Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, drużyna wystąpiła w Finale Wojewódzkim XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w II grupie wiekowej w następującym składzie: Julia Imańska, Tymon Domagała i Jakub Roczek Wszyscy są uczniami klasy 8b. Wcześniej przeszli jak burza, wygrywając indywidualnie i drużynowo w eliminacjach miejskich i rejonowych. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi przy ul. Szkolnej 6 w dniu 18 maja 2019 roku. Drużyna naszej szkoły zdobyła III miejsce zespołowo. W nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty oraz cenne nagrody rzeczowe. To my jako jedyna szkoła zdobyliśmy dwa puchary. Drugi Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji odebrała Julia Imańska za zajęcie I miejsca w konkurencji – znajomość przepisów ruchu drogowego. Turniej składał się z czterech konkurencji: testu wiedzy obejmującym zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i testu – skrzyżowania, polegającym na ustalaniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, zadań praktycznych - jazdy rowerem po miasteczku ruchu, jazdy rowerem po torze sprawnościowym i zadań praktycznych z zakresu udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Opiekunem drużyny był pan Stanisław Kulmaczewski, który zajmował się przygotowaniami uczniów do wszystkich turniejów.

 DSC00122turniej wojewódzki

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2019-2020

Copyright © 2019 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.