Szkoła Podstawowa nr 4

im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Dzisiaj - 5 kwietnia, obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (który przypada 2 kwietnia). Swoje święto - mieli uczniowie Edterka: Dominika, Dagna i Filip.

naniebieskoszkola12018

Tego dnia odbyła się IX w szkolna edycja Konkursu "Mam Talent". Prawie wszyscy uczniowie, nauczyciele, oraz goście, którymi były przedszkolaki - ubrali się na niebiesko:) by solidaryzować się ze wszystkimi osobami z autyzmem. Na samym początku konkursu - cała szkoła zaśpiewała "Sto lat" - dla Dagny Dominiki i Filipa.

Następnie z dużym zainteresowaniem wszyscy oglądali popisy finalistów Konkursu.

naniebieskoszkola2120182

Po zakończeniu konkursu odbyły się  zajęcia integracyjne z udziałem uczniów Edterka, klasy 3c i przedszkolaków.

naniebieskoszkola21201823

Było troszkę pląsów, troszkę zabaw - ale przede wszystkim uczestnicy zabawy wykonali - tor ze stóp: ) (odrysowanych ma się rozumieć), który następnie pokonywali w rytm muzyki. Zabawa była taka fajna, że nie chciało się jej kończyć:)

Podczas dzisiejszych zajęć EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej) uczniowie Edterka oraz "czwórki"- starali się stworzyć wiosenno-pisankowe rączki:) Jak to się robi? zapytacie:) Odrysowujecie własną dłoń i uruchamiacie wyobraźnię. I już:) Proste prawda:) Zapraszamy na wspólne przerwy codziennnie od 10.30 do 10.45

przedwiosnenyspacer2018tyha

6 marca, odbył się, zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno terapeutyczny "Edterek" - II Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY", który wsparli członkowie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik", Bytomskiej Gidli Fanów Fantastyki "Bastylion" działającej przy MDK nr 1 w Bytomiu oraz uczennice ZSAEiO w Bytomiu.

edterekfestiwal2017ygta2

Głównym patronem Festiwalu było wydawnictwo Granna (sponsor gier dla szkół biorących udział w imprezie). W Festiwalu wzięło udział 5 bytomskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 40. Gościem specjalnym imprezy byli:  wiceprezydent miasta Bytomia - pani Bożena Mientus. Swoją obecnością zaszczycili nas także: dyrektor ZSS nr 3 - pan Mirosław Wall, wicedyrektor SP nr 4 - pani Jadwiga Gilner oraz reprezentujące ING Bank odział Piekary - pani dyrektor Katarzyna Nowak oraz pani Katarzyna Urbańczyk.

edterekfestiwal2017ygtaPrzez prawie dwie godziny uczestnicy Festiwalu poznawali przeróżne gry planszowe, także te wielkoformatowe jak: "Speed Cupsy", czy Grzybobranie". Dużym powodzeniem cieszyła się gra plenerowa "Molkky". Graczom, podczas zabawy towarzyszyła maskotka - lew Lucjan.

edterekfestiwal2017ygta23

edterekfestiwal2017ygta235

Nie zabrakło konkursu na najpopularniejszą grę Festiwalu, w którym o tytuł "Złotej Kostki" walczyło 5 tytułów. Po zaciętej walce - "Złotą Kostkę" otrzymała gra "Rekin" wydawnictwa Granna.

edterekfestiwal2017ygta4

Na koniec imprezy każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, który zasponsorował odział piekarski ING Banku, oraz małą pamiątkę, o którą postarała się firma Globtrans Katowice. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok:)

edterekfestiwal2017ygta27

W czwartek uczniów Edterka odwiedziła pani Weronika, wraz ze swoją klasą Ic. Przez ponad pół godziny wspólnie kolędowali przy edterkowej stajence:) Gloria, gloria - rozlegało się co chwila:)

koledowanieweronik2018era

W czwartek, uczniowie klasy IIb, wraz ze swoją wychowawczynią, panią Jolantą Binkofską, zaprosili uczniów Edterka oraz klasu Ib na "Jasełka klasowe". Było super. Piękne stroje, kolędy, mały Jezusek w żłóbku i wielkie zaangażowanie małych artystów. Dziękujemy za mile spędzony czas:) I gratulujemy występu!!!

klasowejaselka20188rfe

Po zakończonym przedstawieniu jasełkowym,
wspólnie jeszcze wszyscy kolędowali - zapraszamy na film:)

Rozpoczął się Nowy Rok. Podobnie jak w ubiegłym:) zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół na Edterkowe Przerwy Integracyjne (EPI), które odbywają się na każdej długiej przerwie od 10.30 do 10.45. Tak jak w ubiegłym roku, będziemy układać klocki, grać w planszówki, śpiewać, pląsać, grać na Bum Bum Rurkach i wspólnie tworzyć piękne, małe działa sztuki:) Zapraszamy:)

A tak bawiliśmy się w czwartek:)
epiklocki2018rty

W ostatnim tygodniu, podczas naszych Edterkowych Przerw Integracyjnych sporo się działo:) Układaliśmy klocki - powstała też mega duża wieża, która przerosła i to o sporo swoich twórców:)

epkikolckiduzawieza2017

Zagraliśmy też na Bum Bum Rurkach. Oczywiście w klimatach świątecznych - w rytm melodii do bajki "Rudolf Czerwononosy".

epkikolckiduzawieza20172

Ale chyba największą frajdę sprawiła nam produkcja - łańcucha na choinkę:)

epkikolckiduzawieza20172asa

Taka jest już tradycja, że kiedy zbliża się grudzień, w Edterku pojawia się pani Ewa:) Nie inaczej było w tym roku. Pani Ewa oraz "Ślązaczki" z klasy 1a, odwiedziły uczniów Edterka w piątek, by przypomnieć im tańce śląskie i nauczyć nowych:) Zatańczyli wspólnie: "Owczareczka", "Grozika" i taniec "Nie chcę Cię znać". Obejrzeli popis uczennic z klasy Ia  oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kilka śląskich piosenek.

tanceslaskiepaniewa2017rty

Podczas czwartkowych Edterkowych Spotkań Integracyjnych, uczniowie Edterka wraz z uczniami "czwórki", postanowiliśmy zrobić "emotki". Każdy dostał kartkę i papier kolorowy. Używając rąk i kleju - miał za zadanie stworzyć własną "emotkę". Udało się świetnie. Kilkadziesiąt, wesołych, smutnych, rozpłakanych i groźnych "buziek" zawisło na tablicy. Brawo za kreatywność.

emotkipraca

We wtorek, 24 października, uczniowie klasy 3c oraz Edterka mieli niesamowitą przyjemność wysłuchać opowieści pana Czesława Tyrola (leśnika z Koszęcina). Dzięki magicznym opowieściom pana Czesława, klasa zamieniła się w las, który mogliśmy zobaczyć, powąchać, poczuć:) W lesie tym zamieszkały zwierzęta. Każde z nich chciało opowiedzieć dzieciakom swoją historię. Każda z nich była niesamowicie ciekawa. Od borsuka dowiedzieli się, że jest strasznym czyścioszkiem, od tchórza, że nie porywa się kur ze swojego kurnika, a od grubodzioba, że nie ma takiego nasionka, którego by nie rozłupał swym potężnym dziobem.

tyrol2017ert3

Usłyszeli odgłosy sowy, czy kaczki. Na koniec dowiedzieli się też, jak to dawniej, za pomocą sygnałówki porozumiewali się leśnicy. Bardzo dziękujemy panu Czesławowi oraz jego pomocnikowi, za wspaniałe spotkanie. Może uda się pojechać kiedyś do Koszęcina i tam w lesie, razem z panem leśnikiem, podziwiać piękno tamtejszej ziemi:)

tyrol2201846

Magia - to umiejętność połączenia ludzkiej wyobraźni z tym co człowieka otacza. W naszej klasie, podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - było ją czuć:) Dzieciaki poruszyły swoje wspaniałe i kreatywne główki, wzięły do ręki dary jesieni i wyczarowały przepiękne przedmioty, postacie, zwierzęta.

daryjesieni2017tyfgr56

Przypomniały sobie, że kasztany i żołędzie zbieramy nie tylko po to, by dziki miały co jeść zimą:) ale, także po to by za ich pomocą rozwijać swoją wyobraźnie, by zapełniać świat dookoła nas pięknymi rzeczami. 

daryjesieni2017tyfgr562

Międzynarodowy Dzień Kropki (DotDay)od kilku lat obchodzony jest 15 września. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość, zachęcać do tworzenia. Sposobów świętowania jest nieskończona ilość, wszystko zależy od pomysłowości. Nasza klasa, najpierw, podczas EPI (edterkowej przerwy) zaprosiła uczniów "czwórki" do stworzenia kropkowego kolażu,

dzienkropkiepi2018rt

a następnie do wspólnej zabawy wciągnęła klasę 1b i panią Beatę Szulc. Wszyscy w skupieniu, za pomocą farby i szpatułek wykropkowywali wg. własnego pomysłu, różnej wielkości figury z których powstać ma... Co powstanie przekonacie się o tym jutro:) A tymczasem dziękujemy wszystkim za włączenie się do zabawy:)

dzienkropkiepi2018rt2

W każdy wtorek na przerwach integracyjnych w Edterku (EPI) uczniowie Edterka zapraszają na wspólne granie w gry planszowe. Dzisiaj, 12 września, na dużej przerwie, od 10.30 do 10.45 wraz Edterkiem grało prawie 30 osób:) Ależ fajna była zabawa:) Zapraszamy na kolejne w czwartek - kiedy będziemy obchodzić - Międzynarodowy Dzień Kropki.

planszowki2017rtgyh6uio3

Podobnie jak w ubiegłym roku, na każdej dużej przerwie, od 10.30 do 10.45 zapraszamy na Edterkowe Przerwy Integracyjne (EPI), podczas których wspólnie z uczniami Edterka, będzie można zagrać w gry planszowe, układać klocki, śpiewać piosenki czy wybijać rytmy na Bum Bum Rurkach.

epiplanszow2017rtgyhryt

Dzisiaj, 5 września, uczniów Edterka odwiedziły pierwszaki ze swoją wychowawczynią panią Ewą:) Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się co nie co o Edterku, a następnie wszyscy wspólnie popląsali:)

epiplanszow2017rtgyhryt23

Akademia Kompetencji

Zapisy do I klasy 2018-2019

Copyright © 2018 SP nr 4 Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.