Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Każdego dnia, na przerwie od 10.30 do 10.45 - nauczyciele Edterka organizują Edterkowe Przerwy Integracyjne. Każdego dnia, uczniowie Edterka wspólnie z uczniami "czwórki" spędzają 15 minutową przerwę na przeróżnych zabawach:) To układają klocki, to grają w gry planszowe, to realizują sie plastycznie czy śpiewają. Grają także na instrumentach - w tym na Bum Bum Rurkach:)

Wszystko zaczęło się od tego, że w ostatnim tygodniu naszą szkołę odwiedziła grupa, szacownych, zagranicznych gości! Kilkunastu uczniów ze szkoły w Vsetinie, wraz z opiekunami, przybyło do nas we wtorek około godziny 11:00. Już w dniu przyjazdu na naszych czeskich przyjaciół czekało sporo przygotowanych przez nas atrakcji i niespodzianek (między innymi basen oraz zawody w grze w Molkky), jednak w rzeczywistości wszyscy czekali na zaplanowany na środę wielki Turniej gier i zabaw. 

 spartakiadaserdeczn2017

Prócz chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Vsetina Ohrada, w turnieju udział wzięli także uczniowie naszej „czwóreczki”, wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 – Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego Edterek, a także Zespołu Szkół  nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 51 z oddziałami integracyjnymi. W trakcie zawodów, uczestnicy, po odbyciu stosownej rozgrzewki, najpierw wzięli udział kilku integracyjnych zabawach, a następnie mogli sprawdzić swoje umiejętności, rywalizując na dziesięciu przygotowanych wcześniej stacjach, za które odpowiadali nasi szkolni wolontariusze. Zawodnicy między innymi rzucali do celu, skakali na skakance, wędkowali, strzelali do bramki i grali w piłkarzyki.

 spartakiadaserdeczn2017yh

Cały turniej nosił nazwę „Serdecznej Spartakiady” i był finansowany, a także wspierany organizacyjnie przez Fundację ING Dzieciom. Kręcąca się w tym dniu po szkole maskotka wielkiego Lwa, dostarczała uczestnikom sporo uciechy i nie mogła wprost odpędzić się od blasków fleszy. Na ostatnim etapie imprezy, Dyrekcja szkoły wręczyła wszystkim startującym pamiątkowe dyplomy; wyróżniono także zwycięski zespół, na który – co nie może dziwić – spadła lawina oklasków!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

spartakiadaserdeczn2017a

Grupa dziewczyn i chłopaków z klasy Va postanowiła wesprzeć charytatywną akcję pomocy na rzecz zebrania pieniążków na rehabilitację Kasi z Edterka) Zuzia, Brygida, Karina, Magda, Dawid i Szymon wspólnie zabrali się do pracy i dzięki pomocy mam: p. Izabelli, p. Marcie i p. Agacie stworzyli przepiękne wielkanocne ozdoby. Wszystkie swoje prace przeznaczyli na charytatywny kiermasz świąteczny, który odbył się przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu-Szombierkach. Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, w imieniu Kasi i jej rodziców - pięknie dziękujemy!!! Brawo!!!

kasiakiermasz2017rtgyhu
kiermaszkasia2

W środę, 5 kwietnia, uczniowie Edterka zostali zaproszeni przez klasę Ib i panią Jolantę Binkofską na wspólne zajęcia plastyczne. Podczas zajęć dekorowaliśmy jajka wielkanocne, za pomoca naklejek, cekinów i papierowych wycinanek. Pracowało nam się wspólnie bardzo dobrze.

jakawielaknocne2017rftgyh7a

Czas mijał szybko. Jajka piękniały. Efekty naszej pracy były co najmniej zadawalające:) Zresztą możecie zobaczyć sobie to na zdjęciach. Teraz jajka - upiękniają nasza klasę i przypominają o zbliżających się świętach. A klasie I i pani Joli dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólną zabawą:)

jakawielaknocne2017rftgyh7

W niedzielę, 2 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie "czwórki" aktywnie włączyli się w obchody tego dnia, które zorganizował Edterek. Najpierw w poniedziałek, 3 kwietnia, uczestniczyli, happeningu plastycznym. Każdy chętny, podczas EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej) mógł na ścianie - namalować coś - oczywiście na niebiesko, lub wyciąć z niebieskiego papieru - dowolną rzecz, a następnie przykleić:) Teraz ściana wygląda pięknie:) Dziękujemy za udział:)

hapenongplastyczny2017dWe wtorek, 4 kwietnia,włączyliśmy się w akcję "Zapal się na niebiesko dla autyzmu". Prawie cała szkoła tego dnia była niebieska:) 

naniebieskoklasy2017rtgy

Ostatnim elementem obchodów tego dnia - były wspólne zajęcia uczniów Edterka z klasą IId i panią Sylwią Wójcik. Wspólnie sypaliśmy "niebieskie obrazy" - za pomocą ryżu, kaszy, maku i innym materiałów sypkich:)

sypankinaniebiesko20176rtgZabawa tak się spodobała, że podczas EPI - też sypaliśmy:)

sypankinaniebiesko20176rtg2

Specjalnie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa - Pharrell Williams i jego nieśmiertelne "Happy"  (World Down Syndrome Day) zatańczył zespół "Kolorowa Skarpeta":)

Dzisiaj, 21 marca, wraz z Elą i Emilą, cały Edterek a i można powiedzieć, że większa część SP nr 4 obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na gest solidarności z nami - mnóstwo dzieciaków przyszło w dwóch różnych kolorowych skarpetach:) Dziękujemy im za to:) Czuliśmy dzisiaj to wasze wsparcie:)

skarpety2017rftgyhu

Odwiedziła nas dzisiaj także klasa 6b wraz z panią Ewą Błasiak. Wspólnie zagraliśmy na Bum Bum Rurkach, powspominaliśmy wspaniały występ Eli podczas Konkursu Mam Talent (jutro Finał kolejnej edycji). Emila nauczyła wszystkich świetnego tańca "Chocolade", a Ela zagrała dla przybyłych gości na keyboardzie:) Było miło i sympatycznie. Klasa 6c podarowała Eli i Emilii skarpety pełne cukierków:) Dziękujemy za pamięć i odwiedziny:)

skarpety2017rftgyhu2

W piątek, 11 marca, dzięki "Fundacji ING Dzieciom", odbył się zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny ZSS nr 3 w Bytomiu - Edterek, Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". W Festiwalu wzięły udział dzieciaki z: Edterka, ZSS Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 1 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 6 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkolnego Klubu "Planszopernik".

grajmy2017a

Na początku imprezy zostały zaprezentowane grafiki - karty do gry Speed Cups, które zostały wykonane przez uczniów z placówek biorących udział w Festiwalu. Zostały one także przetestowane i jak się okazało - świetnie się sprawdzały w grze:)

grajmy2017a1

Następnie uczestnicy imprezy zasiedli do stołów, by wspólnie zapoznać się z przygotowanymi dla nich grami planszowymi.

grajmy2017a12

Prócz gier "stolikowych", można była zagrać w cztery gry wielkoformatowe, czyli takie na który stolik przeważnie nie wystarcza:) Były to "Speed Cupsy", Spaghetti", Antywirus" oraz przygotowana specjalnie na tą okazję przez firmę "Granna" - gra "Grzybobranie".

grajmy2017a13

Po półtoragodzinnych rozgrywkach, można było zjeść co nieco:) A także odbył się wybór gry - która uczestnikom Festiwalu najbardziej się spodobała. Specjalną "Złotą Kostkę", po zaciekłym boju:) zdobyła gra "Smok Diego".

grajmy2017a13a

Na koniec wszyscy otrzymali od lwa Lucjana i przedstawiciela "Fundacji ING Dzieciom" specjalne kostki - pamiątki Festiwalu, grę dla szkoły oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia:)

grajmy2017a13aa

Przyglądając się uśmiechniętym buziom, podczas zabawy z grami - możemy mniemać, że impreza się wszystkim spodobała. I mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna jej edycja:)

grajmy2017a13aaa

Pod koniec lutego, w poniedziałek, uczniów Edterka odwiedzili uczniowie klasy Ic, wraz ze swoją wychowawczynią, panią Jolą Binkofską. Pani Bożenka (nauczycielka z Edterka) wprowadziła wszystkich w arkana wygrywania dzwięków za pomocą instrumentów - zwanych Bum Bum Rurkami. Osiągnęła w tym mistrzostwo, bowiem pod koniec zajęć wszyscy razem brzmieli jak grająca ze sobą przez kilka lat - orkiestra:)

bumbum1ed29skj

Uczniowie Edterka i klasy IIc SP nr 4 wzięli udział we wspólnej lekcji, podczas której, mogli zobaczyć i nawet dotknąć, te zwierzęta, które często są naszymi przyjaciółmi i które hodujemy w domu:) Dowiedzieli się także o tym jak należy się nimi opiekować i co lubią, a czego nie:)

krolik2017tgyh

W dniach - 11 i 12 stycznia, w bibliotece szkolnej naszej szkoły, można było zobaczyć przygotowana przez nauczycieli Edterka oraz panią Ewę Rutkowską wystawę "Edterkowe Betlejem". Na wystawie można było zobaczyć 21 różnych stajenek, wśród których znalazły się betlejki z Peru, Ziemi Świętej czy Walii. Wystawę odwiedziły wszystkie klasy szkoły:) Poza szopkami, można było zobaczyć wystawę książek o tematyce bożonarodzeniowej oraz slajdy ze stajenkami z kościołów śląskich. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie wystawy i ... zapraszamy za rok, do udziału w konkursie na najpiękniejsza szkopkę bożonarodzeniową, który to konkurs zorganizuje nasza szkoła:)

7rtszopkabiblioteka2016

wystawszopek2017tgyh623

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli obejrzeć wystawy przygotowaliśmy film:)

W środę, 11 stycznia, pani Ewa Mistalska wspólnie z uczennicami klasy 3a, Zuzią, Jessicą, Wiktorią, Weroniką i Kornelią, zawitała do Edterka, by jak co roku, wspólnie z dzieciakami zatańczyć kilka tańców śląskich. Dziewczynki z klasy 3, nauczyły uczniów Edterka - tańca "Owczareczek", który bardzo im się spodobał, zatańczyły  "Trojaka", a także zaśpiewały przepiękną piosenkę "Dzieweczki ze Śląska".

owvzareczek2017tyuj7

W piątek, 16 grudnia, uczniowie Edterka, zostali zaproszeni przez panią Iwonkę i klasę 2c na wspólne zdobienie pierników.

pierniki2c2016rfgg562

Podczas spotkania, prawie ponad godzinnego, klasy wspólnie pośpiewały kolędy, ozdobiły mnóstwo pierników i jeszcze zdążyły sobie zrobić wspólną fotkę:) Nie zapomnieli także o życzeniach świątecznych i prezentach:) 

pierniki2c2016rfgg56

Dzisiaj podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - budowaliśmy, budowaliśmy i budowaliśmy.

klockibudowanie2016rftgyh

Znamy już cały rozkład zajęć Edterkowej Przerwy Integracyjnej, na którą serdecznie zapraszamy co dnia -
na dużej przerwie od 10.30 do 10.45 i tak:

- poniedziałek - spotkania z Bum Bum Rurkami
- wtorek - zabawy konstrukcyjne
- środa - gramy w gry planszowe
- czwartek - rysujemy, malujemy, wyklejamy
- piątek - to czas na pląsy, piosenki i zabawy ruchowe

Akademia Kompetencji

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.