtyh2

Kartki nagrodzonych i wyróżnionych uczniów będzie można zakupić na następnym kiermaszu Wielkanocnym:), natomiast rozdanie nagród i dyplom nastąpi podczas majowej akademii:) Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w konkursie:)

Po kilku latach przerwy, w piątek 21 kwietnia, odbył się Szkolny Turniej e-growy "Małyszek". W Turnieju wzięło udział 16 e-skoczków, którzy swoje umiejętności oddawania "dwóch równych skoków" prezentowali za pomocą kultowej gry z 2001r. Deluxe Ski Jump 2. Zawodnicy najpierw musieli przejść eliminacje, po których 8 najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału.

malyszkonkurs2017rtgyh

Swe umiejętności musieli wykazać na czterech różnych skoczniach i... po oddaniu 8 skoków: I miejsce zajął Paweł Szczepański, II miejsce wyskakała Julka Imańska, a na III miejscu podium stanął - Bartek Żychowski. Gratulujemy wszystkim e-skoczkom:)

malyszkonkurs2017rtgyh2

Dzisiaj, 22 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu - II Harcerski Festiwal Gier Planszowych "HarcPlansza". Od 10.00 do 13.00 - ponad 80 uczestników świetnie bawiło się przy grach planszowych.

harcplansza2017tgy2

W tym czasie - uczestnicy wzięli udział aż w czterech turniejach z fantastycznymi nagrodami:) - :TimeLine "Polska", "Hex" oraz "Kingdomino" i "No co tam". Atmosfera była wspaniała, a humory dopisywały:) Festwial był współorganizowany przez nasz Klub:) Jako wolontariuszki aktywnie udzialały się: Zuzia, Julka, Zuzia i Zosia:)

harcplansza2017tgy23

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową 45 w Bytomiu.
Ocenie podlegały:
   interpretacja tekstu,
   prawidłowość wymowy,
   wrażenie artystyczne,
   ewentualny dobór środków artystycznych,
   pomysłowość.
Zadaniem uczestników było nagranie filmu z prezentacją jednego dowolnego wiersza w języku angielskim. Uczennica klasy VIb - Julia Imańska zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

22 marca odbyła się w naszej szkole impreza finałowa VIII edycji szkolnego konkursu " Mam Talent". Na scenie mogliśmy podziwiać śpiew Antosi, Leny, Elwirki, taniec Tymka, "Czadowych Natalek", Nadii i Basi, duetu A&M(Ali i Marysi) oraz grupy CiD(Natalii, Julii, Wiktorii, Pauliny, Agaty), a także żonglerkę na diabolo Leosia. Ostatecznie publiczność wyłoniła tych najlepszych, ich zdaniem wykonawców. Internauci głosowali na Elwirkę Cieślak. Statuetkę Talencik otrzymał Tymek Mrówka za taniec do piosenki Bruno Marsa. Natomiast statuetkę Talent VIII Edycji Mam Talent zdobyła grupa taneczna CiD, która zachwyciła wszystkich swoim perfekcyjnym układem. Imprezę uświetnił również występ grupy teatralnej p.Magdy oraz popisy młodych gitarzystów ze szkółki gitarowej p.Romana. Na tę wyjątkowa uroczystość, jak co roku, zostały zaproszone do naszej szkoły przedszkolaki. Mamy nadzieję, że szkoła, w której rodzą się takie talenty bardzo im się spodobała. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie, a  zainteresowanych tym konkursem zapraszamy do udziału za rok.

IMG 0722 Talent

Znamy już wyniki konkursu czytelniczego ze znajomości "Baśni" H. Ch. Andersena. Przed rozpoczęciem testu uczennice z klasy 5c: Małgosia Rożek, Marysia Słyk, Joasia Tokarz oraz Matylda Zorychta przybliżyły uczestnikom konkursu życiorys H. Ch. Andersena w scence" Andersen i brzydkie kaczątko". Następnie uczestnicy przystąpili do pisania.Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. A oto wyniki:
I miejsce Helena Szargot         kl. 4a punktów 51
II miejsce Julia Kwiecień          kl. 4a punktów 47
              Tymoteusz Motyka      kl. 4d punktów 47
              Zuzanna Kozicka          kl. 4b punktów 47
III miejsce Sara Ozimek           kl. 4b punktów 46
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY wiedzy i zapraszamy do następnych konkursów. Wręczenie nagród odbędzie się na najbliższej akademii.

DSC09555 konkurs Andersen

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny:"Moja ilustracja do wybranej baśni H.Ch. Andersena".
Na konkurs wpłynęło wiele prac. Wszystkie bardzo ładne i pracochłonne. Wyniki:
I miejsce Dawid Paduch kl. 5a
II miejsce Michał Stefański kl. 2c
III miejsce Dominika Kossowska kl. 4a
Wyróżnienie Iza Pagacz kl. 6c
Wystawę pokonkursową można zobaczyć w bibliotece szkolnej. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na najbliższej akademii. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

DSC09538wystawa
 

Na początku marca, odbył się szkolny konkurs dla klas V - "Baseny w 3D", w którym trzeba było zaprojektować w programie Google Sketchup - basen na wolnym powietrzu. Trzeba powiedzieć, że uczestnicy konkursu, a było ich ponad 50 - postarali się by jury miało trudny wybór.  Gratulacje dla wszystkich uczestników, w szczególności dla prac wyróżnionych i nagrodzonych. Kolejny konkurs grafiki 3D już niebawem:)

I miejsce - Wiktoria Taciak (klasa Vc)
II miejsce - Natalia Górska (klasa Va)
III miejsce - Katarzyna Bojakowska (klasa Va)

Wyróżnienia:
Karina Andrzejewska (5a), Damian Wiczok (5c), Marysia Słyk (5c)

Kliknij poniżej by obejrzeć wszystkie prace
basenyrzuty2017tygh

Dnia 9 marca 2017 roku w Sali Gorczyckiego w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbył się XI Regionalny Konkurs Gwar Śląskich pod hasłem „Gryfno ślonsko godka”. Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy 3c Emilia Kroczek i  uczennica 6c Vanessa Rosiak.

DSC 0376godka

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich
laleczek zgłoszonych do naszego szkolnego konkursu

unicef2017
unicef20172

unicef201723

Utalentowany plastycznie Wiktor Dropiński uczeń klasy 3c zajął II miejsce w konkursie  plastycznym „Spędzamy wspólnie czas w rodzinie” organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Wydział Edukacji oraz Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego w Bytomiu w ramach kampanii społecznej Drogowskaz dla rodzin. Gratulujemy!

IMG 20170301 105129Dropiński

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy prezentowali swoje talenty w ćwierćfinale szkolnego konkursu "Mam Talent".  Jednocześnie pragniemy pogratulować tym , którzy zakwalifikowali się do półfinałów. W kolejnym  etapie wszystkie występy będą filmowane, a następnie udostępniane do głosowania na stronie internetowej szkoły w zakładce "Mam Talent". Bardzo prosimy o przygotowanie strojów i nagrań wykonywanych utworów. Spotykamy się 7 marca(wtorek) o godz.15.00 w sali 8


Klasy I-III
1. Elwira Cieślak - dziecięca poezja śpiewana
2. Tymoteusz Mrówka - taniec
3. Justin Kościelniak - szkice ołówkiem - " W świecie robotów"
4. Natalia Błachowiak, Natalia Makolondra - taniec
5. Antonina Kowalczyk , Lena Buzan - śpiew
Klasy IV-VI
1. Leopold Cieślak - żonglerka "diabolo"
2. Maria Pietrucha, Alicja Sagan - taniec
3. Nadia Łuszczki, Barbara Sobańska - taniec z elementami gimnastyki
4. Zespół taneczny CD: Wiktoria Pyrk, Paulina Halko, Wiktoria Gosk, Natalia Nadiałkowska, Julia Siwicka

GRATULUJEMY!!!    

DSC09446TALENT

Uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 z Zabrza. Ich pierwsze próby zostały docenione przez organizatorów konkursu. Jeden z wierszy Marty Firlus znalazł się na stronach wydanej Antologii Poezji Dziecięcej. Może to początek owocnej kariery pisarskiej?

 

Śmieszna Agnieszka

Szara myszka w szafie mieszka,

A na imię ma Agnieszka.

Ma w szufladzie trzy koszule,

Kapelusze, szelki, sznurek.

Grywa w szachy, pisze wiersze,

Tuszem robi szlaczki pierwsze.

Chętnie szynkę je i groszek,

Kaszę, gulasz, serów kosze.

Marta Firlus

dyplommarta2017rt

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, uczniom i pedagogom z Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu za zorganizowanie zbiórki dla podopiecznych Fundacji CHATUL. Oprócz karmy nasze koty otrzymały smakołyki, koce do budek i torbę transportową. Jeszcze tego samego wieczoru karma pojechała do potrzebujących kotów z bytomskich ogródków działkowych i piwnic w Bobrku. Dzięki Waszemu wielkiemu sercu czekające na wiosnę koty będą miały pełne brzuszki. Dziękujemy!

16864548 1650457268304315 2512622213314456317 n

20 lutego 2017r. reprezentacja naszej świetlicy zdobyła I miejsce w Międzyświetlicowym Turnieju Legend Bytomia zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Brawa dla Natalii Błachowiak i Mateusza Muszyńskiego!!!!Naszą  drużynę dzielnie wspierali: Hania Widera, Natalia Makolondra i Wiktor Mickiewicz.

20170220 140259 turniej

wynikikonkursuangielsk2017tgyh

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Technikum Nr 4 w Bytomiu to organizatorzy XIV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „DRZEWKO CHOINKOWE”. W konkursie tym II miejsce zajął nasz uzdolniony uczeń z klasy 3c Paweł Glombik. Poziom tego konkursu był bardzo wysoki, jury oceniało aż  200 choinek ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych wykonanych przeróżnymi technikami. Tym bardziej cieszymy się razem z Pawłem z nagrody. Gratulujemy.

DSC 0780bis Paweł G

Pragniemy poinformować, że za udział w konkursie "Wzorowa Łazienka" nasza szkoła otrzymała 108 sztuk płynu Domestos. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zaangażowanie oraz codzienne klikanie.

wzorowałazieka2018jui

Już znamy długo oczekiwane wyniki regionalnego konkursu na portret świętego. Na konkurs nadesłano 197 prac z pięciu miast. 120 zostało wykonanych przez uczniów klas I- III i 77 z klas IV-VI. Jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął Igor Obrębski, III miejsce Elwira Cieślak. W klasach IV- VI wyróżnienie otrzymała Izabela Pagacz.

Wszystkim uczestnikom naszej szkoły dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

DSC09362 konkurs

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w Regionalnej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. W grudniu odbyła się już 11 edycja tego konkursu. W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie  szkół z regionu obejmującego Bytom, Chorzów, Piekary Śląskie i Świętochłowice. Uczniowie klas 6 zmagali się z zadaniami leksykalno –gramatycznymi o różnym stopniu trudności. Tym razem uczennicy klasy 6c: Lenie Dzieciaszek udało się zakwalifikować do następnego etapu, który odbędzie się już w lutym w Szkole  Języków Obcych „LEVEL”. Do II etapu zakwalifikowało się 42 uczniów z największą ilością punktów. Nasza Lena uzyskała 80 punktów i znalazła się w pierwszej  10 osób z najwyższą ilością punktów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Serdecznie gratulujemy Lenie  i życzymy powodzenia w II etapie i awansu do finału!!!

20161208 081852 olimpiada

Konkurs cieszył się powodzeniem, popisywaliście się zarówno kreatywnością jak i talentem plastycznym. Najpiękniejsze kartki powędrowały do MDK-u, a tam jury wyłoniło zwycięzców. Nasza uczennica Kasia Błasiak z kl. II a zdobyła II miejsce w kategorii uczniów klas II. Gratulujemy!

P1080837 kasia

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Kultury Ślaskiej.
Laureatami konkursu dla klas młodszych na piękny śląski wianek zostali:
1 miejsce - Sonia Giza
2 miejsce - Paweł Wójcik
3 miejsce - Patryk Szymonik.
Natomiast klasy starsze zaprezentowały swoje plastyczne talenty w konkursie pt. ,,Śląsk węglem malowany".
Oto zwycięzcy:

1 miejsce - Jan Czopek
2 miejsce - Karol Ziętek
3 miejsce - Joanna Tokarz.

Serdecznie gratulujemy!

wianek

Nasi najlepsi matematycy:

Klasa

Nazwisko i imię

Zdobyte punkty

Miejsce w wojewódz.

IIb

Dębicki Bartłomiej

122,50

23

IIb

Zych Zuzanna

105,00

85

IIb

Kozicka Zosia

100,00

119

IIIa

Patschek Antek

94,25

87

IIIb

Imański Michał

87,50

117

IIIb

Szołtysek Kornelia

65,00

389

IVa

Świątek Anna

81,25

121

IVb

Kozicka Zuzanna

55,00

345

IVb

Lipior Laura

53,75

363

Vc

Czopek Jan

72,00

103

Vc

Tokarz Joanna

64,50

151

Vb

Szuster Maksymilian

55,75

235

VIb

Imańska Julia

93,25

61

VIa

Derda Anna

93,00

62

VIb

Samulski Konrad

86,00

98

Laureaci konkursu z klasy II otrzymali dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie od organizatora konkursu- Łowców Talentów Jersz, ponadto najlepszy z nich- Bartek Dębicki darmowy udział w konkursie Maks 2017.

Informację o pozostałych wynikach  możesz uzyskać u nauczycieli matematyki. Jeśli jesteś uczestnikiem konkursu sprawdź swoje odpowiedzi na stronie organizatora konkursu Łowców Talentów Jersz: www.jersz.pl- kod szkoły w tym konkursie to:S3006.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników.

Niezmiernie miło nam ogłosić listę zakwalifikowanych do następnego etapu uczestników szkolnego konkursu "Mam talent". Dziękujemy wszystkim za udział. Żałujemy, że nie wszystkim się powiodło, ale zapraszamy za rok.
Klasy starsze:
Leopold Cieślak - żonglerka - diabolo
Paulina Trzmielowska - śpiew
Marysia Pietrucha, Alicja Sagan - taniec
Natalia Nadiałkowska, Julia Siwicka, Wiktoria Gosk, Paulina Halko, Wiktoria Pyrk - taniec
Anna Sfora - śpiew
Nadia Łuszczki, Basia Sobańska - gimnastyka artystyczna
Klasy młodsze:
Elwira Cieślak - śpiew
Natalia Głachowiak, Natalia Makolondra - taniec
Justin Kościelniak - rysunek
Lena Buzan, Antosia Kowalczyk - śpiew
Tymoteusz Mrówka - taniec
Wszystkim gratulujemy. Finalistów zapraszamy do kolejnego etapu w lutym.
MAM

5 stycznia w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy "Święta w Bullerbyn i w Polsce". Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 3. Rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na wylosowane pytania. Zwycięska drużyna klasy 3b w składzie Bartłomiej Erkier, Michał Imański, Bartosz Konieczny pokonała drużyny klasy 3c (II miejsce) oraz drużynę klasy 3a (III miejsce). Uczestnicy konkursu wykazali się duża wiedzą. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY.

bullerbyn

W okresie przedświątecznym odbył się konkurs na "Najładniejszą choinkę". Organizatorem był supermarket M1 w Bytomiu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Dzięki Waszym głosom zdobyliśmy II MIEJSCE, a Nasza „czwóreczka” powiększyła swoje zasoby o rzutnik i ekran :).

choinkanagrod2017

Bardzo nam miło poinformować wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie bożonarodzeniowym, o jego wynikach. Otrzymaliśmy czterdzieści prac. Wyłonienie tych najlepszych było bardzo trudne. W głosowaniu uczestniczyli prawie wszyscy nauczyciele, którzy ostatecznie wybrali 16 najciekawszych prac. Gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie się po Nowym Roku.

Kategoria " Ozdoba świąteczna"

29910791 pad 253 200 dla domu dekoracje ozdoby swiateczne ozdoby bozonarodzeniowe ozdoba swiateczna angle ii ib laursen 2585 99 2

I m.  Maciej Muc
II m. Emilia Czendlik
III m. Borys Mielczarek
Wyróżnienie- Brygida Bąk
Kategoria "Stroik"

p stroik
I m. Emilia Kroczek
II m. Bartosz Hok
III m. Zuzanna Lukas
Wyróżnienie- Jakub Hanusiak
Kategoria "Choinka"

choinka
I m. Sonia Giza
II m. Dominik Łucki
III m. Lena Bernatowicz
Wyróżnienie- Dawid Matusiak
Kategoria " Wieniec"

wieniec adwentowy
I m. Ksawery Kowalski
II m.  Lilianna Gałkiewicz
III m. Jan Czopek
Wyróżnienie- Maja Golec

W listopadzie Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu organizowała Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Górniczy Wizerunek Śląska”. Każda szkoła mogła zgłosić do konkursu dwie prace. Naszą placówkę reprezentowali uzdolnieni uczniowie klas trzecich: Karolina Dusza oraz Wiktor Dropiński. Obie prace wymagały niezwykle dużego nakładu sił, choć były tworzone różnymi technikami– Karolina poświęciła sporo czasu na wycinanie i dokładne wyklejanie mnóstwa maleńkich elementów, z kolei Wiktor wykazał się ogromnym kunsztem wydrapując swoje dzieło na podkładzie z kredek świecowych pokrytych tuszem. Organizatorzy docenili naszych wychowanków i w ostatecznej klasyfikacji Karolina zajęła pierwsze, a Wiktor drugie miejsce. Zadowoleni laureaci z wielkim przejęciem i nieskrywana radością pojechali po odbiór nagród.

15423568 1268318196547082 1385448476 n

W październiku Szkoła Podstawowa nr 46 zorganizowała Międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. „Muzyka w oczach dziecka”. Nasi uczniowie chętnie brali w nim udział, ale tylko jednej  uczennicy- Zuzi z klasy 3a udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Zuzia

7 grudnia zakończyliśmy zbiórkę darów dla Polaków na Kresach Wschodnich. Przekazaliśmy je Towarzystwu Miłośników Kresów Wschodnich. Byliście bardzo hojni. Wśród darów znalazły się artykuły spożywcze, odzież, zabawki, środki czystości oraz artykuły szkolne. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane serce ludziom w potrzebie. Dary ofiarowali: Maksymilian Bobyk, Zuzanna Lorek, Nicola Tarłowska, Dawid Paduch, Brygida Bąk, Paweł Szczepański- uczniowie kl.5a, Karol Ziętek z kl.5b, Marlena Kuśnierz, Joanna Tokarz, Małgorzata Rożek - uczennice z kl.5c, Jakub Hanusiak z kl.6c oraz uczniowie Sonia Giza z kl.3a, Anna Tokarz, Paweł Glombik, Hanna Ciba oraz Rafał Rother- uczniowe z kl.3c.

paczka

 

29 listopada odbył się konkurs recytatorski, w którym brały udział uczennice klasy 6a: Anna Misztal, Marta Chmielińska oraz Joanna Tokarz z klasy 5c. Natomiast 2 grudnia Ania i Marta wzięły udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej z Ewangelii wg Św.Mateusza. Konkurs był bardzo trudny, obejmował pytania zamknięte, uzupełnienia cytatów jak i krzyżówkę. Mimo, że dziewczęta nie zakwalifikowały się do ścisłych finałów w obydwu konkursach, ale im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

religijny

Przez cały listopad uczniowie naszej szkoły tworzyli prace na konkurs "Wzorowa łazienka". Po ponad miesięcznym głosowaniu udało nam się zdobyć - 2536 głosów, co dało nam 182 miejsce. Według regulaminu - pierwszych 200 szkół otrzyma - pakiet środków czystości. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!!!

Szkolne jury - postanowiło wyróżnić i nagrodzić najlepsze prace zgłoszone na ten konkurs:

Klasy I – III
I miejsce - Paweł Glombik kl. IIIc
II miejsce - Żaneta Koszelińska kl. IIb
III miejsce - Justin Kościelniak kl. IId

Klasy IV-VI
I miejsce - Bartosz Czarkowski kl. IVc
II miejsce - Adrian Czarkowski kl.VIb
III miejsce - Amelia Fus kl. IVb

Rozdanie nagród oraz dyplom odbędzie się podczas najbliższej akademii.

wzorowalazienka2016rty67h89

Konkurs na rymowankę lub wierszyk zachęcający do oszczędzania cieszył się powodzeniem, szczególnie w klasach I-III. Popisywaliście się kreatywnością i umiejętnie żonglowaliście słowem. Jury długo debatowało nad wyłonieniem zwycięzcy.

Dlatego też w klasach I-III laureatami zostali:
Zuzanna Zych, kl. 2b

Natalia Błachowiak, kl. 2c
Sonia Giza, kl. 3a
Paweł Glombik, kl. 3c
Michał Stefański, kl. 2c
Rafał Rother, kl. 3c
Paweł Wójcik, kl. 2c
Dominik Łucki, kl. 2c
W klasach IV-VI
I miejsce- Jan Czopek, kl. 5c
II miejsce- Bruno Uliczka, kl.4a
III miejsce – Brygida Bąk, kl. 5a
Gratulujemy!

sko3

W zeszły piątek, 25 listopada, dwójka naszych uczniów – Bartosz Konieczny oraz Antoni Patschek, wzięło udział w „Turnieju gry w warcaby” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Bytomiu. Była to już kolejna edycja rozgrywek, w których, jako SP4, z większymi bądź mniejszymi sukcesami systematycznie uczestniczymy. Co prawda tym razem żaden z naszych chłopców nie dotarł do finału, ale zarówno organizacja jak i przebieg wydarzenia stały na niezwykle wysokim poziomie, w związku z czym, w przyszłym roku, z chęcią jeszcze raz zmierzymy tu swoje siły! Tymczasem zapraszamy do zobaczenia zdjęć z zawodów.

DSC03445 szachy

Od września 2016r. pod opieką pana Bartłomieja Zbaczyniaka oraz pań: Iwony Zwadło i Moniki Grzyb, prężnie działa koło redaktorów, tworzących przeciekawe artykuły do ogólnopolskiej platformy edukacyjnej "Young Face". Do końca listopada opublikowali oni - prawie 50 tekstów. Z czego główna redakcja wyróżniła 12 artykułów. Nasza redakcja zajmuje V miejsce w generalnej klasyfikacji (348pkt.) i I miejsce, wśród szkół podstawowych:) Do najaktywniejszych naszych szkolnych redaktorów należą: Joanna Tokarz, Karol Zietek, Oskar Makolondra, Jan Czopek i Konrad Gałązka. W sumie swoje teksty opublikowało w tym roku - 9 uczniów. Zapraszamy do czytania i odwiedzania portalu:)

Kliknij poniżej by przejść do portalu YoungFace

youngface2016ryty34rfgt6

28 listopada w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy "Czy znasz Kubusia Puchatka". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2. Spośród czterech trzyosobowych drużyn, po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna klasy 2b następnie II miejsce kl. 2a, III miejsce kl. 2c oraz zaszczytne IV miejsce klasa 2d. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy jaką wykazali się w trakcie konkursu.

konkurs Puchatek

18 listopada świetliczaki przygotowane przez p. Ewę Mistalską miały wielką przyjemność zaprezentować swoje talenty w Katowickim Spodku, gdzie odbywał się VII Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego „Trojak 2016”. Pokaz ,,Owczareczka” dały dzieci z klas pierwszych: Oliwia Bogacka, Oliwia Wąś, Amelia Krzymińska, Oliwia Kobierska, Bartosz Koczupanda oraz Zofia Misiołek. Dziewczynki z klasy trzeciej zatańczyły tradycyjnego ,,Trojaka”: Zofia Kozicka, Marta Mamot, Zuzanna Zych, Emilia Kuśmierz, Michalina Kupka, Martyna Choromańska.  Zdobyliśmy niezapomniane wrażenia, uznanie w oczach innych uczestników oraz upominki i pamiątki.

Taniec

bobr2016rft56
10 listopada odbył się Konkurs Informatyczny "Bóbr", w których wzięło udział 20 uczniów naszj szkoły z klas 1-3. Dzisiaj, 28 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolne. Wyniki całego konkursu pojawią się 22 grudnia. Poniżej przedstawiamy wyniki tych uczniów, którym udało się zdobyć więcej niż 50 punktów. Wszystkie wyniki dostępne sa u pani Jadwigi Gilner.

I miejsce w szkole - Antoni Patschek - 83,25 pkt.
II miejsce w szkole - Bartłomiej Erkier - 65 pkt.
III miejsce w szkole - Agnieszka Derda - 60 pkt.
III miejsce w szkole - Dominika Wolska - 60 pkt.
IV miejsce w szkole - Bartosz Konieczny - 50 pkt.

We wtorek, 15 listopada miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu, podsumowanie konkursu "Jesienne drzewo", którego organizatorem był Zespół Edterek. Przypomnijmy, że na konkurs "spłynęło" ponad 90 prac, wykonanych w przeróżnych technikach i stojących na bardzo wysokim poziomie. Jury, składające się z uczniów Edterka, ich rodziców i nauczycieli, oraz nauczycieli i pracowników "Czwórki" - nagrodziło i wyróżniło 20 prac, a także przyznało nagrodę specjalną dla klasy 2c za najliczniejszy udział w konkursie. Podczas uroczystego podsumowania konkursu, pani Bożenka (która była głównym koordynatorem konkursu) wręczyła laureatom dyplomy oraz nagrody.

jesiennedzrewo2016rftg6

Specjalnie dla nagrodzonych uczniów wystąpiła klasa 2d, po kierunkiem pani Sylwii Wójcik, z przepięknym programem artystycznym zatytułowanym - "Pani Jesień".

jesiennedzrewo2016rftg6345

Jeszcze raz gratulujemy laureatom konkursu, oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie. Ich prace można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie pokonkursowej na parterze i I piętrze szkoły.

jesiennedzrewo2016rftg645

Dzisiaj, 9 listopada, z okazji przypadającego za kilka dni Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Gier Historycznych.

gryhistorczneturniej2016rt6

Pod okiem pana dyrektora Jacka Wadowskiego i opiekuna Planszopernika, pana Bartłomieja Zbaczyniaka - prawie 30 uczniów ze wszystkich klas (reprezentacje klas IV-VI) starali się wykazać jak najlepszą znajomością historii Polski w grze "Timeline-Polska" oraz bronić Warszawy przed groźną niemiecka Luftwaffe we wrześniu 1939r. w grze "111 Alarm dla Warszawy". Szczególną atrakcją była możliwość rozgrywania pojedynków w tej grze, na planszy wielkoformatowej!!! Rozgrywki były emocjonujące i trwały ponad 2 godziny, po których pierwsze cztery miejsca zajęli:


"Timeline - Polska"

I miejsce - Jakub Markusik (VIb)
II miejsce - Paweł Szczepański (Va)
III miejsce - Bartosz Żychowski (VIa)
IV miejsce - Izabela Pagacz (VIc)

nagrodyip2016

"111 Alarm dla Warszawy"
I miejsce -
Jakub Markusik (VIb)
II miejsce - Konrad Samulski (VIb)
III miejsce - Joanna Tokarz (Vc)
IV miejsce - Julia Imańska (VIb)

ipnnagro4056

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!!! Bardzo dziękujemy wydawnictwu Rebel, Trefl, Portal oraz IPN za wsparcie naszej imprezy i zasponsorowanie nagród!!!

Na konkurs "Jesienne drzewo", który zorganizował Edterek napłynęło ponad 90 przepięknych prac. Jury, w skład którego weszli uczniowie Edterka, ich rodzice oraz nauczyciele, a także nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu oddało w sumie 350 głosów:)

glosowanie2016jesunne

W wyniku głosowania zostali wyłonieni nastepujący laureaci:

I miejsce:
Zuzanna Zych z klasy 2b,
Julia Siwicka z klasy 4d
Zuzanna Lorek z klasy 5a

II miejsce
Sonia Giza z klasy 3a
Zuzanna Kozicka z klasy 4b

III miejsce
Katarzyna Błasiak z klasy 2a
Igor Obrębski z klasy 2c
Tymoteusz Motyka z klasy 4d
Dawid Paduch z klasy 5a
Natalia Górska z klasy 5a

Wyróżnienia otrzymali:
Bartosz Konieczny (3b), Paweł Wójcik (2c), Karolina Piecuch (3a), Michał Stefański (2c), Lilianna Gałkiewicz (1a), Emilia Kroczek (3c), Wojciech Stańczak (3c), Filip Skop (2b), Maciek Leśniak (5c), Jan Czopek (5c).

Specjalne wyróżnienie otrzymała klasa 2c, która w sumie zgłosiła na konkurs największą ilość prac, a także sumarycznie zdobyła najwięcej punktów, podczas głosowania.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i wspaniałe prace. Jak trudno było podjąć decyzję jury niech świadczy ta galeria, w której znalazły się wszystkie zgłoszone prace.

prace jesiennedrzewa1234

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów, na które zaproszeni są wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni, odbędzie się we wtorek - 15 listopada o godzinie 9.45 w małej sali gimnastycznej. Zaś wszystkie prace zostaną wyeksponowane na parterze i gazetce edterkowej na I piętrze.

W czwartek, 20 października, odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy Biblijnej z treści Ewangelii według Świętego Mateusza, w którym wzięło  udział ośmioro uczestników. Konkurs  był bardzo trudny, obejmował test wyboru, uzupełnianie cytatów, odpowiedzi na pytania oraz krzyżówkę. Najlepiej spisały się uczennice klasy VIa: Anna Misztal i Marta Chmielińska. Będą one reprezentowały szkołę  w miejskich zmaganiach szkół podstawowych. Życzymy dziewczynkom, aby zakwalifikowały się do trzeciego etapu, który odbędzie się w Gliwicach, w którym wezmą udział najlepsi uczniowie z Bytomia, Gliwic, Zabrza, Tarnowskich Gór i Lublińca. Powodzenia!

konkurs biblijny

Copyright © 2017 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.