im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4

9 marca w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu czytelniczego miejskiego "Czytać każdy może" ze znajomości "Mitologii" J. Parandowskiego. Naszą szkołę reprezentować będą Wojtek Wagner z kl. 7a oraz Tymoteusz Motyka z kl. 7c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a reprezentantom szkoły życzymy dalszych sukcesów.

indeksmitologia

Dnia 3 marca 2020r. w bytomskim MDK odbyły się miejskie eliminacje Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy 7b: Barbara Sobańska, Maria Pietrucha i Maciej Flaszewski-Cebryk, który zajął III miejsce. Gratulujemy całej trójce udziału w tym prestiżowym konkursie, a Maćkowi miejsca na podium!

received 808506802965574 1 konkurs

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w akcję "Góra Grosza". Udało nam się zebrać około 80 kg monet groszowych, co dało w przeliczeniu kwotę 780 zł i 22 grosze!
Szczególne podziękowania należą się klasom, które zebrały najwięcej monet:
I miejsce: klasa 2a i 2b,
II miejsce:klasa 1b
III miejsce: klasa 1a
Podziękowania również zaangażowanym wolontariuszom z klasy 8a (którzy pomagali zbierać, segregować i liczyć zebrane monety): Zuzannie, Magdalenie, Oskarowi i Dominikowi. Pieniądze zostały wysłane do organizatora akcji: Fundacji Nasz Dom i przeznaczone na pomoc dzieciom w rodzinach zastępczych.
Jolanta Jaworska, psycholog szkolny

IMG 20200205 083659 góra

27 stycznia 2020 odbył się w Katowicach etap rejonowy Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Uczennica naszej szkoły Victoria Ballenstedt zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego tegoż konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!

indeks flaga

Dzisiaj w naszej szkole został po raz pierwszy (mamy nadzieję, że nie ostatni) zorganizowany przez uczniów klasy 6b: Filipa, Michała, Bartka, Mateusza i Pawła - Szkolny Turniej "Flagi Świata". Konkurs został przeprowadzony za pomocą platformy Kohoot! w trzech etapach.

kahootpawel2020W sumie uczestnicy, którzy dotarli do finału odpowiadali na 45 pytań. W zabawie wzięło udział 14 uczniów z klas 5-8. I miejsce zajął - Oskar Kogut (klasa 8), II miejsce wywalczył Paweł Szczepański (klasa 8), miejsce III  - zajął Szymon Kosiak, IV miejsce  - jedyna dziewczyna w finale - Natalia Błachowiak (klasa 5) i miejsce V - Michał Bednarczuk (klasa 5). Gratulujemy finalistom oraz organizatorom.

kahootpawel2020a

Po wielu latach - znowu w naszej szkole odbył się e-turniej w skokach narciarskich, podczas których 13 zawodników starało się skoczyć jak najdalej. Oczywiście zawody rozgrywane były z wykorzystaniem kultowego programu Deluxe Ski Jump 2.1

malyszekskoki2020asd2

Najpierw uczestnicy e-zawodów startowali w eliminacjach, a następnie 9 najlepszych w ścisłym finale. Każdy z zawodników starał się oddać 8 najlepszych skoków. Zawody stały nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale także fair play. Rekordy, czy świetne skoki pozostali zawodnicy często nagradzali oklaskami. Emocje były olbrzymie. Na pudle konkursu zameldowali się - I miejsce Antek Patschek, II miejsce - Mateusz Kaczorowski, III miejsce Tymek Mrówka. Brawo dla wszystkich, także tych którzy odpadli w eliminacjach - za ich sportową postawę. Za rok - kolejny turniej:)

malyszekskoki2020asd

Szkolny Klub Europejski działający w naszej szkole, kolejny już raz bawił się na balu w SP 51. Tym razem hasłem przewodnim była Chorwacja - kraj pięknych krajobrazów. Uczniowie wystąpili w pięknych strojach chorwackich, wykonali prace plastyczne o tematyce związanej z Chorwacją i popisali się wiedzą o tym pięknym kraju i całej Unii Europejskiej. Zdobyli miejsca na podium w konkursach :wiedzy - 3 miejsce, rysunku - 3 miejsce i strojów chorwackich - 1 i 2 miejsce. Nagrodom i gratulacjom nie było końca. Za rok znów tam będziemy!

IMG 20200128 152125775

Jeszcze przed feriami (09 stycznia) grupa uczniów z kl. 6b i 8b wzięła udział w V Regionalnym Konkursie Kolędy Niemieckojęzycznej „O du fröhliche” w Gliwicach. Uczniowie zaprezentowali piosenkę świąteczną „In der Weihnachtsbäckerei”. Występ był udany, dlatego za rok też tam się wybieramy.

050

Jeszcze przed świętami MDK 1 w Bytomiu zorganizował konkurs dla klas 1-3 na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim. Niezmiernie miło nam poinformować, że II miejsce w kategorii klas pierwszych zdobył Maksymilian Janyga z klasy 1b, zaś Bartosz Styrna z klasy 3c zajął I miejsce w swojej kategorii . Serdecznie gratulujemy oryginalnych pomysłów.

IMG 20200108 WA0002

Uczniowie klas 5b i 6b - półfinaliści Ogólnopolskiego Turnieju Programowania Pixblock - w nagrodę za awans do tego etapu, 9 stycznia 2020r. odwiedzili Pokój Zagadek w Bytomiu i świetnie sobie poradzili w poszukiwaniu św. grala a także w kosmicznej przygodzie. Brawo!!!

pokojzagadek2019rf

Jak zwykle było bardzo trudno ocenić i wyłonić zwycięzców szkolnego konkursu bożonarodzeniowego. W wielu pracach czuć było ducha zaangażowania całej rodziny. Uczniowie z młodszych klas dzielili się swoimi doświadczeniami wspólnej pracy z mamą, tatą, babcią, czy bratem. Naprawdę serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przynieśli choć malutką bombeczkę, albo pingwinka na saneczkach. Kilka stroików ucieszy podopiecznych z Domu Opieki Społecznej, a pozostałe zasilą szkolny kiermasz świąteczny.
A oto wyniki konkursu:
Kategoria "stroik" :
I m. Dominika Klimza
II m. Franciszek Piech
III m. Dominika Wolska
Wyróżnienia: Eryk Piech, Wiktor Przekaza, Maksymilian Klimza, Wiktor Skubis, Karolina Wyderka, Igor Mikucki
Kategoria "bombki i inne zawieszki"
I m. Weronika Żydek
II m. Emilia Kolenda
III m. Hanna Widera
Wyróżnienia: Wojtek Szczepaniak, Antoni Czapek, Piotr Kolenda, Martyna Choromańska, Tomasz Zych
Kategoria " choinka"
I m. Henryk Panchyrz
II m. Brygida Bąk
III m. Mateusz Laska
Wyróżnienia : Dziuba- Schull Sonia, Jan Czopek, Martyna Trzmielowska, Oliwia Dubek, Igor Nowakowski, Aleksander Nowakowski

20191211 111715

10 grudnia odbyły się w naszej szkole przesłuchania uczestników szkolnego konkursu " Mam talent". Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy odważyli się pokazać nam swoje talenty, ale niestety, jak to z konkursami bywa, nie wszyscy przeszli do następnego etapu, który odbędzie się w lutym. Szczęśliwcami w tym roku okazali się:
1. Alicja Sagan, Alan Lot, Ania Kampa- taniec
2. Natalia Błachowiak- taniec z pojkami
3. Bartek i Mateusz Muszyńscy- " Muszka Band"- perkusja i gitara elektryczna
4. Bartosz Styrna- graffiti-doodle tips
5. Zosia Buczek- śpiew
6. Marietta Michałowska- śpiew
7. Ula Szmagała- recytacja
8. Karolina Dusza, Dominika Nowak - taniec
9. Paulina Trzmielowska - śpiew
10. Antosia Kowalczyk - taniec

IMG 20191210 153020

Bardzo się cieszymy:) gdyż napłynęły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Superkoderów na "Kartkę Bożonarodzeniową" w Scratchu. W konkursie przyznano tylko miejsce I i wyróżnienia. I właśnie jedno z nich trafiło do Igora Milewskiego - ucznia klasy 6b. To trzeci sukces Igora w ciągu roku w konkursach zorganizowanych przez Superkoderów. Najpierw wraz z kolegami i koleżankami z klasy otrzymał wyróżnienie w jesiennym konkursie scratchowym. Następnie na wiosnę - wygrał Konkurs na Kartkę Wielkanocną - teraz dołożył do tego kolejne wyróżnienie:) Brawo Igor!!!!

igorschatart20919rfr

Bardzo dziękuję za udział w konkursie na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" wykonaną za pomocą TI. Na konkurs wpłynęło 31 prac wykonanych za pomocą różnych programów i technik. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż kartki były bardzo urocze:) Ostatecznie postanowiło przyznać:
W kategorii klas I-III
I miejsce - Zuzi Antoniuk (3b)
II miejsce - Zofii Buczek i Juliuszowi Dyczewskiemu (2b)
III miejsce - Emilce Dwornik (2b)

antoniku2019rfr
Kliknij by zobaczyć wszystkie kartki

W kategorii klas IV-VIII
I miejsce - Michałowi Imańskiemu (6b)

II miejsce - Karolinie Piecuch (6b) i Katarzynie Błasiak (5b)
III miejsce - Emilce Czendlik (6b) i Marcie Mamot (5b)
wyróżnienie:
Patrykowi Szymonikowi (5d), Emilii Kroczek (6c), Natalii Makolondrze (5c), Dominice Wolskiej (6b), Melanii Zarychcie (6b)

michalkartka2019rfr
Kliknij by zobaczyć wszystkie kartki

W kategorii klas IV-VIII - Scratch
I miejsce - Zuzannie Zych (5b)
II miejsce - Michałowi Krupie (6b)
III miejsce - Pawłowi Glombikowi
wyróżnienie
Pawłowi Wójcikowi (5b) i Agnieszce Derdzie oraz Antosi Kowalczyk (6b)

Studio z kartkami
kartkaswiateczna2019rfr

W kategorii klas IV-VIII - kartka multimedialna
I miejsce - Hannie Widerze (5b)
II miejsce - Gabrysi Madowicz (5b)


W czwartek, 5 grudnia, odbyły się Półfinały Międzynarodowego Konkursu Programistycznego "Pix Programming Challenge 2019". Do półfinałów konkursu awansowało 1.5 tyś uczniów (startowało ponad 5 tyś.) w tym 8 z naszej szkoły: Antek Patschek, Zofia Kozicka, Bartek Dębicki, Zuzia Gałęziowska, Michał Imański, Emilia Czendlik, Igor Milewski, i w kategorii "Rookie" - Natalia Błachowiak. Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązanie 20 zadań w jak najkrótszym czasie. Jak poszło naszym programistom dowiemy się już w poniedziałek - 9 grudnia. Niezależnie do wyników - gratulujemy im pracy jaką wykonali by przygotować się do konkursu, co będzie za pewne procentować w kolejnych latach - gdyż nasi uczniowie należą do jednych z najmłodszych uczestników. W ich kategorii startują także uczniowie klas VII, VIII, a nawet I liceum i technikum.

pixlock2019tgtreews

4 grudnia odbył się jeden z ostatnich akcentów - promocji naszej gry "Kwartaliki" - Mistrzostwa Szkoły w "Kwartaliki". W turnieju wzięło udział 24 zawodników z klas V, VI i VIII.

kwartalikiturniejszkolny2019rfrfRozegrano serię eliminacyjną - składającą się z dwóch gier, następnie 4 uczestników, która zgromadziła największą ilość punktów - wszyscy powyżej 90 (co jest świetnym wynikiem) - rozegrali dwie gry finałowe. Zwyciężczynią turnieju została Marta Mamot, II miejsce zajęła Asia Tokarz, miejsce III wywalczyła rzutem na taśmę:) (a właściwie ulicą) - Zosia Kozicka, zaś miejsce IV zajął Michał Imański. Wszystkim graczom dziękujemy za wspaniałą postawę i świetne opanowania zasad oraz wysokie wyniki:) Kolejny turniej - za rok:)

kwartalikiturniejszkolny2019rfrf2

bobrkonkurs2020

Dzisiaj - 5 grudnia, pojawiły się nieoficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu "Bóbr 2019". Nie znamy progów punktowych. Na te trzeba będzie poczekać do  końca grudnia. Tymczasem przedstawiamy najlepsze wyniki w szkole:

Klasy 7-8
I miejsce:
Zuzanna Kozicka - 92,5 pkt
II miejsce: Dawid Paduch - 64 pkt
III miejsce: Sara Ozimek - 63,25 pkt
IV miejsce:  Nicole Grott - 59
V miejsce: Joanna Tokarz - 57,5 pkt
VI miejsce: Julia Kwiecień - 55 pkt
VII miejsce: Vanessa Jarzębińska - 50 pkt
Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 50 pkt.

Klasy 5-6
I miejsce: Antoni Patschek - 90,75 pkt
II miejsce: Michał Imański - 85 pkt
III miejsce: Dominika Wolska - 78,75 pkt
IV miejsce: Igor Milewski - 72 pkt
V miejsce: Bartek Dębicki - 70 pkt
VI miejsce: Anna Tokarz - 64,75 pkt
VII miejsce: Natalia Błachowiak - 63,25
VIII miejsce: Bartek Erkier - 62,5
Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 50 punktów

Klasy 1-3
I miejsce: Zuzanna Antoniuk - 61 pkt
II miejsce: Wojtek Szczepaniak - 60 pkt
III miejsce: Oliwia Dubek - 59 pkt
IV miejsce: Julia Zembol - 54 pkt
V miejsce: Julia Stana - 50,25 pkt

Pozostali uczniowie zdobyli poniżej 50 punktów

15 listopada 2019 odbył się w naszej szkole etap szkolny Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Uczennica Victoria Ballenstendt z klasy 5a jako jedyna ze szkoły zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!

indeks flaga

Bardzo jesteśmy dumni z występu Zosi Kozickiej w Mistrzostwach Polski w Rummikubie. Co prawda nie udało jej się awansować do półfinałów - ale była blisko:) Dzielnie walczyła i w jednej z partii zwyciężyła! Była też jedną z młodszych uczestniczek tej imprezy. Poza tym miała możliwość udziału w wydarzeniu: Planszówki na PGE Narodowym - co zawsze jest niesamowitym przeżyciem. Dziękujemy Ci Zosiu za godne reprezentowanie Planszopernika i "Czwórki".

mistrzostwapolskizosya2019rfr

25 listopada odbył się Międzyszkolny Turniej w "Kwartaliki". 40 uczniów równocześnie grało w naszą grę:))) Coś niesamowitego:)

kwartalikiturniejmiedzy2019edW Turnieju wzięli udział: Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik" (jako gospodarz), Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu, Wysoka PION-tka - Szkolny Klub Gier Planszowych SP5 w Bytomiu, Klub Gier Planszowych 'Planszóweczka" z Wojkowic, Szkolny Klub Gier "Planszowy Mak" z ZSP nr 2 z Katowic oraz Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna "Arka Noego". Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za wspólną grę - oraz zapraszamy za rok:) na "Kwartaliki" ma się rozumieć.

kwartalikiturniejmiedzy2019ed2

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką empatią i sercem dla zwierzaków będących pod opieką Fundacji Pomocy Zwierzętom CHATUL. Przekazana karma trafiła do podopiecznych Fundacji oraz najbardziej potrzebujących kotków wolno żyjących, którym jesienne chłody szczególnie dają się we znaki. Brawo!!!

cghatulszkola2019rfr

Pierwszy w tym roku (a 6 według numeracji) numer szkolnej gazetki "Kopernikus" ukazał się kilka dni temu. Redaktorami gazetki, podobnie jak w ubiegłym roku są uczennice klasy 5b. Gazetka mamy nadzieję będzie ukazywała się raz w miesiącu w nakładzie 50 szt. W tym numerze między innymi: konkurs na logo gazetki, z życia szkoły, opowiadanie autorstwa Kasi o magii, ciekawe kalendarium czy horoskop:) Gazetka w grudniu dostępna będzie także do pobrania ze strony KiM.

gazetkanr62019df

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym: Zuzia, Marta, Zosia i Kasia, prezentują zawartość pudełka z naszą grą "Kwartaliki". Zapraszamy na krótki filmik.

14 listopada w Szkole Podstawowej nr 38 w Bytomiu odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Tańca Dowolnego "Po prostu tańcz" o Puchar Przechodni Prezydenta Bytomia.  W zmaganiach wzięli udział także "czwórkowi" tancerze, którzy zostali przygotowani przez panią Ewę Mistalską (klasy młodsze) i panią Magdalenę Futrzyk (klasy starsze). Jury doceniło estetykę tańca, oryginalność, wykonanie oraz technikę tancerzy, którzy zdobyli zasłużone laury.

trojak2019konkurs

W pięknym stylu rozgrzaliśmy konkursowy parkiet i wytańczyliśmy:

- Grand Prix w kategorii "Taniec regionalny". Trojaka zaprezentowali uczniowie klasy 3a: Antonia Fogiel, Sonia Dziuba -Schull, Julia Górska, Julia Stana, Wojciech Szczepaniak i Helena Tura.
- Wyróżnienie I stopnia za taniec dowolny w kategorii klas 1-4 za "taniec ogników" dla Antonii Fogiel, Sonii Dziuby-Schull, Julii Górskiej, Julii Stany, Heleny Tury i Laury Witek.
- Wyróżnienie II stopnia za taniec dowolny w kategorii klas 5-6 dla Katarzyny Błasiak, Patrycji Froncek, Zuzanny Gałęziowskiej, Mai Golus i Zuzanny Stanko.
- Wyróżnienie III stopnia za taniec dowolny w kategorii klas 5-6 dla Katarzyny Błasiak, Patrycji Froncek, Mai Golus i Zuzanny Stanko.

trojak2019konkurs2

Dzisiaj odbyły się w naszej szkole Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub w Bytomiu. W turnieju wzięło udział 24 zawodników z naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach, Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Arka Noego", Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich (placówkę tą reprezentował najmłodszy uczestnik - Piotrek z klasy 3 - Brawo!!!), ZST Bytomia, oraz osoby już pełnoletnie:)

rummikub2019rfrfr2

Przez trzy godziny - w atmosferze fair play - odbywała się w fantastyczna rywalizacja. I tak - miło nam zakomunikować, że miejsce I zdobyła uczennica naszej szkoły z klasy 5 - Zosia Kozicka, która będzie nas reprezentowała 30 listopada na Mistrzostwach Polski w Warszawie:))) II miejsce zajął pan Jarosław Nosek, miejsce III wywalczył Maksymilian Szuster (klasa 8), zaś miejsce IV zajęła Joanna Tokarz. Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję zwycięzcom i myślę, że spotkamy się za rok - jeszcze w większym gronie:))

rummikub2019rfrfr

Dzisiaj w naszej szkole prawie 40 uczniów przez ponad 2 godziny walczyło w Mistrzostwach Szkoły w grze "Rummikub". Bardzo się cieszymy, że w konkursie stratowali uczniowie od klasy 2 do 8. Finałowa 6 - będzie naszą szkołę reprezentować za tydzień w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w tej grze, które odbędą się także w naszej szkole.

rummikubmistrzostwa2019tgtg

Zawody odbywały się w życzliwej atmosferze:) nie pozbawione były jednak emocji:) Turniej wygrał - Jakub Grocki (klasa 8), miejsce drugie wywalczyła Zuzia Zych (klasa 5), miejsce trzecie zajęła Marysia Słyk (klasa 8) - a na miejscu czwartym uplasował się Maks Szuster (klasa 8). Gratuluję wszystkim zawodnikom:) I trzymam za was kciuki za tydzień:)

rummikubmistrzostwa2019tgtg2


Copyright © 2019. All Rights Reserved.